insansız hava aracı Haberleri

AK Parti'nin Küçükçekmece mitingi
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: - "Sınırlarımıza da, bayrağımıza da, ezanımıza da, ekonomimize de saldırsalar, millete diz çöktürtemeyecekler, bu nedenle 31 Mart beka seçimidir" - "CHP'ye sesleniyorum; ne diyor? 'Bunlar şimdi IMF'ye gider.' IMF'ye siz gittiniz siz... Biz geldiğimizde IMF'yi kucağımızda bulduk" - "Şimdi insansız hava aracını biz üretiyor muyuz? Silahlı insansız hava aracını biz üretiyor muyuz? Şimdi üçüncü perde geliyor. Daha büyüğünü de biz üreteceğiz inşallah"
Yayın Tarihi: 12-03-2019 15:38
Türkiye'nin yeni İHA'sı ilk uçuşuna hazırlanıyor
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil: - "Anka-2'nin motorunu 2 gün önce çalıştırdık. Aracımızın ilk uçuşu yıl içinde gerçekleştirilecek" - "Az bir maliyetle 200 kilogram faydalı yük taşıyan Anka'yı 700 kilogram taşıyabilir noktaya taşıdık" - Orta irtifa uzun havada kalışlı, iki motorlu Anka-2 keşif, gözetleme, taarruz görevlerini yerine getirebilecek
Yayın Tarihi: 03-03-2019 11:30
Türkiye 3 ülkeden biri! Sistemini yayımladı
Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, İnsansız Hava Aracı (İHA) Akıncı’nın sistemini yayımladı.
Yayın Tarihi: 19-02-2019 04:30
Savunmaya yerli üretim damga vurdu
Güvenlik güçlerinin envanterine giren yerli ürünlere geçen yıl yenileri eklendi - Kirpi-2, Mayına Karşı Korumalı Ambulans Kirpi, Anka-S İHA, LGK-84, Teber-82 ve KGK-82 güdüm kitleri ilk kez envantere girdi - Kargu Döner Kanatlı Vurucu İHA, MAM-C mühimmatı, özgün yerli tabanca Mete, Duvar Arkası Hedef Tespit Radarı, Dijital Parmak İzi Alma ve Gönderme Seti envantere yeni giren savunma sanayisi ürünleri arasında yer aldı
Yayın Tarihi: 10-02-2019 11:05
İHA'nın görüntüsü askerin vizörüne inecek
TSK'nın kabiliyetlerinin artırılmasında "artırılmış gerçeklik" teknolojisinden yararlanılacak - SSB tarafından yürütülecek projeyle, zırhlı araç personeli, mayın ve el yapımı patlayıcı araması yapan personel, meskun mahalde muharebe harekatına katılan personelin kullanımı için Artırılmış Gerçeklik Sistemi tedarik edilmesi planlanıyor - Bu kapsamda, komuta kontrol bilgi sistemlerinden alınan ve harekat ortamından ihtiyaç duyulan bilgilerin, İHA'lardan veya başka video kaynaklarından aktarılan gerçek görüntülerin sahadaki personelin vizörüne aktarılması sağlanacak
Yayın Tarihi: 18-01-2019 12:51
Liselilerden insansız hava aracı
Çankırı'da lise öğrencileri tarafından yapılan "Karatekin İHA"nın test uçuşu başarıyla gerçekleştirildi
Yayın Tarihi: 14-01-2019 12:05
Bursa'da uyuşturucu operasyonu
İnsansız hava aracı desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda yakalanan 2 şüpheli tutuklandı
Yayın Tarihi: 04-01-2019 10:58
Boko Haram'a karşı insansız hava aracı kullanılmaya başlandı
Boko Haram'a karşı insansız hava aracı kullanılmaya başlandı
Yayın Tarihi: 24-12-2018 14:12
Havalimanında uçuşlar İHA'lar yüzünden durduruldu
İngiltere'nin başkenti Londra'nın en büyük ikinci havalimanı Gatwick'te iki insansız hava aracı yüzünden Çarşamba gecesinden bu yana uçuşlar iptal edildi. Noel tatili öncesi yaklaşık 11 bin yolcu mahsur kaldı.
