Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri

Son dakika: Ankara'da kritik toplantı! Bakanlar bir araya geldi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Akar, F-35 ve S-400'lerle ilgili süreci görüşmek üzere bir araya geldi.
Yayın Tarihi: 24-04-2019 14:57
"Teröre karşı mücadelesinde Sri Lanka ile omuz omuzayız"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Türk halkı, bu şiddet eylemini kınamada Sri Lanka halkıya beraber ve onlar için dua ediyor. Biz, teröre karşı mücadelesinde Sri Lanka ile omuz omuzayız"
Yayın Tarihi: 24-04-2019 11:12
Çavuşoğlu-Reynders ortak basın toplantısı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "(ABD'nin İran yaptırımlarında muafiyete son vermesi) Bu tüm ülkeleri gerçekten etkileyecek. Bu, o kadar kolay bir şey değil" - "Bir tane bile radikalleşen Türk olmamasına rağmen İslam düşmanlığından en çok etkilenenler Avrupa'da yaşayan Türkler" - "Değerler yerine ideolojiler hakim oldu. Bu Avrupa'daki tüm kurumların karşı karşıya kaldığı bir sorun" - "Reform, Türkiye'nin önceliğidir" - "Hukuk kuralları üzerinde kurulan bir uluslararası sistemi ve çok taraflılığı destekliyoruz"
Yayın Tarihi: 23-04-2019 16:40
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Sri Lanka'daki terör saldırılarını lanetledi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Sri Lanka'da Kilise ve otellerdeki masum insanları hedef alan terör saldırılarını lanetliyorum"
Yayın Tarihi: 21-04-2019 10:33
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "(Sri Lanka'da) Kilise ve otellerdeki masum insanları hedef alan terör saldırılarını lanetliyorum" dedi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "(Sri Lanka'da) Kilise ve otellerdeki masum insanları hedef alan terör saldırılarını lanetliyorum" dedi.
Yayın Tarihi: 21-04-2019 10:24
"İşin Geleceği, Tehditler ve Fırsatlar" konferansı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Uyanan bir Afrika'nın önümüzdeki 20-30 yılda dünya ekonomisine sunduğu fırsat ne olacak? Tüm bunları çok iyi hesaplamamız lazım" - "Bölgemizin ve ötesinin istikrarına, ekonomik kalkınmasına, barışına, huzuruna katkı sağlamak için ve dünyanın her yerinde mazlum insanlara yardım edebilmek için girişimci ve insani dış politika izliyoruz"
Yayın Tarihi: 18-04-2019 11:59
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan "Notre Dame" mesajı
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan "Notre Dame" mesajı
Yayın Tarihi: 15-04-2019 23:05
"Tarihimizi kendi soyunu katledenlere aşık olanlardan öğrenecek değiliz"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Tarihimizi, özellikle de kendi tarihini bile unutup mevki, makam için kendi soyunu katledenlere aşık olanlardan da öğrenecek değiliz. Kendi soyunu unutanlardan, tarihini unutmak isteyenlerden tarih dersi alacak değiliz"" - "Antalya'da da söylediğim gibi buna cüret edenlere gerekli dersi vermek bizim boynumuzun borcudur. Onların hadlerini bildirmek Türk milleti adına bizim görevimizdir. Biz ecdadımızla, tarihimizle gurur duyuyoruz çünkü bizim tarihimizde soykırım yoktur. Bizim tarihimizde sömürgecilik de yoktur. Biz tarihimizle ve ecdadımızla her zaman gurur duyuyoruz"
Yayın Tarihi: 15-04-2019 14:06
"Milletimizin hissiyat ve sesine tercüman olduk"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "(Çavuşoğlu'nun, Fransız Parlamenter Sonia Krimi'nin 1915 olaylarına tepkisine verdiği yanıt) Görevimizi yaptık. Milletimizin içinden gelen hissiyat ve seslere tercüman olduk"
Yayın Tarihi: 15-04-2019 12:41
Cezayirlilerden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na destek
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, NATO PA toplantısında Fransız parlamenter Sonia Krimi'nin 1915 olaylarına tepkisine verdiği yanıt sosyal medyada geniş destek gördü - Instagram'da, Türk bayrağıyla "İlelebet gölgesinde" mesajıyla paylaşım yapan Çavuşoğlu'na çok sayıda Cezayir vatandaşı ülkelerinin bayraklarını paylaşarak teşekkür etti
