NATO Haberleri

AK Parti MYK Toplantısı
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: (5) - "(S-400 alımı) Güçlü bir NATO müttefiki olarak Türkiye'nin güvenliğinin artması bütün NATO müttefiklerine katkı sağlayacaktır" - "Türkiye'nin egemen bir devlet olarak güvenliğine katkı sağlayacak her adım, NATO'nun güvenliğine ve Avrupa Birliği'nin güvenliğine katkı sağlar. Türkiye'nin attığı bu adımı NATO için, müttefiklerimiz için bir tehdit gibi göstermek manipülasyondan başka bir şey değildir"
Yayın Tarihi: 22-05-2019 21:19
"DEAŞ Afganistan için çok tehlikeli bir örgüt"
NATO'nun Afganistan'daki komutanı Miller: - "DEAŞ Afganistan ve bölge için çok tehlikeli bir örgüttür"
Yayın Tarihi: 22-05-2019 14:45
NATO Genelkurmay Başkanları Toplantısı başladı
NATO Genelkurmay Başkanları Toplantısı başladı
Yayın Tarihi: 22-05-2019 11:55
Yunan uçaklarından Kuzey Makedonya hava sahasında devriye
Yunan uçakları, NATO'nun Hava Polisliği Misyonu kapsamında Kuzey Makedonya hava sahasında ilk test uçuşlarını gerçekleştirdi
Yayın Tarihi: 21-05-2019 15:45
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Aybet Brüksel'de
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. Gülnur Aybet, Brüksel'de AB ve NATO'da görüşmeler gerçekleştirdi
Yayın Tarihi: 17-05-2019 17:15
Rinkevics-Çavuşoğlu ortak basın toplantısı
Letonya Dışişleri Bakanı Edgards Rinkevics: - "Türkiye ile AB arasında yapıcı diyaloğa ihtiyacımız var" - "Biz, Türkiye'yi AB'de ve NATO'da oldukça önemli bir partner olarak görüyoruz" - "(Türkiye'nin S-400 alımı) Tek dileğim bu tarz tartışmaların, duygusal değil, şeffaf ve mantık çerçevesinde ilerlemesi"
Yayın Tarihi: 16-05-2019 15:14
"NATO'daki önemimiz askeri ve sivil gücümüzden kaynaklanıyor"
Eski KSYÖ Genel Direktörü Ahmet Üzümcü: - "Türkiye'nin NATO'daki önemi sadece jeostratejik konumu ya da silah altında bulundurduğu kuvvet bakımından değildir. Oradaki temsilimiz askeri ve sivil bakımdan güçlü olmamızdan kaynaklanıyor"
Yayın Tarihi: 15-05-2019 14:01
May ve Stoltenberg, Rusya ile Çin'i görüştü
İngiltere Başbakanlık Ofisinin açıklamasından: - "(İngiltere Başbakanı Theresa May ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg) Rusya'nın saldırganlığı ve Çin kaynaklı siber tehditler dahil ittifakın karşı kaşıya olduğu bazı güvenlik zorluklarını da ele aldı. Başbakan, NATO'nun bu alanlara yoğunlaşmasını memnuniyetle karşılayıp, İngiltere'nin bunlara ilişkin uzmanlığını NATO ile paylaşmayı teklif etti"
Yayın Tarihi: 15-05-2019 00:02
Poroşenko, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü
Poroşenko, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü
Yayın Tarihi: 13-05-2019 23:20
NATO'dan Libya'da çatışmaların sonlandırılması çağrısı
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Libya'da tüm tarafların çatışmalara son vermesi ve siyasi süreci başlatması çağrısı yaptı
Yayın Tarihi: 13-05-2019 13:54
Türkiye'den Yunanistan'a Ege Denizi tepkisi
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy: - "NATO'nun Ege Denizi'nde düzensiz göç akınlarıyla mücadeleye destek vermek üzere insani saiklerle ve ülkemizin rızasıyla yürütmekte olduğu faaliyetin, Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru tutumunu 'fiilen geçersiz kıldığının' öne sürülmesi nafiledir" - "Yunanistan'a, uluslararası hukuku, tarihi gerçekleri ve Türkiye'nin meşru hak ve çıkarlarını hiçe sayma gayretleriyle fiili durum yaratma arayışlarından vazgeçmesi çağrımızı bu vesileyle yineliyoruz"
Yayın Tarihi: 12-05-2019 09:53
Erdoğan'dan yaptırım sözlerine yanıt: Kabullenmemiz mümkün değil
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’in Türkiye’ye yaptırım uygulanmasına yönelik söylemi hakkında, "Biz NATO üyesiyiz. Öyleyse diğer NATO üyelerinin bize yanlış yapmalarını bizim kabullenmemiz mümkün değil. Hem NATO’da stratejik ortak olacaksınız, ondan sonra size yaptırım konuşulacak. Bu anlaşılabilir bir şey değil, böyle ortaklık olmaz" dedi.
