Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Haberleri

"Türkiye eğitimle ilgili çıta atlayacak"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "Türkiye eğitim ile ilgili alt yapı ve nicel konularda çok büyük mesafeler aldı. Bu mesafenin alınmış olması bizim işlevimizi kolaylaştırıyor. Türkiye eğitimle ilgili çıta atlayacak ve bunun neticesinde ekonomisi büyüyecek, demokrasisi çok daha fazla gelişecek" - "Eğer Türk eğitim sisteminin yükselmesi, çocuklarımızın dünyayla yarışır hale gelmesi konusunda bir endişemiz ve bir beklentimiz varsa muhakkak surette yerel yönetimlerle eğitimi bağlamamız gerekiyor. O sebeple bu seçim çok önemli"
Yayın Tarihi: 14-02-2019 12:03
"Tunceli'de başarı hikayesi oluşturuldu"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Gördüğüm bütün hususlar Tunceli'nin el birliği ve emekle büyük noktalara getirildiğini, bir başarı hikayesi oluşturulduğunu gösteriyor"
Yayın Tarihi: 13-02-2019 15:31
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Tunceli'de
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Tunceli'nin kalkınma projesi ve ortaya koyduğu başarı hikayesi aslında Türkiye için de büyük bir örnek" - "Eğitimsel kalitesi çok eskiden beri bilinen bir gerçek. Tunceli'nin eğitim ve öğretimdeki başarılarından mutluluk duyuyoruz"
Yayın Tarihi: 13-02-2019 12:51
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Ordu'da
Bakan Ziya Selçuk, Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti
Yayın Tarihi: 10-02-2019 22:04
Milli Eğitim Bakanı Selçuk öğrencilerin konserini dinledi
Bakan Ziya Selçuk: - "Sanatın ince ayarından geçmemiş olan hiçbir şahsiyet gerçekten mükemmelleşemez"
Yayın Tarihi: 10-02-2019 17:17
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan Matematik Müzesine ziyaret
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ordu'da Fatsa Matematik Müzesi ve Bilimevi'nde incelemelerde bulundu - Bakan Selçuk: - "Bilim sanat merkezlerimizin eğitimin kalitesi konusundaki desteği yadsınamaz"
Yayın Tarihi: 10-02-2019 12:51
Bakan Selçuk doğduğu köyü ziyaret etti
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara'nın Gölbaşı ilçesine bağlı Emirler Mahallesi'nde hemşehrileriyle bir araya geldi - Bakan Selçuk: - "Köyümüzün, civar köylerin, Gölbaşı'nın kalkınması için elimizden geleni fazlasıyla yapacağız. Biz sizin sadece desteğinizi bekliyoruz"
Yayın Tarihi: 09-02-2019 18:46
"Ekonomi de sosyal hayat da düzelecek"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "İnşallah bizim gayretimizle bu memleket daha güzel günlere doğru gidiyor. Ekonomi de sosyal hayat da düzelecek. Hiç merak etmeyin. Kimseden bir korkumuz, çekincemiz yok. Onlar fesatlıklarını yapıyorlar, büyük ülkeler bu ülkeye zarar vermek için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz de elimizden geleni yapacağız, gayretimizi göstereceğiz"
Yayın Tarihi: 09-02-2019 15:19
Bakan Selçuk, STK temsilcileri ve muhtarlarla buluştu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Bu coğrafyanın jeopolitiğinin ne kadar zor olduğunu, emperyalistlerin Türkiye'nin boğazını nasıl sıktığını ve neler yapmaya çalıştıklarını hepimiz gün gün, hafta hafta, ay ay görüyoruz"
Yayın Tarihi: 09-02-2019 12:23
20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Yeni atanan arkadaşlarımızın okullarına geldiklerinde başka bir sorumlulukları da var. Sizin artık 'mezun olduk ve öğretmen olduk' şeklinde düşünmek yerine 'asla mezun olmayacağız, sürekli öğreneceğiz, kendimizi geliştireceğiz, bu sisteme çok daha büyük katkılar sağlayacağız' şeklinde bir inanç geliştirmeniz bizi çok mutlu eder" - "Eğer buradaki heyacanınızı meslek hayatınız boyunca korursanız o zaman inanın ki Türk eğitim sistemi çok iyi mesafeler alacaktır. Ama atandıktan sonra bir atalet, yavaşlama olursa da o zaman yaptığımız işin hakkını hukukunu teslim etmemiş olacağız" - "Bütün çocuklarımız için kurduğumuz çift kanatlı insan tasavvurumuza hizmet etme yolunda göstereceğiniz gayretler için şimdiden teşekkür ediyorum"
Yayın Tarihi: 08-02-2019 11:34
"Eğitimi sadece sınıflarda, okullarda yapılan bir iş olarak görmüyoruz"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bursa'da
Bakan Selçuk, Bursa Valisi Yakup Canbolat'a ziyarette bulundu
Yayın Tarihi: 07-02-2019 11:53
"Özel Çocuklara Özel Materyaller Tanıtım Toplantısı"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Özel öğrencilerin, eğitimde zamanın ruhunu dikkate alacak şekilde, somut araç gereçlerle desteklenmesi, bunların geniş kapsamlı çalışmalara sevk edilebilmesi hayati derecede önem taşıyor" - "Bizim uluslararası nitelikte bu tür araç gereçleri geliştirip bunları ihraç kalemi olarak da değerlendirmemizin ayrı bir boyutu var. Çünkü sürekli olarak bu tür oyuncakları, araçları hep ithal ederek temin etme yoluna gitmişiz"
