Numan Kurtulmuş kimdir?

Kurtulmuş, Amentü Şerhi Yazarı Merhum Binbaşı Numan Kurtuluş'un torunu, bir çok kuruluşta çalışmalara imza atmış Merhum Tabip İsmail Niyazi Kurtulmuş'un oğlu olarak 1959’da Ünye’de dünyaya gelmiştir.

Numan Kurtulmuş, İstanbul İmam Hatip Lisesi'ndeki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu.

Numan Kurtulmuş, 1984 yılında, yine aynı Fakülte’de yüksek lisansını tamamladı. 1988-1989 öğretim yılında ABD’de Temple University School of Business & Management’da lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Kasım 1990 ile Haziran 1993 tarihleri arasında ABD’de Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relations’nda Misafir Öğretim Üyesi olarak bulundu.

Yazarın, sosyal siyaset, işçi-yönetim ilişkileri, yönetim ve organizasyon, sendikalar ve sendikacılıkta yeni trendler ve insan kaynakları yönetimi konularında yayınlanmış makaleleri vardır. Ayrıca çeşitli uluslararası ve yerli kuruluşların sempozyum ve seminerlerinde tebliğler sundu.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Numan Kurtulmuş, “Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi” ve “Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim” konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile “Post-Endüstriyel Dönüşüm” ve “Japon Sisteminde İşçi-Yönetim İlişkileri” isimli doçentlik çalışmaları mevcuttur.
Numan Kurtulmuş, 1992 yılında İktisat Doktoru, 1994 yılında Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında Doçentlik unvanını aldı. Sanayi Ötesi Dönüşüm adlı eseri yayınladı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdüren NumanKurtulmuş, Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevini yaptı. FP'nin Anayasa Mahkemesi'nce 22 Haziran 2001'de kapatılmasından sonra kurulan Saadet Partisi'nin GİK'inde görev aldı.

Daha sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü. Numan Kurtulmuş, 2004 yılında profesör oldu, akademik çalışmalarını İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak sürdürmektedir. Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş'la evli olan Numan Kurtulmuş üç çocuk sahibidir.

Eserleri;
Sanayi Ötesi Dönüşüm ve İnsan Kaynakları Yönetiminde Japonya Modeli adlı kitaplarının yanında Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi ve Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile birçok yayımlanmış makalesi mevcuttur.

