Numan Kurtulmuş kimdir?

Kurtulmuş, Amentü Şerhi Yazarı Merhum Binbaşı Numan Kurtuluş'un torunu, bir çok kuruluşta çalışmalara imza atmış Merhum Tabip İsmail Niyazi Kurtulmuş'un oğlu olarak 1959’da Ünye’de dünyaya gelmiştir.

Numan Kurtulmuş, İstanbul İmam Hatip Lisesi'ndeki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu.

Numan Kurtulmuş, 1984 yılında, yine aynı Fakülte’de yüksek lisansını tamamladı. 1988-1989 öğretim yılında ABD’de Temple University School of Business & Management’da lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Kasım 1990 ile Haziran 1993 tarihleri arasında ABD’de Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relations’nda Misafir Öğretim Üyesi olarak bulundu.

Yazarın, sosyal siyaset, işçi-yönetim ilişkileri, yönetim ve organizasyon, sendikalar ve sendikacılıkta yeni trendler ve insan kaynakları yönetimi konularında yayınlanmış makaleleri vardır. Ayrıca çeşitli uluslararası ve yerli kuruluşların sempozyum ve seminerlerinde tebliğler sundu.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Numan Kurtulmuş, “Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi” ve “Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim” konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile “Post-Endüstriyel Dönüşüm” ve “Japon Sisteminde İşçi-Yönetim İlişkileri” isimli doçentlik çalışmaları mevcuttur.
Numan Kurtulmuş, 1992 yılında İktisat Doktoru, 1994 yılında Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında Doçentlik unvanını aldı. Sanayi Ötesi Dönüşüm adlı eseri yayınladı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdüren NumanKurtulmuş, Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevini yaptı. FP'nin Anayasa Mahkemesi'nce 22 Haziran 2001'de kapatılmasından sonra kurulan Saadet Partisi'nin GİK'inde görev aldı.

Daha sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü. Numan Kurtulmuş, 2004 yılında profesör oldu, akademik çalışmalarını İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak sürdürmektedir. Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş'la evli olan Numan Kurtulmuş üç çocuk sahibidir.

Eserleri;
Sanayi Ötesi Dönüşüm ve İnsan Kaynakları Yönetiminde Japonya Modeli adlı kitaplarının yanında Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi ve Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile birçok yayımlanmış makalesi mevcuttur.

