doktor Haberleri

Lösemili hocaları için hastanede "Birlikte başaracağız" pankartı açtılar
İzmir'de tedavi gördüğü hastanede ilik nakli bekleyen Dr. Öğretim Üyesi İsmail Seki, yüze yakın öğrencisinin sürpriz ziyaretiyle moral buldu - Seki: "Benim durumum herkese ibret olmalı. Kasıma kadar başka hastaların iyileşmesi için ilik toplamaya çalışıyordum, şimdi ise nakil olmayı bekliyorum"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 09:30
Müzisyen başhekim, kanseri yenen hastalarıyla konser verecek
Doktorluk mesleğinin yanı sıra müzikle de uğraşan Okan Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar ile kanseri yenmiş hastalarının oluşturduğu "Yaşam Korosu", 3 Nisan'da müzikseverlerle buluşacak
Yayın Tarihi: 21-03-2019 14:35
Poliklinikte görevli doktora saldırı iddiası
Konya'da çocuğunu muayene için götürdüğü hastanede tartıştığı doktoru darbettiği öne sürülen kişi tutuklandı
Yayın Tarihi: 21-03-2019 11:36
Hukukçular sağlıkçılarla aynı sahnede
Başkentte doktorların oluşturduğu "Blend" ve hukukçulardan oluşan "Funk You" grupları, ortak konser verdi - Blend grubunun kurucularından Prof. Dr. Onur Konuk: - "Sağlıkta adalet konseptiyle bir araya geldik" - Avukat Umut Orhan: - "Sahnede çok eğleniyoruz, ilk başlarda nasıl yapacağız diye düşünürken şimdi çok rahat konser verebiliyoruz"
Yayın Tarihi: 17-03-2019 12:57
Sivas'taki FETÖ operasyonu
Doktor ve akademisyen yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 3 akademisyen adli kontrol şartıyla salıverildi
Yayın Tarihi: 16-03-2019 09:33
Kırıkkale'de eczacı eşinin, doktoru darbettiği iddiası
Özel hastanede görevli doktoru darbettiği öne sürülen zanlı savcılıkça serbest bırakıldı
Yayın Tarihi: 14-03-2019 20:13
Kırıkkale'de eczacı eşinin, doktoru darbettiği iddiası
Kırıkkale'de eczacı eşinin, doktoru darbettiği iddiası
Yayın Tarihi: 14-03-2019 10:31
Kırıkkale'de eczacının eşinin, doktoru darbettiği iddiası
Kırıkkale'de eczacının eşinin, doktoru darbettiği iddiası
Yayın Tarihi: 13-03-2019 22:49
Yaralı kalbi yine hastaları için atıyor
Iğdır Devlet Hastanesinde önceki yıl hastası tarafından kalbinden ve karnından bıçaklanarak ölümden dönen üroloji uzmanı Dr. Serkan Yarımoğlu, sağlığına kavuştuktan sonra çok sevdiği mesleğine asistanlık eğitimini aldığı İzmir'de devam ediyor - Dr. Serkan Yarımoğlu: - "Hastam tarafından bıçaklandım ama mesleğime hiçbir zaman küsmedim. Göreve döndüğümde biraz çekincem oldu ancak doktorluğu öğrendiğim hastanede hocalarımın desteğiyle bu süreci çabuk atlattım" - "Doktor olmak için çok çalıştım, didindim. Bu olay meslek sevgimi ya da hastaya bakış açımı hiçbir zaman değiştirmedi"
Yayın Tarihi: 13-03-2019 11:02
Kırgız doktorlar Türkiye'deki eğitimlerini tamamladı
Kastamonu Üniversitesi, Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi ile Kırgızistan Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Vakfı arasında imzalanan protokol kapsamında, teorik ve pratik eğitimlerini tamamlayan doktorlar, sertifikalarını aldı - Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın: - "Eğitimlerinin ve alacakları sertifikaların güzel hizmetlere vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyoruz. Her zaman Kastamonu'nun onların evinin olduğunu hatırlatmak istiyoruz"
Yayın Tarihi: 09-03-2019 17:14
Bebek bekleyen doktor çift trafik kazasında hayatını kaybetti