Numan Kurtulmuş Haberleri

Önder İmam Hatipliler Derneği 57. Genel Kurulu
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "İmam hatip meselesi, bir milletin yeniden kökleriyle bütünleşmesi, bağlarını kuvvetlendirmesi meselesidir. Bir milletin yeniden büyük iddialarını hatırlaması, o iddialar üzerinden büyük bir medeniyet mücadelesini kaldığı yerden başlatması için başlamış olan bir adımdır. Bizim gibi büyük milletlerin iddiası ve iradesi olmadan, bu iddia ve iradeyi de bir toplumsal bütünleşme haline getirmeden yol alabilmesi mümkün değildir" - "Türkiye sosyolojisini derinden etkileyen, Cumhuriyet tarihimizin en önemli eğitim kurumu imam hatip liseleridir. Bu anlamda sosyolojiye büyük etkileri olmuştur" - "Artık bugün geldiğimiz seviyede imam hatip liseleri ve imam hatip camiası, küresel bir sorumluluğun da altındadır. Amaçlarımızı, hedeflerimizi ve ufkumuzu küresel gerekler çerçevesinde genişletmek, olabildiğince genişletmek mecburiyetindeyiz" - "İslam dünyasının içinde bulunduğu şartlar, karşı karşıya kaldığı meydan okumalar, dünyadaki hep beraber yaşadığımız alt üst oluşlar, işte Yeni Zelanda'daki katliamı görüyorsunuz, bütün bunların hepsini karşılaştırdığımız zaman Müslüman dünyasının yeni bir sese, dünyadaki gelişmeleri okuyan, bilgiyle, hikmetle donanmış ve dünyadaki bütün gelişmelerin üzerine İslam dünyasında tam da kitabın ortasından konuşan yeni bir sese, soluğa ihtiyacı var. Onun için imam hatip camiası, hedeflerini evrensel ölçeklerde genişletmek, bütünleştirmek mecburiyetindedir"
Yayın Tarihi: 13-04-2019 12:58
AK Partili Kurtulmuş'tan Netanyahu'ya sert tepki!
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun seçim yatırımı olarak Batı Şeria’yı ilhak etme vaadinin hem uluslararası hukuk, hem de bölge barışı adına son derece tehditkar ve tehlikeli olduğunu bildirdi.
Yayın Tarihi: 08-04-2019 09:46
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, oyunu kullandı
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Ümit ediyorum ki bugün sandıklardan siyasi ve ekonomik istikrar yönünde sonuçlar çıkacaktır"
Yayın Tarihi: 31-03-2019 12:35
"Pazar günü söz de karar da milletin olacaktır"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Seçimde bir tarafta AK Parti ile MHP'nin yapmış olduğu bir ittifak, Cumhur İttifakı... Diğer tarafta 4 tane parti bir araya gelmiş, adına ne derseniz deyin... Ben onlara 'Bilinmezler İttifakı' ya da 'Bremen Mızıkacıları İttifakı' diyorum. Hepsi ayrı bir tarafa çekiyor... Kimisi Hanya'ya gidiyor kimisi Konya'ya gidiyor ama hepsinin bir tane ortak cümlesi var. Nedir o? 'Tayyip Erdoğan düşsün de, AK Parti düşsün de ne olursa olsun.' İşte bu. Millet sandıklarda gerekli cevabı verecektir" - "Artık seçime çok az bir süre kaldı, her gün her yerde ulaşabildiğimiz kadar insanlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Son görüşlerimizi paylaşıyoruz ve pazar günü söz de karar da milletin olacaktır. Millet inşallah pazar günü Çekmeköy'de, İstanbul'da ve Türkiye'nin birçok seçim çevresinde AK Parti'yi, Cumhur İttifakı'nı ve Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylarını açık ara birinci çıkartarak sandıklara damgasını vuracaktır" - "31 Mart'ta sandıklardan çok büyük bir zafer çıkartacağız. Allah yolunuzu açık etsin. Allah oylarımızın sayısını artırsın. 31 Mart'ı, Türkiye'de yeni bir dönemin çok güçlü bir şekilde kapılarının sonuna kadar açıldığı bir zafer gününe çevireceğiz"
Yayın Tarihi: 28-03-2019 18:09
"Benzemezler ittifakının tek derdi Tayyip düşsün, AK Parti gitsin"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: (2) - "Bizim karşımızda bir ittifak var. Adına ne derseniz deyin, ben ona 'benzemezler ittifakı' diyorum. Dört tane hiçbir konuda birbirine benzemez parti. Dört tane ortak kelimesi, cümlesi yok. Biri Şam'a gider, birisi Mağrib'e gider. Birisi Hanya der, öteki Konya der. Sadece bir tane cümleleri ortak; Tayyip düşsün de nasıl düşerse düşsün. AK Parti gitsin de nasıl giderse gitsin" -"(CHP'liler) Biz HDP ile değil İYİ Parti ile işbirliği yapıyoruz' dediler. Sonunda bu adamın da (Sezai Temelli) sabrı taştı, Yok dedi öyle yağma. 'İstanbul'da, Ankara'da bizim oylarımızla kazanacaksın ondan sonra da benimle ittifak yapmadım diyeceksin.' Sabrı taştı, bunu da itiraf ettiler"
Yayın Tarihi: 27-03-2019 22:47
