HDP Haberleri

Yüksekdağ'ın "reddi hakim" talebi reddedildi
Terör suçlarından yargılanan eski HDP Milletvekili Figen Yüksekdağ'ın reddi hakim talebinin, "duruşmayı uzatmaya yönelik" olduğu gerekçesiyle reddi kararlaştırıldı
Yayın Tarihi: 16-01-2019 15:42
HDP, CHP ile ittifak yapacak mı? Ahmet Türk'ten çarpıcı açıklama
HDP'nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk "yerel seçimlerde HDP, CHP'ye destek verecek mi?" sorusuna yanıt verdi. Türk, "Türkiye’de demokrasinin kalıcı hale gelmesi için her türlü özveriye hazır olduğumuzu da ifade ediyoruz" dedi.
Yayın Tarihi: 16-01-2019 14:28
Yüksekdağ'dan "reddi hakim" talebi
Terör suçlarından yargılanan eski HDP milletvekili Figen Yüksekdağ, reddi hakim talebinde bulundu
Yayın Tarihi: 16-01-2019 13:59
CHP ve İYİ Parti'nin ortak adayı: Celal Doğan
Gaziantep'te Celal Doğan sürprizi! Uzun yıllar CHP’de siyaset yapan, daha sonra HDP’den İstanbul Milletvekili olan Celal Doğan'ın CHP ve İYİ Parti'nin ortak adayı olacağı öğrenildi. İddiaları doğrulayan Doğan, yaptığı açıklamada 'adayım' dedi.
Yayın Tarihi: 16-01-2019 08:37
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen: - "Güvenli bölge tesis edilebildiği takdirde sınırımıza mücavir Suriye topraklarının tamamının terör örgütlerinden arındırılması mümkün olabilecektir" - CHP İstanbul Milletvekili Ahmet Ünal Çeviköz: - "ABD'den gelen tehditlerle dış politika uygulamasına devam edeceksek bu bizim bildiğimiz cumhuriyet dış politikası değildir, bunun değiştirilmesi gerekir"
Yayın Tarihi: 15-01-2019 18:45
HDP’li vekil: Şırnak’ta bir ahırda dokuz seçmen kayıtlı
HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, bir ahırda dokuz seçmenin bulunduğunu iddia etti.
Yayın Tarihi: 15-01-2019 18:01
HDP TBMM Grup Toplantısı
Eş Genel Başkan Sezai Temelli: - "ABD'nin Suriye'den çıkması yetmez. Türkiye dahil oradaki tüm dış güçler Suriye'den çıkmalıdır" - "(TBMM Başkanı Yıldırım'a ilişkin istifa tartışmaları) 12 Eylül Anayasası'nı bile ihlal edecek bir duruma düşmeyin. Bir an önce istifa edin. Anayasa'yı ihlal etmeyin"
Yayın Tarihi: 15-01-2019 14:43
HDP Diyarbakır adayı belli oluyor! İşte o isim
HDP Diyarbakır adayı belli oluyor! Parti kulislerinde eş başkan adayı için parti kulislerinde Adnan Selçuk Mızraklı, Nimetullah Erdoğmuş ve Feridun Çelik isimleri konuşuluyor. Bugün yapılacak açıklamada aday olarak gösterilme olasılığı en yüksek ismin ise Selçuk Mızraklı olduğu belirtiliyor. Öte yandan kadın eş başkan adayı olarak Ayla Akat Ata adı öne çıkıyor.
Yayın Tarihi: 16-01-2019 07:12
Çarpıcı iddia: Hakkari'de bir daireye 1108 seçmen kaydedilmiş
31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerle ilgili çarpıcı bir iddia gündeme geldi. HDP Siirt milletvekili Meral Danış Beştaş ve Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, ortak düzenledikleri basın açıklamasında Iğdır'daki Polis Evi'nde 374, Hakari'deki bir dairede ise 1108 seçmenin kaydediliğini belirtti.
