kayyum Haberleri

CHP'de kayyum şoku! O ilde...
CHP'nin Ayvalık İlçe Başkanlığı'na, 9 asil yönetim kurulu üyesinin istifa etmesi üzerine CHP Balıkesir İl Başkanlığı tarafından kayyum atandı.
Yayın Tarihi: 21-05-2019 11:40
Vali Yerlikaya, İBB binasında
İçişleri Bakanlığınca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına vekaleten görevlendirilen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Saraçhane'deki başkanlık binasına geldi
Yayın Tarihi: 07-05-2019 18:51
Denizli'deki FETÖ/PDY davası
Kayyum atanan Aynes Gıda Sanayi Ticaret AŞ'nin eski yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin de aralarında bulunduğu 21 sanığın yargılanmasına devam edildi - Ara kararda, şirket üzerindeki kayyum kararının kaldırılması reddedildi
Yayın Tarihi: 11-04-2019 16:42
Kayyum atanan belediyelerde AK Parti'nin başarısı
Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti'nin adayları, imkanlarını bölücü terör örgütü PKK'ya aktardığı tespit edilen ve bu nedenle kayyum atanan belediyelerden Ağrı, Bitlis ve Şırnak'ın da aralarında bulunduğu 73 il ve ilçe belediyesinin yüzde 33'üne tekabül eden 24 belediye başkanlığını kazandı - Kayyum atanan belediyelerden Tunceli de TKP, Ağrı'nın Tutak ilçesinde BBP, Batman'ın Beşiri ilçesi ile Iğdır'ın Tuzluca ve Bitlis'in Hizan ilçesinde ise Saadet Partisi'nin belediye başkan adayları seçimin galibi oldu
Yayın Tarihi: 01-04-2019 00:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında soruları yanıtladı
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "(Cumhur İttifakı) Pazara kadar değil, mezara kadar biz bu dayanışmamızı, bu birlikteliğimizi taşıyacağız" - "Yüksek Seçim Kurulunun bu işi çok daha farklı ele alması lazım. GBT sisteminin ben doğru çalıştığına inanmıyorum. GBT sisteminin çok daha doğru çalışması lazım" - "CHP'nin Kandil adayları var. Mesela bir tanesi şu anda CHP'den Abdülbaki Karağaç diye bir isim. Şimdi bütün bunlar yarın seçim neticeleri belli olduktan sonra hepsinin üzerine üzerine gideceğiz" - "Bu kayyumluk olayı bizim dönemimizde çıkmış bir şey değil ki. Bu kurum var, bu müessese var. Bu müessese olduğuna göre devletin, milletin parasını bu belediyelere gönderiyor, bunlar da bu paraları nereye gönderiyorlardı? Kandil'e. Artık bunlara bu fırsatı veremeyiz"
Yayın Tarihi: 24-03-2019 22:44
"HDP'liler kayyumlu seçim propagandası yapıyor"
Eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ: - "HDP'liler, 'siz bizi seçin yine kayyum atanır, yine kayyumdan hizmet alırsınız' propagandasını da yapıyor"
Yayın Tarihi: 21-03-2019 13:12
Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "Ben hiçbir siyasi partiye oy verene 'terörist' ifadesini kullanmadım. Siyasetin bu kadar acemisi değilim" - "(Akşener) Denizli'de çok ciddi bir yanlış yaptı. 'Cumhurbaşkanının terörist dediği Denizlililer...' Tayyip Erdoğan böyle bir şeye tahammül etmez, edemez. Çünkü ben hiçbir vatandaşıma kalkıp da terörist diyecek kadar bu işlerin farkında olmayan birisi değilim. Daha kaba bir ifadeyle enayi değilim" - "Sözde İYİ Parti denilen hanımefendi sürekli partilerini değiştire değiştire en sonunda buraya gelmiş ve kendi partisinden de bir ara ayrılacağını söyledi ve sonra tekrar partisinin başına geri döndü" - "Bu oluşumun adı Sayın Bahçeli'nin ifadesiyle 'zillet ittifakı', benim ifademle 'illet ittifakı'dır. Bu ittifak ortada, 'Kim teröre veya teröriste destek verirse Allah belasını versin.' diyor. Senin (Kılıçdaroğlu) zaten bedduaların tutmaz ki..."
