Nagehan Alçı Haberleri

Nagehan Alçı'dan savcı ve hakimlere: Sizlere yalvarıyorum...
Haberturk.com yazarı Nagehan Alçı, bugünkü yazısında, dünkü akademisyen gözaltılarına sert tepki gösterdi. Alçı, 'Turgut Tarhanlıları, Betül Tanbayları hapse atmayınız… Sizlere yalvarıyorum… Lütfen bu adaletsizliğe imza atmayınız…' ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 17-11-2018 08:13
İstanbul için adı geçen sürpriz isim: Yeşil ışık yakıyor
Habertürk yazarı Nagehan Alçı, AK Parti'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) için eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da adının geçtiğini söyledi. Alçı, Müezzinoğlu'nun "Aday ol" diyenlere "Hizmet için varım" diye yeşil ışık yaktığını ileri sürdü.
Yayın Tarihi: 14-11-2018 08:13
Nagehan Alçı'nın Atatürk yazısı değiştirildi! Tepkiler gelince..
Haberturk.com yazarı Nagehan Alçı'nın bugün yayımlanan yazısındaki, Atatürk'ün 'kadınları eve ait gördüğü' ve 'maço olduğu' ifadeleri değiştirildi.
Yayın Tarihi: 10-11-2018 15:05
'Nagehan Alçı'ya nasıl tahammül etti?'
Yeni kitabının bir bölümünde gazeteci Nagehan Alçı'ya da yer veren Kadri Gürsel çok çarpıcı bir soruta yanıt verdi. Gürsel kendisine yüzlerce kez sorulduğunu söylediği “O kadına nasıl tahammül ediyordunuz?” sorusuna "Dört Bir Taraf’a katıldıktan sonra ise kendisine tahammül etmek benim için bir görevdi artık... Bakın bu görevi nasıl yerine getirdim: Nagehan Alçı’ya tahammül edebildim çünkü onu ciddiye aldım... " yanıtını verdi
Yayın Tarihi: 08-11-2018 10:42
Altaylı ve Alçı'dan Burhan Kuzu bombası! Ankara çalkalanıyor
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, dünkü yazısında İranlı uyuşturucu baronu Naci Zindaşti olayıyla ilgili Ankara'da deprem etkisi yaratan bir iddiaya yer verdi. Yazıda Zindaşti'nin serbest bırakılması için AK Partili bir ismin hakimi arayarak "Devletin bu konuda duyarlı olduğunu belirtti" dediğini aktaran Altaylı, yazısında Burhan Kuzu'yu işaret etmişti. Burhan Kuzu'dan iddialara ilişkin açıklama geldi. Öte yandan Nagehan Alçı'da bugünkü yazısında Zindaşti olayıyla ilgili detayları aktardı.
Yayın Tarihi: 02-11-2018 08:02
Fatih Altaylı'dan Nagehan Alçı'ya 'Kemalist' tepkisi
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İstanbul Erkek Lisesi'nde İzmir Marşı okuyan iki öğrenciyi tokatladığı ortaya çıkan öğretmenin çevresinde 'Kemalist' olarak tanındığını yazan Nagehan Alçı'yı eleştirdi. Altaylı, Alçı'ya 'İngilizcesini söyleyeyim önce, so what? Türkçesi daha anlaşılır aslında, 'eeeeee'. Bu durumda ne yapmamız gerekiyor?' sözleriyle tepki gösterdi.
Yayın Tarihi: 30-10-2018 08:17
'İzmir Marşı okuyan liselileri tokatlayan öğretmen...'
Habertürk yazarı Nagehan Alçı, İstanbul Erkek Lisesi'nde İzmir Marşı okuyan öğrencileri tokatlayan öğretmenin, Kemalist olarak tanındığını ileri sürdü.
Yayın Tarihi: 29-10-2018 10:34
Tartışma yaratacak sözler: Ülkücüler saftır, ulusalcılar uyanık
Haberturk.com yazarı Nagehan Alçı bugünkü yazısında AK Parti-MHP arasındaki ittifak krizini ve Danıştay'ın 'Andımız' kararını kaleme aldı. Alçı'nın yazısında aktardığı ve MHP'ye yakın bir yargı yetkilisine ait olduğunu söylediği sözler ise dikkat çekti.
