erdoğan Haberleri

Yaptırım restleşmesi! Önce Trump, sonra Erdoğan
New York'taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump'ın gündemindeki konulardan biri de ekonomik yaptırımlardı.
Yayın Tarihi: 25-09-2018 21:44
"Türkiye-Almanya ilişkilerini enerji alanındaki iş birlikleri geliştirecek"
SETA Genel Koordinatörü Burhanettin Duran: - "Almanya başta olmak üzere diğer AB üyesi üyelerle enerji alanında yapılacak iş birlikleri, hem Türkiye hem de AB enerji güvenliği için değer taşımaktadır. Bu noktada karşılıklı yarar ve iş birliği gözetilerek atılacak olumlu adımlar iki ülke ilişkilerinin gelişmesi ve birliğin geleceği açısından önemlidir" - "Türkiye, enerjide bölgesel ve küresel ölçekte güvenli bir liman olarak öne çıktı" - "AB üyeliği sürecinde önüne konulan engellere rağmen Türkiye üyelik sürecinin tamamlanmasını istemekte ve bunun için de çalışmalarına devam etmektedir. AB'nin en etkili ülkelerinden biri olan Almanya bu noktada daha fazla inisiyatif alabilir"
Yayın Tarihi: 25-09-2018 16:19
Erdoğan'a ölüm tehdidi! Teröristler tarih ve yer gösterdi
ABD tarafından binlerce TIR silah ve cephaneyle donatılan terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'ye bağlı terörisler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ay sonunda yapacağı Almanya ziyareti öncesi ülkedeki destekçilerine çağrı yaparak "Berlin'i yak, Erdoğan'ı öldür" mesajı gönderdi. Fotoğraflı mesaj, ABD ve YPG'nin terör estirdiği Suriye'nin kuzeyinden gitti.
Yayın Tarihi: 25-09-2018 00:55
Erdoğan: "(İdlib) Muhalifler oldukları alanlarda kalmaya devam edecek, Rusya ile belirleyeceğimiz radikal grupların ise bu bölgede faaliyet göstermemelerini sağlayacağız."
Erdoğan: "(İdlib) Muhalifler oldukları alanlarda kalmaya devam edecek, Rusya ile belirleyeceğimiz radikal grupların ise bu bölgede faaliyet göstermemelerini sağlayacağız."
Yayın Tarihi: 24-09-2018 04:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de
TASC Eş Başkanı Halil Mutlu: - "Ezberleri bozan, adalet ve insanlık onuruna sahip çıkan dik duruşunuz ve hakikat anlayışınızla Müslümanlar başta olmak üzere dünyanın heryerinde 100 milyonların gönlünde taht kurdunuz" - (USCMO) Genel Sekreteri Usame Cemal: - "Dünyanın 5 süper gücü bunu İdlib’deki krize bir çözüm bulamazken bunu siz yaptığınız. Dünya’nın gerçekten 5’ten büyük olduğunu gösterdiniz” - Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Filistinli Ebubekir Serag: - "78 yaşındayım ve hayatım boyunca hiçbir lideri sevmediğim kadar Erdoğan'ı sevdim. İmkanım olsa bütün isteğimle hayatımdan alıp onun güvenliği ve selameti için verirdim"
Yayın Tarihi: 24-09-2018 04:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye gitti
Yayın Tarihi: 23-09-2018 11:37
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İran'daki terör eylemi) Şu anda tabii içeriğinde neler var, neler yok bunu henüz bilemiyoruz ama dün akşam itibarıyla 29 kişinin öldüğü, yaralıların sayısının ise çok çok fazla olduğu, böyle bir durumla bölgedeki hassasiyetler dah
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İran'daki terör eylemi) Şu anda tabii içeriğinde neler var, neler yok bunu henüz bilemiyoruz ama dün akşam itibarıyla 29 kişinin öldüğü, yaralıların sayısının ise çok çok fazla olduğu, böyle bir durumla bölgedeki hassasiyetler daha da artıyor."
Yayın Tarihi: 23-09-2018 11:02
ABD'deki Türk ve Müslüman toplumu Başkan Erdoğan'ı bekliyor
ABD'deki Türk ve Müslüman toplumu BM Genel Kurulu toplantıları için New York'a gelecek olan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bekliyor - Müslüman Amerikan Toplumu New York Bölgesi Başkanı Hüseyin Ahmet: - "Erdoğan’ın bizim için anlamı büyük. Onu tekrar göreceğimiz için heyecanlıyız" - TASC Eş Başkanı Halil Mutlu: - “Müslüman toplum Amerika’da çok dinamik, çok farklı ülke, renk ve etnik kesimlerden geliyor. Ama Türkiye ve lideri dediğin zaman hepsi bu ortak paydada toplanabiliyor”
Yayın Tarihi: 22-09-2018 09:47
Erdoğan'ın ABD programının detayları belli oldu
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu’na katılmak üzere, 23-27 Eylül 2018 tarihlerinde ABD’ye bir ziyaret gerçekleştirecek. Erdoğan’ın Küresel Mülteci Mutabakatı Yüksek Düzeyli etkinliğine katılacağı ve burada, Genel Kurul’a hitap edeceği açıklandı.
Yayın Tarihi: 21-09-2018 15:36
Bahçeli'den Erdoğan'a 'hediye uçak' tepkisi
MHP lideri Devlet Bahçeli, Katar'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye edilen uçağa tepki gösterdi. Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti hediye, hibe kabul etmez. Recep Tayyip Erdoğan’ın da bunu kabul etmemesi gerekirdi" ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 20-09-2018 13:45
Soçi mutabakatı İdliblilere umut verdi
İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde "silahsızlanma bölgesi" oluşturulması anlaşması bölgedeki sivilleri sevince boğdu - Sivillerden Ahmet Zerzur: - "Biz Türkiye’ye güveniyoruz. Türkiye varlığını bölgede sürdürdükçe biz rahat hissediyoruz" - İdlib'e sığınan Humuslu Bedir Kaysi: -"Mutabakatın sonuçlarını hayır alametleri olarak görüyoruz. Yerinden edildiğimiz bölgelere dönme umudumuz canlandı" - Abdüsselam Hasan: - "Türkiye'den bölgede güven ortamını sağlamasını istiyoruz" - Hemşir Malik Enes: - "Artık insanlar güven ve istikrar içerisinde yaşayacak. Rejim, sivil yerleşimlere bomba atarak katliamlar yapıyordu"
Yayın Tarihi: 19-09-2018 11:03
Kabataş Lisesi'nde 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılış töreni
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Eğitim, insanın kamil olma, olgunlaşma yolculuğudur. Eğer eğitime gereken önem verilirse eşkıyadan evliya doğar. Eğitim, genlerimizde taşıdığımız bütün potansiyeli açığa çıkarır" - "300 senedir muasır medeniyet seviyesi üstüne çıkmakla ilgili bir dava peşindeyiz. Belirli bir şuur içerisinde inşallah bu davayı belli bir yola koyacağız"
Yayın Tarihi: 18-09-2018 14:50