NATO Haberleri

"Rusya ile NATO'nun karşı karşıya gelmesi dünya savaşıdır"
İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Onay: - "Olayların geldiği noktada Rusya kendini tehdit altında hissediyor. Rusya ve NATO'nun karşı karşıya gelmesi açık bir şekilde dünya savaşıdır" - Yıldız Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurşin Ateşoğlu Güney: - "Türkiye Karadeniz'de gerilimin artmasına karşı ve gerilim Türkiye'nin lehine de olmaz" - Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Erşen: - "Ukrayna Kırım'ı gündeme getirmek için gemilerini Kerç Boğazı'na yollamış olabilir" - SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş: - "Rusya, Ukrayna meselesinde ABD'nin önemli bir payı olduğunu düşünüyor"
Yayın Tarihi: 07-12-2018 11:13
Stoltenberg ile Vucic Kosova'yı görüştü
Stoltenberg ile Vucic Kosova'yı görüştü
Yayın Tarihi: 06-12-2018 18:25
Macaristan'dan Makedonya ve Bosna Hersek'e destek
Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto: - "Makedonya çoktan beri NATO üyesi olmalıydı. Bugüne kadarki çabası üyelik için yeterli" - "Macaristan Bosna Hersek'in NATO üyeliğini destekliyor"
Yayın Tarihi: 06-12-2018 00:25
NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı sona erdi
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: - Taliban artık savaşmanın bir anlamı olmadığını ve sadece daha fazla acıya neden olduğunu görmeli. Müzakere masasına oturmalı" - "NATO'nun 70'inci yıl dönümünü kutlamak için dışişleri bakanları gelecek yıl nisanda Washington'da toplanacak"
Yayın Tarihi: 05-12-2018 16:41
"Bölgemizde ilave bir gerginliği arzu etmeyiz"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: (2) - "(Rusya-Ukrayna arasındaki kriz) Bölgemizde ilave bir gerginliği arzu etmeyiz" - "(ABD'nin INF anlaşmasından çekilme tehdidi) INF Anlaşması'nın devam etmesinden yanayız" - "Biz Astana ya da Soçi'nin hiçbir zaman Cenevre'ye alternatif olmasına izin vermedik. Fakat Cenevre'de de hiçbir şey olmadı"
Yayın Tarihi: 05-12-2018 16:07
"Tıkanıklık olursa uluslararası soruşturmaya gitmekten çekinmeyiz"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: (1) - "(Cemal Kaşıkçı cinayeti) Soruşturma devam ediyor, sonuna kadar gideceğiz. Tıkanıklık olursa uluslararası bir soruşturmaya gitmekten çekinmeyiz" - "(James Jeffrey'nin açıklaması) Çok talihsiz bir açıklamadır. Jeffrey’nin kendi düşüncesi olduğunu zannetmiyorum. Konu, çalışma grubu toplantısında da gündeme gelecektir" - "(F-35 konusu) Trump ile Cumhurbaşkanımız G20'de görüştü. Trump kendisi konuyu açtı. Hiçbir problem yaşanmasını istemiyoruz"
Yayın Tarihi: 05-12-2018 15:30
NATO dışişleri bakanları Balkanlar'ı görüşmek için toplandı
NATO dışişleri bakanları Balkanlar'ı görüşmek için toplandı
Yayın Tarihi: 05-12-2018 11:43
"Türkiye NATO'dan her konuda dayanışma bekliyor"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Türkiye, NATO misyonları ve operasyonlarına en büyük katkıyı yapan ülkelerden biri olarak, ittifaktan da her konuda dayanışma bekliyor"
Yayın Tarihi: 04-12-2018 22:17
NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: - "Müttefikler, Rus füze sisteminin INF Anlaşması'nı ihlal ettiği ve Avrupa-Atlantik güvenliğinde önemli risk oluşturduğu konusunda mutabık"
Yayın Tarihi: 04-12-2018 22:08
ABD'den Rusya'ya 60 gün mühlet