Yayın Tarihi: 14-01-2019 14:32
HDP'den 'CHP ile ittifak' iddialarıyla ilgili açıklama
HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, bir gazetecinin, “CHP’li Zeki Kılıçaslan, ‘HDP ile ittifak yapmamız milli görevdir’ dedi. Sizin için de CHP ile ittifak milli bir görev midir?” sorusunu yanıtladı. Bilgen, “CHP içerisinde farklı eğilimler ve yaklaşımların var, en azından açıklamalar böyle bir tartışmanın olduğunu gösteriyor.” dedi.
Yayın Tarihi: 14-01-2019 13:41
HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen:
"Görünen o ki Orta Doğu'da çok daha büyük bir savaş senaryosunun hazırlığı yapılıyor. Bu büyük savaş senaryosunda Körfez ülkelerine rol biçiliyor, İran'a yönelik çeşitli senaryolar hazırlanıyor"
Yayın Tarihi: 14-01-2019 12:12
HDP'li vekilin hesabından 'Abdullah Öcalan öldü' paylaşımı
HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan'ın Twitter hesabından, amcası olan terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın öldüğüne dair bir paylaşım yapıldı.
Yayın Tarihi: 13-01-2019 09:13
HDP'den açıklama: Öcalan'la görüşme gerçekleşti
HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'ın bugün kardeşi Mehmet Öcalan ile bir görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu.
Yayın Tarihi: 12-01-2019 22:47
HDP Şanlıurfa İl Başkanına terör propagandasından tutuklama
HDP Şanlıurfa İl Başkanına terör propagandasından tutuklama
Yayın Tarihi: 12-01-2019 15:09
Komünist Başkan HDP ile ittifak mı yapacak? Açıklama geldi
'Komünist Başkan HDP ile ittifak yapacak' iddiaları Tunceli'de siyaset kulislerini hareketlendirirken, Sosyalist Meclisler Federasyonu’ndan (SMF) Tunceli Belediye Başkan adayı olan Ovacık Belediye Fatih Mehmet Maçoğlu'undan açıklama geldi.
Yayın Tarihi: 12-01-2019 09:09
HDP milletvekili hakkında zorla getirilme kararı
Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi, "terör örgütü propagandası yapma" suçundan yargılanan HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü hakkında duruşmaya zorla getirilme kararı verdi
Yayın Tarihi: 11-01-2019 20:49
Tunceli'de HDP ile 'Komünist Başkan' arasında ittifak görüşmesi!
'Komünist Başkan' olarak bilinen Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu'nun Tunceli için adaylığını açıklaması kentte tüm hesapları alt üst etti. CHP'nin aday açıklamasının ardından gözler diğer muhalefet partisi HDP'ye çevrilirken; muhalefet oylarının bölünmemesi için Maçoğlu ile ittifak görüşmelerine başlandığı öğrenildi.
Yayın Tarihi: 11-01-2019 15:16
"PKK açlık grevlerini kitle hareketi başlatmak için kullanmayı planlıyor"
Güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonlarla bitme noktasına gelen terör örgütü PKK, aralarında HDP'nin tutuklu Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in de bulunduğu isimlerin yaptığı açlık grevleriyle yeni bir eylem süreci başlatmayı hedefliyor - PKK elebaşılarından "Cemal" kod adlı Murat Karayılan'ın hazırladığı ve sözde Halk Savunma Merkez Karargahı tarafından 29 Aralık 2018'de örgüt kadrolarına telsizden iletilen talimatlar, örgütün girdiği çıkmazdan kurtulmak için sürdürdüğü arayışları gözler önüne seriyor - Güvenlik uzmanları, "PKK'nın içinde bulunduğu çıkmazı aşmak için terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yeniden muhatap alınmasını stratejik hedef haline getirdiği" yorumunu yapıyor - Uzmanlar, örgütün bir yandan terör saldırılarıyla kaos ortamı oluşturmayı, diğer yandan da "yoğun kitle hareketi" başlatmayı planladığına dikkati çekiyor
Yayın Tarihi: 10-01-2019 11:31
HDP adaylarını açıkladı! Listede tanıdık isimler var
HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, 31 Mart yerel seçimleri için belirlediği bazı büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanı adaylarını açıkladı. Ahmet Türk, Mardin Büyükşehir Belediye başkan adayı olurken Sırrı Sakık, Muş merkezden aday gösterildi.
Yayın Tarihi: 09-01-2019 16:51