Netflix Haberleri

Video kiralama zinciri Blockbuster'ın tek mağazası kaldı
ABD'li video kiralama zinciri Blockbuster'ın ülke dışındaki son mağazası da kapandı - Şirketin ABD'de tek mağazası kaldı
Yayın Tarihi: 07-03-2019 19:51
BBC ve ITV'den Netflix'e rakip platform
BBC ve ITV'nin, "BritBox" adı altında ortak bir online platform kurmaya hazırlandıkları belirtildi
Yayın Tarihi: 27-02-2019 17:10
"Dijital platform işinde Türkiye yine treni kaçırıyor"
Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği "Organize İşler Sazan Sarmalı" filminin hala vizyonda olmasına rağmen Netflix'te yer almasına tepki gösteriliyor - Yapımcı Ertuğrul Fındık: - "Vizyonun ikinci haftasında henüz salonlar doluyken bunu yapması hem o filmi sinemada izlemiş insanlara hem de ilgili filme bin 400 salon açarak teveccüh gösteren sinemacılara atılmış büyük bir kazık" - "Henüz salonlar doluyken, henüz sinemalarda film oynuyorken böyle bir şeyin yapılması gerçek 'Sazan Sarmalı'nı gösterdi bize" - " 'Sinemacılar yapımcıları öldürüyor'muş. O sinemacıların öldürdüğü yapımcı sen değilsin, kusura bakma. İsmail Güneş'in 'Kervan' filmine bakın, Semih Kaplanoğlu'nun 'Buğday' filmine bakın. Siyasi bir şey de değil bu. Onur Saylak'ın 'Daha' filmine bakın, Ay Yapım'ın filmi. Bu filmlere 60 salon verilmiyor" - Yapımcı Nazif Tunç: - "En azından filmin salonlarda kırkı çıksaydı. Film 'torrent'e düşmüş gibi, korsana düşmüş gibi oldu" - "Bu günden sonra sinema sektörümüz için hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bu günden sonra filmi seyirciyle buluşturma yöntemleri değiştiği gibi, yapımcıların filme bütçe bulma yöntemlerinin arasına çevrimiçi film oynatma mecraları da girdi artık" - "Sinema seyircisine vizyonun en yeni filmini beleşe seyrettirdiğini haber vermiş oldu. Abone sayısını da ikiye katladı. Bundan sonra filmin sinemalara girmesini kim bekler? Ekrana düşmesini bekleyecektir"
Yayın Tarihi: 18-02-2019 13:07
"Suudi Arabistan'ın kendi Müslüman yasağını başlatmasını sağladık"
Amerikalı komedyen Hasan Minhaj, Netflix'teki programının Suudi Arabistan ile ilgili bir bölümünün bu ülkede yayından kaldırılmasını eleştirdi - Minhaj: - "Hala inanamıyorum. Suudi Arabistan'ın kendi Müslüman yasağını başlatmasını sağladık" - "Suudi Arabistan'ın, Netflix'in tüm yayınları arasında 'Müslüman değerlerini' ihlal ettiğini düşündüğü tek yapımı yine bir Müslüman sunuyor" - "Suudi Arabistan, 'dini değerlerle ilgili ahlaksız içeriği' umursamıyor. Bir Müslüman'ın, Suudilerin kirli çamaşırlarını ortaya dökmesi onları çıldırttı"
Yayın Tarihi: 11-02-2019 21:49
Ruanda soykırımı Netflix dizisi oldu
Ruanda'da 1994'te 800 bin kişinin ölümüyle sonuçlanan soykırımı Afrika'nın gözünden anlatan "Black Earth Rising" (Siyah Dünya Yükseliyor) adlı dizi, Netflix üzerinden tüm dünyaya ulaşacak
Yayın Tarihi: 08-02-2019 00:57
İnternet şirketleri AB veri düzenlemelerini ihlal etmekle suçlanıyor
Amazon, Apple, Google, Netflix ve Spotify gibi internette ses ve görüntü yayını (streaming) hizmeti sağlayan şirketlerin, kullanıcıları, kişisel verileri hakkında uygun şekilde bilgilendirmediği öne sürüldü
Yayın Tarihi: 22-01-2019 16:17
"Netflix'in Suudi Arabistan sansürü sadece bu şirketin sorunu değil"
Washington Post: "Suudi Arabistan'ın (Netflix'teki 'Patriot Act' programının sunucusu) Minhaj'a sansürü iğrenç, ancak bunun gibi engelleme çabaları sadece tek bir şirket için sorun değil. Bu hareketler, herhangi bir uluslararası basın şirketi için zorluklar doğurur" - "Yayın devi (Netflix), Suudi rejiminin Netflix'i tamamen kapatmasını ve hoşnut olmasa bile 1 yıllık kültür diplomasisinin iptalini göze almaya cesaret edebilirdi"
Yayın Tarihi: 03-01-2019 22:10
Netflix'in Suudi Arabistan'daki sansürüne tepki
Netflix'teki programı Suudi Arabistan'da sansürlenen Amerikalı komedyen Hasan Minhaj: - "Açıkçası insanların bir şeyi izlemesini engellemenin en iyi yolu, onu yasaklayarak internet üzerinde trend haline getirmek ve sonra da Youtube'a yüklemek"
Yayın Tarihi: 03-01-2019 13:53
Netflix'ten çok tartışılan 'Kaşıkçı' kararı
Dijital film ve dizi platformu Netflix, Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili kraliyet ailesini eleştiren bir içeriği, Suudi Arabistan devletinin talebiyle, bu ülkede yayından kaldırdı.
