Konda Haberleri

Ünlü anketçiden sürpriz yerel seçim analizi!
Konda Araştırma Şirketi'nin sahibi Bekir Ağırdır, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına yönelik yaptırdıkları son anket sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Seçimde AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı ile CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı arasındaki yüzde 51- yüzde 49’luk dengenin değişebileceğini belirten Ağırdır, "İktidar bloku ile muhalefet bloku arasında 10 yıldır süren denge tersine dönecek" ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 27-03-2019 10:02
Anket şirketi açıkladı! Bu seçimde bir ilk olacak
Kamuoyu araştırma şirketi KONDA, ilk kez her seçim öncesi perşembe günü paylaştığı bilgi ve bulguları bu yıl paylaşmayacağını duyurdu. Şirket bunun nedenlerini de sıraladı.
Yayın Tarihi: 19-03-2019 11:40
Son anketlerde AK Parti'ye kötü haber
KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Türkiye'nin üç partili bir noktaya gittiğini belirtti. Ağırdır ayrıca, "AK Parti oyunu artıramayacak, yani yüzde 42'nin 40 olma ihtimali var. Ama nereye kadar geriler, borsacıların deyimiyle yüzde 39'u test eder mi? Bunu şimdiden kestirmek güç ama oyunu artıramayacak" ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 24-11-2018 11:28
Ünlü anketçi canlı yayında duyurdu! Seçim sonuçları için ilk açıklama
Araştırma Şirketi KONDA'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, CHP'nin metropolleşmiş bazı kentlerde oylarını İYİ Parti'ye kaptırdığını söyledi.
Yayın Tarihi: 24-06-2018 20:58
Ünlü anket şirketinden MHP'yi kızdıracak tespitler
24 Haziran'da Cumhur ittifakını destekleyen MHP'yi kızdıracak tespitler geldi. KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, "Milliyetçiliği temsil iddiasındaki partiler, yeni bir milliyetçilik tarifiyle bir çıkış yaratamadıkça ya AK Parti tarafından ya da seküler alanda giderek eriyecekler. Şimdi MHP Ak Parti’ye yakın durarak bir taraftan onun içinde eriyor. Mevcut tabloda MHP yüzde beş civarında, İYİ Parti de yüzde 12-13 civarında olacak gibi duruyor. Memnuniyetsizlerin artışıyla bu oran etkilenir." dedi
Yayın Tarihi: 31-05-2018 07:55
İşte HDP seçmeni analizi
KONDA Araştırma, 'Seçmen Kümeleri' başlığıyla hazırladığı HDP seçmenini incelediği raporunu açıkladı. Seçmen tabanı profillerinin ihtiyaç ve taleplerinin incelendiği raporda, HDP'nin seçmeninin demografik özellikleri ve görüşleri, derinlemesine inceleniyor. İnternet ve sosyal medya kullanımı üzerinden HDP seçmeni ve destekçileri incelediğinde de yüzde 55 ile en yaygın kullanıldıkları sosyal medya mecrasının Facebook olduğu ortaya çıktı
Yayın Tarihi: 24-05-2018 07:28
İşte Cumhuriyet Halk Partisi seçmen analizi! Şaşırtan sonuçlar....
KONDA yayınladı! İşte AK Parti seçmeni analizi
Araştırma şirketi KONDA'nın raporuna göre, internet kullanımı AK Parti seçmenleri arasında Türkiye ortalamasının aşağısında. İzlemeyi en fazla tercih ettiği televizyon kanalları sırasıyla ATV, TRT ve A Haber olan AK Parti seçmenlerinin AB üyelik konusundaki görüşleri de olumsuz. AK Parti seçmenine göre, kurdaki istikrarsızlık 'dış güçlerin' operasyonu.
Yayın Tarihi: 18-05-2018 10:34
Ünlü anketçiden dikkat çeken analiz! İşte seçim sonucunu belirleyen iki etmen
RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, "Erdoğan ilk turda yüzde 45'in altında bir oy alırsa, vatandaş iktidar değişikliğine karar vermiş demektir" dedi.
