guaido Haberleri

AB'den Venezuela'da itidal çağrısı
AB: - "AB, her türlü şiddete karşı çıkıyor ve daha fazla hayat kaybını ve gerginliğin tırmanmasını engellemek için itidal çağrısında bulunuyor" - "Venezuela'daki krizin tek çözümü siyasi, barışçıl ve demokratik yollarla sağlanabilir"
Yayın Tarihi: 30-04-2019 23:03
Dünyayı sarsan iddia: Muhalefet ülkede suikastlar planladı!
Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Rodriguez, muhalif lider Guaido'nun sağ kolu Marrero'nun cep telefonu yazışmalarını paylaştığı basın toplantısında muhalefetin ülkede suikastlar planladığını öne sürdü.
Yayın Tarihi: 25-03-2019 11:01
Guaido için 'terör eylemi' iddiası!
Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Jorge Rodriguez, kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido ve partisi Voluntad Popular (Halk İradesi) yöneticilerinin ülkede terör eylemleri planladıklarını iddia etti.
Yayın Tarihi: 24-03-2019 11:04
Herkesin gözü ondaydı! Kararını canlı yayında açıkladı
Venezuela’da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido bugün ülkesine döneceğini duyurarak muhalefetten sokak eylemleri düzenlemesini istedi.
Yayın Tarihi: 04-03-2019 07:38
Venezuelalı muhalif lider Guaido, ABD Başkan Yardımcısı ile görüşecek
Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido, Bogota'da düzenlenecek Lima Grubu toplantısında ABD Başkan Yardımcısı Pence ile görüşeceğini açıkladı
Yayın Tarihi: 24-02-2019 10:39
'Yardım gelmezse ölecek 300 bin Venezuelalı var'
Venezuela'da kendini geçici başkan ilan eden Juan Guaido, hükümetin muhalefetine rağmen 23 Şubat'ta ülkeye yardımların gireceğini söyledi.
Yayın Tarihi: 12-02-2019 23:03
ABD'den Venezuela ordusuna tehdit!
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Venezuela ordusuna, Guaido'yı tanımaları durumunda yaptırımlardan muaf olabilecekleri teklifinde bulundu. Bolton, 'ABD, demokrasiyi savunan ve Devlet Başkanı Juan Guaido'yu ve onun anayasal hükümetini tanıyan üst düzey askeri yetkililere yaptırımları kaldırmayı düşünüyor yoksa uluslararası finans çemberi tamamen kapatılacak. Doğru seçimi yapın' dedi.
Yayın Tarihi: 07-02-2019 00:57
Kritik harita dün yine değişti!
Ekonomik ve siyasi kriz içerisindeki Latin Amerika ülkesi Venezuela'da Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu istifaya çağırıp kendisini geçici başkan ilan etmesi uluslararası bir bölünmeyi de beraberinde getirdi. Hangi ülkenin kimi, neden desteklediğini derledik.
Yayın Tarihi: 05-02-2019 09:32
AB Venezuela'da birlik olamadı
AB ülkelerinden 13'ü Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu "geçici devlet başkanı" olarak tanıdığını açıklarken, birlikten ortak açıklama gelmedi - AB'nin ortak açıklamasına İtalya ve Yunanistan karşı çıktı - Avrupa Parlamentosunun geçen hafta Guaido'yu tanımaya yönelik aldığı karar, birlik kurumlarında da ayrışmaya yol açtı
Yayın Tarihi: 04-02-2019 18:05
Maduro'ya tanınan süre doldu! Avrupa'dan peş peşe açıklamalar
İspanya, İngiltere, İsveç, Avusturya, Danimarka, Fransa, Portekiz, Almanya ve Hollanda, muhalif lider Juan Guaidó'yu Venezuela'nın geçici devlet başkanı olarak tanıdı.
Yayın Tarihi: 04-02-2019 14:36
Seçim kararının ardından Guaido'dan flaş çağrı!
Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, muhalefeti 12 Şubat'ta büyük protesto eylemleri için yeniden sokağa çağırdı.
Yayın Tarihi: 03-02-2019 08:34
Kremlin Guaido'dan mektup gelirse değerlendirecek
Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov: - "(Venezuela'da muhalefetin Rusya'ya mektup göndermesi) Böyle bir mektup almadık. Eğer bir mektup alırsak değerlendiririz" - "Rusya'nın Venezula'daki ortağı Nicolas Maduro ve onun hükümetidir"
Yayın Tarihi: 01-02-2019 14:17
Venezuela'da Guaido'nun evine baskın iddiası
Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido: - "Şu anda FAES evimde, ailemin evinde. Orada bulunan kızımın başına gelecek her şeyden Maduro sorumludur" - Ulusal basın, özel kuvvetler mensubu bazı kişilerin evine girmedikleri Guaido'nun yaşadığı binada bilgi topladıktan sonra ayrıldıklarını yazdı
Yayın Tarihi: 31-01-2019 21:36
Guaido'dan flaş iç savaş açıklaması!
Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, ciddi bir siyasi kriz yaşanan ülkesinde iç savaş riski görmediğini belirtti.
Yayın Tarihi: 31-01-2019 21:08
AP'den şoke eden Venezuela kararı
Avrupa Parlamentosu (AP), Venezuela'da kendini "geçici devlet başkanı" ilan eden muhalif lider Juan Guaido'yu tanıma kararı aldı.
Yayın Tarihi: 31-01-2019 15:02
AP, Guaido'yu Venezuela'nın "geçici başkanı" olarak tanıdı
AP, Guaido'yu Venezuela'nın "geçici başkanı" olarak tanıdı
Yayın Tarihi: 31-01-2019 14:52
Muhalif liderden 'darbe' itirafı
Venezuelalı muhalif lider Juan Guaidó, Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun devrilmesine destek almak için Ordu'yla gizli görüşmeler yaptıklarını söyledi.
Yayın Tarihi: 31-01-2019 10:21
Maduro, ABD halkına seslendi: Siz Trump'tan daha büyüksünüz
Venezuela’da muhalefet geçen hafta kendisini geçici cumhurbaşkanı ilan eden Juan Guaido’nun çağrısı uyarınca dev bir gösteri düzenliyor. ABD yönetimince meşru olmadığı kaydedilen Venezuela lideri Nicolas Maduro da Amerikan kamuoyuna seslendi, “Siz Trump'tan daha büyüksünüz, Latin Amerika yeni bir Vietnam olmasın” dedi.
Yayın Tarihi: 31-01-2019 09:56
ABD çemberi daraltıyor, Maduro direniyor
Venezuela'da Maduro'ya muhalif Guaido'ya açık desteğini açıklayan ABD, "en kısa sürede" Maduro'dan kurtulmak için başta ekonomik olmak üzere bazı yöntemlere başvuruyor - Avrupa ülkelerinin Guaido'yu tanımak için Maduro'ya seçim ilan etmesi şartıyla verdiği 8 günlük sürenin bitmesine az kala ABD yönetimi askeri seçenekleri de masada tutuyor ancak böyle bir seçeneğe şu aşamada başvurması beklenmiyor - Maduro ise özellikle ordudan aldığı destekle çevresinde daralan çembere karşı duruyor - Venezuela'nın geleceğiyle ilgili halkın talepleri, ordunun tutumu, ABD, Avrupa ülkeleri, Rusya ve Çin gibi bazı ülkelerin tavrına kadar birçok belirleyici faktör ile bazı senaryolar bulunuyor
Yayın Tarihi: 30-01-2019 11:54