Donald Trump kimdir?

ABD başkanlık yarışında öne çıkan Donald Trump kimdir? Donald Trump hakkında merak edilenler, hayat hikayesi ve politik fikirleri.

1946 yılında New York’ta dünyaya gelen Donald Trump, parlak bir öğrencilik dönemi geçirmedi. Lisede dersleri çok kötü olan ve disiplinsiz davranışları bulunan Trump okuldan ayrıldı. Bir dönem askeri okulda eğitim gören Trump, daha sonra Pennsylvania'daki Wharton Institute'de işletme bilimleri eğitimi gördü. En büyük şansı ise babasının emlakçılık işi yapması oldu. Babasının şirketi aynı zamanda tek ve çift katlı evlerin yapımında uzmanlaşmıştı.

Trump’ın ilk işi görkemli oldu. New York’ta 290 dairelik 18 katlı bir gökdelen inşa ettiren Trump, piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Ardından Commodore otelini satın aldı ve New York belediyesinin de desteğini arkasına alarak bu oteli lüks bir yer haline getirmek için kolları sıvadı. 1980 yılının Eylül ayında açılan Grand Hyatt Oteli çok kısa bir sürede New York'un belli başlı adresi haline geldi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Yatırımlarının hızlanmasıyla Donald Trump’ın yıldızı gün geçtikçe parladı. “New York’u yenileyen adam” olarak ün salmaya başlayan Donald Trump, gösterişli binalarıyla kente renk katmaya başladı. Prestij projesi Trump Towers’ı ise 1983 yılında bitirerek halkın beğenisine sundu.

80’lı yılların sonunda Donald Trump başka alanlara açıldı ve servetine servet katmaya başladı. Önce 420 milyon dolara Plaza Oteli’ni satın aldı, ardından Eastern Airlines havayollarının uçak filosuna sahip oldu. Tac Mahal Otel-Casino ile de kumarhane işine girişti.

Bu hızlı yükselişin düşüşü de hızlı oldu. 90’lı yıllarda kötü giden iş yaşantısı ve inşaat borçları Trump’ı zora soktu. Bu esnada özel hayatında da sorunlar yaşayan Donald Trump eşi Ivana Zelnickova ile çalkantılı bir boşanma süreci yaşadı ve Ivana’ya 15 milyon dolar tazminat ödedi. Bu evlilikten sonra iki evlilik daha yapan Donald Trump 5 tane çocuğu bulunmaktadır.