Yayın Tarihi: 14-03-2019 23:41
"FETÖ'nün mal varlıkları Türkiye Cumhuriyeti'ne aittir"
Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat: - "FETÖ'nün yurt içi ve dışındaki mal varlıkları Türkiye Cumhuriyeti'ne ve milletine aittir"
Yayın Tarihi: 09-03-2019 12:02
Bakan Soylu AA Editör Masasına konuk oldu
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: (3) - "2019 seçimlerinde 2014 yerel seçimlerine göre olaylardaki azalma yüzde 88,1. Siyasi etkinliklere 2014 seçimlerinde 1 Ocak'la 6 Mart arası 3 milyon 671 bin katılım olmuş, şu anda 4 milyon 780 bin. Yani çok daha fazla insan mitinglere gidiyor, siyasal etkinliklere katılıyor ve müdahale oranımız da yüzde 2,6'dan yüzde 0,5'e düşmüş. Mümkün olduğu ölçüler içerisinde seçim olayı 2014'te 581 tane olmuş, bu dönem 237'ye düşmüş" - "Doğu ve Güneydoğu'ya öyle bir el uzatıldı ki kayyum vesilesiyle hem terörün şah damarı kesildi hem de oranın imar ve inşası önemli ölçüde gerçekleştirildi. Doğu ve Güneydoğu'daki asayiş olaylarımız önemli oranda azaldı"
Yayın Tarihi: 06-03-2019 12:24
"TMSF kayyumluğundaki firmaların aktif büyüklüğü 57,9 milyar TL"
TMSF Başkanı Muhiddin Gülal: - "FETÖ aidiyeti ve iltisakı olması nedeniyle TMSF kayyumluğunda yönetilen 932 şirket bulunuyor. Bu şirketlerin toplam öz kaynakları 21,2 milyar TL, ciroları 31,7 milyar TL ve aktif büyüklüğü de 57,9 milyar TL" - "Devraldığımızdan bu yana 932 şirket aktif olarak yüzde 29 büyüdü ve büyümeye devam ediyor" - "Aydınlı Grubu'nun toplam istihdam sayısı 4 bin 822. Biz bu grubu Ocak 2017’de devraldık. Devraldığımızda şirkette 3 bin 762 çalışıyordu. Böylece bin 60 kişilik ilave istihdam sağladık" - "Grubun toplam cirosu da 2,4 milyar TL’ye geldi. Bir evvelki yıla göre yüzde 45,6 seviyesinde artış söz konusu"
Yayın Tarihi: 04-03-2019 14:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (4) - "Çok açık ve net bir şey söyleyeyim. Benim artık bu anketlere vesaire güvenim kalmadı. Çünkü geçtiğimiz seçimlerde gördük. Doğru dürüst bir tanesi belki yakın tutturuyor. Yüzde 100 tutturma diye bir şey yok. Ama çoğu açık ara kaybettiler, bu işi tutturamadılar" - "Mehmet Özhaseki Cumhur'un adayı olarak ortada. Peki Mansur Yavaş kimin adayı? Bu ortada değil. O zaman çık açık açık söyle. 'Ben şu partinin adayıyım.' de. Onu diyemiyor. Onu dediği anda vatandaşım değerlendirmesini ona göre yapacaktır. 'Bunun arkasında terör örgütü var.' diyecektir" - "Geçmişinde bu MHP'liymiş. Artık kimse onun geçmişine bakmıyor, bugününe bakıyor. Bugününe bakarak değerlendirmesini yaptığı anda benim MHP'li kardeşlerim de ona kesinlikle oyunu vermeyecektir"
Yayın Tarihi: 24-02-2019 00:00
Cem Küçük: Sözcü'ye kayyum atanacak
Sözcü gazetesine kayyum mu atanacak? Gündemi sarsan iddia Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ten geldi. Küçük bugünkü yazısında "Yargılanacaksınız ve yaptıklarınızın hukuki bedelini ödeyeceksiniz." ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 14-01-2019 11:03
Akfa Holdinge FETÖ davası