"15 Temmuz, Anadolu topraklarının gördüğü en büyük ihanettir"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: (1) - "Ecdadımız Anadolu coğrafyasında altın harflerle nice büyük zaferler yazmıştır, Anadolu coğrafyasında maalesef nice ihanetlerle de karşılaşmıştır ama Türkiye'nin tarihini bilenler olarak, 15 Temmuz'un, FETÖ'nün yapmaya kalktığı o ihanet, Anadolu topraklarının gördüğü en büyük ihanettir, en kanlı ihanettir, en hain plandır"
Yayın Tarihi: 27-03-2019 21:18
Kurtulmuş, canlı yayında soruları cevapladı
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: (2) - "Ankara'da da İstanbul'da da hiçbir şekilde bizim açımızdan problem görmüyorum. İnşallah Sayın Özhaseki, İstanbul'da da Binali Yıldırım seçimi rahatlıkla alacaktır" - "Aday adayı olmak için YSK'dan bir şeyler çıkıyor, savcılıktan temiz kağıdı alınıyor. Onlar adaylar tarafından veriliyor ve YSK bu incelemeyi yapıyor. Bir de temiz kağıdında insanların kendi sicillerinde görülmese bile bir şekilde birtakım irtibatlar, terör örgütleriyle, terör örgütleriyle bağımlı odaklarla, platformlarla birtakım irtibatları oluyor. O irtibatlar ortaya çıktıkça mutlaka karşılığı olur" - "İpler gerilirse gerilsin Amerika asla Türkiye'yi terk edemez, Orta Doğu dengelerinde Türkiye'yle uyumlu bir sonuca ulaşmak mecburiyetindedir"
Yayın Tarihi: 26-03-2019 18:38
"İstikrar devam etsin kendi füze savunma sistemlerimizi kuracağız"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Türkiye Allah'ın izniyle göreceksiniz, çok yakın bir zamanda, bu istikrar devam etsin kendi füze savunma sistemlerini kuracak. Başkasına, ne Patriotlara ne S400'lere ihtiyaç olmadan kendi göbeğini kendisi kesecektir" - "Birçok ilimiz, ilçemiz, PYD'nin, DEAŞ'ın attığı bombalar, füzeler dolayısıyla vuruldu. Çok sayıda insanımız şehit oldu. Benim bir füze kalkanına ihtiyacım var. Oradaki saldırıları önleyecek bir savunma şemsiyesine ihtiyacım var. Amerikalılara diyorsun ki 'Patriotları ver.' 'Vermem.' diyor. Niye vermezsin? Dilinin altında bir bakla var, söyleyemiyor. 'Sen PYD ile PKK ile mücadele ediyorsun, onun için vermem.' diyecek, diyemiyor" - "(ABD'nin Golan Tepeleri kararı) Önce Sayın Trump'a şunu söylemek lazım. Ya sen Amerika Başkanı mısın, siyonist İsrail hükümetinin sözcüsü müsün? Ne olduğuna bir karar ver. Yani siyonist İsrail hükümetinin sözcüsüysen onu da bilelim. Bu kararın uluslararası hukuk bakımından hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 21:43
"Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nden asla geriye dönüş olmayacaktır"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Bir dönem Türkiye siyasetinin geçmişinde var olan bazı siyasetçiler de konuşmaya başladı. Bu millet 1946'dan beri, yani ilk çok partili seçimin yapıldığı günlerden bu yana hep ileriye gitti. Hiç geriye gitmedi. Hiç geçmişte kalana itibar etmedi. Eğer öyle olsa, güzel bir atasözümüz var ya 'Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı.' Hiçbir zaman bu millet geriye gitmediği gibi Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nden de geriye dönüş asla olmayacaktır" - "Ekonomiyi şöyle bir sallarsak AK Parti'ye, Cumhur İttifakı'na daha az oy çıkar zannediyorlar. Milletimiz, kimin hangi kumpasın içerisinde olduğunu çok iyi biliyor. Bu oyunlara bir şekilde alet olanların hiçbirisine fırsat verilmeyecek. Bunların hepsinden de yanlış yapıyorlarsa yaptıkları yanlışın hesabı sorulacaktır" - "Karşımızdaki ittifak birbirine benzemez 4 partinin bir araya gelerek sürdürmeye çalıştığı bir benzemezler ittifakıdır. Bir Bremen Mızıkacıları ittifakıdır. Her birisinin ayrı telden çaldığı, hiçbir konuda ortak noktaları olmayan siyasi partilerin bir araya gelerek sadece AK Parti düşmanlığı ve Tayyip Erdoğan karşıtlığı üzerinden siyaset yapmaya çalıştığı ittifak söz konusu"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 17:02
"Türkiye İçin Işık Tut" kampanyası
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Genç kardeşlerimin böyle güzel bir kampanya yaptıklarından haberdar oldum. Türkiye'nin geleceği gençlerimizdir"
Yayın Tarihi: 24-03-2019 00:38
Kurtulmuş, Sivaslılarla bir araya geldi
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "HDP'nin eş genel başkanı ne diyor? Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu kastederek, 'Kazanacağız.' diyor, başka bir ad kullanarak. Önce şunu bilsinler. İstanbul ne kadar bizimse Hakkari de o kadar bizimdir. Edirne ne kadar bizimse Şırnak da o kadar bizimdir. Trabzon ne kadar bizimse Diyarbakır da o kadar bizimdir. 81 milyon vatandaşımızın hepsinin beraber yaşadığı bu aziz vatan Türkiye Cumhuriyeti'dir. Hepimizin ecdadımızdan miras aldığımız bir coğrafyadır" - "Bu millet bir gece içerisinde canı pahasına 251 şehit vererek, 2 bin 500 kişi yaralanarak, binlerce, yüz binlerce insan 'Ölürsem şehit kalırsam gazi.' diyerek meydanlara çıktı. Bir gece içerisinde sizin terörist FETÖ'cü eşkıyalarınızdan bu ülkeyi temizledi ve uçurumun kenarından kurtardı. Biz sizi bir gecede terörist yapmadık. Siz bu milleti bir gecede yok etmeye kalktınız. Siz öyle hazırlıklar yaptınız ki eğer maksadınıza ulaşsanız Türkiye'de iç savaş çıkaracaktınız, Türkiye'de büyük bir işgal girişiminin hazırlığını yapacaktınız"