Yayın Tarihi: 13-04-2019 13:52
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Angolalı mevkidaşıyla bir araya geldi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Angola'dan ülkemizi ziyaret eden ilk Dışişleri Bakanı olan Manuel Domingos Augusto'yu Antalyamızda misafir etmekten memnuniyet duyuyoruz" - "THY'nin doğrudan seferleri, enerji ve savunma sanayii alanlarında iş birliğiyle ilişkilerimizi daha da güçlendireceğiz"
Yayın Tarihi: 13-04-2019 11:59
Adresi şaşırdı, "demokrasi dersi" vermeye kalkıştı
Fransız parlamenter Sonia Krimi, NATO PA toplantısında tepki gören sözlerinin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun kendisini Twitter'da engellediğini öne sürüp demokrasi dersi vermeye çalıştı - Engellendiğini zanneden Krimi'nin Bakan Çavuşoğlu'nun adresini yanlış yazdığı görüldü
Yayın Tarihi: 13-04-2019 11:57
Çavuşoğlu-Blok ortak basın toplantısı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: (2) - "Terörle mücadele, sadece Türkiye ve Hollanda'nın değil, bölgemizin ve AB'nin ortak sorunu" - "Hukukun üstünlüğü yalnızca Türkiye için değil AB ülkeleri için de önemli" - "Hem ülkelerimizde karşılıklı yatırımları artırmak hem de ticaret hacmimizi geliştirmek için birlikte çalışmaya devam edeceğiz" - "PKK aslında Hollanda'yı Irak'ın kuzeyinden yaptıkları uyuşturucu kaçakçılığı için merkez olarak kullanmaya çalışıyor. Bu akışı durdurmak için de birlikte çalışmamız gerek"
Yayın Tarihi: 11-04-2019 16:22
Türkiye'den Fransa'ya 24 Nisan kararı tepkisi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un '24 Nisan' kararnamesi AİHM ve Fransız Anayasa Mahkemesinin kararlarını açıkça ihlal ediyor" - "Macron seçim kampanyasında Ermenilere verdiği sözleri yerine getirmeye çalışarak yine popülizm yapıyor"
Yayın Tarihi: 11-04-2019 12:44
Bakan Çavuşoğlu'dan Macron'a sert tepki
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Fransa Cumhurbaşkanı Macron önce kendi karanlık tarihine baksın" dedi.
Yayın Tarihi: 11-04-2019 12:27
Bakan Çavuşoğlu'ndan dikkat çeken yerel seçim açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlit Çavuşoğlu, İstanbul'daki yerel seçim sonuçlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. ABD'yi örnek gösteren Çavuşoğlu "ABD'de bazı eyaletlerde fark yüzde 1'in altındaysa oylar yeniden sayılıyor. YSK hangi kararı verirse herkes uymak durumundadır" dedi.
Yayın Tarihi: 10-04-2019 10:48
Çavuşoğlu-Al Sani ortak basın toplantısı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: (2) - "Türkiye ve Katar her alanda birbirini destekleyen, dayanışma içinde olan iki kardeş ülke" - "(Libya'daki gelişmeler) Sadece açıklama yapmak yetmez. Bu saldırıları durdurmamız için çaba sarf etmemiz gerekiyor" - "Bizim tüm gayemiz Afganistan'ın istikrarı ve barışı" - "Bugün bir terör örgütüyle iş birliği yapan ABD'nin bir başka ülkenin resmi ordusunu terör örgütü ilan etmesi çelişkidir"
Yayın Tarihi: 09-04-2019 22:23
Çavuşoğlu-Al Sani ortak basın toplantısı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: (1) - "Askeri müdahale yerine BM'nin düzenlemeyi planladığı konferans yoluyla Libya'nın birliği ve beraberliği sağlanmalıdır" - "Libya'da askeri yöntemle çözüm aramak, Libya'ya ve Libyalılara felaket getirir" - "(ABD'nin İran Devrim Muhafızlarını terör örgütü ilan etmesi) Bu tür kararlar, bölgemizde istikrarsızlığa yol açar"
Yayın Tarihi: 09-04-2019 21:31
Çavuşoğlu'ndan Netanyahu'ya "Batı Şeria" tepkisi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Batı Şeria uluslararası hukukun hilafına İsrail işgali altında bulunan Filistin toprağıdır"
Yayın Tarihi: 07-04-2019 11:59