Donald Trump kimdir?

ABD başkanlık yarışında öne çıkan Donald Trump kimdir? Donald Trump hakkında merak edilenler, hayat hikayesi ve politik fikirleri.

1946 yılında New York’ta dünyaya gelen Donald Trump, parlak bir öğrencilik dönemi geçirmedi. Lisede dersleri çok kötü olan ve disiplinsiz davranışları bulunan Trump okuldan ayrıldı. Bir dönem askeri okulda eğitim gören Trump, daha sonra Pennsylvania'daki Wharton Institute'de işletme bilimleri eğitimi gördü. En büyük şansı ise babasının emlakçılık işi yapması oldu. Babasının şirketi aynı zamanda tek ve çift katlı evlerin yapımında uzmanlaşmıştı.

Trump’ın ilk işi görkemli oldu. New York’ta 290 dairelik 18 katlı bir gökdelen inşa ettiren Trump, piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Ardından Commodore otelini satın aldı ve New York belediyesinin de desteğini arkasına alarak bu oteli lüks bir yer haline getirmek için kolları sıvadı. 1980 yılının Eylül ayında açılan Grand Hyatt Oteli çok kısa bir sürede New York'un belli başlı adresi haline geldi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Yatırımlarının hızlanmasıyla Donald Trump’ın yıldızı gün geçtikçe parladı. “New York’u yenileyen adam” olarak ün salmaya başlayan Donald Trump, gösterişli binalarıyla kente renk katmaya başladı. Prestij projesi Trump Towers’ı ise 1983 yılında bitirerek halkın beğenisine sundu.

80’lı yılların sonunda Donald Trump başka alanlara açıldı ve servetine servet katmaya başladı. Önce 420 milyon dolara Plaza Oteli’ni satın aldı, ardından Eastern Airlines havayollarının uçak filosuna sahip oldu. Tac Mahal Otel-Casino ile de kumarhane işine girişti.

Bu hızlı yükselişin düşüşü de hızlı oldu. 90’lı yıllarda kötü giden iş yaşantısı ve inşaat borçları Trump’ı zora soktu. Bu esnada özel hayatında da sorunlar yaşayan Donald Trump eşi Ivana Zelnickova ile çalkantılı bir boşanma süreci yaşadı ve Ivana’ya 15 milyon dolar tazminat ödedi. Bu evlilikten sonra iki evlilik daha yapan Donald Trump 5 tane çocuğu bulunmaktadır.

