Numan Kurtulmuş kimdir?

Kurtulmuş, Amentü Şerhi Yazarı Merhum Binbaşı Numan Kurtuluş'un torunu, bir çok kuruluşta çalışmalara imza atmış Merhum Tabip İsmail Niyazi Kurtulmuş'un oğlu olarak 1959’da Ünye’de dünyaya gelmiştir.

Numan Kurtulmuş, İstanbul İmam Hatip Lisesi'ndeki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu.

Numan Kurtulmuş, 1984 yılında, yine aynı Fakülte’de yüksek lisansını tamamladı. 1988-1989 öğretim yılında ABD’de Temple University School of Business & Management’da lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Kasım 1990 ile Haziran 1993 tarihleri arasında ABD’de Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relations’nda Misafir Öğretim Üyesi olarak bulundu.

Yazarın, sosyal siyaset, işçi-yönetim ilişkileri, yönetim ve organizasyon, sendikalar ve sendikacılıkta yeni trendler ve insan kaynakları yönetimi konularında yayınlanmış makaleleri vardır. Ayrıca çeşitli uluslararası ve yerli kuruluşların sempozyum ve seminerlerinde tebliğler sundu.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Numan Kurtulmuş, “Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi” ve “Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim” konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile “Post-Endüstriyel Dönüşüm” ve “Japon Sisteminde İşçi-Yönetim İlişkileri” isimli doçentlik çalışmaları mevcuttur.
Numan Kurtulmuş, 1992 yılında İktisat Doktoru, 1994 yılında Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında Doçentlik unvanını aldı. Sanayi Ötesi Dönüşüm adlı eseri yayınladı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdüren NumanKurtulmuş, Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevini yaptı. FP'nin Anayasa Mahkemesi'nce 22 Haziran 2001'de kapatılmasından sonra kurulan Saadet Partisi'nin GİK'inde görev aldı.

Daha sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü. Numan Kurtulmuş, 2004 yılında profesör oldu, akademik çalışmalarını İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak sürdürmektedir. Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş'la evli olan Numan Kurtulmuş üç çocuk sahibidir.

Eserleri;
Sanayi Ötesi Dönüşüm ve İnsan Kaynakları Yönetiminde Japonya Modeli adlı kitaplarının yanında Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi ve Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile birçok yayımlanmış makalesi mevcuttur.

