Milli Eğitim Bakanı Haberleri

MEB yabancı dil eğitimi için harekete geçiyor
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Eylülde Türkiye'deki okullarda yabancı dil öğretiminin nasıl dönüştürülebileceği konusunda büyük ölçekli pilotlamalarımız başlayacak." dedi.
Yayın Tarihi: 02-05-2019 14:57
Milli Eğitim Bakanı Selçuk ve çocuklar Atatürk'ün huzurunda
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Kastamonu'da
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Kastamonu'da
Yayın Tarihi: 20-04-2019 21:49
Bakan Selçuk'un öğrencilerle gülümseten diyaloğu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Kastamonu'da katıldığı programda öğrencilerle diyaloğu hem gülümsetti hem de ilgi çekti
Yayın Tarihi: 20-04-2019 11:44
"Robot teknolojisinin Nobel'ini bir arkadaşımız alabilir"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Önümüzdeki yıllarda bir gün robot teknolojisinin Nobel'i olan Engelberger Ödülü'nü niye bizim gençlerimiz almasın? Bu salonda binlerce gencimiz var. Robot teknolojisinin Nobel'ini bu salondan bir arkadaşımız alabilir" - "Türkiye'de robot teknolojisi her geçen gün gelişiyor, büyüyor. Dünya çapında ödüllerimiz var, bunu da gururla izliyorum"
Yayın Tarihi: 10-04-2019 12:45
Bakan Selçuk öğrencilere satranç takımı dağıttı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara'nın Nallıhan ilçesindeki ilkokul öğrencilerine satranç takımı dağıttı
Yayın Tarihi: 26-03-2019 18:47
Bakan Selçuk: Birkaç hafta içerisinde açıklayacağız
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ortaöğretimde ders sayılarının azaltılması ile ilgili olarak, "Çalışmayı birkaç hafta içerisinde kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.
Yayın Tarihi: 23-03-2019 09:30
Bakan Selçuk açıkladı! Eğitimde yeni model geliyor
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ortaöğretimle ilgili yeni bir şey yapacağız. Eğitimde model olarak kabul edilen ülkelerdeki liselerde, 5-6 ders var. Biz de 16-17 ders var. Bu çok adil bir durum değil. Bunu yeniden yapılandırmamız lazım. Hemen önümüzdeki yıl, 9. sınıflardan itibaren bu başlayacak. Bununla ilgili modelimizi de yaklaşık bir ay içinde Türkiye ile paylaşmış olacağız." dedi.
Yayın Tarihi: 09-03-2019 15:27
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Katar temasları
Bakan Selçuk, Katarlı mevkidaşı Muhammed el-Hammadi ile eğitim alanında iş birliğini güçlendirme konusunu görüştü
Yayın Tarihi: 03-03-2019 21:35
"Türkiye'nin geleceği için atılmış olan çok değerli bir imza"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "(Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'kitapta, dergide, gazetede' yüzde 8 olan KDV oranının sıfırlanacağını yönündeki açıklaması) Bu, Türkiye'nin geleceği için atılmış olan çok değerli bir imza. Bundan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini ülke ölçekli büyük bir müjde olarak değerlendiriyoruz. Kültür hayatımıza, eğitim hayatımıza hayırlı, uğurlu olsun"
Yayın Tarihi: 10-02-2019 18:35
20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı
Milli Eğitim Bakanlığınca 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı. Atama sonuçları Bakanlığın resmi web sitesinden öğrenilebilecek.
Yayın Tarihi: 08-02-2019 10:29
"Meslek okullarındaki çocuklarımız için müjdelerimiz olacak"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Önümüzdeki günlerde meslek okullarında okuyan çocuklarımız için çok farklı müjdelerimizin olduğunu izleyeceksiniz, göreceksiniz" - "Benim Milli Eğitim Bakanlığına gelişimin eğer iki-üç amacı varsa bunlardan başta geleni de Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde mesleki ve teknik eğitimdir. Bu konu Türkiye'nin sadece eğitimiyle alakalı bir mesele olmanın çok ötesinde ekonomisinin ve demokrasisinin gelişimi için hayati derecede bir önem taşıyor"
Yayın Tarihi: 07-02-2019 14:41
"Seferihisar'da ne yapmış ki İzmir'e ne yapacak?"
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: - "Seferihisar'da hiçbir şey yapılmadı. Sanki çok şey yapılmışçasına tuttular Seferihisar'daki belediye başkanına 'sen büyükşehir belediye başkan adayısın' dediler. 'Seferihisar'da ne yapmış ki İzmir'e yapacak' diyorum" - Bakan Pakdemirli, bir okul ziyareti sırasında, öğrencilerin ek bina talebi üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u telefonla arayarak öğrencilerin bu taleplerini doğrudan iletmelerini sağladı
Yayın Tarihi: 06-02-2019 14:09
Bakan canlı yayında duyurdu: Çok önemli iki proje geliyor!
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Antalya'da önümüzdeki dönem hayata geçirilecek iki önemli projeyi canlı yayında açıkladı. Bakan Selçuk, ''Okul profili değerlendirme…Bunun pilot çalışmaları Şubat ayında başlıyor. Ve önümüzdeki öğretim yılında okullarımızın takibiyle ilgili veriye dayalı yönetim sistemine geçiyoruz. Benim önemsediklerimden bir diğeri de tasarım beceri atölyeleri. Bu projenin de Şubat ayında Türkiye’de 30 kadar okulumuzda pilot olarak başlanacağını ifade etmek isterim' dedi.
Yayın Tarihi: 30-01-2019 11:22
Bakan Selçuk çağrı yapmıştı! İmam Hatip'te 'öğretmensiz sınav'
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, Antalya’da okul müdürleriyle gerçekleştirdiği toplantıda "Bir okul gözetmensiz sınav yapsın ve ben varım desin" açıklamasının ardından Hamza Taş İmam Hatip Ortaokulu “ben varım” diyerek uygulamayı hayata geçirdi. 'Öğretmensiz ve gözetmensiz' sınav uygulaması ile öğrenciler, öğretmenleri olmadan sessiz bir şekilde sınavlarını girdi.
Yayın Tarihi: 21-12-2018 15:56
Şoke eden iddia: Binlerce öğrenci ve veliyi kandırıyor!
CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin'in LGS sınavı ve yerleştirme hakkındaki yazılı soru önergesi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlandı.
Yayın Tarihi: 05-12-2018 12:06
"Eğitim bir millet ve ülke ödevidir"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Geleceğe dair, ortaya konulan umudun ve beklentinin farkındayız. Bu umut ve beklenti ben göreve geldiğimden beri vardı. Dolayısıyla bu hepimizin problemi. Eğitim bir millet ve ülke ödevidir. Hepimizin omuzlaması gereken bir konudur" - "Burada temel aktör olarak öğretmenlerimiz elbette çok önemli. Genel bir ilke olarak dünyada birçok dokümanda belirtildiği gibi 'hiçbir ülkenin eğitim kalitesi öğretmenin niteliğini aşamaz'. Bizim öğretmene çok destek ve yatırım yapmamız gerekiyor"
Yayın Tarihi: 26-11-2018 13:45