Esad Haberleri

İran'dan çok önemli Türkiye açıklaması
İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif Suriye'de Devlet Başkanı Beşar Esad ile uzun bir görüşme yaptığını ve bu konuşmanın raporunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunacağını söyledi.
Yayın Tarihi: 17-04-2019 13:37
İstifa krizinin nedeni resmen açıklandı! 'Bilgilendirilmemiş'
İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Bakan Zarif'in, Suriye rejim lideri Beşar Esad'in Tahran'ı ziyareti hakkında bilgilendirilmediğini söyledi.
Yayın Tarihi: 05-03-2019 10:43
'Esad'ın zindanlarında yanan cesetlerin kokusunu alırdık'
Suriye'deki Beşar Esad rejiminin alıkoyarak cezaevinde işkenceye maruz bıraktığı kadınlardan Rana, yakılan cesetlerin kokusunu dahi aldıklarını söyledi. "İşkence yöntemleri, tecavüz, asmak, kemik kırmak, kafayı duvara vurmak ve yakmaktı. Yanan cesetlerin kokusunu bile alırdık Filistin biriminde" ifadelerini kullandı
Yayın Tarihi: 21-02-2019 11:18
Esad'dan çok sert Türkiye açıklaması: Köle olursunuz
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suriye'nin kuzeyini kontrol eden Kürtlerin çoğunlukta olduğu Suriye Demokratik Güçleri'ne (SDG), "Sizi devletinizden başka kimse korumaz. Eğer ülkeyi savunmak için kendinizi hazırlamazsanız, onların (Türklerin) kölesi olmaktan başka bir şey yapamazsınız." dedi.
Yayın Tarihi: 18-02-2019 09:35
'Bir insanın, babasının katilinin elini tutması kolay değil'
Lübnan Başbakanı Saad Hariri, "Esad ile el sıkıştığımda hayatımın en zor anlarından birini yaşadım. Çünkü bir insanın, babasının katiline ait eli tutması kolay değil." dedi.
Yayın Tarihi: 15-02-2019 05:02
'Esad’la barışmadan Adana Mutabakat'ı olmaz'
Rusya lideri Putin'in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, YPG'ye yönelik anlaşmazlıkta Adana Mutabakatı'nı hatırlatması gerçekçi bulunmuyor. Uzmanlar, bunun Esad’la barış anlamına geldiği ve seçim öncesi mümkün olmadığı görüşünde.
Yayın Tarihi: 25-01-2019 09:23
Esad rejiminden Türkiye'ye çok sert tepki
Şam yönetimi Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'nin güvenli bölge kuracağı açıklamalarına tepki gösterdi. Şam Erdoğan'ın "işgalci ve saldırgan dilini" kınadı.
Yayın Tarihi: 16-01-2019 09:21
Times: Türkiye'nin işgalinden korkan Kürtler Esad'a yöneldi
İngiliz Times gazetesi bugünkü sayısında Suriye'deki son gelişmeleri değerlendirdi. Gazete ülkede "Türkiye'nin işgalinden" korkan Kürtlerin, yönetimleri altındaki bölgelerin kontrolünü Esad rejimine devretmeyi planladıklarını yazdı.
Yayın Tarihi: 07-01-2019 09:30
Reuters: YPG Menbiç'ten çekildi, Esad bayrak dikti
Reuters haber ajansı terör örgütü YPG'nin Menbiç'ten çekildiğini duyurdu. Son dakika habere göre, Suriye Ordusu, Menbiç'e girip bayrak dikti. Rusya'dan ise, Suriye Ordusu'nun bölgeye girmesine ilişkin "Kürt bölgesinin kontrolü Suriye Ordusu'na geçti. Memnunuz" açıklaması yapıldı.
Yayın Tarihi: 28-12-2018 14:21
Çok önemli Suriye açıklaması: Esad seçime katılırsa...
Rusya lideri Vladimir Putin'in Ortadoğu Özel Temsilcisi Mihail Bogdanov, Suriye'de seçimlerin düzenlenmesi halinde Beşar Esad'ın yeniden seçileceğine inandığını söyledi. Bogdanov, demokratik biçimde düzenlenecek seçimleri kazanırsa, Türkiye'nin Esad'la çalışmayı değerlendirebileceği yönündeki sinyaller içinse 'çok önemli gelişmeler' yorumunu yaptı.
Yayın Tarihi: 27-12-2018 16:34
ABD'den şaşırtan açıklama: Esad iktidarı...
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Beyaz Saray yönetiminin Suriye'de iktidarı değiştirme amacı olmadığını ve siyasi sürece bağlılığını koruduğunu söyledi.
Yayın Tarihi: 23-11-2018 16:09
Esad tartışmalara son verdi, geri adım attı!
Suriye'de savaştan kaçan mülk sahiplerinin geride bıraktıkları evlerine hükümet tarafından el konulmasına imkân veren yasada değişikliğe gidildi. Yeni yasayla, hak sahiplerine tanınan süre uzatıldı.
Yayın Tarihi: 13-11-2018 10:18
Asker kaçakları ve firarilere af genelgesi yayımlandı!
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad asker kaçakları ve firarilerin göreve dönmeleri şartıyla affedilmesine yönelik genelge yayınladı. Muhalif gruplara katılıp hükümete karşı savaşanlar aftan yararlandırılmayacak.
Yayın Tarihi: 10-10-2018 09:32
Krizi tırmandıracak açıklama
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye ve Rusya arasında varılan İdlib mutabakatını "geçici bir önlem" olarak tanımladı ve silahlı muhaliflerin elinde kalan en önemli bölge olan İdlib'in Şam yönetimine geçeceğini söyledi.
Yayın Tarihi: 08-10-2018 10:43