Yayın Tarihi: 16-05-2018 16:44
2019 seçimleri öncesi yüzde 45 parti arıyor
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi'nde, Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeleri ile milletvekillerine sunum yapan KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, "Türkiye’de yüzde 45 dilimlik oy geçişkenliği var. Bu yüzde 45’in bir partisi yok. Çok yüksek bir oran. Bu sizin avantajınız. Bu kişilerin değişim özlemi var ama umut vaat eden bir yapı da bulamıyorlar. CHP umut vermeli" dedi.
Yayın Tarihi: 07-04-2018 09:13
'AK Parti oylarında erime var'
Ünlü anket şirketi KONDA'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AK Partinin oylarında ciddi erime olduğunu açıkladı.
Yayın Tarihi: 18-11-2017 23:01
KONDA: Geçersiz oylarda açıklayamadığımız bir durum var
Seçimlere dair isabetli analizleri ile bilinen KONDA, 16 Nisan referandumunda geçersiz oyların dağılımına dair 'açıklamayadıkları bir durum' olduğuna dikkat çekti. Analizde CHP'nin bir daha hiç iktidar olamama riskinin bulunduğu belirtilirken, HDP'nin 'Türkiyelileşme projesi'nin de dağıldığı vurgulandı. KONDA, "MHP'nin 'evet' katkısı ne oldu?" sorusuna da yanıt verdi: "Evet oyu verenlerin tamamına yakını Ak Parti seçmeni. MHP’liler’in ‘evet’ oyundaki oranı yüzde 5 mertebesinde."
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:13
Ünlü anketçiden MHP kehaneti
Referandum sonuçlarını bilen iki araştırma şirketinden biri olan KONDA’nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, MHP’nin ilerleyen süreçte bir parçalanma yaşayacağını, bu parçalanma sonucunda oluşan grupların AK Parti ve BBP gibi partilere katılacağını söyledi. Ağırdır, "Kürt seçmen mahalleleri bozulduğu için sandığa gidemedi. Hendek savaşları yüzünden aileler parçalandı. Oradaki insanlar mağdur, mahcup... Referanduma katılmadılar" dedi.
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:13
İşte son anket sonuçları
16 Nisan Anayasa değişikliği referanduma iki gün kala araştırma şirketleri referandum için yaptıkları son anket sonuçlarını açıklamaya başladı. KONDA ve Themis araştırma şirketleri en son yaptıkları araştırmaları kamuoyuyla paylaştı. Yapılan iki ankette birbirinden farklı sonuçlar ortaya çıktığı görülüyor. İşte referanduma 48 saat kala Konda ve Themis şirketleri tarafından açıklanan iki referandum anketi.
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:14
KONDA beklenen referandum anketini yayınladı
Referandum anketlerinin sonuncusu KONDA'dan geldi. Anket şirketlerinin peşpeşe referandum sonuçları tahmini yayınladığı günlerde sessizliğini korutan KONDA Araştırma Şirketi'nin son referandum anketine göre evet oyları yüzde 51.2 ile önde gidiyor. Kararsızların oy oranının yüzde 9 olduğunu belirten KONDA Araştırma Şirketi, hayır oylarının ise yüzde 48,5 bandında olduğunu ifade etti. Araştırmada yer alan diğer bir detaya göre ise referanduma katılımın yüzde 90 seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:12
AK Parti bu anketi konuşuyor
KONDA'nın yaptığı anket sonuçlarına göre AK Parti'nin yüzü gülerken, CHP, MHP ve HDP hayal kırıklığına uğradı.
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:13
KONDA'dan virüslü anket tuzağı uyarısı
Türkiye'nin önde gelen toplumsal araştırma şirketlerinden KONDA, Facebook sayfası üzerinden bir virüs uyarısı yaptı.
Yayın Tarihi: 17-09-2015 14:26
'AKP kumar oynuyor'
Bahçeli’nin “Boğaz’da, yalılarda viskilerini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler” sözlerinden sonra KONDA Genel Müdür Bekir Ağırdır tartışmaya yeni bir boyut kazandıracak bir detay paylaştı.
Yayın Tarihi: 10-08-2015 09:44