Donald Trump Haberleri

'30 gün içinde hiçbiri kalmayacak' dedi ve imzayı attı!
ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin DEAŞ'a karşı çok başarılı bir mücadele verdiğini savunarak, "DEAŞ'a karşı çok büyük bir iş yaptık. Dünyanın o bölgesinde sayıları çok az kaldı ve önümüzdeki 30 gün içinde (DEAŞ mensubu) hiçbiri kalmayacak." dedi.
Yayın Tarihi: 12-12-2018 02:18
Trump DEAŞ'a "30 gün" ömür biçti
ABD Başkanı Donald Trump: - "DEAŞ'a karşı çok büyük bir iş yaptık. Dünyanın o bölgesinde sayıları çok az kaldı ve önümüzdeki 30 gün içinde (DEAŞ mensubu) hiçbiri kalmayacak"
Yayın Tarihi: 12-12-2018 00:50
Trump ile Demokrat liderler arasında "Meksika sınırına duvar" tartışması
ABD Başkanı Donald Trump, Demokratların Senato lideri Chuck Schumer ve Temsilciler Meclisi lideri Nancy Pelosi ile kameralar önünde "Meksika sınırına duvar tartışması" yaşadı - Trump: - "Sınır güvenliği için hükümeti kapatmaktan gurur duyarım. Çünkü bu ülkede yaşayanlar, suçluların ve uyuşturucu sorunu olanların ülkemize akın etmesini istemiyor”
Yayın Tarihi: 11-12-2018 23:43
Dünya şokta! Veliaht Prens'e öyle bir tavsiyede bulunmuş ki...
New York Times gazetesi, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi sonrasında ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı Jared Kushner'in Veliaht Prens Selman'a krizi nasıl atlatacağına dair tavsiyeler verdiğini duyurdu.
Yayın Tarihi: 09-12-2018 11:35
Trump'ın eski avukatına hapis cezası talebi
New York federal mahkemesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın eski avukatı Michael Cohen için "başkanlık seçimlerini etkilemeye çalışmak" da dahil çeşitli federal suçlardan dolayı 63 aya kadar hapis cezası istedi
Yayın Tarihi: 08-12-2018 09:42
Pentagon'a sürpriz! Kritik isim belli oldu
ABD Başkanı Donald Trump'ın önümüzdeki yıl ekim ayında görev süresi dolacak olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Dunford'un yerine mevcut Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mark Milley'i bu göreve getireceği iddia edildi. Genelkurmay Başkan adayının gelecek yılın ortalarına doğru açıklanması beklenirken, Trump'ın bunu hemen duyuracağına yönelik haberler ABD Savunma Bakanlığı'nda sürprizle karşılandı.
Yayın Tarihi: 08-12-2018 05:30
Ortalık karıştı! Trump'ı çıldırttı
ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Tillerson, Trump'ı "disiplinsiz" olmakla suçlarken, ABD Başkanı Donald Trump ise Twitter hesabı üzerinden Tillerson için "Gerekli zeka kapasitesine sahip değildi. Bir taş kadar kalın kafalı olan bu adamdan hızlıca kurtulamadım." şeklinde yazdı.
Yayın Tarihi: 08-12-2018 08:05
Trump'ın golf tesisinde belgesiz işçi çalıştırıldığı iddiası
Trump'ın golf tesisinde belgesiz işçi çalıştırıldığı iddiası
Yayın Tarihi: 07-12-2018 12:11
Birinci yılında Kudüs direnişinin sembol ismi Cuneydi AA’ya konuştu
Dünyanın 20’yi aşkın İsrail askeri tarafından gözleri bağlı şekilde götürülürken çekilen fotoğrafıyla tanıdığı ve Kudüs direnişinin sembol ismi haline gelen Fevzi El-Cuneydi’nin yaşadıklarının üzerinden tam bir yıl geçti - Kudüs direnişinin sembol ismi haline gelen Cuneydi: - "Kudüs Müslümanlarındır ve Filistin’in ebedi başkentidir. Trump veya tüm dünya, kim ne derse desin, Kudüs Filistin’in başkentidir. İnşallah Kudüs bir gün özgürlüğüne kavuşur" - "ABD istediği kadar İsrail’e yardım etsin. Bizi yarı yolda yalnız bırakan Arap ülkeleri istedikleri kadar İsrail’in yanında dursun. Filistin Allah’ın izniyle bir gün özgürlüğüne kavuşacak ve Kudüs’te başkenti olacak" - "Türkiye halkına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Filistin davasının yanında durdukları için teşekkür ederim. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm Arap ülkeleri liderleri sessiz kalırken ABD’den ve İsrail’den korkmadan Kudüs, Filistin’in başkentidir diyebilen tek liderdir"
Yayın Tarihi: 07-12-2018 11:08
"Trump egoist, bencil bir adam ve hiçbir şey bilmiyor"
