HDP Haberleri

Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: (1) - "Belediye başkanının başarısını görmeden seçim istemek kadar yanlış bir şey yoktur. Belediye başkanı başarısını gösterecektir. Öbür türlü fırsatçılıktır. 'Yerel seçimi kazandım hadi genel seçime gidelim.' o bir fırsatçılıktır. O da doğru değildir. Zaten millet seçimden yoruldu" - "(HDP'yle iş birliği) Böyle bir şey yok. Sandıkta ittifak. Biz herkesin oyuna talibiz kim olursa olsun" - "Akılla mantıkla bağdaşmayan, mutfaktaki yangını göstermemek için 'CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, HDP'yle iş birliği yapıyor.' İş birliği yapsak deriz"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 22:56
"Bir üst akıl bunları bir araya getirdi"
Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin: - "HDP'nin birçok vilayette aday göstermeyerek CHP'nin başında bulunduğu ittifakı desteklemesi kendi kararı değil. Bir üst akıl var. Bir üst akıl bunları bir araya getirdi"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 22:03
HDP'nin Bingöl mitingi
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan: - "31 Mart tarihi elbetteki Türkiye açısından bir dönüm noktası olacak"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 17:43
AK Parti'nin Ağrı mitingi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "Uluslararası bir marka, Nike buraya geliyor, fabrikayı kuruyor ve 5 bin istihdam sağlayacak" - "Her kim ezanımıza, bayrağımıza, değerlerimize, İstiklal Marşı'mıza saldırıyorsa bilin ki hedefi bize saldırmaktır" - "HDP İstiklal Marşı'mızın, bayrağımızın düşmanıdır"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 16:44
"İtirazımız, karşı ittifakın içinde PKK'nın olması, HDP'nin olması"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: (2) - "İtirazımız, karşı ittifakın içinde PKK'nın olması, HDP'nin olması. Kimse kimseyi kandırmasın. Bugün HDP, PKK'nın talimatı, izni olmadan bir adım atamaz, bir kelime söyleyemez" - "Neden bu terör örgütüyle ve uzantısıyla ittifak kurmak zorunda kaldınız? Artık PKK'yı terör örgütü olarak görmüyor musunuz? Bundan dolayı mı? Eğer PKK'yı hala terör örgütü olarak görüyorsanız bu sefer, öyle gördüğünüz halde sizi birleştiren nedir, kim sizi bir araya getirdi? Bunu da açıklamak zorundasınız" - "Hangi güç farklı farklı görüşlerden olan partileri, PKK'yı, FETÖ'yü ve tüm terör örgütlerini aynı çatı altında birleştirdi? Bu konuda izahta bulunmak zorundalar"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 13:19
"Teröristin dağda kafasını eziyoruz"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: - "Bugün Güneydoğu'da, Doğu'da huzur var. Teröristin dağda da kafasını eziyoruz, şehirde de adım attırmıyor, nefes aldırmıyoruz" - "Hiçbir zaman HDP kendisini PKK'dan ayırdı mı? Ben İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, HDP, PKK'nın siyasi koludur, bir siyasi parti falan değildir. PKK ne derse, HDP bunu yapmak zorundadır. Şimdi adamlarını belediye meclislerine yerleştiriyorlar"
Yayın Tarihi: 23-03-2019 14:41
"Birçok parti ile ittifak yaptık"
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: - "Birçok parti ile birçok demokrasi gücü ile ittifak yaptık" - "Eğer HDP aday çıkarmamışsa bilin ki orada demokrasi güçlerine güç katacaktır"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 18:27
HDP'nin Diyarbakır'daki mitingleri
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan: - "Bu seçimde halkımız sandık başına giderken elini vicdanına koyacak ve öyle oyunu kullanacak"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 18:16
HDP'nin İzmir'deki nevruz kutlaması
Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan attıkları tespit edilen 16 zanlı gözaltına alındı - İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri görüntüleri inceliyor
Yayın Tarihi: 21-03-2019 22:07
HDP'nin İzmir'deki nevruz kutlamasında PKK sloganları atıldı
Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen kutlamalara katılan HDP'li milletvekilleri, konuşmalarında İzmir'de AK Parti ve MHP karşısındaki belediye başkan adaylarına destek istedi - Terör örgütü lehine sloganların atıldığı kutlamalarda, PKK/KCK'yı simgeleyen bez parçaları açıldı, afişler asıldı, polis ekiplerince 13 zanlı gözaltına alındı
Yayın Tarihi: 21-03-2019 20:08
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli:
"31 Mart'ta sandığa gidiyoruz. Bütün oylarımıza, siyasi irademize sahip çıkıyoruz"
Yayın Tarihi: 21-03-2019 17:15
Adana'daki terör operasyonu
Operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin, HDP il ve ilçe başkanlıklarında kurdukları "sözde mahkeme"lerde yargılama yaparak komisyon aldıkları iddia edildi - Şüphelilerin uzlaşı sağlayamayan ya da verilen karara itiraz eden kişileri, sözde bir üst mahkeme olarak Diyarbakır'a gönderdikleri ileri sürüldü
Yayın Tarihi: 21-03-2019 15:44
"HDP'liler kayyumlu seçim propagandası yapıyor"
Eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ: - "HDP'liler, 'siz bizi seçin yine kayyum atanır, yine kayyumdan hizmet alırsınız' propagandasını da yapıyor"
Yayın Tarihi: 21-03-2019 13:12
Nevruz alanında toprağa gömülü Öcalan posteri bulundu
Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde, HDP öncülüğünde düzenlenen etkinlik öncesi, alanda güvenlik önlemleri alan polis ekiplerince toprağa gömülü PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan posterleri bulundu - Elazığ Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliğinden "kurbağa adamlar" da alandaki menfez ve kanallarda arama yaptı
Yayın Tarihi: 21-03-2019 10:26
HDP'nin Siirt mitingi
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: - "Sandıklarımızdan demokrasi çıkacak, barış çıkacak, HDP çıkacak"
Yayın Tarihi: 20-03-2019 15:44
HDP Batman ve Siirt'te miting düzenledi
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: - "Yine soruşturma açıldı bana. Savcılar talimatla harekete geçiyor, sadece bana değil bütün HDP'lilere" - "Muş'ta, Bingöl'de, Kars'ta iktidara geleceğiz. Hep birlikte kentimizi yöneteceğiz. Tek başımıza iktidara gelemediğimiz yerlerde de anamızın ak sütü gibi helal olan oylarımızla demokrasi güçlerini iktidara taşıyacağız"
Yayın Tarihi: 19-03-2019 17:18
"Kazanacağım tazminatı şehit ve gazi ailelerine bağışlayacağım"
AK Parti Sason Belediye Başkan adayı Muzaffer Arslan, bir gazetede kendisini terör örgütü PKK ile ilişkilendiren haberle ilgili suç duyurusunda bulundu ve manevi tazminat davası açtı - Arslan: - "Kazanacağım tazminatı şehit ve gazi ailelerine bağışlayacağım"
Yayın Tarihi: 19-03-2019 14:02
Yavaş'tan Sezai Temelli açıklaması! Çok konuşulacak sözler
Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin açıklamasıyla ilgili, "Aleyhe, sırf seçtirmemek için, AK Partililerin eline koz vermek için yapıyor, bu kadar basit. Biz hür iradesiyle oy kullanan, vergi aldığımız herkesin oyuna talibiz. Terörden araya mesafe koymamış, PKK ile bağını koparmamış insanlarla işimiz olmaz" dedi.
Yayın Tarihi: 19-03-2019 11:07
Son dakika: HDP'li Sezai Temelli hakkında soruşturma başlatıldı
Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli hakkında, terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında hazırlanan dosya, milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması için yetkili olan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.
Yayın Tarihi: 19-03-2019 10:26