Donald Trump Haberleri

Görüşmeler başladı! Eğer 1 Mart'a kadar çözülmezse...
ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile yapılan ticaret görüşmelerinin iyi gittiğini ifade etti.
Yayın Tarihi: 20-02-2019 01:26
Böyle sokağa indiler! Herkes bu kararı konuşuyor
İlk kez bu kadar keskin kelimeler kullandı!
ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu desteklemeye devam eden Venezuela ordu mensuplarını "üstü kapalı" tehdit ederek, "Kendi geleceklerini, hayatlarını ve Venezuela'nın geleceğini, Küba ordusu tarafından kontrol edilen ve korunan bir adam için riske atıyorlar." dedi.
Yayın Tarihi: 19-02-2019 06:05
Trump'tan Venezuela ordusuna "tehdit" gibi uyarı
ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu desteklemeye devam eden Venezuela ordu mensuplarının "kendi geleceklerini ve hayatlarını riske attığını" söyledi
Yayın Tarihi: 19-02-2019 05:33
Beyaz Saray önünde "ulusal acil durum" protestosu
ABD'nin çeşitli eyaletlerinden gelerek Beyaz Saray önünde toplanan çok sayıda aktivist, ABD Başkanı Donald Trump'ın "ulusal acil durum" kararını protesto etti - Protestonun organizatörlerinden Darcy Regan: - “Başkan tarafından ilan edilen ulusal acil durum kararına katılmıyor ve göçmen meslektaş ve arkadaşlarımızın yanında duruyoruz"
Yayın Tarihi: 19-02-2019 02:36
Avrupa karıştı! Trump çağrı yaptı
Belçika Başbakanı Charles Michel, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Avrupa ülkeleri DEAŞ'lı teröristleri yargılasın" çağrısına ilişkin, bu kişilerin Suriye'de kalması ve mümkünse orada yargılanması gerektiğini belirtti.
Yayın Tarihi: 18-02-2019 20:35
Abe'nin Trump'ı "ricayla" Nobel'e aday gösterdiği iddiası
Japonya Başbakanı Şinzo Abe, Washington yönetiminin ricasıyla ABD Başkanı Donald Trump'ı Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterdiği iddiasına ilişkin "yorum yapmayı reddederken" Trump'ın liderliğini övdü
Yayın Tarihi: 18-02-2019 10:17
Abe'nin, Trump'ı Washington'ın ricasıyla Nobel'e aday gösterdiği iddiası
Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin, ABD Başkanı Donald Trump'ı Washington yönetiminin "gayrı resmi ricasıyla" Nobel Barış Ödülü için aday gösterdiği öne sürüldü
Yayın Tarihi: 17-02-2019 15:32
"Avrupa ülkeleri DEAŞ'lı teröristleri yargılasın"
ABD Başkanı Donald Trump: - "İngiltere, Fransa, Almanya ve diğer Avrupalı müttefiklerden Suriye'de yakaladığımız 800 DEAŞ militanını teslim alarak yargılamasını istiyoruz. DEAŞ çökmek üzere. Hoş olmayan diğer alternatif ise onları serbest bırakmak zorunda kalmak" - "Çok şey yaptık, çok (para) harcadık. Artık başkalarının da adım atıp yapabildikleri işi yapma zamanı. DEAŞ'ın yüzde 100 yenilmesinden sonra çekiliyoruz"
Yayın Tarihi: 17-02-2019 09:30
'24 saat içinde' demişti! Dünyanın beklediği açıklama geldi!
ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa ülkelerine, Suriye'de yakalanan Avrupa kökenli terör örgütü DEAŞ militanlarını teslim alarak yargılamaları çağrısında bulunarak aksi halde teröristleri serbest bırakmak zorunda kalacağını belirtti. Trump, geçen gün, '24 saat içinde Suriye ile ilgili bir açıklama yapacağım' demiş ve açıklamanın ne olacağı merak konusu olmuştu.
Yayın Tarihi: 17-02-2019 09:48
Trump'ın isteğini reddetti! Nauert'ten bomba karar!
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'in, ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği adaylığından çekildiği belirtildi.
Yayın Tarihi: 17-02-2019 06:22
Nauert, ABD'nin BM Daimi Temsilciliği adaylığından çekildi
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'in, ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği adaylığından çekildiği belirtildi
Yayın Tarihi: 17-02-2019 05:58
Trump'a büyük şok! En yakınındaki isim sorgulandı!
ABD'li Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'in, Rusya'nın 2016'daki ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasına ilişkin soruşturma kapsamında Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders'i sorguladığı bildirildi.
Yayın Tarihi: 17-02-2019 04:08
Trump 'ulusal acil durum' ilan etti!
ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin güney sınırında yaşanan "şiddet olaylarını" gerekçe göstererek ülkede "ulusal acil durum" ilan etti.
Yayın Tarihi: 16-02-2019 05:54
"İran ile savaşın intihar olduğunu anlayacaklar"
İran Dışişleri Bakanı Muhammad Cevad Zarif: - "Başkan (Donald) Trump'ın yönetimini kastetmiyorum. Trump yönetimindeki bir grubun aynı şeyi (Irak'ın işgalini İran'da) uygulamaya çalıştıklarını söylüyorum" - "Suriye konulu üçlü zirvede alınan kararların uluslararası toplum tarafından desteklenmesi gerekiyor"
Yayın Tarihi: 15-02-2019 18:15
Trump "ulusal acil durum" ilan edecek
Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders: - "Başkan Trump, daha önce de dile getirdiği gibi hükümet bütçe yasasını imzalayacak ancak sınırımızdaki ulusal güvenlik ve insani krizi durdurduğumuzdan emin olmak için ulusal acil durum da dahil gerekli başkanlık tedbirlerini alacaktır"
Yayın Tarihi: 15-02-2019 00:34
Trump, 'ulusal acil durum' ilan edecek
Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump'ın bütçe yasasını imzalayarak hükümetin açık kalmasını sağlayacağını ancak sınır güvenliği konusunda "ulusal acil durum" ilan edeceğini açıkladı.
Yayın Tarihi: 15-02-2019 05:08
Demokrat senatör, Beyaz Saray'dan Kaşıkçı cinayeti dokümanlarını istedi
ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Kıdemli üyesi Demokrat Bob Menendez, Donald Trump yönetimine mektup göndererek, Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin tüm dokümanları komiteye teslim etmesi çağrısında bulundu
Yayın Tarihi: 14-02-2019 22:06
ABD Adalet Bakanlığı yetkilileri, "Trump'ın görevden alınmasını" tartışmış
Eski FBI Direktör Vekili Andrew McCabe, eski FBI Direktörü James Comey'i görevden almasının hemen ardından Adalet Bakanlığı yetkililerinin "ABD Başkanı Donald Trump'ın görevden alınmasını" tartıştıklarını iddia etti
Yayın Tarihi: 14-02-2019 21:44
Venezuela krizi ile ilgili Trump'tan yeni açıklama: Nasıl sonuçlanacağını göreceğiz
ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela'daki son gelişmeler hakkında, "Birçok çözüm önerisi mevcut. Tüm seçenekleri değerlendiriyoruz. Kendi sınırımıza bu kadar yakın bir ülkede bunları görmekten dolayı hiç mutlu değilim. Bu sürecin nasıl sonuçlanacağını göreceğiz" dedi.
Yayın Tarihi: 14-02-2019 03:22