Menbiç Haberleri

"PYD, Menbiç'te etnik çatışmayı teşvik etmeye çalışıyor"
SETA'daki "Münbiç: İstikrar Arayışı" panelinde konuşan Azez merkezli Münbiç Siyasi Komitesi eski Başkanı Hasan Nifi: - "Kürtlerle bir sorunumuz olmamasına rağmen PYD, Münbiç'te etnik çatışmayı teşvik etmeye çalışıyor. PYD Kürtleri temsil etmiyor ve şehirdeki bir arada yaşama kültürünü tehdit ediyor" - Azez'deki Münbiç İstikrar Komitesi Başkanı Munzer Sallal: -"Münbiç'te geçiş süreci ve kalıcı barış için çözüm arıyoruz. Bu açıdan İstikrar Komitesi her türlü katkıya açıktır"
Yayın Tarihi: 11-04-2019 17:33
ABD'den Türkiye'ye Venezuela çağrısı: Siz de destekleyin
Türk heyetiyle yaptıkları görüşmeler hakkında konuşan ABD'li üst düzey yetkili, "Washington'da toplantılar verimli geçti. Menbiç yol haritasına Türkiye kadar bağlıyız" dedi. Öte yandan yetkili 'Türkiye'yi Guaido'yu desteklemeye davet ettik' dedi.
Yayın Tarihi: 07-02-2019 15:14
MHP TBMM Grup Toplantısı
Genel Başkan Devlet Bahçeli: (1) - "Türkiye, gerek Fırat'ın doğusu gerekse Menbiç ve etrafını zulmün tasallutundan kurtarmaya muktedirdir, buna hazırdır. Mevzubahis vatan savunmasıdır; bunun da üstünde beka mücadelesidir. Duruşumuz meşrudur, uluslararası hukuka uygundur" - "Bugün Fırat'ın doğusu fitnenin boynudur. Bu boyun vurulmalıdır, bu boyun bedeninden koparılmalıdır"
Yayın Tarihi: 08-01-2019 12:07
Özgür Suriye Ordusu Menbiç'e hareket etti!
Terör örgütü PKK/PYD’nin Menbiç’ten çekileceğini duyurmasının ardından bu kente komşu olan Cerablus’ta Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin hareketlendiği görüldü. İlçe merkezinde onlarca araçla toplanan yüzlerce ÖSO askeri, Menbiç sınırına hareket etti.
Yayın Tarihi: 28-12-2018 16:36
Terör örgütü YPG'nin Menbiç'teki tünelleri görüntülendi
YPG/PKK'nın işgalindeki Menbiç ilçesinde kazmaya devam ettiği tünellerden görüntü aldı. Terör örgütü, Türkiye'nin bölgeye olası harekatına karşı ilçe merkezinin çevresindeki tünelleri uzatıyor ve yenilerini kazıyor.
Yayın Tarihi: 27-12-2018 13:07
Menbiç sınırına ÖSO takviyesi sürüyor
Suriye’nin Menbiç bölgesine yönelik Özgür Suriye Ordusu güçlerinin takviyesi devam ediyor. ÖSO güçleri, Menbiç sınırında olası saldırılara karşı eli tetikte görev yaparken, Fırat’ın doğu yakasında da teröristler mevzilerinde Türkiye tarafındaki gelişmeleri takip ediyor.
Yayın Tarihi: 26-12-2018 15:10
ÖSO birlikleri Menbiç'e sevk edildi!
Özgür Suriye Ordusu'na bağlı Hamza Tümeni ağır silahlı ve zırhlı araçlarla YPG kontrolündeki Menbiç bölgesine sevk edildi.
Yayın Tarihi: 24-12-2018 11:30
Teröristler erkeklerin Menbiç'ten çıkmasına izin vermiyor!
Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü PKK/PYD'ye yönelik harekât kararının ardından Menbiç'teki teröristler erkeklerin ilçeyi terk etmesine kesinlikle izin vermiyor. Birçok insanın çıkmak istediği Menbiç'te her evden bir kişi zorla silah altına alınıyor
Yayın Tarihi: 20-12-2018 10:01
DÜZELTME - "Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey'den Astana görüşmeleri açıklaması" başlıklı haberimizin ikinci spotunda, ara başlıkta ve 5. paragrafında yer alan "50 grup" ifadesi "50 kişilik grup" şeklinde düzeltilmiştir. Haberimizi düzelterek yeniden yayıml
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Astana toplantısının Suriye Anayasa Komisyonu üyelerini belirleyemediğini belirterek gelinen noktada sürecin artık sona geldiğini ileri sürdü - Özel Temsilci Jeffrey, ABD ve Türkiye arasında belirlenen yol haritası kapsamında şu ana dek Münbiç'ten 50 kişilik bir grubun ayrıldığını belirtti - Özel Temsilci Jeffrey: - "Bizim Suriye'deki Kürt ve Araplara yönelik herhangi bir siyasi gündemimiz yok"
Yayın Tarihi: 04-12-2018 19:12
Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey'den Astana görüşmeleri açıklaması
ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Astana toplantısının Suriye Anayasa Komisyonu üyelerini belirleyemediğini belirterek gelinen noktada sürecin artık sona geldiğini ileri sürdü - Özel Temsilci Jeffrey, ABD ve Türkiye arasında belirlenen yol haritası kapsamında şu ana dek Münbiç'ten 50 grubun ayrıldığını belirtti - Özel Temsilci Jeffrey: - "Bizim Suriye'deki Kürt ve Araplara yönelik herhangi bir siyasi gündemimiz yok"
Yayın Tarihi: 04-12-2018 02:36
'Erdoğan ve Trump'ın direktiflerini...'
ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın kendilerine Münbiç'te güvenliği sağlama konusunda verdikleri direktifi yerine getirdiklerine inandıklarını belirterek, "Çok yakında da siyasi kısmında Münbiç'te kişileri taramadan geçireceğiz." dedi
Yayın Tarihi: 17-10-2018 04:33
ABD askerleri Gaziantep'te! İlk fotoğraflar geldi
Suriye'nin Menbiç kentinde, Türkiye ile ABD silahlı kuvvetlerinin birlikte yürüteceği ortak devriye faaliyetlerine katılacak askeri personelin katıldığı eğitim, Gaziantep'te sürüyor.
Yayın Tarihi: 13-10-2018 18:20
Akar'dan Menbiç açıklaması: Bugün başladı
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan Menbiç'teki devriye görevi ile ilgili açıklama geldi. Akar, "Türkiye ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurlarının, Menbiç'teki devriye faaliyetlerine ilişkin ortak eğitimleri bugün itibarıyla başlamıştır." dedi.
Yayın Tarihi: 09-10-2018 14:05