Fatih Portakal kimdir?

1968 yılında Aydın Nazilli’de, orta direk bir ailenin evladı olarak dünyaya geldi.

İlk ve orta eğitimden sonra İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun oldu.

İstanbul Üniversitesi İngilizce/İşletme bölümünü 1993 yılında bitirdi Fakülte bitince hem yabancı dilini geliştirmek hem de yüksek yapmak için yurtdışına gitmek istedi ve Avustralya’da yaşayan bir arkadaşına 1993 senesinde gitti. Dünyaca ünlü bir otelin Sidney şubesinde restoran görevlisi olarak işe başladı, 3,5 yıl çalıştı orada. Kendime bir ev alacak parayı biriktirdikten sonra döndü.

Türkiye'ye geldiğinde merhum Dr. Rıza Arpaz muhabirlik yapası için referans verdi. Armağan Toper, ile 27 Eylül 1997.de evlendi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Best FM’de ‘Fatih Portakal’la Konuşan Türkiye’ programını hazırlayıp, sundu. Kanal D’de ‘Ne yapmalı?’ programının sunucusu oldu, yıl 2009-2010.

2010 yılının ikinci yarısına varmadan Fox TV’de sabah haberlerinde yer değişikliği oldu ve kanal arayış içindeydi. Bu durumu fırsata çevirmek istedi, Fox TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’e mesaj çekti: “Kabul ederseniz ben sunayım programı,” teklifinde bulundu.

Fatih Portakal Fox Tv de Çalar Saat programını sunan habercidir.

fatih portakal Haberleri

Ali İhsan Yavuz'dan Fatih Portakal'a tepki!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Fatih Portakal ve CHP'li yöneticilere tepki gösterdi. Yavuz, "'Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu ama fark edemedik' şeklindeki ifadeyi dillerine doladılar. Oysa böyle bir cümlem yok" ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 06-05-2019 12:27
Fatih Portakal'dan sert yorum! İstifalara tepki gösterdi
CHP'de aday gösterilmeyen belediye başkan adaylarının istifa ederek başka partiye geçmelerine tepki gösteren FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, "Koltuğu kendilerine ait gören bencil bir anlayış" ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 14-02-2019 22:00
Fatih Portakal'dan Mehmet Özhaseki yorumu
FOX TV haber sunucusu Fatih Portakal, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'nin bugünkü açıklamasına göndermede bulundu. "Mehmet Özhaseki partisini hedefe koyuyor, stratejisi farklı." ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 22-01-2019 20:59
Fatih Portakal Twitter'dan paylaştı! Verdiği rakam ses getirdi
Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, davalı ve davacı olarak hakkında açılmış 109 dosya olduğunu söyledi.
Yayın Tarihi: 09-01-2019 17:20
Fatih Portakal: Fena sonuç değil!
Gazeteci Fatih Portakal, davalı ve davacı olarak hakkında açılmış 109 dosya olduğunu söyledi. Portakal, "97'sinde dava eden benim. 12'sinde şikayet edilenim, Fena sonuç değil" dedi.
Yayın Tarihi: 09-01-2019 09:09
Fatih Portakal'a soruşturma
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FOX TV haber sunucusu Fatih Portakal hakkında "suç işlemeye alenen tahrik" suçundan soruşturma başlatıldı.
Yayın Tarihi: 28-12-2018 16:19
Fatih Portakal hakkında soruşturma
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FOX TV haber sunucusu Fatih Portakal hakkında "suç işlemeye alenen tahrik" suçundan soruşturma başlatıldı
Yayın Tarihi: 28-12-2018 16:05
Fatih Portakal'dan RTÜK'ün cezasına ilk yanıt
Fox TV Ana Haber spikeri Fatih Portakal, RTÜK'ün cezasının ardından ilk kez açıklama yaptı. Portakal, 'Bilmiyorlar mı, hedefe koydukça, ceza verdikçe izlenirliğimizin arttığını' dedi. Portakal ayrıca, "Yayın yasağı henüz uygulanmıyor. Bilginiz olsun diye yazıyorum. #akşam7’de birlikteyiz." açıklamasında bulundu.
Yayın Tarihi: 27-12-2018 15:56
RTÜK'ten FOX TV ve Halk TV'ye milyonluk ceza
RTÜK, Halk TV ve FOX TV için “Toplumu kin ve düşmanlığa tahrik etmek, toplumda nefret duyguları oluşturmak” gerekçeleriyle ceza kesti. Fatih Portakal'ın sunduğu FOX Ana Haber bülteni 3 gün, Halk TV'deki 'Halk Arenası' programı ise 5 gün yayınlanmayacak. İki kanal, bir kez daha aynı maddeden ceza alması durumunda yayın lisanslarının iptali ile karşı karşıya kalacak.
Yayın Tarihi: 26-12-2018 19:21
Fatih Portakal'dan dikkat çeken mesaj!
Fransa'daki eylemler sonrası sarf ettiği sözler nedeniyle Cumhurbaşkanı Rcep Tayyip Erdoğan'ın, "Bilmezsen haddini, bu millet patlatır enseni" sözleriyle eleştirilen gazeteci Fatih Portakal, kendisine destek verenlere sosyal medya hesabı üzerinden teşekkür etti. Portakal, "Tanıyanından tanımayanına, eşden dosta; teşekkürler desteğiniz için" ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 19-12-2018 09:23
2019 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda
CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke: - "Bu krizin iki temel nedeni var; birincisi kamu kaynaklarının yıllardır bilerek, isteyerek iktidar tarafından üretici güçler yerine kendine yandaş yetiştirmek için rantçı sermayeye aktarılmış olması. İkincisi de hukuku, kapsayıcı kurumları, demokrasiyi yok sayan tek adam anlayışı ve onun rejimi" - "Her ikisi de yabancı bir başkentte kurulmadı. Bu koşulların hepsi, bu cumhuriyetin başkenti Ankara'da, üstelik yanlışlıkla değil, bilerek ve isteyerek sarayda iktidar tarafından kuruldu" - CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz: - "Simitten bile yüzde 8 vergi alınıyor. Pırlantadan, yattan niye vergi almıyorsunuz? Yandaştan değil vatandaştan vergi almayı kendinize şiar edindiniz"
Yayın Tarihi: 18-12-2018 19:11
'Seni portakal gibi soyarlar, suyunu sıkarlar'
Erdoğan-Fatih Portakal polemiğine Karadeniz müziği yapan şarkıcı Murat Köse de katıldı. Köse gazeteci Fatih Portakal'a ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti içinde yaşıyorsan bu yüce milletle dalga geçemezsin. Seni portakal gibi soyarlar, suyunu sıkarlar" dedi.
Yayın Tarihi: 18-12-2018 16:44
Meral Akşener'den Erdoğan'a 'Fatih Portakal' eleştirisi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gazeteci Fatih Portakal'ı eleştirmesine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den de tepki geldi. Portakal'a CHP'li vekillerden de destek mesajları yağmıştı.
Yayın Tarihi: 18-12-2018 14:26