Mehmet Nuri Ersoy Haberleri

Bakan Ersoy, Tekfur Sarayı ile Anemas Zindanları'nı gezdi
Bakan Ersoy, yönetmenlerle bir araya geldi
Bakan Ersoy, yönetmenlerle bir araya geldi
Yayın Tarihi: 01-06-2019 00:05
"70 milyar dolarlık turizm gelirini hedefe koyduk"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Nicelikli turistin yanında bundan sonra konsantrasyonumuzu nitelikli turiste vererek, yani konaklama dışı harcaması fazla olan, yüksek geliri grubu turisti hedefleyen yeni politikalar üreterek 70 milyar dolarlık turizm gelirini hedefe koyduk" - "2023'e kadar yapacağımız tanıtım kampanyalarının göbeğine THY'yi koyduk stratejik olarak. Zaten Türk Hava Yolları'nı tanıttığımız zaman Türkiye'yi tanıtmış oluyoruz"
Yayın Tarihi: 28-05-2019 00:06
"Yeniden Doğuş" operasının dünya prömiyeri yapıldı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Açıkçası biz sanatımıza, sanatçımıza ne kadar değer verirsek, onlar da sanatlarına ne kadar konsantre olursa, o kadar iyi sonuçlar alıyoruz" - Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürü Murat Karahan: - "Bugün çok özel, çok değerli bir gün. Büyük Atatürk ilk kez opera sahnesinde canlandırılacak"
Yayın Tarihi: 17-05-2019 01:48
"Tarih bilgisi ve bilinci toplumu bir arada tutan bağlardır"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Tarih bilgisi ve bilinci sahip olmanız gereken en önemli değerlerden biridir. Çünkü bu değerler toplumu bir arada tutan bağlardır" - "Ülkemiz üzerinde etnik ayrımcılık ve toplumsal çatışma ekseninde oynanan oyunlar o denli uzun süreli ve yoğundur ki çok açık ve net söylüyorum, bunun karşısında durabilecek ikinci bir ülke, ikinci bir medeniyet ve millet yoktur" - "Milli Mücadele, birliğimizin, beraberliğimizin ne denli güçlü olduğunu ve böyle olduğu için de çok büyük zorlukları aşabildiğimizi göstermesi açısından tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir"
Yayın Tarihi: 16-05-2019 13:16
Galataport hizmete girdikten sonra 2,5 milyon turist bekleniyor
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Ortalama 4 bin yolcudan 500 gemi geldiğini hesapladığımızda 2 milyon turist yapar. Bizim hedefimiz bir milyondu. Tabii siz o 2 milyon yolcuyu sadece 2 milyon olarak görmeyin. 2 milyon kişi her yıl 2 milyon kişiyi daha reklam ve konaklama için size getirecektir" - "Bizim hedefimiz, turist başına elde ettiğimiz kişi başı gecelik geliri artırmak ve turistin konaklama dışı harcamalarını artıran projelere öncelik verip desteklemek" - "Biz İstanbul'a sadece İstanbul olarak bakmıyoruz. Eğer siz İstanbul'u varış noktası olarak popüler bir hale getirip kuvvetlendirirseniz, özellikle İzmir, Bodrum, Kuşadası limanlarının da kapasitesini yüzde yüze çıkarmış olursunuz" - "(Kapadokya Alan Başkanlığı'na ilişkin) Kapadokya’da kaçak yapılaşmayla alakalı ciddi sorunlar vardı. Orada yıkımlar başladı ama bizim hedefimiz yıkmak değil. Öncelikli hedefimiz kaçak yapılaşmanın sebeplerini ortadan kaldırmak"
Yayın Tarihi: 10-05-2019 12:43
Bakan Ersoy'dan 23 Nisan mesajı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, çocuklar için barış dolu bir dünya, huzurlu yarınlar oluşturma ideali ve azmi ile çalışmaya devam ettiklerini bildirdi.
Yayın Tarihi: 23-04-2019 08:10
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy oyunu kullandı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Çok güzel demokratik bir ortamda güzel bir seçim oluyor. Türkiye'ye hayırlara vesile olmasını diliyorum. Başladığı gibi huzurlu bir şekilde bitecek inşallah"
Yayın Tarihi: 31-03-2019 13:52
"Çeşme'de esas tehlike pazar çeşitliliği olmaması"
Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy: - "Çeşme (turizmde) iyi bir başlangıç yaptı, güzel de bir çıkış yakaladı ama gidişatı iyi değil" - "(Çeşme'de) Pazar çeşitliliği yok, esas tehlike o. Eğer pazar çeşitliliği yaratamazsanız, yabancı turistte çok ciddi bir çeşitlilik yaratamazsanız bir süre sonra Türk turisti de kaybedeceksiniz"
Yayın Tarihi: 28-03-2019 16:10
Bakan Ersoy, Sinema Müzesini ve Artweeks Akaretler etkinliğini gezdi
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Kendi mülkiyetimizde olan binaları, amacına uygun bir şekilde restore edip kültür ve sanat için kullanılmasını sağlayacağız"
Yayın Tarihi: 14-03-2019 16:07
"İstanbul'a kadar gelen yolculara Türkiye'yi tanıtmak istiyoruz"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "(İstanbul Havalimanı'nda yapılacak müze) Çok kısa sürede hayata geçireceğiz. Amacımız ilk etapta transit birimdeki yolcuları kazanmak. Çünkü biliyorsunuz, Türkiye'ye giriş yapan her 3 turistten 1 tanesi İstanbul Havalimanı'ndan giriş yapıyor" - "Bir o kadar sayıda turist İstanbul'a kadar geliyor, transitten başka bir ülkeye geçiyor. İşte o İstanbul'a kadar getirmeyi başarıp transitten kaybettiğimiz yolculara bu müzeyi ve başka tanıtım materyallerini de kullanarak Türkiye'yi tanıtmak istiyoruz"
