halk tv Haberleri

İrfan Değirmenci'nin yeni adresi belli oldu
Ünlü gazeteci İrfan Değirmenci'nin yeni adresi belli oldu. Değirmenci, Halk TV ekranlarında akşam haberlerini sunacak.
Yayın Tarihi: 02-04-2019 09:21
Halk TV'de deprem! Uğur Dündar Twitter'dan açıkladı
Halk TV’de istifa depremi yaşandı. Gazeteci Uğur Dündar, sosyal medya hesabından attığı mesajla, Halk TV’den istifa ettiğini duyurdu.
Yayın Tarihi: 01-04-2019 15:38
RTÜK Fox ve Halk TV'ye ceza kesti! İnce'den olay yorum geldi...
CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) Halk TV ve Fox TV'ye verdiği cezalara Twitter hesabından yaptığı açıklama ile sert tepki gösterdi.
Yayın Tarihi: 27-12-2018 09:10
Meclis'te RTÜK tartışması!
TBMM Genel Kurulu'nda, RTÜK'ün, Fox Tv ve Halk Tv'ye verdiği cezalarla ilgili tartışma yaşandı. HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, cezaları, medyayı baskı altına alma olarak yorumlarken CHP'li Engin Altay, "Muhalefetin bu şekilde sindirileceği zannediliyorsa vallahi de sinmeyeceğiz billahi de sinmeyeceğiz" dedi.
Yayın Tarihi: 26-12-2018 22:54
Karayolları Trafik Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik teklifi Genel Kurulda
RTÜK'ün, Fox Tv ve Halk Tv'ye verdiği cezalarla ilgili tartışma yaşandı - AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "RTÜK, kanunların kendisine imkan verdiği yaptırımları uygulamıştır" - CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: - "Yandaş olmayan medyanın bu şekilde susturulacağı, muhalefetin bu şekilde sindirileceği zannediliyorsa vallahi de billahi de sinmeyeceğiz" - HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen: - "Bu tablo, doğrudan muhalefeti engelleme, medyayı baskı altına alma olarak yorumlanabilecek bir uygulamadır"
Yayın Tarihi: 26-12-2018 21:44
RTÜK'ten Halk TV ve FOX TV'ye ceza
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle Halk TV'ye, Fatih Portakal'ın "protesto" çağrısı için ise Fox TV'ye ceza verdi
Yayın Tarihi: 26-12-2018 20:19
RTÜK'ten FOX TV ve Halk TV'ye milyonluk ceza
RTÜK, Halk TV ve FOX TV için “Toplumu kin ve düşmanlığa tahrik etmek, toplumda nefret duyguları oluşturmak” gerekçeleriyle ceza kesti. Fatih Portakal'ın sunduğu FOX Ana Haber bülteni 3 gün, Halk TV'deki 'Halk Arenası' programı ise 5 gün yayınlanmayacak. İki kanal, bir kez daha aynı maddeden ceza alması durumunda yayın lisanslarının iptali ile karşı karşıya kalacak.
Yayın Tarihi: 26-12-2018 19:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatından RTÜK'e Halk TV şikayeti
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın katıldığı programda, Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun hükümlerine aykırı davranıldığı gerekçesiyle Halk TV'ye idari para cezası uygulanması, ihlale konu programın ise beş kereye kadar durdurulması talebiyle RTÜK'e başvurdu
Yayın Tarihi: 25-12-2018 18:14
Son dakika! Deniz Baykal hakkında fezleke... Nedeni belli oldu!
Son dakika haberine göre, TBMM Başkanvekili Levent Gök yaptığı açıklamada, 'Sayın Deniz Baykal hakkında Meclise gelen fezleke, Halk TV televizyon kanalı yönetim kurulu üyeliği dolayısıyla, 3 yıl önce yayınlanan bir programa ilişkin telif hakları tartışmasından kaynaklanmaktadır' ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 17-12-2018 13:34
Deniz Baykal hakkındaki fezleke
TBMM Başkanvekili Levent Gök: - "Sayın Deniz Baykal hakkında Meclise gelen fezleke, Halk TV televizyon kanalı yönetim kurulu üyeliği dolayısıyla, 3 yıl önce yayınlanan bir programa ilişkin telif hakları tartışmasından kaynaklanmaktadır"
Yayın Tarihi: 17-12-2018 12:32
Halk TV'de deprem sürüyor
Halk TV'de son günlerde yaşanan ve şoke eden gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Usta gazeteci Uğur Dündar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Halk TV'deki yayın konseyi görevini bırakmayı düşündüğünü söyledi.
Yayın Tarihi: 29-08-2018 09:01
Halk TV'de İsmail Dükel depremi
Halk TV'nin tanınan sunucularından İsmail Dükel'in Halk TV ekranlarında yayınlanan programlarına son verildi. Dükel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'Görevimden alındığımı öğrendim' dedi.
Yayın Tarihi: 28-08-2018 09:10