Konya'da üç aracın karıştığı trafik kazasında doktor oldukları öğrenilen evli çift yaşamını yitirdi - Hamile olduğu öğrenilen genç kadının doğacak bebeğine not yazdığı belirlendi
Yayın Tarihi: 05-03-2019 22:35
Kırgız doktorlara Türkiye'de eğitim
Kastamonu Üniversitesi, Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi ve Kırgızistan Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Vakfı arasında imzalanan protokol kapsamında Kırgızistan'dan gelen doktorlar Kastamonu'da teorik ve pratik eğitim almaya başladı
Yayın Tarihi: 04-03-2019 17:34
ABD vatandaşı doktora Suudi Arabistan'da işkence iddiası
New York Times gazetesi, hem ABD hem Suudi Arabistan vatandaşı olan Dr. Walid Fitaihi'nin Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bir otelde gözaltında tutulduğu sırada işkenceye maruz kaldığını iddia etti
Yayın Tarihi: 03-03-2019 22:49
Sağlığına kavuştuğu serviste hastalara moral veriyor
İzmir'de tümör nedeniyle akciğerinin bir kısmı alınan ve ameliyatının ardından 6 ay palyatif bakım servisinde kalarak sağlığına kavuşan İbrahim Tül, aynı servisteki hastaları her 15 günde bir ziyaret ederek moral veriyor - İbrahim Tül: "Hastalarla konuştuğum zaman empati yapıyorum. Yaşadığım zor günleri onlara anlatıyorum. Böylelikle onlara moral verip, yapmaları gerekenleri söylüyorum" - SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Palyatif Bakım Servisi Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Yasemin Kılıç Öztürk: - "İbrahim, servisimize ön yargılarla gelen hastalarımıza umut oluyor. İbrahim gibi hastalar sayesinde başka hastalara ulaşma şansı buluyoruz"
Yayın Tarihi: 02-03-2019 12:08
Zeytinburnu'nda doktorun darbedilmesi
İran uyruklu doktoru darbettiği ileri sürülen şüpheli gözaltına alındı
Yayın Tarihi: 27-02-2019 23:53
Yaralı kadına yoldan geçen doktorlar müdahale etti
Yaralı kadına yoldan geçen doktorlar müdahale etti
Yayın Tarihi: 26-02-2019 16:26
Doktorların dikkatiyle zehirlendiklerini öğrendiler
Erzurum'da sobadan sızan karbonmonoksit gazından Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesinde Acil Servis doktorlarının dikkatiyle zehirlendikleri belirlenen 4'ü çocuk 6 kişilik iki ailenin 5 üyesi, tedaviye alındı - Fakültenin Acil Tıp Ana Bilim Dalında görevli Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Osman Koçak: - "Karbonmonoksit gazından diğer kişilerin de etkilenmiş olabileceğini düşünerek evdeki 4'ü çocuk 5 kişiyi de hastanemize çağırıp tetkik ettik. Yaptığımız incelemede bu 5 kişinin zehirlendiğini belirledikten sonra tedavilerine başladık"
Yayın Tarihi: 25-02-2019 12:48
Görür görmez yanlarına koştu: Buradan ayrılamam
İki ailenin "çapraz nakil" kardeşliği
İzmir'de kan grubu uyuşmazlığı nedeniyle yakınlarından böbrek alamayan iki hastaya, çapraz nakil yöntemiyle birbirlerinin aile üyelerinden nakil yapıldı - Böbreğini veren Nuran Karaca: - "8 yıl kadavradan nakil bekledik. Bir telefon bile gelmedi. Artık umutlarımız sönmeye başlamıştı. Hem birine can verdik hem de eşim kurtuldu"
Yayın Tarihi: 22-02-2019 09:51
İzmir'de 5 yaşındaki çocuğun ölümüne ilişkin dava
Öksürük şikayetiyle götürüldüğü hastanede yaşamını yitiren 5 yaşındaki çocuğun ölümüne ilişkin haklarında dava açılan 2 doktorun yargılanmasına devam edildi - Sanık doktor E.B.Ç.K: - "Yürüyerek gelen bir hastanın 4-5 saat içerisinde vefat etmesi beklediğimiz bir durum değildir. Ölümün akciğerin altında yatan ve tüm vücuda yayılan enfeksiyondan olduğunu düşünüyoruz"
Yayın Tarihi: 19-02-2019 14:04