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla kayyum atanan Akfa Holding ve alt şirketlerine yönelik soruşturma kapsamında, aralarında iş insanları Fatih Aktaş, Ferhat Aktaş, Cahit Paksoy ve Fikret İnan'ın da bulunduğu 6'sı tutuklu, 6'sı firari 84 sanık hakkında dava açıldı - İddianamede, Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş'a 36,5 yıla, Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhat Aktaş'a 22 yıla, eski İhlas Holding Üst Yöneticisi Cahit Paksoy'a 29,5 yıla, Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı firari sanık Fikret İnan'a 22 yıla, İnanlar İnşaatın sahibi Serdar İnan'a da 15 yıla kadar hapis cezası istendi
Yayın Tarihi: 09-01-2019 12:17
Aynes gıda yönetimi TMSF'ye devredildi
Aynes gıda yönetimi TMSF'ye devredildi
Yayın Tarihi: 02-01-2019 13:19
Aynes'e yeniden kayyum atanması kararı
Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine Aynes AŞ'ye yeniden kayyum atanmasına karar verdi
Yayın Tarihi: 19-12-2018 14:29
Kızılay'a kayyım kararı iptal edildi
Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesinin kayyım kararını iptal ettiğini duyurdu..
Yayın Tarihi: 18-12-2018 20:22
Türk Kızılayı'na kayyum atandı
Ankara 9'uncu Sulh Hukuk Mahkemesi, Türk Kızılayı'nı olağanüstü genel kurula götürmek üzere kayyum atadı.
Yayın Tarihi: 12-12-2018 14:05
"Kayyumları tanımayın" diyen Demirtaş'a 10 yıla kadar hapis istemi
Van'da katıldığı bir programda "Kayyumları asla tanımayın, kabul etmeyin" diyen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, "terör örgütü propagandası yapmak" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi - İddianameden: - "Şüphelinin konuşma içeriğinde 'Kayyumları asla tanımayın, kabul etmeyin, yüzüne bile bakmayın, emrini yerine getirmeyin, selamını almayın' şeklindeki sözleriyle halkı, kanunlara uymamaya, 'Sizler her an büyük bir sivil direnişe hazır olmalısınız bizim için de varlık yokluk nedeni, ölüm kalım meselesidir' şeklindeki konuşmalarıyla da suç işlemeye alenen tahrik etmiştir"
Yayın Tarihi: 12-12-2018 11:59
Fransa'daki akaryakıt zammı protestoları
HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen: - "Herkes Fransa'da yaşananı doğru okumalı, bu süreçten ders çıkartmalıdır. Bıçak kemiğe dayandığında, insanların ekmeği, hakları için neyi göze alabileceğini iş bu noktaya varmadan görmeli ve gereğini yerine getirmelidir"
Yayın Tarihi: 03-12-2018 12:28
MHP'den TFF'ye kayyum atansın önerisi!
MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, takımların borç batağı içinde olduğunu belirterek, 4 büyükler dahil hiçbir kulübün bu borçların faizlerini dahi uzun süre ödemesinin mümkün olmadığını söyledi. Futbol Federasyonu'na kayyum önerisinde bulunan Sancaklı “Futbol Federasyonu Başkanı hiçbir stada gidemiyor, her yerde tepki var. Neymiş? Seçilmiş. Seçildiyse seçildi, bıraksın gitsin. Nasıl ki belediyelere kayyum atayabiliyorsak, Futbol Federasyonu ve sporla ilgili de el çektirelim” dedi.
Yayın Tarihi: 07-11-2018 11:29