Recep Akdağ kimdir?

Recep Akdağ, 8 Mayıs 1960'ta Erzurum'da dünyaya geldi. Babasının adı Yahya, annesinin adı Zekiye'dir.

Recep Akdağ ,Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında uzman oldu.

Recep Akdağ Bir yıl süreyle Londra'da kan hastalıkları üzerine çalıştı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı, Satın alma Komisyonu Başkanlığı ve Tıp Dergisi Editör Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Recep Akdağ Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezinde Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Recep Akdağ Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak ders verdi. 1999'da profesör oldu. Recep Akdağ ‘ın 100'ün üzerinde makalesi ve tebliği yayımlandı. Recep Akdağ 1996'da İstanbul Tabip Odasından "Yılın Makalesi" ödülünü aldı.

22 ve 23. Dönemde Erzurum Milletvekili seçildi. 58, 59 ve 60. Hükümetlerde Sağlık Bakanlığı yaptı. 61. Hükümette yeniden Sağlık Bakanlığı görevine atandı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Akdağ, evli ve 6 çocuk babasıdır.

Erzurum Haberleri

Erzurum'da altyapı çalışmalarında insan kemikleri bulundu
Yakutiye ilçesindeki altyapı çalışmaları sırasında bulunan kemiklerle ilgili inceleme başlatıldı
Yayın Tarihi: 25-08-2019 16:54
DAP desteği çiftçileri memnun etti
DAP'ın "Meraların Fiziki Altyapılarının İyileştirilmesi Projesi" ile sağladığı destekler sayesinde Erzurum'da hayvansal üretimin artırılması hedefleniyor - DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir: - "Çiftçilerimizin memnuniyeti bizim memnuniyetimizdir. İnşallah diğer meralara da bu hizmetleri yaygınlaştırmayı arzu ediyoruz. Biz her zaman çiftçilerimizin yanındayız"
Yayın Tarihi: 25-08-2019 14:28
Erzurum Şehir Hastanesinin yüzde 95'i tamamlandı
Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ: - "Türkiye'de büyükşehirlerin bir kısmında olduğu gibi Erzurum’da da hizmete sunulacak şehir hastaneleri ülkenin sağlık sistemine büyük katkı sağlayacak"
Yayın Tarihi: 25-08-2019 12:57
Kars ve Ardahan'da gök gürültülü sağanak etkili olacak
Kars ve Ardahan'da gök gürültülü sağanak etkili olacak
Yayın Tarihi: 25-08-2019 10:48
Erzurum'daki silahlı kavga
Erzurum Valisi Okay Memiş: - "Horasanlı kardeşlerimizi ihtiyatlı olmaya davet ediyorum. Devlet herkese eşit mesafededir"
Yayın Tarihi: 23-08-2019 21:20
Engelli ve yaşlı kadının yol mutluluğu
Erzurum'un Yakutiye ilçesinde, evine patika yoldan oğullarının sırtında ulaşabilen 83 yaşındaki engelli Şadiye Tortumluoğlu'nun yol sorunu, durumu sosyal medyadan fark eden Belediye Başkanı'nın talimatıyla çözüldü - Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar: - "Arkadaşlarla yolun fizibilite çalışmalarını yapıp iş makineleriyle düzenledik. Adından asfaltı atıp Şadiye ninemizin gerek sandalye ile gerekse araçlarla evine rahatlıkla ulaşımını sağlamış olacağız" - Filiz Eroğlu: - "Belediye Başkanımız sosyal medya aracılığıyla sesimizi duydu. Gönül belediyeciliğini esas alan başkanımız annemin gönlünü fethetti"
Yayın Tarihi: 23-08-2019 16:30
Uzmanlar "TikTok"a karşı aileleri ve gençleri uyardı
MÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dijital İletişim Araştırmacısı Doç. Dr. Ali Murat Kırık: - "Çocukların uygunsuz içeriklerle karşı karşıya kalmaması adına TikTok uygulamasının ayarlar sekmesindeki dijital refah özelliğindeki kısıtlı mod seçeneği mutlaka kullanılmalı ve bir nebze de olsa içerikler filtrelenmelidir" - Atatürk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Seçer: - "TikTok gibi uygulamalarda ilginç videolar ve paylaşımlar aracılığıyla kısa sürede ve kısa yoldan fark edilme, beğenilme ve ünlü olma çabaları psikolojik rahatsızlık belirtisidir"
Yayın Tarihi: 23-08-2019 14:10
FETÖ, Türkiye'nin askeri yığınaklarını takibe almış
Erzurum'da FETÖ/PDY'nin hava astsubay mahrem yapılanmasında "öğretmen" seviyesinde olduğu, askeri birlikler ve personel hakkında bilgi toplayarak üstlerine aktardığı iddiasıyla dava açılan sanık E.A, FETÖ'nün fişleme yöntemleri ve devletin güvenliğine ilişkin topladığı önemli gizli bilgilere ilişkin çarpıcı detaylar verdi - Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan sanık E.A: - "Toplantılarda M.N. şifreli flash bellek içinde bilgiler getirmeye başladı. Flash belleği birlikte açtık ve içinde komşu ya da diğer ülke savaş uçaklarının hangi tarihte ve saatte hava sahamızı ihlal ettiği, güney bölgesine TSK tarafından yapılan askeri yığınak, Genelkurmay Başkanı'nın hangi tarihlerde yurt dışına çıkacağı, taşınabilir radarların ne zaman ve nerelere taşınacağı, radarların bakımının ne zaman yapılacağı gibi bilgiler vardı" - "Salim kod adlı H.N'nin flash belleğindeki "Gökkuşağı" programı bilgisayardan açıldığında Hava Kuvvetlerine ait Türkiye genelindeki tüm personelin bilgileri bulunurdu. Bu program sadece kendisinde vardı, özel şifreliydi"
