John Bolton Haberleri

Çavuşoğlu, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton ile görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile Beyaz Saray'da bir araya geldi
Yayın Tarihi: 05-04-2019 00:57
Bolton'dan Rusya'ya "üstü kapalı tehdit"
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton: - "ABD yönetimi, Nicolas Maduro'nun yönetimde kalabilmek için Rus askeri personelini Venezuela'ya getirmek de dahil yabancı askeri unsurları kullanmaya devam etmesini kınıyor" - "Batı yarım küredeki yabancı aktörlerin Venezuela'ya askeri unsurlar sevk etmelerine karşı güçlü şekilde ihtar veriyoruz"
Yayın Tarihi: 29-03-2019 19:53
Pompeo ve Bolton'dan Maduro'ya Rusya ve Küba baskısı
Venezuela'da Nicolas Maduro yönetiminin, kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu kamu görevinden uzaklaştırma kararı almasına, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton tepki gösterdi - Pompeo ile Bolton, Rusya ve Küba üzerinden Maduro'ya eleştirilerde bulundu
Yayın Tarihi: 28-03-2019 23:55
Venezuela'ya giden yardım kamyonlarını Maduro yaktırmamış
New York Times, geçen ay Kolombiya'dan Venezuela'ya sokulmaya çalışılırken sınırda yanan yardım konvoylarının Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya bağlı kuvvetler tarafından yakılmadığının belirlendiğini yazdı - Gazeteye göre yardım kamyonlarındaki yangına, Maduro'yu protesto eden gruplar arasından atılan bir molotofkokteyli sebep oldu
Yayın Tarihi: 10-03-2019 23:10
Bolton Vietnam'da anlaşma çıkmamasından Kim'i sorumlu tuttu
Bolton Vietnam'da anlaşma çıkmamasından Kim'i sorumlu tuttu
Yayın Tarihi: 04-03-2019 13:02
Bolton, Küba'daki anayasa referandumunu hedef aldı
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton: - "Küba'da bugün yapılan anayasa referandumu, Küba rejiminin kendi baskı ve tiranlığını örtmek için uyguladığı bir başka taktiktir" - "ABD, Küba halkının özgürlük ve demokrasi çağrılarını destekliyor"
Yayın Tarihi: 24-02-2019 21:15
ANALİZ - Batı'nın “Kürtler” yalanı, PKK-YPG’yi örtme çabası
“Kürtler” konusu bağlamında Batı kamuoyunda Aralık ayının sonunda başlatılıp Ocak ayında devam ettirilmek suretiyle yeniden ısıtılan Türkiye kampanyası, aslında tanıdık özelliklere sahip - Çekilme ilanının ardından gelen Trump karşıtı açıklamalarda Suriye’de Rusya ve İran etkisinin artabileceği ve DEAŞ’ın geri dönebileceği gibi iddialar zikredilse de bu açıklamaların ana gerekçesini Türkiye’nin “Kürtleri katledeceği” yalanı ve ABD’ye müttefiklik yapan terör örgütü YPG’nin yalnız bırakılmaması gerektiği vurgusu oluşturdu - Bölgede Kürtlerin de sahibi olduğu ve refah içinde yaşadığı tek devlet, Türkiye’dir - YPG zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınan Kürtlerin sayısı 500 bin civarındadır - Türkiye, Fırat’ın doğusunu hedefleyen operasyonun “Kürtlere” değil, PKK'lı teröristlere karşı yapılacağını defalarca açıklamasına rağmen, Batı medyası haber ve köşe yazılarındaki söylemini değiştirmiyor - Türklerin ve Kürtlerin kadim kardeşliği, Osmanlı Devleti’nden miras aldıkları birlikte yaşama kültürü ve ırkçılığı reddeden İslami hassasiyetleri geleceğin birlikte inşa edilmesi konusunda çok daha kuvvetli bir zemin oluşturmuş durumda
Yayın Tarihi: 07-02-2019 12:13
ABD'den Venezuela ordusuna tehdit!
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Venezuela ordusuna, Guaido'yı tanımaları durumunda yaptırımlardan muaf olabilecekleri teklifinde bulundu. Bolton, 'ABD, demokrasiyi savunan ve Devlet Başkanı Juan Guaido'yu ve onun anayasal hükümetini tanıyan üst düzey askeri yetkililere yaptırımları kaldırmayı düşünüyor yoksa uluslararası finans çemberi tamamen kapatılacak. Doğru seçimi yapın' dedi.
Yayın Tarihi: 07-02-2019 00:57
ABD bunu da yaptı! Sosyal medyadan darbe çağrısı!
