hurriyet Haberleri

"Dost Ehli" ve "Gönül Adamı" Fethi Gemuhluoğlu
"Dost Ehli" ve "Gönül Adamı" olarak anılan, 5 Ekim 1977'de İstanbul'da hayata veda eden Fethi Gemuhluoğlu, vefatının 41. yılında anılıyor
Yayın Tarihi: 04-10-2018 11:15
Ünlü gazeteciye şok suçlama: Oktar çok memnun!
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'ün 'Kediciklerim bikinilerini Havva Anamızdan aldılar' başlıklı yazısını yorumladı. Altaylı, Özkök'ün farkında olmadan Adnan Oktar ve grubunun ekmeğine yağ sürdüğünü iddia etti.
Yayın Tarihi: 25-09-2018 10:05
Taha Akyol Hürriyet'ten ayrıldı
Hürriyet gazetesinin el değiştirmesinden sonra yaşanan ayrılıklara bir yenisi daha eklendi. Gazetenin tecrübeli yazarlarından Taha Akyol'un gazete ile yollarını ayırdığı belirtildi. Akyol, bugünkü veda yazısında "Yıllarca birlikte olduğu okurlara, yıllarca çalıştığı kurumlara veda etmek daha bir zordur. Bugün bu zor vedayı yapıyorum" dedi.
Yayın Tarihi: 14-09-2018 09:23
Ünlü yazardan şok sözler: Erdoğan aradı, kovulmamı istedi
Mehmet Y. Yılmaz, yazdığı bir yazının ardından Recep Tayyip Erdoğan'ın Aydın Doğan'ı arayarak kovulmasını istediğini ifade etti. Yılmaz, verdiği röportajda, "Aydın Doğan bu nedenle çok üzgündü, ben de 'Üzülmeyin, boş verin. Bir süre bir şey yazmayım' dedim, öyle kaldı." diye anlattı
Yayın Tarihi: 12-07-2018 10:43
NTV'den Celal Pir şoku!
Doğuş Yayın Grubunda NTV’nin ünlü ekran yüzü Celal Pir’le yollar ayrıldı. Pir ayrılık haberini sosyal medya hesabından duyurdu.
Yayın Tarihi: 03-07-2018 21:38
Hürriyet, yurt dışı iştiraklerini sattı
Hürriyet, yurt dışı iştiraklerini sattı
Yayın Tarihi: 29-06-2018 22:59
CNN Türk'te flaş ayrılık! Görevine son verildi
Doğan Grubu'nun Demirören Holding'e satılmasının ardından şirketin bünyesinde bulunan medyada göreve son vermeler devam ediyor. En son olarak Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek'in CNN Türk'te yayınlanan Parametre programındaki görevine son verildi.
Yayın Tarihi: 21-05-2018 09:34
Medya dünyasını sarsan iddia! Hürriyet'in 1 numarası da istifa etti
Doğan Medya Grubu’nun, 21 Mart’ta Demirören Grubu’na satılmasının ardından en önemli istifa bugün yaşandı. Fikret Bila, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’nden istifa etti. Bila, bir süre Milliyet Genel Yayın Genel Yönetmeni olarak birlikte çalıştığı Demirören ailesine istifa kararını ve emeklilik işlemlerinin başlatılması talebini bildirdi.
Yayın Tarihi: 27-04-2018 19:55
Aydın Doğan'dan Demirören'e uyarı!
Aydın Doğan, Hürriyet Avrupa çalışanlarına veda etti. Frankfurt'ta düzenlenen törende konuşan Doğan, "Televizyonlarda gazetelerde yapılan veda konuşmalarında çok etkilendim. Kendime çimdik attım, ağlamayayım diye. Ağlamadım ama içim kan ağladı" dedi. Doğan, ayrıca Erdoğan Demirören'e "Size verdiğim Hürriyet Gazetesi Türk basınının amiral gemisidir. Bunun kumaşı ile fazla oynamayın" uyarısında bulunduğunu da ifade etti.
Yayın Tarihi: 13-04-2018 15:46
Hürriyet’te art arda istifalar!
Demirören'e satıldığı duyurulan Hürriyet gazetesinde Melis Alphan'dan sonra ikinci istifa haberi geldi. Hürriyet'in Washington muhabiri Cansu Çamlıbel, sosyal medya hesabından veda mesajı paylaştı.
Yayın Tarihi: 26-03-2018 19:52
Satış için baskı gördü mü?
Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN Türk kanallarını da bulunduran Doğan Medya Grubu'nun, Demirören Grubu'na satılması son günlerin en çok konuşulan olayı oldu. Aydın Doğan, Doğan Yayın Grubu için Demirören Grubu ile başlanan satış görüşmesiyle ilgili konuştu.
Yayın Tarihi: 24-03-2018 03:43
Doğan Medya Grubu KAP'a resmi açıklamayı yaptı
Bünyesinde Hürriyet, Kanal D, CNN Türk gibi kuruluşların bulunduğu Doğan Medya Grubu'nun Demirören grubuna satıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Doğan Medya Grubu satış ile ilgili resmi açıklamayı sabaha karşı 04:48'te KAP'a bildirdi. Doğan Medya Grubu'nun açıklamasında 'Sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda Demirören Holding A.Ş. ile görüşmelere başlanmıştır' denildi.
Yayın Tarihi: 22-03-2018 05:53
Hürriyet Akif Beki'yle yollarını ayırdı! İşte yeni adresi
Hürriyet gazetesi yönetiminin, köşe yazaru Akif Beki'nin yazılarına son verdiği iddia edildi. Beki, 2013'ten beri Hürriyet'te haftada 3 gün yazıyordu. Cem Küçük'ün Twitterdaki iddiasına göre Akif Beki ayrılığın ardından Karar'a transfer oldu. Akif Beki son dönemlerdeki bir yazısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i eleştirmişti. Melih Gökçek de Beki'ye sert bir dille yanıt vermişti.
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:13
Ayşe Aral sanki öleceğini hissetmiş gibi...
Hürriyet Gazetesi’nin günlük magazin eki Kelebek’in yazarlarından Ayşe Aral, önceki akşam hayatını kaybetti. Ölüm haberi, yakınları ve Hürriyet ailesini olduğu kadar okurlarını da üzüntüye boğdu. Aral, 46 yaşında idi. Kalp rahatsızlığı bulunan Ayşe Aral’da kalp pili takılıydı. Ünlü karikatürist Tekin Aral’ın kızı olan Ayşe Aral, Zincirlikuyu Camisi’nde kılınan öğle namazının ardından toprağa verildi. Aral'ın son yazısında ise ölümü adeta hissettiği ortaya çıktı.
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:12