Numan Kurtulmuş Haberleri

Yerel seçim öncesi önemli açıklama: Bazı arkadaşlar...
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Üç dönem kuralı, büyük oranda uygulanacak. Belki istisnai anlamda bazı illerde bazı arkadaşlarımızın devam etmesi için bir karar alınabilir. Çok başarılı olan arkadaşların bir kısmının bir şekilde devam etmesi olabilir. Ama kural uygulanacaktır" dedi.
Yayın Tarihi: 14-11-2018 18:20
"Nasıl Asala'nın miadı dolduysa, PKK'nın da miadı dolmuş"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Nasıl Asala'nın miadı dolduysa, PKK'nın da miadı dolmuş. Onu da çöp tenekesine atacaklar da bu sefer başka bir vekil, başka bir taşeron, başka bir maşa oluşturmaya çalışıyorlar. Zaten oluşturdular. O maşayı da siyasal hale getirmek istiyorlar. Biz bunu anlamayacak kadar saf değiliz. Oyunun ne kadar tehlikeli bir oyun olduğunun farkındayız. Biz, bu coğrafyanın ve halkların daha fazla bölünmesinin değil, bütünleşmesinin yanında hareket ediyoruz" - "Önümüzde 10 yıla ihtiyaç var. Bu istikrar 10 yıl devam ederse, Türkiye dünyanın 10 büyük ekonomisinden birisi olacak. Türkiye, sanayi ve teknoloji bakımından da dünyanın süper ligine çıkmış olacak" - "Ortadoğu'da bu düzeni yeniden oluşturmaya çalışanların esas hedefinin Türkiye olduğunun, PYD ve YPG üzerinden, Türkiye'ye karşı esas niyetin bir şekilde hissettirildiğinin farkındayız"
Yayın Tarihi: 11-11-2018 12:46
"AK Parti büyük bir medeniyet çizgisinin bugünkü temsilcisidir"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "AK Parti bu milletin öze dönüş hareketinin adıdır. AK Parti büyük bir medeniyet çizgisinin bugünkü temsilcisidir, milletin kökleriyle buluşmasının ve yeniden büyük Türkiye'nin inşasının adresidir." - "(Yerel seçim) Bu seçimde partinin üstüne basarak yükselecek kişilerle iş yapamayız. Millette karşılığı olan ve partiye kazanç getirecek olanlarla yol alacağız. Mütevazı, adaletli, ehliyetli, liyakatli ve millete sadakatli arkadaşlarımızı bulup çıkaracaksınız ve 31 Mart seçimlerinde inşallah Nevşehir'de tulum çıkaracak, başarılı sonuçlar alacaksınız."
Yayın Tarihi: 05-11-2018 22:09
"Ambargo kararı yeniden gözden geçirilmeli"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş - "(ABD'nin İran'a yönelik yaptırımları) Uygulanacak ambargonun Türkiye'yi olumsuz yönde etkilemeyeceğini düşünüyor ve bu konuda tedbirlerimizi alıyoruz. Ambargo kararı genel olarak yeniden gözden geçirilmesi gereken bir karardır"
Yayın Tarihi: 05-11-2018 18:00
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: (2) - "Türkiye bu coğrafyada eğer kendi kendine yeterli bir ekonomiye, güçlü bir teknolojiye, ileri bir teknolojiye sahip olmazsa, Türkiye'nin bu coğrafyada ayakta durması mümkün değildir" - "Bulunduğumuz coğrafyada sağa sola savrulan bir Türkiye olmaz. Görüyorsunuz, burnunuzun dibinde PYD'si, PKK'sı, DEAŞ'ı var. Başka ülkeler için 7-8 bin kilometre ötedeki bir gelişme bizim için milli refah meselesidir. Biz dış politikanın bütün imkanlarını en iyi şekilde kullanmak durumundayız"
Yayın Tarihi: 05-11-2018 15:15
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: (1) - "Dünya, ekonomik ve politik bakımdan tamamıyla yeni bir dönemin eşiğindedir. Tam manasıyla dengesizlik söz konusudur. Bu dengesizlik hali bazı tehditleri, bazı meydan okumaları ortaya çıkardığı gibi özellikle Türkiye gibi gelişmekte ve iddiası olan ülkeler için önemli fırsatları da ortaya koyuyor" - "Dünyadaki yeni dengesizlik durumu, Türkiye'nin önüne altın tepsi içerisinde önemli fırsatlar koyuyor. Yeter ki biz güçlü bir ülke olalım. Yeter ki biz ekonomik olarak, siyasi olarak, sosyal olarak güçlü bir ülke olalım" - "2. Dünya Savaşı birikimini, soğuk savaş birikimini geride bırakan dünya, şimdi rekabet savaşları üzerinden yeni bir döneme giriyor. Suriye'de, Irak'ta ve dünyanın birçok yerinden terör örgütleri üzerinden dünya yeniden şekillendirilmeye çalışılıyor"
Yayın Tarihi: 05-11-2018 14:31
Yerel seçimde İstanbul için flaş iddia: İbre kayıyor
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere dair görüşlerini dile getirdi. İstanbul'da ibrenin kaydığını ifade eden Selvi, "Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı’nda devam etme arzusu ibrenin Numan Kurtulmuş’a doğru kaymasına yol açıyor" dedi.
Yayın Tarihi: 05-11-2018 08:47
"AK Parti'nin sırtına basarak yükselen adaylarla seçime girmeyeceğiz"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Artık AK Parti'nin sırtına basarak yükselen ya da Recep Tayyip Erdoğan'ın karizmasının gölgesinden istifade ederek, öne çıkan adaylarla bu seçime girmeyeceğiz" - "(Bahçeli'nin genelgesi) Farklı adaylar, adayların çevreleri Cumhur İttifakı'nın ruhunu zedeleyecek herhangi bir söz, eylem içerisinde olmasın şeklinde yerinde bir uyarıdır"
Yayın Tarihi: 01-11-2018 15:46
AK Parti'den emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili açıklama
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, MHP ile sona eren seçim ittifakı için 'Genel seçimde ittifak daha kolaydı' ifadelerini kullandı. Kurtulmuş, emeklilikte yaşa takılanlara yönelik olası bir düzenlemeye ilişkin soruya ise, 'O konu kapanmıştır. Bugünkü şartlarda Türkiye'nin kaldırabileceği bir yük değil.' ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 01-11-2018 13:52
Kartepe Zirvesi
AK Parti Adana İl Danışma Meclisi Toplantısı
Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "AK Parti sadece bir bölgenin, şu sınıfın ya da bu sınıfın, Karadeniz'in, Doğu'nun, Batı'nın Akdeniz'in partisi değildir. AK Parti bütün Türkiye'nin partisidir. AK Parti Türk'ün, Zaza'nın, Kürt'ün, Arap'ın, Acem'in, Sünni'nin, Fellah'ın partisidir. Bizim kitabımızda insanları etnik kökenine göre ayırmak yok" - "Mütevazı, adil, ehliyetli, liyakatli, sadakatli... Bu 5 vasıf sahibi belediye başkan adaylarını, belediye meclis üyesi adaylarını halkın karşısına çıkaracağız" - Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu: - "İnşallah teşkilatlarımızla birlikte inançla, azimle, kararlılıkla, var gücümüzle çalışarak hem Adana Büyükşehir Belediyesini hem de 15 ilçemizi 'Ak belediyecilik' hizmetleriyle buluşturacağız"
Yayın Tarihi: 25-10-2018 22:26
"Viyana Sözleşmesi yeniden gözden geçirilmeli"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: (1) - "(Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti) Bundan sonra bu tür cinayetlerin işlenmemesi, bu tür hukuksuzlukların ortaya konmaması için bu fırsatla Viyana Sözleşmesi yeniden gözden geçirilmeli ve ülkelerin bu diplomatik korunulmazlık maskeleri altında birtakım konsolosluk ya da büyükelçilik binalarında olabilecek benzeri şer eylemlerinin vaktinde önlenmesinin hukuki yolunun açılması gerekir" - "Suudi Arabistan yönetimi bu olayın bütün detaylarıyla ortaya çıkarılmasına yardımcı olması lazım. Yoksa, dünyanın dört bir yanından Suudi Arabistan'ı ziyaret edecek Hacı adaylarının, oraya gidecek olan yüz milyonlarca insanın, 'Acaba başımıza ne gelir?' korkusunu yaşamaları telafi edilebilecek bir korku değildir. Suudi Arabistan Kralı'nın bu konuda, İslam dünyası üzerindeki önemli sıfatının gereğini yerine getirmesi boynunun borcudur" - "Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin meseleyi oldu bittiye getirerek Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de petrol ve doğal gaz arama çalışmalarını engellemesi uluslararası hukuka bütünüyle aykırıdır" - "Cumhur İttifakı, cumhurun gönlünde doğan, hala varlığını ve dirliğini koruyan ittifaktır. Türkiye'nin temel meselelerinde, AK Parti ile MHP arasındaki başlamış olan bu dayanışma bir şekilde sürdürülecektir"
Yayın Tarihi: 25-10-2018 13:03
Bahçeli'nin danışmanı isim verdi! 'MHP'yi istemediler'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, 2019 yerel seçimi öncesinde dağılan Cumhur İttifakı hakkında AK Parti'ye yüklendi. Çiçek, Türkgün gazetesinde kaleme aldığı 'Kriptolar Mutlu, Zil Takıp Oynuyorlar!' başlıklı yazısında, AK Partili 5 ismin MHP'yi hiç istemediğini iddia etti ve isimleri tek tek açıkladı...
Yayın Tarihi: 24-10-2018 11:42
Çok sert sözler: Ayarın bozulduysa Bahçeli ayar verir!
Danıştay'ın 'andımız' kararı sonrası MHP ile AK Parti arasındaki gerilim, karşılıklı yapılan açıklamalarla iyiden iyiye tırmandı. Son olarak AK Partili Numan Kurtulmuş'un sözlerine yanıt veren MHP'li Cemal Enginyurt, 'Numan abi! Ayarın bozuk olmuşsa, Devlet Bahçeli ayar verir' ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 23-10-2018 08:54
MHP'li vekilin iddiası gündemi sarsacak! O ismi açıkladı
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Şile'de katıldığı bir toplantıda AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacağını iddia etti.
Yayın Tarihi: 22-10-2018 11:47
AK Partili isimden şok sözler: Çok vahim sonuçları olacak!
Son dakika haberine göre, AK Parti Genel Başkan yardımcısı Numan Kurtulmuş Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak, “En zor durum bu durum. Ne olduğuna dair şüpheler var ama kesin bir sonuca dönüştürülmüş değil. Ancak durum kamuoyuna yansıdığı gibiyse hiçbir şekilde bu işin üzerini örtme Suudi Arabistanlıların da yapabileceği bir şey değildir. Eğer gerçekten böyleyse çok vahim sonuçları olacaktır” dedi. Kurtulmuş, canlı yayında Andımız tartışmalarıyla ilgili olarak da önemli ifadeler kullandı.
Yayın Tarihi: 21-10-2018 11:27
"Bu seçim çok önemli"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Bu seçim çok önemli. Bunun çok nedeni var ama Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin ilk seçimi. Onun için her bir adayımızın çok kuvvetli olması lazım. Toplumu çok iyi temsil edecek kardeşlerimizin olması lazım" - "Artık bu seçimlerde AK Parti'nin kurumsal kimliğinin üstüne basarak, partinin sırtında yükselmek yok. Recep Tayyip Erdoğan'ın karizmasının gölgesinde siyaset yapmak yok"
Yayın Tarihi: 20-10-2018 18:55
Numan Kurtulmuş, STK temsilcileriyle buluştu
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Hep beraber ortak hedeflere yöneleceğiz. Büyük, güçlü Türkiye istikametinde yürüme kararlılığında olacağız. Sivil toplum, siyasetin gerçekleştiremediği işleri gerçekleştirip ufuk açacak, ön açacak bir kabiliyette olacak"
Yayın Tarihi: 14-10-2018 20:52
AK Parti İstanbul, seçim startını Sapanca'da verdi
AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş: - "Adaylarımızın tevazu sahibi, alçak gönüllü, samimi, adil, çalışkan ve liyakat sahibi olmasına özen gösteriyoruz" - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz: - "Teşkilat mensuplarımıza güveniyorum. Hep birlikte başaracağız" - AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak: - "Teşkilatımızın bütün kademeleriyle, milletvekillerimizle, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, ilçe ve belediye başkanlarımızla birlikte dolu dolu bir çalışma yapacağız"
Yayın Tarihi: 14-10-2018 14:24