ABD, Rusya'ya INF Anlaşması'ndan doğan yükümlülüklerini yerine getirmesi için 60 gün süre verdi - ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo: - "Rusya'nın adımları, ABD'nin ve müttefiklerin güvenliğini ciddi biçimde tehlikeye atmaktadır. Rusya'nın ihlalleri dolayısıyla ABD için anlaşmada kalmanın bir anlamı kalmamıştır" - "Rusya, silahların denetlenmesi yükümlülüğü konusunda hile yapıyor, yeni füzelerinin menzili Avrupa'ya doğrudan tehdit"
Yayın Tarihi: 04-12-2018 21:34
Çavuşoğlu'ndan NATO'da diplomasi trafiği
Çavuşoğlu'ndan NATO'da diplomasi trafiği
Yayın Tarihi: 04-12-2018 21:10
"INF Anlaşması'nı korumak artık Rusya'ya düşüyor"
NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ardından Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'na ilişkin yazılı açıklama yapıldı - Açıklamadan: - "Rusya'yı yeniden ve ivedilikle Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'na (INF) tam ve kanıtlanabilir şekilde uymaya çağırıyoruz. Bu anlaşmayı korumak artık Rusya'ya düşmektedir" - "Rusya'nın anlaşmayı ihlali Avro-Atlantik bölgesinin güvenlik altyapısını zayıflatmaya yönelik genel davranışının bir parçasıdır"
Yayın Tarihi: 04-12-2018 20:41
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: "Rusya, silahların denetlenmesi yükümlülüğü konusunda hile yapıyor, yeni füzelerinin menzili Avrupa'ya doğrudan tehdit"
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: "Rusya, silahların denetlenmesi yükümlülüğü konusunda hile yapıyor, yeni füzelerinin menzili Avrupa'ya doğrudan tehdit"
Yayın Tarihi: 04-12-2018 20:24
NATO'dan Rusya'ya flaş çağrı
NATO üyesi 29 ülkenin dışişleri bakanları, "Rusya'yı, yeniden ve ivedilikle Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'na (INF) tam ve kanıtlanabilir şekilde uymaya çağırıyoruz. Bu anlaşmayı korumak artık Rusya'ya düşmektedir." açıklaması yaptı.
Yayın Tarihi: 04-12-2018 21:11
NATO: "Rusya'yı yeniden ve ivedilikle Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'na (INF) tam ve kanıtlanabilir şekilde uymaya çağırıyoruz. Bu anlaşmayı korumak artık Rusya'ya düşmektedir"
NATO: "Rusya'yı yeniden ve ivedilikle Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'na (INF) tam ve kanıtlanabilir şekilde uymaya çağırıyoruz. Bu anlaşmayı korumak artık Rusya'ya düşmektedir"
Yayın Tarihi: 04-12-2018 20:05
"Rusya Azak Denizi'ni kontrol altına almaya çalışıyor"
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: - "Rusya, Kırım'ı ve Kerç Boğazı'nda inşa ettiği köprüyle Azak Denizi'ni kontrol altına almaya çalışıyor" - "NATO'nun Karadeniz'de güçlü bir varlığı var. Bölgedeki varlığımızı gözden geçirmeye devam edeceğiz"
Yayın Tarihi: 04-12-2018 18:56
NATO'nun Özbekistan'la temas noktası büyükelçilik vekaleti Türkiye'de
NATO'nun Özbekistan'la temas noktası büyükelçilik vekaleti Türkiye'de
Yayın Tarihi: 04-12-2018 17:54
NATO Dışişleri Bakanları Rusya gündemiyle toplandı
Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun temsil ettiği toplantının gündeminde Ukrayna ile Rusya arasında Azak Denizi'ndeki kriz ve INF konuları ön sırada yer alacak - NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, toplantının açılışında ittifakın Rusya'ya yönelik çağrısını yineledi
Yayın Tarihi: 04-12-2018 16:50
Arnavutluk'tan Afganistan'a 66 asker gönderildi
Afganistan'da Türk Askeri Birliği bünyesinde görev alacak Arnavut askerler için uğurlama töreni düzenlendi
Yayın Tarihi: 04-12-2018 16:46
NATO Rusya'ya çağrısını yineledi
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: - "NATO, Rusya'ya acilen Ukraynalı gemi ve denizcileri serbest bırakması çağrısında bulunuyor"
Yayın Tarihi: 04-12-2018 12:09