Yayın Tarihi: 06-02-2019 17:16
TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Yüksek bir beklenti var. 'Neden hemen projeler hayata geçmiyor?' Benim meslek hayatım, çok ani değişikliklerin büyük sistemlerde kırılmalara ve problemlere yol açtığını görmekle geçti. Benim mizahım, her zaman tabiat olmuştur. Bir çocuk 9 ay 10 günde doğacaksa, bekleyeceğiz. Bu vizyon belgesinin arkasına 3 yıllık takvim koyduk" - "Okullarda öğrenci başına düşen ödemeyi hesaplayarak, farkları ortadan kaldıracağız. Eşitliğe dayalı bir metodolojiden, adalete dayalı bir metodolojiye kayma söz konusu. Daha adil bir sisteme yönelik bu çalışmanın pilotlarını bitirdik. Önümüzdeki öğretim yılında bu, fiilen devreye girecek. Ekonomik olarak arka planını da halletmiş durumdayız"
Yayın Tarihi: 06-02-2019 12:59
Öğrenciler Bakan Kurum ve Selçuk'a "sıfır atık" projesini anlattı
Bakan Selçuk'tan yeni yarıyıl dönemine ilişkin mesajlar
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Bütün ekip arkadaşlarımız, Türkiye'deki tüm öğretmenlerimiz, tüm okul yöneticilerimiz ile beraber ülkenin eğitim hikayesini birlikte yazmaya devam edeceğiz" - "Önümüzdeki aylarda da eğitim öğretim hayatımızın çok daha nitelikli bir şekilde sürmesi için somut projelerimizi her ay peş peşe sunma imkanı bulacağız" - "Anne babalardan özellikle istirham ediyorum; önemli olan çocuklarımızın öncelikle sağlığı, kişiliği ve güçlü bir şahsiyet geliştirmesi ve arkasından da eğitim öğretimle ilgili hedeflerimiz elbette. Ama bu hedefler, muhakkak surette çocukların ilgi ve yetenekleriyle paralel olmalı"
Yayın Tarihi: 04-02-2019 11:56
Hazine taşınmazları karşılığında yeni okullar yapılacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla başlattığımız Arsa Karşılığı Okul Yapımı Modeli ile kaynak çeşitliliğimizi artırmış oluyoruz. Bu model bir yandan yeni eğitim yapılarının yükselmesine imkan tanırken bir yandan da Hazine taşınmazlarının yeni projelerle değerlendirilmesine imkan veriyor" - "Bütün iş adamlarımızı ve girişimcilerimizi bu projeye davet ediyorum" - Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: - "Bütçe kaynaklarıyla yapılacak okullara ilaveten Bakanlığımız olarak Hazine taşınmazları verilmek suretiyle biz de bir lira bütçe kaynağı kullanmadan, 2 bin dersliği ülkemize kazandırmış olacağız"
Yayın Tarihi: 04-02-2019 11:21
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk talimat verdi, kontenjan artırıldı
MEB engelli öğretmen atamasını bugün yapacaktı ancak yapılan son açıklamayla Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un talimatıyla 500 kişilik kontenjan 750 kişiye çıkartıldığı için atamalar ileri tarihe ertelendi. Peki MEB engelli öğretmen ataması ne zaman yapılacak?
Yayın Tarihi: 01-02-2019 23:29
"Öğrencilerimizin sınav sürecinde her türlü ihtiyacını karşılayacağız"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Kursların yasal olarak kaldırılması sonucunda bir şekilde bunun istismarı söz konusu olabilir. Biz öğrencilerimizin sınav sürecine ilişkin her türlü ihtiyacını karşılama konusunda tüm tedbirlerimizi aldık" - "(Destekleme ve yetiştirme kurslarına ilişkin düzenleme) Öğrencilerin hangi kaynaklardan ne şekilde bütün ihtiyaçlarını gidereceğine dair çok net, aşama aşama bir proje ortaya konulacak" - "Dijital, yüz yüze, video kaynak desteği çalışma altyapısı var. Yazılımla çocuğun bireysel olarak desteklenmesi, aile rehberliği söz konusu. Öğrencinin ilgi ve yeteneklerinin birebir belirlendiği ve buna göre de yönlendirme imkanını söz konusu olduğu çok kapsamlı bir çalışma" - Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız: - "Özel öğretim kursunda toplam 357 bin 784 öğrencimiz, 890 temel lisede de 160 bin 650 öğrencimiz bulunuyor"
Yayın Tarihi: 30-01-2019 15:30
18. Geleneksel Eğitim Sempozyumu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: (2) - "(Tasarım beceri atölyeleri) Bu projenin de şubat ayında Türkiye'de yaklaşık 30 kadar okulumuzda pilot olarak başlayacağını ve inşaatlarının tamamlandığını, öğretmen eğitimi ve öğretim programı içeriklerinin de hazırlandığını ifade etmek isterim" - "Önümüzdeki süreçte neler yapacağız, nasıl yapacağız konusunda bir belirsizlik içinde değiliz, bu konuda hepiniz rahat olun. Yapılacak iş ve işlemler konusunda hem öğrencilerimizi hem velilerimizi rahatlatmak için her türlü önlemi alıyoruz" - "(Neden bir şey yapılmıyor, değişiklikler gerçekleştirilmiyor) şeklinde sorulara muhatap oluyoruz. Bir takvim dururken acilen sürekli değişiklik yapmanın iyi bir fikir olduğunu zannetmiyorum. Çayın demlenmesine çok önem veren birisiyim"
Yayın Tarihi: 30-01-2019 13:44