Dünyaca ünlü yönetim ve pazarlama gurusu Prof. Dr. Philip Kotler: - "Trump pek çok bakımdan çelişkili bir kişi. Şu anda ABD'yi tamamen böldü. Ülkenin yarısı onu başkanlıktan indirmek ve cezalandırmak istiyor" - "Trump egoist, bencil bir adam ve hiçbir şey bilmiyor. Herhangi bir şey okumuyor ve kimseyi dinlemiyor. O bu dünyada yaşamıyor, kendi zihninde yaşıyor. Sürekli duvarlar örüyor ama insanlar paraşütlerle, dronlarla gelecek" - "ABD'li dostlarımla konuşuyorum, Paris'e gitmekten sıkıldılar. İtalya'ya da gidebilirler ama buraya gelmek istiyorlar. İstanbul çok özel bir marka ama markanızı bir satışçı gibi pazarlamanız gerekiyor" - İTO Başkanı Şekib Avdagiç: - "Türk girişimcisinin, Türk gençlerinin küresel nitelikte markalar tasarlaması için bir rüzgara ihtiyacı var. Bu rüzgarı da Mr. Kotler ile estirdiğimizi düşünüyorum"
Yayın Tarihi: 06-12-2018 11:17
"Suudi Arabistan destekli lobiciler Trump'ın otelinde 500 oda tuttu"
Washington Post gazetesi, Suudi Arabistan adına faaliyetler yürüten lobicilerin 2016'daki başkanlık seçimlerinden sonra ABD Başkanı Donald Trump'ın Washington'daki otelinde üç ay boyunca yaklaşık 500 odaya ücret ödediğini iddia etti
Yayın Tarihi: 06-12-2018 11:11
Meksika'nın yeni Devlet Başkanı'ndan ABD açıklaması
Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador: - "Sürekli iletişim halindeyiz ve iletişim iyi. İlişkiler iyi. Büyük ihtimalle ilerleyen günlerde özellikle göçmen mevzusunda Başkan Donald Trump ile görüşeceğiz"
Yayın Tarihi: 05-12-2018 22:03
Baba Bush son yolculuğuna uğurlanıyor
Ülkenin 41'inci Başkanı George H. W. Bush için başkent Washington'da "devlet cenaze töreni" düzenleniyor - 30 Kasım'da Teksas'ta hayatını kaybeden Bush'un cenazesi Washington'daki Ulusal Katedral'e getirildi - Törene, ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump'ın yanı sıra eski ABD başkanları Jimmy Carter, Bill Clinton, Barack Obama da iştirak ediyor - Çok sayıda yabancı lider de törende hazır bulunuyor
Yayın Tarihi: 05-12-2018 20:26
Trump'ın intikamı acı olacak! Tüm teşvikleri kaldırıyor!
Beyaz Saray Ekonomi Konseyi Başkanı Larry Kudlow, ABD Başkanı Donald Trump'ın elektrikli otomobillere yönelik teşvikleri yakında sonlandırmayı planladığını söyledi.
Yayın Tarihi: 04-12-2018 05:13
Trump'tan ABD'nin savunma harcamasına "çılgınlık" değerlendirmesi
ABD Başkanı Donald Trump: - "Gelecek bir zamanda Devlet Başkanı Şi ve Devlet Başkanı Putin ve ben bir araya gelip bu büyük ve rahatsız edici silah yarışını anlamlı bir şekilde durdurmayı konuşabileceğimizden eminin. ABD, bu yıl (bu yarışa) 716 milyar dolar harcadı. Çılgınlık"
Yayın Tarihi: 03-12-2018 22:07
Trump'tan Pakistan Başbakanına kritik mektup
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü: - "Başkan Trump Başbakan Han'a, ABD öncülüğündeki Afgan barış sürecine ve Özel Temsilci Zalmay Halilzad'ın bölgeye yapacağı ziyarete Pakistan'ın tam destek vermesini rica eden bir mektup gönderdi" - "Mektup, Pakistan'ın Afgan barış sürecine vereceği desteğin kalıcı bir ABD-Pakistan ortaklığının inşası için vazgeçilmez olduğunun altını çiziyor"
Yayın Tarihi: 03-12-2018 22:03
Arnold Schwarzenegger, Trump için "çatlak" tabirini kullandı
Eski siyasetçi, sinema oyuncusu ve aktivist Arnold Schwarzenegger: - "Evet bizim çatlak bir başkanımız var ve (Paris İklim Anlaşması'nın) dışında kalıyor. Ancak ABD, Washington'daki bir liderden daha fazlasıdır"
Yayın Tarihi: 03-12-2018 21:01
Trump Afganistan'da çözüm için Pakistan'dan destek istedi
Trump Afganistan'da çözüm için Pakistan'dan destek istedi
Yayın Tarihi: 03-12-2018 13:13
ABD ile Çin, 3 ay yeni gümrük vergisi getirmeyecek
ABD Başkanı Donald Trump ile Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Arjantin'de yaptıkları görüşmede, iki ülke arasında 90 gün boyunca yeni gümrük vergisi getirilmemesi konusunda mutabık kaldı - İki lider ayrıca Kuzey Kore konusunda yakın iş birliği yapma mesajı verdi
Yayın Tarihi: 02-12-2018 06:45