Yayın Tarihi: 23-08-2019 11:47
GÜNCELLEME - Şehit Güntekin son yolculuğuna uğurlandı
Şırnak'ın Silopi ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Muhammed Ferdi Güntekin, baba ocağı Erzurum'daki Narmanlı Camisi'nde düzenlenen tören sonrası son yolculuğuna uğurlandı - Şehidin kardeşi Uzman Çavuş Berat Erdi Güntekin: - "Ağlamayacağız, bizi bölmek isteyenleri güldürmeyeceğiz, onlara fırsat vermeyeceğiz" ŞEHİDİN DEFNEDİLDİĞİ BİLGİSİ VE DETAYLAR EKLENDİ
Yayın Tarihi: 22-08-2019 14:39
Şehit Güntekin son yolculuğuna uğurlanıyor
Şırnak'ın Silopi ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Muhammed Ferdi Güntekin için baba ocağı Erzurum'daki Narmanlı Camisi'nde tören düzenlendi - Şehidin kardeşi Uzman Çavuş Berat Erdi Güntekin: - "Ağlamayacağız, bizi bölmek isteyenleri güldürmeyeceğiz, onlara fırsat vermeyeceğiz"
Yayın Tarihi: 22-08-2019 13:33
Vaşak yavrusunu biberonla besliyorlar
Bayburt'ta doğada bitkin bulunan ve tehlike altındaki türlerin kırmızı listesinde "neredeyse tehdit altında" kategorisinde yer alan vaşak yavrusu, koruma altına alındı - Doğa Koruma ve Milli Parklar Erzurum 13. Bölge Müdürü Mehmet Fehmi Yüksel: - "Vaşak yavrusu şu anda biberonla besleniyor. Süt verilen yavrunun dişleri çıkmaya başladı. Beslenmede sütten ete geçmesi nedeniyle, dikkat ederek uygun beslenme programı uyguluyoruz"
Yayın Tarihi: 22-08-2019 12:58
Şehit Güntekin'in cenazesi Erzurum'a getirildi
Şırnak'ın Silopi ilçesindeki terör operasyonunda şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Muhammet Ferdi Güntekin'in naaşı baba ocağı Erzurum'a getirildi
Yayın Tarihi: 22-08-2019 02:40
Erzurum'da silahlı kavga: 2 ölü, 5 yaralı
Erzurum'un Horasan ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde 2 grup arasında çıkan silahlı ve sopalı kavgada 2 kişi öldü, biri polis memuru 5 kişi yaralandı
Yayın Tarihi: 22-08-2019 00:56
Çaldıkları motosikleti cep telefonu karşılığında satmışlar
Erzurum'un Yakutiye ilçesinde çaldıkları motosikleti cep telefonu karşılığında sattıkları öne sürülen 3 zanlı tutuklandı
Yayın Tarihi: 21-08-2019 15:37
Erzincan için kuvvetli rüzgar uyarısı
Erzincan için kuvvetli rüzgar uyarısı
Yayın Tarihi: 21-08-2019 10:29
Uyuşturucu kuryesi kadın karnına sardığı 1,5 kilogram eroinle yakalandı
Uyuşturucu kuryesi kadın karnına sardığı 1,5 kilogram eroinle yakalandı
Yayın Tarihi: 20-08-2019 11:35
Erzurum'da terör operasyonu
Karaçoban ve Tekman ilçelerindeki operasyonda terör örgütünün propagandasını yaptıkları ve örgütsel faaliyetlerde bulundukları iddiasıyla 12 şüpheli yakalandı - Zanlılardan 6 av tüfeği, bir kuru sıkı tabanca, çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi
Yayın Tarihi: 19-08-2019 14:14
"Davete katılacağız, katılmayan baroların hassasiyetlerini anlayışla karşılıyoruz"
Erzurum Barosu Başkanı Talat Göğebakan: - "(Adli yıl açılış töreni) Ekim ayında TBMM'de görüşülecek 'Yargı Reformu Strateji Belgesi' öncesi bu tür kutuplaşmaları çok doğru bulmuyorum. Davete katılacağız, katılmayan baroların hassasiyetlerini anlayışla karşılıyoruz" - "Bölgede çoğu baro başkanının da davete katılacağını düşünüyorum. Yargı Reformu Strateji Belgesi'nin açıklanacağı bir zamanda bunların ön plana çıkarılmasını çok doğru bulmuyoruz"
Yayın Tarihi: 18-08-2019 12:47
Türkiye'nin en uzun cam terası adrenalin tutkunlarını cezbediyor
Erzurum'un Uzundere ilçesindeki Tortum Gölü karşısına yapılan, 12,3 metre uzunluğundaki Türkiye'nin en uzun ve geniş alanlı cam terası, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor - Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak: - "İnsanlar cam terasın içine girince adrenalin yaşıyor çünkü insanda boşlukta yürüyor hissi uyandırıyor. Bu yüzden gelen insanlar yoğun rağbet gösteriyor" - Ziyaretçilerden Numan Karaca: - "Çok güzel bir proje olmuş ve çok hoşumuza gitti. İçeri girerken özellikle bayanlar biraz tereddüt yaşadı ve korkuları vardı. Yapanların eline sağlık, çok teşekkür ediyoruz"
Yayın Tarihi: 17-08-2019 11:11
Kurt yavrusuna işkence yapan kişiye para cezası
Erzurum'da yakaladığı kurt yavrusuna işkence yapıp görüntüsünü sosyal medyada paylaştığı iddia edilen kişiye 4 bin 827 lira ceza kesildi
Yayın Tarihi: 16-08-2019 14:09