Yayın Tarihi: 23-03-2019 21:25
Trump'ın tartışılacak kararına sert tepki
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ABD Başkanı Donald Trump'ın "52 yılın ardından ABD için İsrail'in Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini tam olarak tanımanın zamanı geldi." açıklamasına tepki gösterdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, ABD'nin, İsrail'in uluslararası hukuka aykırı hamlelerini meşrulaştırma çabalarının bölgede daha fazla şiddet ve acıya yol açacağı uyarısında bulundu.
Yayın Tarihi: 21-03-2019 22:54
"Bu memlekette en zor zamanlarda yegane gücümüz milletimizdir"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Bu memlekette en zor zamanlarda yegane gücümüz milletimizdir. Sandıklarda ortaya çıkan kararlılığınızla bizi hiç yalnız bırakmadınız. Cumhurbaşkanımızı hiç mahcup etmediniz. İçeride ve dışarıda verdiği mücadelede hep yanında durdunuz. Onun için oylar sizden, çalışmak bizden"
Yayın Tarihi: 20-03-2019 18:39
"18 Mart, milletimizin 15 Temmuz'daki cesaretinin mayalandığı gündür"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "18 Mart aslında yeri geldiği zaman bağımsızlık için, milletin geleceği için, atalarımızın nasıl şehadet meydanlarına koştuğunun simgesel bir tarihidir. 18 Mart aynı zamanda 15 Temmuz darbe gecesinde meydanlarda milletimizin gösterdiği o büyük cesaretin mayalandığı gündür" - "Sayın Temelli kalkıp 'Yahu bizimle yaptığınız ittifakı neden gizliyorsunuz. HDP'nin oyu olmasa, Ankara'da Mansur Yavaş kazanamayacak, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu kazanamayacak. Bizim oyumuza muhtaçsınız' dedi. Biz söylediğimiz zaman kızıyorlardı, hadi şimdi Sayın Temelli'ye cevap versinler"
Yayın Tarihi: 18-03-2019 20:04
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş Sinop'ta
Kurtulmuş, iş adamlarıyla bir araya geldiği kentte valiliği de ziyaret etti
Yayın Tarihi: 13-03-2019 18:19
"Türkiye kendi savunma sistemlerini kuracaktır"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: "İnşallah Türkiye bu seçimlerde de bir kez daha istikrardan yana oy kullanıp, Recep Tayyip Erdoğan'ı, AK Parti'yi sandıklardan çıkardıktan sonra ülkemiz önemli hamleler yapmaya devam edecek ve kendi savunma sistemlerini kuracaktır"
Yayın Tarihi: 13-03-2019 15:16
"Türkiye bir daha IMF kapısına gitmeyecek"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Türkiye bir daha IMF'nin kapısına gitmeyecek, IMF'ye el açmayacak, ona muhtaç olmayacaktır" - "Dünyanın hiçbir yerinde kendisine bu kadar çok umut bağlanan başka bir ülke yoktur. O yüzden güçlü olmak zorundayız. Gücümüzü sandıkta göstermek zorundayız. Bizim sizden, halkımızdan başka bir gücümüz yoktur"
Yayın Tarihi: 12-03-2019 23:18
"İstiklal Marşı bizim istiklal mücadelemizin manifestosudur"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "İstiklal Marşı bizim istiklal mücadelemizin manifestosudur. Aynı zamanda İstiklal Marşı aziz Türk milletinin geleceğe karşı umutla cesaretle bakmasını sağlayacak bir gelecek muştusudur "
Yayın Tarihi: 12-03-2019 18:51
"Dört benzemez dört cümle değil dört ortak kelime yazamaz"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "(Millet İttifakı) Şimdi dört tane benzemez. Bir kağıt kalem verin ellerine, şuraya dört cümle yazın deyin, dört cümle değil dört ortak kelime yazamazlar" - "İnsanın ağrına giden terör örgütlerinin yaptığı değil terör örgütlerine bir şekilde destek olan, güç veren siyasetçilerin varlığı. Gezi Parkı'nda Türk bayrağının yakıldığı o ortamda maalesef CHP'nin bazı milletvekilleri gidip eylemlere destek verdiler"
Yayın Tarihi: 12-03-2019 16:33
Canlı yayında anket açıklaması: Giderek yükseldiğini görüyorum
31 Mart'taki yerel seçimler için geri sayım sürerken seçim sonuçlarıyla ilgili anketlerde siyaset kulislerinde konuşulmaya başlandı. Son olarak canlı yayında soruları yanıtlayan, AK Partili Kurtulmuş, "Ankara’da zor bir seçim olacak. Ankara’da ben Sayın Özhaseki’nin giderek yükseldiğini görüyorum." dedi.
Yayın Tarihi: 11-03-2019 12:09