Yayın Tarihi: 26-10-2018 07:41
Nagehan Alçı: İtiraf edeyim
Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Erdoğan'ın dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmadan çok etkilendiğini yazdı. Alçı, " "İtiraf edeyim, gözyaşları içindeyim. Tıpkı Başkan Erdoğan’ın erdemli tavrı karşısında akan Bekir Bozdağ’ın gözyaşları gibi gayriihtiyari ben de kendimi ağlarken buldum" diye ekledi
Yayın Tarihi: 24-10-2018 11:18
'Öğrenci andı' kararıyla ilgili çok sert ifadeler
Danıştay'ın 'öğrenci andı'yla ilgili kararı tartışmaları da beraberinde getirirken, gazeteci Nagehan Alçı karara çok sert tepki gösterdi. Alçı yazısında, 'Kendisi de faşist olduğunu saklamayan Reşit Galip’in yazdığı bu metni kabul edilemez buluyorum' ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 22-10-2018 10:08
Nagehan Alçı iddialara yanıt verdi: Tamamen asılsız
Süperhaber tarafından gündeme getirilen 'Ciner medya grubu, Kazak yatırımcılara satıldı' iddialarına ilişkin Nagehan Alçı'dan bir açıklama geldi. Alçı, söz konusu iddiaları yalanladı.
Yayın Tarihi: 01-10-2018 16:30
Nagehan Alçı hastaneye kaldırıldı
Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, HaberTürk yazarı Nagehan Alçı’nın ambulansla hastaneye kaldırıldığını duyurdu
Yayın Tarihi: 22-09-2018 12:21
Nagehan Alçı'dan çarpıcı sözler: Erdoğan'ın devrildiği gün...
Haberturk.com yazarı Nagehan Alçı, Dursun Çiçek'in tartışılan son açıklamalarını köşesine taşıdı ve çağrıda bulundu. 'Dursun Çiçek'e teşekkür etmeliyiz' başlıklı yazısında Alçı, 'Bu dosya iyi takip edilmeli. MİT ve Emniyet’ten destek alınmalı' ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 17-09-2018 07:51
Muharrem İnce bu sözlere pek gülemeyecek!
Habertürk yazarı Nagehan Alçı, CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin bir televizyon kanalında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkanlığına ilişkin açıklamasını yorumladı. Alçı, İnce'nin açıklamasını tutarsız bulduğunu ifade ederken, 'Bu açıklama ile İstanbul adaylığına açıkça yeşil ışık yakıyor İnce' vurgusu yaptı.
Yayın Tarihi: 12-09-2018 11:27
Nagehan Alçı'dan 'Cumartesi Anneleri' çıkışı
Habertürk yazarı Nagehan Alçı, İstiklal Caddesi'ndeki eylemlerine izin verilmeyen Cumartesi Anneleri'ni köşesine taşıdı. Nagehan Alçı, polisin müdahalesini hatırlatarak "Erdoğan o yılların hesabını soran lider olduğu için çok sevildi. İşte şimdi de bu nedenle o annelere yeniden randevu vermeli, onları dinlemeli, acılarını paylaştığını hatırlatmalı" dedi.
Yayın Tarihi: 10-09-2018 10:28
Nagehan Alçı'dan tahliye kararına sert tepki
Gazeteci Nagehan Alçı, 11'i öğrenci 12 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda öğrencinin yaralandığı Aladağ'daki yurt yangınıyla ilgili tahliye kararlarına tepki gösterdi. Alçı, 'Bu tahliye kararlarını vicdanlara anlatamazsınız. O yangının hesabını sormazsanız bu ülkede adalete olan inancı yerleştiremezsiniz' diye yazdı.
Yayın Tarihi: 09-09-2018 09:38
Nagehan Alçı'dan Cem Küçük'e yanıt: Senin payın yok mu?
Haberturk.com yazarı Nagehan Alçı, bugünkü yazısının son bölümünde, gazeteci Cem Küçük'ün Türkiye'de köşe yazarlığı ve yorumculuğa yönelik sözlerini eleştirdi. Küçük'ün yazarlara yönelik 'yaşayan birer ölü' sözlerine yanıt veren Alçı, 'Medyanın bu durumunda senin payın yok mu?' dedi.
Yayın Tarihi: 07-09-2018 07:09
Nagehan Alçı'dan çok konuşulacak sözler!
ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'in öncülüğündeki bir heyetin Türkiye, İsrail ve Ürdün'ü ziyaret edeceğini açıkladı. Öte yandan Habertürk yazarı Nagehan Alçı'da bugünkü köşesinde İdlib'i ele aldı. Alçı, "Kıyamet neden İdlib’de kopacak?" başlığıyla yayımlanan yazısında olası bir operasyonda Türkiye açısından sınır güvenliği kontrolünün zor olacağını işaret ederek, "HTŞ unsurları da sivillerin arasına karışıyor ve bu insanlar Türkiye sınırına dayanacak" dedi.
Yayın Tarihi: 01-09-2018 13:00