Fox TV Haberleri

"O otelin yöneticilerinin derhal istifa etmesi lazım"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: - "(İmamoğlu ile Küçükkaya'nın görüşmesi) O otele giden herkesin görüntülerinin yarın servis edilmeyeceğini kim garanti edebilir? İnsanlar odalarında otururken, toplantılar yaparken veya eşiyle beraber otururken, yatarken, uyurken, kalkarken, banyo yaparken onların görüntülerinin yarın servis edilmeyeceğini kim garanti edebilir? O otelin genel müdürü ve yöneticilerinin derhal istifa etmesi lazım" - "Gidip Ekrem Bey lehine oy kullanan herkes, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir vatandaşı olarak, dünya siyaset tarihine önemli bir mesaj vermiş olacaktır" - "23 Haziran'da Ekrem Bey'in alacağı oylar, bir önceki seçime göre daha çok artacak, mesafe açılacak. Çünkü 23 Haziran seçimleri, haksızlığa uğramış bir kişinin hakkını teslim etme seçimi olacak" - "Eğer bir şey yapacaksanız, kader mahkumlarıyla ilgili bir af çıkaracaksanız süratle getirin parlamentodan geçsin ama onların duygularıyla oynanıp, onlardan, yakınlarından oy almak için seçim öncesi 'af', seçim sonrası bunu unutacaksanız, bu siyaseten de ahlaken de doğru değildir"
Yayın Tarihi: 20-06-2019 11:54
"İstanbullular adalet terazisini 23 Haziran'da yeniden düzeltecek"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: (2) - "İstanbullular, bozulan adalet terazisini, 23 Haziran'da yeniden düzeltecek. 7 hakime rağmen düzeltecekler" - "Biz, Türkiye'nin çıkarlarını savunan bir partiyiz. Sabah seçim, öğle seçim, akşam seçim. Peki bu ekonomiye nasıl eğilinecek, asıl onun üzerinde durulması lazım. Şimdi biz de kalkıp arkasından seçim, bir daha seçim, bir kazandık tekrar seçim. Bunun adı fırsatçılıktır, biz fırsatçı bir parti değiliz" - "(Çubuk'taki saldırı) 'Üç beş tane çapulcu geldi saldırdı' diye biz geri adam mı atacağız? Hayır. Orada bir tezgahın olduğu belliydi. Evet ben bütün bunların hepsini yaşadım ama bir milim dahi geri adım atmayacağım inandığım yoldan" - "Saadet Partisinin genel merkez sorununun çözümü için bir bağışta da ben bulundum. Ekrem İmamoğlu'nun kampanyası için de bulundum"
Yayın Tarihi: 16-05-2019 11:42
"İstanbul seçiminde rakibimiz artık YSK'dir"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: (1) - "Ben Yüksek Seçim Kuruluna güvenmiyorum. İstanbul seçiminde bizim rakibimiz artık YSK'dir. YSK, milletin iradesine darbe yapmıştır" - "(İstanbul seçiminin iptal gerekçesi) Ben biliyorum o gerekçelerin nerelerde yazıldığını. 7 kişi oturup kendileri gerekçe yazmıyorlar. Bir yerlerden birileri, başka yerlerden, mahfillerden kim onlara 'öyle oy kullanacaksınız' diye talimat verdiyse, aynı talimatı veren kişi ya da gruplar 'gerekçeyi şöyle yazacaksınız' diyor" - "23 Haziran'da sandığa gideceğiz, oyumuzu kullanacağız, sandıklara sahip çıkacağız. Hiç kimsenin en ufak bir endişesi olmasın. Ben, İstanbulluların vicdanının rahatsız olduğunu görüyorum, hissediyorum"
Yayın Tarihi: 16-05-2019 09:35
Fatih Portakal Twitter'dan paylaştı! Verdiği rakam ses getirdi
Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, davalı ve davacı olarak hakkında açılmış 109 dosya olduğunu söyledi.