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Venezuela ordusunun yüksek rütbelilerine seslenerek, kendini devlet başkanı ilan eden muhalif lider Juan Guaido ve taraftarlarını desteklemeleri çağrısı yaptı.
Yayın Tarihi: 03-02-2019 03:20
Bolton'dan Venezuela ordusuna çağrı
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton: - "Venezuela ordusunun yüksek rütbeli komutanları, şimdi Venezuela halkının yanında yer alma zamanıdır. Venezuela için anayasayı ve demokrasiyi korumak sizlerin sorumluluğu ve hakkıdır"
Yayın Tarihi: 03-02-2019 00:40
ABD, Venezuela'ya 'insani yardım' gönderecek
ABD yönetimi, Venezuela'nın geçici devlet başkanı olarak tanıdığı muhalif lider Juan Guaido'nun talebine karşılık ülkeye "insani yardım" göndereceğini açıkladı. ABD'nin "insani yardım" göndermesi, Venezuela'ya müdahalesini hızlandıracak unsur olarak yorumlandı.
Yayın Tarihi: 02-02-2019 06:56
ABD, Guaido Venezuela'sına "insani yardım" yapacak
ABD, geçici devlet başkanı olarak tanıdığı muhalif lider Juan Guaido'nun "insani yardım" talebine binaen ülkeye gıda ve tıbbi malzeme göndereceğini açıkladı - ABD'nin "insani yardım" göndermesi, Venezuela'ya müdahalesini hızlandıracak unsur olarak yorumlandı
Yayın Tarihi: 02-02-2019 05:52
Bolton'dan "Maduro ile iş yapmayın" açıklaması
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton: - "Bankacılara, borsacılara, tüccarlara, aracılara ve diğer işletmelere tavsiyem: Maduro mafyası tarafından Venezuela halkından çalınan altın, petrol ve diğer ürünlerle iş yapmayın"
Yayın Tarihi: 30-01-2019 22:17
Beyaz Saray'dan 'tehditlere karşılık veririz' uyarısı
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Venezula hükümetini Amerikalı diplomatlara ya da muhalefet lideri Juan Guaidó'ya yönelik herhangi bir tehtidin "önemli bir tepkiyle karşılaşacağı" uyarısında bulundu.
Yayın Tarihi: 28-01-2019 09:41
ABD direttikçe diretiyor! Bu kez açık açık tehdit ettiler!
ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Venezuela'da bulunan ABD'li diplomatlara veya Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'ya yapılacak şiddet eylemlerine sert bir şekilde cevap vereceklerini belirtti.
Yayın Tarihi: 28-01-2019 01:29
ABD İran'a yönelik kuşatmasını genişletiyor
ABD'nin İran'a yönelik uyguladığı ekonomik yaptırımlar diplomatik ve askeri kuşatmaya dönüşüyor - Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal İnat: - "İran askeri anlamda kuşatılmış durumda" - "ABD’de İran'ın bölgedeki tüm faaliyetlerini durdurma arzusu öne çıktı" - Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Bayram Sinkaya: - "Basra Körfezi ve Orta Doğu’daki diğer üslerde ABD askeri varlığı İran için her zaman potansiyel bir askeri tehdittir" - "Irak’ın uzak bir vilayetindeki ABD askeri üssü İran için tehdit sayılmaz"
Yayın Tarihi: 15-01-2019 12:22
"Biz Bolton'dan emir almıyoruz"
Wall Street Journal gazetesi, ABD'nin Suriye'den çekilme takvimiyle ilgili belirsizliğe rağmen, bu süreci devam ettiren adımlar atıldığını yazdı - (Bolton'un, Amerikan askerlerinin Suriye’den çekilmesinin bazı ön koşullara bağlı olduğuna ilişkin sözlerine ilişkin) ABD'li savunma yetkilisi: - "Hiçbir şey değişmedi. Biz Bolton'dan emir almıyoruz"
Yayın Tarihi: 11-01-2019 12:50
ABD'nin Türkiye'ye önerdiği planın maddeleri ortaya çıktı
CNN International, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın Ankara temaslarında Suriye'den çekilme konusunda çizdiği ana hat planını yazdı. Madde madde sızdırılan plan, sonu belirsiz bir 'çekilme' sürecine işaret ettiği ifade edildi.
Yayın Tarihi: 10-01-2019 16:38
'Trump, danışmanının adını bazen hatırlayamıyor'
ABD'de yayınlanan New York Times gazetesi ABD Başkanı Donald Trump'ın, Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile yakın bir ilişki kuramadığını yazdı.
Yayın Tarihi: 09-01-2019 14:24