Numan Kurtulmuş Haberleri

Kurtulmuş, canlı yayında soruları cevapladı
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: (1) - "(ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklaması) Türkiye, Amerika şu kadar yıldır NATO çerçevesinde müttefik olan ülkedir. Bu ülkeler stratejik iş birliği konusunda da zaman zaman gerilim yaşamalarına rağmen, ana çizgiyi kaybetmemek konusunda bir uzlaşı içerisindedir. Ümit ediyoruz ki Trump bu açıklamasını, kastının, muradının bu olmadığını ifade ederek tashih eder" - "(Güvenli bölge) Suriye'nin toprak bütünlüğünü sağlayacak eylemlerin bir parçası olarak bunu Türkiye kabul ediyordu. Ama şimdi maalesef terör örgütleri Suriye'nin kuzeyinde ellerini kollarını sallayarak dolaşabilir bir noktaya geldi" - "(Öztrak'ın açıklamaları) Bu kadar hassas, bu kadar tehlikeli, bu kadar zor bir dönemeçte temel meselelerde iktidar ve muhalefet birlikte yan yana evet bazı önerileri olabilir, eleştirileri olabilir ama esas olan bu tehditleri bertaraf etmekte yan yana durabilmektir. Bu siyasetin konusu değil milli güvenliğin konusudur. Bütün toplumu ilgilendiren bir konudur. Burada hükumete laf çakmanın bu lafı söyleyenlere bir faydası olmayacaktır"
Yayın Tarihi: 14-01-2019 18:05
AK Parti'den Trump'a ilk tepki: Hastalıklı...
AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'ye yönelik skandal sözleri için "Trump’ın sözleri her bakımdan hastalıklı bir açıklamadır" dedi.
Yayın Tarihi: 14-01-2019 17:07
"Cumhur İttifakı masa başında oturularak yapılan bir anlaşma değildir"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Cumhur İttifakı, masa başında oturularak yapılan bir anlaşma değildir. Cumhur İttifakı, 15 Temmuz gecesi darbeye karşı, silahlara, helikopterlere, tanklara, uçaklara karşı milletin 'Ya Allah, bismillah' diyerek başlattığı bir kıyam sırasında oluşmuş bir ittifaktır"
Yayın Tarihi: 07-01-2019 16:53
"Kürt kardeşlerimizin koruyucusu, yol arkadaşı aziz Türk milletidir"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Irak'taki Kürt kardeşlerimizin de Suriye'deki Kürt kardeşlerimizin de İran'daki Kürt kardeşlerimizin de hepsinin koruyucusu, kollayıcısı, yol arkadaşı bu aziz millettir, Türk milletidir" - "Eğer Kürtlerin korunmasından kasıt, Kürtlere karşı silahlandırdığınız, bölgedeki halka hayatı dar eden PKK/PYD/YPG denen terör örgütüyse, Türkiye bölgede hiçbir terör örgütünün at koşturmasına ve fitne çıkarmasına müsaade etmeyecek"
Yayın Tarihi: 07-01-2019 14:54
AK Parti Denizli Aday Tanıtım Toplantısı
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisinin Denizli'deki 17 ilçe belediye başkan adayını açıkladı
Yayın Tarihi: 06-01-2019 16:52
AK Partili Numan Kurtulmuş: İstanbul ve Ankara'yı alırız
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, seçim ittifakına ilişkin “MHP ve AK Parti’nin aday çıkarmadığı yerlerdeki adaylarımız tabiri caizse Cumhur İttifakı’nın ortak adayı olacaklar.” ifadelerini kullandı. Ankara ve İstanbul'u alacaklarını belirten Kurtulmuş "Tereddüt yok" dedi.
Yayın Tarihi: 15-12-2018 10:17
'Erdoğan Bahçeli görüşmesi her an olabilir'
AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş AK Parti ile MHP arasında devam eden ittifak görüşmeleri ile ilgili açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli arasında yapılmasın beklenen görüşmenin her an olabileceğini söyledi.
Yayın Tarihi: 05-12-2018 12:36
"Türkiye, dengelemeyle toparlama sürecini tamamlayacak"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Yeni ekonomik programla birlikte bir dengeleme süreci geliyor. Burada da son derece başarılı bir dengeleme sürecini yürütüyoruz. Gelinen noktada göstergeler de bunu işaret ediyor. Türkiye bundan sonra kısa sürede dengelemeyle toparlama sürecini tamamlayacak. Türkiye ekonomisi, yeniden güçlü bir şekilde yoluna devam edecek" - "(Belediye başkan adaylığı) İnsanlarda bireysel olarak da aranacak bazı vasıfların önemli olduğu üzerinde duruyoruz. Bunlardan birisi tevazudur. Halka, yukarıdan kibir kuleleri gibi, halka emir eriymiş gibi bakan kişiler değil, gerçekten halkın içinde olan, fukaranın sofrasına dizini kırarak oturmasını becerebilen, mütevazi, adaletli, ehliyetli, liyakatli ve millete sadakatli insanlardan adaylarımızın oluşmasına gayret ediyoruz"
Yayın Tarihi: 03-12-2018 12:25
"Her seçim çevresinin bir kampanyası olacak"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş,: - "Aday belirleme sürecinde sona gelindi, 60 ilde son noktaya gelindi. Diğer 21 ilde de çok yol katedildi. Yapılacak olan bir programla 21 ilin açıklamasını Sayın Cumhurbaşkanımız gerçekleştirecek" - "Seçim strateji heyetimiz, çok güzel bir çalışmayla bir manifesto hazırlığını aşağı yukarı tamamladılar. Bunu 10 maddede özetlemeye gayret edeceğiz. İnsanla uyumlu, daha çok çevreyi öne çıkaran, insanların daha rahat yaşayabildiği, akışkan şehirler olarak gördüğümüz bir şehircilik anlayışı anlatılacak" -"Her şehrin, hatta her ilçenin, her seçim çevresinin ayrı bir kampanyası olacak"
Yayın Tarihi: 30-11-2018 00:07
AK Parti'den kritik af açıklaması
AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş MHP’nin af teklifiyle ilgili olarak, “Af konusunda örneğin Adalet Bakanlığımız önemli çalışmalar yaptı. Bu arada seçime kadar Meclis’in takvimini ve gündemindeki yoğunluğu hesap ederek, af tasarısına seçimlerden sonra bakılır diye düşünüyorum" dedi.
Yayın Tarihi: 25-11-2018 18:36
"Türkiye'nin çok güçlü olma mecburiyeti var"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: -"Türkiye'nin çok güçlü olma mecburiyeti var. Türkiye ekonomik olarak çok güçlü olmalı. Teknolojide çok güçlü olmalı. Dünyayla rekabet edebilen markaları, dünyayla rekabet edebilen sektörleri olmalı. Türkiye ayrıca dış politikada çok güçlü olmalı" - "Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçtikten sonraki ilk seçim olan önümüzdeki 31 Mart 2019 seçimlerinde de Türkiye'nin her yerinde Allah'ın izniyle milletimizin desteğiyle en iyi sonuçları alacağımız ümit ediyoruz. Bu konuda çalışıyoruz ve gayret gösteriyoruz"
Yayın Tarihi: 16-11-2018 19:20
"Türkçe ezan da okunamaz, Gazi Mustafa Kemal'e hakaret de edilemez"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Muğla'da: (2) - "Bu memlekette Türkçe ezan da okunamaz Gazi Mustafa Kemal'e hakaret de edilemez. Herkes haddini, yerini yurdunu bilmelidir" - "Türkiye'nin ortak değerlerinin kaşınmasına ilişkin bazı sinyaller gelmiş. Bir başkası eline almış çekici Atatürk büstünün önüne gelmiş, birkaç tane vuruyor. Tiyatro olduğu da o kadar belli ki. Milletimiz bu tür oyunlara gelmesin" - "Türkiye ile Rusya zaman zaman aralarında ciddi sıkıntılar olmasına rağmen özellikle son dönemde bütün bu sorunlarını geride bırakmış, ortak bazı projelerde anlaşmalarını yaparak yan yana belli alanlarda iş birliğini geliştiren iki dost ve komşu ülke olarak bu TürkAkım Projesi ile önemli bir adım atıyor" - "Amerikan yargısına müdahale etmek istemiyoruz ama Amerikalılardan görmek istediğimiz siyasi kararlılıktır. Türkiye ile iş birliği bakımından FETÖ'yü iade etme konusunda siyasi kararlılığı göstermeleri lazım"
Yayın Tarihi: 16-11-2018 14:37
"Suriye'nin geleceğinde hiçbir terör örgütünün yeri olmamalı"
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş Muğla'da: (1) - "(ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Büyükelçi James Jeffrey'in itirafı) Öteden beri endişeyle izlediğimiz ABD'nin PYD-YPG ile olan ilişkilerinin zaman zaman iş birliklerinin, zaman zaman desteklerinin gelmiş olduğu yeni safha Türkiye bakımından dikkati çekici ve endişe verici bir noktadır" - "Türkiye olarak Suriye'nin geleceğinde hiçbir terör örgütünün yeri olmaması gerektiğine inanıyoruz. Ne DEAŞ'ın ne PYD'nin ne YPG'nin" - "(Kaşıkçı cinayeti) Kusura bakmayın dünyanın herhangi bir yerinde bir yabancı misyonda birisi gelecek elini kolunu sallayarak bir adamı öldürecek, buharlaştıracak, o ülkenin çok üst düzey yetkililerinden bir talimat alınmadan böyle bir cinayetin işlenmesi mümkün değil"
Yayın Tarihi: 16-11-2018 14:05
"AK Parti Türk Ahmet’in de Kürt Mehmet’in de partisidir"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "AK Parti sadece Türklerin sadece Kürtlerin partisi değil, sadece Sünnilerin, Alevilerin partisi değil, bu memlekette kim varsa hepsini eşit yurttaşlar olarak gördüğümüz 81 milyonun partisidir. Aydın’ın da partisi Diyarbakır’ın da partisidir. AK Parti Türk Ahmet’in de Kürt Mehmet’in de partisidir"
Yayın Tarihi: 15-11-2018 23:46
"Emri kim verdi, bunların ortaya çıkartılması lazım"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "(Kaşıkçı cinayeti) Sadece 'birkaç kişiye idam cezası verdik, tamam bunun üstünü örtelim' denilecek bir durum değildir. Dolayısıyla emri kim verdi, niye verdi? Bunların hepsinin ortaya çıkartılması lazım" - "(Yerel seçimler) Adaylarımızın bizatihi varlığı olan, değeri olan, karşılığı olan, toplumda albenisi olan kişilerden oluşmasını istiyoruz"
Yayın Tarihi: 15-11-2018 20:04
"Kimse Atatürk üzerinden mesaj vermeye kalkmasın"
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: -"(Mustafa Kemal Atatürk'ün büstüne yapılan saldırılara ilişkin) Öyle görünüyor ki bazı yerlerden Türkiye’nin ortak değerlerinin kaşınmasına ilişkin bazı sinyaller gelmiş. Bir başkası eline almış çekici Atatürk büstünün önüne gelmiş, birkaç tane vuruyor. Tiyatro olduğu da o kadar belli ki... Ondan sonra çekici hemen çarşafın içine sokup oradan uzaklaşıyor. Bir başkası bir başka yerde. Yahu bırakın bu milletin, bu toplumun ortak değerleriyle uğraşmayın. Mustafa Kemal Atatürk kurtuluş savaşımızın, Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ortak değerlerinden birisidir. Onun üzerinden kimse mesaj vermeye kalkmasın" -"Dostumuz müttefikimiz olduğunu sandığımız bir ülke, PKK’nın sözde liderlerinin başına ödül koyuyor. Ödül koymanıza gerek yok, nerede olduklarını biliyorsunuz. Gidin elinizle istiyorsanız teslim alın gelin"
Yayın Tarihi: 15-11-2018 14:54
Yerel seçim öncesi önemli açıklama: Bazı arkadaşlar...
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Üç dönem kuralı, büyük oranda uygulanacak. Belki istisnai anlamda bazı illerde bazı arkadaşlarımızın devam etmesi için bir karar alınabilir. Çok başarılı olan arkadaşların bir kısmının bir şekilde devam etmesi olabilir. Ama kural uygulanacaktır" dedi.
Yayın Tarihi: 14-11-2018 18:20