Yayın Tarihi: 20-12-2018 14:10
Anıtkabir'de üst düzey güvenlik önlemi... İhasavar getirildi!
Cumhuriyet'in 95. yıl dönümü nedeniyle Anıtkabir'de düzenlenen törenler esnasında geniş güvenlik önlemleri alındı. Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı personeli tarafından Anıtkabir'e getirilen 'İhasavar cihazı' dikkat çekti.
Yayın Tarihi: 29-10-2018 14:59
Yerli İHA simülatörü diğerlerine fark atacak
ESOGÜ öğretim görevlisi Tamer Savaş ve ekibi tarafından sivil kullanıma yönelik, erişimi kolay, ucuz ve özgün yerli İHA simülatörü geliştirildi - Savaş: "Bu tür sistemler genellikle askeri ve savunma alanlarında geliştiriliyor. Simülatörlerin sivil alanlarda da kullanılması önemliydi. Drone sayılarının ve kullanımının hızla artması nedeniyle simülasyon ve eğitim ihtiyacının bulunduğunu fark ettik" - "Simülatörümüzde istediğiniz hava aracını ekleyip, istediğiniz mekan ve koşullarda uçurabiliyorsunuz. Her türlü İHA'yı modelleyip, test ve analizlerini gerçekleştirebiliyoruz"
Yayın Tarihi: 09-10-2018 05:01
Bursa Teknik Üniversitesi TEKNOFEST'e 5 takımla katılacak
BTÜ bünyesindeki Uzay, Havacılık ve Savunma Sanayi Topluluğu, 5 takım ve yaklaşık 30 kişiyle katılacağı TEKNOFEST'te insansız hava araçları kategorisinde yarışacak - BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Acır: "Arkadaşlarımız 3 döner kanatlı, 2 sabit kanatlı İHA ile TEKNOFEST'e katılacak. Bu topluluklar öğrencilerin sektörü erken tanımalarına katkı sağlıyor. Bir de ülkemizin çok ihtiyaç duyduğu yerli savunma sanayi, uzay ve havacılık sanayi noktasında insan kaynağı yetiştirilmesi anlamında kendilerinin daha donanımlı hale gelmelerine vesile oluyor"
Yayın Tarihi: 19-09-2018 12:11
İdlib'deki silahsızlanma bölgesini İHA'lar denetleyecek
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Bizim ve Rusların insansız hava araçları buralarda olacak. Her bakımdan buranın sınır boyunca denetimini yapacağız"
Yayın Tarihi: 18-09-2018 15:20
Endonezya'da Türk havacılık ve uzay sanayisine yoğun ilgi
TUSAŞ Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Tamer Özmen: - "Bu coğrafyadaki insanlar artık kendilerine uzun vadede çalışabilecekleri güvenilir, dost ülke arıyorlar"
Yayın Tarihi: 14-08-2018 15:28
Etiyopya sağlık alanında İHA'ları kullanacak
Etiyopya sağlık alanında İHA'ları kullanacak
Yayın Tarihi: 03-08-2018 14:41
Şırnak'ta saldırı hazırlığındaki 5 terörist etkisiz hale getirildi
Şırnak'ta saldırı hazırlığındaki 5 terörist etkisiz hale getirildi
Yayın Tarihi: 01-08-2018 06:47
Dede ve torunları savunma sanayisine bağışçı oldu
Savunma sanayisinin son dönemde kaydettiği gelişmeler, sayıları çoğalan yerli ve milli ürünler sektöre olan desteği ve bağışçı ilgisini artırıyor - Emekli Niyazi Şarlayık: - "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Uçak gemisi yapacağız' deyince gururlandım, hüzünlendim ve ağladım. Bunun üzerine Savunma Sanayii Destekleme Fonu'na telefonla ulaştım" - "Bir emekli insanım, ne kadar biriktirirsem, artırırsam o kadar getirip bağışta bulunuyorum" - "Torunlarım da harçlıklarını biriktirerek Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağışta bulundular. Milli gemimize, uçağımıza destekte bulunmaları için bütün vatandaşlarla, çevremdekilerle konuşuyorum"
Yayın Tarihi: 27-07-2018 11:27