Yayın Tarihi: 14-03-2019 14:14
Pervin Ersoy'dan "Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz" projesi
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi, Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği Kurucu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Pervin Ersoy, ülke turizmine katkı sağlamak ve farklı yardımlaşma derneklerine destek olmak amacıyla "Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz" projesi başlattı - Pervin Ersoy: - "Başka bir bakış açısıyla daha farklı, güzel ve popüler bir şekilde Türkiye'yi anlatmak istedik. Bunu yaparken de o şehrin ünlüsüyle yapmak, daha kayda değer oluyor" - "Türkiye'nin her bir şehri başlı başına bir kültürel miras ve hazine. Binlerce yıllık geçmişi olan bu toplumun ileri gitmesine bu gibi projelerle hep birlikte destek olacağız"
Yayın Tarihi: 12-03-2019 18:32
"Turizmi 81 ile yayan çalışmalar yapmamız gerekiyor"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "70 milyon turist gibi yeni bir hedef belirledik. Bu hedefe ulaşmak için de geleneksel turizm alanları dışında tüm Türkiye'yi kapsayan, turizmi 81 ile yayan çalışmalar yapmamız gerekiyor" - "Mayıs ayı içerisinde çok ciddi bir şekilde müze tanıtımına başlayacağız"
Yayın Tarihi: 11-03-2019 13:34
"Şile, Alaçatı gibi olabilir"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Şile'deki kısa tatil sezonu, çok iyi bir şehir planlamasıyla uzatılabilir. İlçeye özgü yatay bir mimariyle de Şile, Alaçatı gibi bir atmosfere kavuşabilir" - "Şile, bir turizm kasabası. Geliştirilen projelerin birçoğunu belediye başkanlığıyla destekleyeceğiz. En önemli şey, butik turizmin yaygınlaştırılması. Hem tabana yayılmış olacak hem de herkesin turizmden bir pay alması sağlanacak"
Yayın Tarihi: 10-03-2019 17:54
"Turist sayısında hedefimiz 70 milyonda kalmak değil"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "50 milyon olan turist sayısı hedefimizi 70 milyona revize ettik. 70 milyon turist sayısını yakalayabilmek için, ki bizim hedefimiz 70 milyonda kalmak değil sonrasında bu artışlar devam edecek çünkü Türkiye başlı başına bir turizm ülkesi, bu sayılara hızlı ve rahat bir şekilde ulaşabilmek için de turizmi klasikleşmiş turizm bölgelerinin dışına çıkararak 81 vilayetimize yaymamız gerekiyor" - "Özellikle kıyı bandında incelemelerde bulunacağız, turizm alanlarının yeniden planlanması ve geliştirilmesiyle inşallah Adana da ciddi bir şekilde turizm potansiyelini ve gelirlerini arttıracak"
Yayın Tarihi: 03-03-2019 11:19
"Doğu Ekspresi'ni yurt dışında da popüler yapmaya çalışacağız"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Kars, Doğu Ekspresi ile özdeşleşti ve Türkiye'de çok popüler oldu. İnşallah yurt dışında da nasıl popüler yaparız, ona çalışacağız"
Yayın Tarihi: 23-02-2019 21:06
"Önemli olan Türk sinemasının dünyada gelişmesi"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yönetmeni ve senaristi Yılmaz Erdoğan'la birlikte "Organize İşler Sazan Sarmalı" filmini izledi - Mehmet Nuri Ersoy: - "Önemli olan Türk sinemasının gelişmesi, sadece Türkiye'de değil dünyada gelişmesi. Orada çok vizyoner bir yaklaşım var. Başarılar da var dizi filmler olarak. 350 milyon dolarlık bir film sektörü oluşmuş durumda" - "Sayın Cumhurbaşkanımız son bir talimat daha verdi, 'Sinema olmayan bölge kalmasın.' dedi. Bu talimatı da yerine getireceğiz. Önemli olan sinema salon sayısını artırmak" - Yönetmen, oyuncu ve senarist Yılmaz Erdoğan: - "İnşallah bu gelen seyirci doğru bilgilendirilecek bize, kaç kişi geldiyse o söylenecek. Zira bütün tartışma aslında buradan çıktı ve hala eski alışkanlıklar devam ediyor. Biz de tespit ettiriyoruz. Yasanın uygulamaya girdiğinden haberi olmayan salonlar da var"
Yayın Tarihi: 03-02-2019 23:27
"Her eserin doğduğu yerde korunması esas olmalıdır"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: - "Her eserin doğduğu yerde korunması ve sergilenmesi esas olmalıdır. Tüm dünyaya bu bilinci yaymak istiyoruz"
Yayın Tarihi: 29-01-2019 08:21
"TÜRKSOY, Türk kültürünün benimsenmesi adına gayretle çalışıyor"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: "Sevgi, hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma değerlerine dayanan Türk kültürünün uluslararası düzeyde benimsenmesi adına gayretle çalışan TÜRKSOY, üstlendiği bu misyonu 25 yıldır başarıyla yerine getirmektedir" - "Kastamonu'nun 'Türk Dünyası Kültür Başkenti' unvanını layıkıyla taşıdığını gururla belirtmek isterim"
Yayın Tarihi: 18-12-2018 12:20