Yayın Tarihi: 02-01-2019 09:52
Apple Netflix'e rakip oluyor!
Katı fiyat politikasından ötürü iPhone satışları düşüşe geçen Apple, hizmet servisleriyle oluşan gelir açığını kapatmak istiyor. Bunun için de Netflix benzeri bir video servisinin kullanıma sunulması gündemde.
Yayın Tarihi: 20-12-2018 09:21
Facebook'un kişisel verileri paylaştığı iddiası
Facebook Gizlilik ve Kamu Politikası Direktörü Steve Satterfield: - "Facebook'un ortakları, insanların gizlilik ayarlarını görmezden gelmiyor, böyle yaptıklarına dair bir önerme yanlış" - Netflix: - "Ne kullanıcıların Facebook'taki özel mesajlarına herhangi bir erişimimiz oldu ne de Netflix olarak biz böyle bir talepte bulunduk"
Yayın Tarihi: 19-12-2018 19:41
Vatandaş uzun ve sık reklamdan şikayetçi
RTÜK'ün "Televizyon İzleme Eğilimleri" araştırmasına göre, izleyicilerin, yüzde 48,1'i reklamların uzunluğu ve sıklığından, yüzde 31,1'i yanıltıcı olmasından ve yüzde 8,7'si de cinsel içerikli ürünlerin reklamlarından şikayetçi oldu - Katılımcıların yüzde 57,6'sı TV'de reklamlar veya tele alışveriş programları çıktığında hemen kanal değiştirdiğini bildirdi - Araştırmaya göre, ev hanımları günlerinin ortalama 4 saat 15 dakikasını TV başında geçiriyor, bunu 4 saat 2 dakika ile emekliler takip etti - Araştırma kapsamında günlük ortalama internet kullanım süresi 3 saat 18 dakika olarak saptandı - Netflix, Puhu TV ve Blu TV'ye üye olanların oranı yüzde 5,7, bu mecralara herhangi bir üyeliği bulunmayanların oranı da yüzde 94,3 oldu. Üyeliği bulunanlar internet üzerinden denetim yapılması gerektiği görüşünde birleşti
Yayın Tarihi: 13-12-2018 11:03
"The Protector"un 2. sezon anlaşması yapıldı
Netflix Uluslararası Yapımlar Başkan Yardımcısı Kelly Luegenbiehl: - "Bugün resmi olarak 2. sezonun çekileceğini duyurmak istiyorum. Yeni oyuncuların katılacağı 2. sezonu da 2019'da izleyiciyle buluşturacağız" - "Bu dizide İstanbul ve Türkiye, daha önce hiç görülmemiş bir biçimde görülebiliyor. Dünyanın her yerindeki izleyicilerin bu yapımı çok seveceğini düşünüyoruz" - Oyuncu Çağatay Ulusoy: - "Çok derin tarihi olan kültürümüzü yansıtmamız, böyle fantastik bir dünya içerisinde hikayeyi daha çekici hale getiriyor. İnsanlar merak edecek ve ilgiyle izleyecek"
Yayın Tarihi: 04-12-2018 13:35
Daredevil dizisi iptal edildi!
Netflix'in Daredevil dizisi, dördüncü sezonu göremeden iptal edildi. İşte detaylar!
Yayın Tarihi: 01-12-2018 07:25
Netflix’te Minecraft zamanı!
Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından biri olan Netflix, kullanıcılarını sevindirecek bir transfere daha imza attı. Minecraft Story Mode şimdi Netfix’te!
Yayın Tarihi: 29-11-2018 08:48
Netflix iPad Pro desteğine kavuştu!
Çevrimiçi dizi ve film içerik platformu Netflix, bugün iOS platformundaki uygulamasını güncelledi. Güncelleme içeriğinde yazmasa da Netflix iPad Pro için bu sürüm ile optimize edildi.
Yayın Tarihi: 14-11-2018 09:06
Honor 8X ile Netflix arasında işbirliği!
Honor 8X modeli bundan böyle Netflix uygulaması ön yüklü olarak geliyor. İşte detaylar!
Yayın Tarihi: 05-11-2018 16:30
Beklenilen ilk video paylaşıldı
Netflix’in 2019’da yayınlayacağı The Witcher dizisi için merakla beklenilen ilk video paylaşıldı. Paylaşılan videoda Henry Cavill’in hayat verdiği Geralt of Rivia’yı görüyoruz.
Yayın Tarihi: 02-11-2018 09:51
The Witcher dizisinden Geralt ilk kez gözüktü!
Netflix, The Witcher dizisinden Geralt of Rivia'yı ilk defa gösterdi. İşte detaylar!
Yayın Tarihi: 01-11-2018 14:51
The Witcher dizisi için önemli açıklama
Netflix tarafından hazırlanan ve 2019 yılında yayınlanacak olan The Witcher dizisi için önemli bir açıklama geldi. Dizide rol alacak olan karakterler ve oyuncular açıklandı.
Yayın Tarihi: 12-10-2018 09:20