Yayın Tarihi: 09-01-2019 17:20
Fatih Portakal: Fena sonuç değil!
Gazeteci Fatih Portakal, davalı ve davacı olarak hakkında açılmış 109 dosya olduğunu söyledi. Portakal, "97'sinde dava eden benim. 12'sinde şikayet edilenim, Fena sonuç değil" dedi.
Yayın Tarihi: 09-01-2019 09:09
Fatih Portakal'dan RTÜK'ün cezasına ilk yanıt
Fox TV Ana Haber spikeri Fatih Portakal, RTÜK'ün cezasının ardından ilk kez açıklama yaptı. Portakal, 'Bilmiyorlar mı, hedefe koydukça, ceza verdikçe izlenirliğimizin arttığını' dedi. Portakal ayrıca, "Yayın yasağı henüz uygulanmıyor. Bilginiz olsun diye yazıyorum. #akşam7’de birlikteyiz." açıklamasında bulundu.
Yayın Tarihi: 27-12-2018 15:56
RTÜK Fox ve Halk TV'ye ceza kesti! İnce'den olay yorum geldi...
CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) Halk TV ve Fox TV'ye verdiği cezalara Twitter hesabından yaptığı açıklama ile sert tepki gösterdi.
Yayın Tarihi: 27-12-2018 09:10
Meclis'te RTÜK tartışması!
TBMM Genel Kurulu'nda, RTÜK'ün, Fox Tv ve Halk Tv'ye verdiği cezalarla ilgili tartışma yaşandı. HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, cezaları, medyayı baskı altına alma olarak yorumlarken CHP'li Engin Altay, "Muhalefetin bu şekilde sindirileceği zannediliyorsa vallahi de sinmeyeceğiz billahi de sinmeyeceğiz" dedi.
Yayın Tarihi: 26-12-2018 22:54
Karayolları Trafik Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik teklifi Genel Kurulda
RTÜK'ün, Fox Tv ve Halk Tv'ye verdiği cezalarla ilgili tartışma yaşandı - AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "RTÜK, kanunların kendisine imkan verdiği yaptırımları uygulamıştır" - CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: - "Yandaş olmayan medyanın bu şekilde susturulacağı, muhalefetin bu şekilde sindirileceği zannediliyorsa vallahi de billahi de sinmeyeceğiz" - HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen: - "Bu tablo, doğrudan muhalefeti engelleme, medyayı baskı altına alma olarak yorumlanabilecek bir uygulamadır"
Yayın Tarihi: 26-12-2018 21:44
RTÜK'ten Halk TV ve FOX TV'ye ceza
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle Halk TV'ye, Fatih Portakal'ın "protesto" çağrısı için ise Fox TV'ye ceza verdi
Yayın Tarihi: 26-12-2018 20:19
RTÜK'ten FOX TV ve Halk TV'ye milyonluk ceza
RTÜK, Halk TV ve FOX TV için “Toplumu kin ve düşmanlığa tahrik etmek, toplumda nefret duyguları oluşturmak” gerekçeleriyle ceza kesti. Fatih Portakal'ın sunduğu FOX Ana Haber bülteni 3 gün, Halk TV'deki 'Halk Arenası' programı ise 5 gün yayınlanmayacak. İki kanal, bir kez daha aynı maddeden ceza alması durumunda yayın lisanslarının iptali ile karşı karşıya kalacak.
Yayın Tarihi: 26-12-2018 19:21
'Seni portakal gibi soyarlar, suyunu sıkarlar'
Erdoğan-Fatih Portakal polemiğine Karadeniz müziği yapan şarkıcı Murat Köse de katıldı. Köse gazeteci Fatih Portakal'a ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti içinde yaşıyorsan bu yüce milletle dalga geçemezsin. Seni portakal gibi soyarlar, suyunu sıkarlar" dedi.
Yayın Tarihi: 18-12-2018 16:44