Yayın Tarihi: 10-05-2019 22:52
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan S-400 açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu (1): - "(S-400'lerin teslimatının erteleneceği iddiası) Bizim tarafımızdan erteleneceği yolunda bir açıklama olmadı" - "ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile cumartesi günü telefon görüşmesi gerçekleştireceğiz. Arkadaşlarımız saat üzerinde şu anda görüşüyorlar"
Yayın Tarihi: 09-05-2019 18:11
ABD'den Brezilya ile ilgili flaş karar!
ABD Başkanı Donald Trump, Brezilya'yı "NATO üyesi olmayan ana müttefik" olarak belirlediğini açıkladı. Brezilya, bu adımla artık ABD'den silah alımlarında öncelikli ülkeler arasında yer alacak, Pentagon'un düzenleyeceği silah ihalelerine katılabilecek ve ABD birlikleriyle beraber tatbikatlar yapabilecek.
Yayın Tarihi: 09-05-2019 05:41
Çavuşoğlu-Stoltenberg ortak basın toplantısı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "(Türkiye'nin, S-400'lere ilişkin ortak çalışma grubu kurulması teklifi) Eğer bu kaygılarda ABD samimiyse, arkasında farklı bir gündem yoksa bu teklifimizi kabul eder. Uzmanlar oturur, çalışır, inceler, raporunu hazırlar. NATO'ya da bir nüshasını verir, bize de verirler. O zaman bu iddialar doğru mu değil mi hep birlikte görürüz" - "(S-400 konusunda) Bizim kafamız sarih ama bu konuda tereddüt eden ülkeler için, başta ABD olmak üzere, herkesin kafasındaki sorular da giderilmiş olur" - "Türkiye'nin hava savunma sistemlerine ne kadar ihtiyaç duyduğunu en iyi NATO bilir" - "NATO'nun müttefik olmayan AB üyelerine yaklaşımını yani Finlandiya ve İsveç'e yönelik NATO'nun yaklaşımını AB'nin örnek alması gerekiyor"
Yayın Tarihi: 06-05-2019 20:44
NATO Konseyi ve NATO Akdeniz Diyaloğu Ortakları Toplantısı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Doğu Akdeniz'in barış ve istikrarı, uluslararası hukuka ve tarihi gerçeklere saygıdan geçmektedir. Türkiye, bu anlayışla hem kendisinin hem de Kıbrıs Türk'ünün meşru hak ve çıkarlarını her zaman en güçlü şekilde savunmaya devam edecektir"
Yayın Tarihi: 06-05-2019 18:05
NATO Konseyi ve NATO Akdeniz Diyaloğu Ortakları Toplantısı
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: - "Önlem müdahaleden çok daha iyidir" - "NATO, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki güvenliği teşvik etmek konusunda azimlidir, kararlıdır."
Yayın Tarihi: 06-05-2019 17:32
Erdoğan’dan NATO toplantısında kritik mesajlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde düzenlenen NATO Konseyi ve NATO Akdeniz Diyaloğu Ortakları Toplantısı’nda konuştu.
Yayın Tarihi: 06-05-2019 16:28
NATO'dan Türkiye açıklaması
Anadolu Ajansı'na konuşan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "Zorlu güvenlik sınamalarının olduğu bu dönemde NATO müttefikleri Türkiye ile dayanışma içindedir" dedi.
Yayın Tarihi: 05-05-2019 11:16
Dışişlerinden NATO törenine GKRY'nin davet edilmesine kınama
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy: - "SACEUR'ün komuta devir teslim törenine NATO nezdinde statüsü bulunmayan GKRY'nin davet edilmesi büyük bir gaflettir, kınıyoruz" - "SHAPE karargahının bu affedilemez hatayı nasıl işlediğinin açıklığa kavuşturulmasını teminen gerekli girişimler yapılmıştır"
Yayın Tarihi: 03-05-2019 16:43