Numan Kurtulmuş kimdir?

Kurtulmuş, Amentü Şerhi Yazarı Merhum Binbaşı Numan Kurtuluş'un torunu, bir çok kuruluşta çalışmalara imza atmış Merhum Tabip İsmail Niyazi Kurtulmuş'un oğlu olarak 1959’da Ünye’de dünyaya gelmiştir.

Numan Kurtulmuş, İstanbul İmam Hatip Lisesi'ndeki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu.

Numan Kurtulmuş, 1984 yılında, yine aynı Fakülte’de yüksek lisansını tamamladı. 1988-1989 öğretim yılında ABD’de Temple University School of Business & Management’da lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Kasım 1990 ile Haziran 1993 tarihleri arasında ABD’de Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relations’nda Misafir Öğretim Üyesi olarak bulundu.

Yazarın, sosyal siyaset, işçi-yönetim ilişkileri, yönetim ve organizasyon, sendikalar ve sendikacılıkta yeni trendler ve insan kaynakları yönetimi konularında yayınlanmış makaleleri vardır. Ayrıca çeşitli uluslararası ve yerli kuruluşların sempozyum ve seminerlerinde tebliğler sundu.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Numan Kurtulmuş, “Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi” ve “Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim” konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile “Post-Endüstriyel Dönüşüm” ve “Japon Sisteminde İşçi-Yönetim İlişkileri” isimli doçentlik çalışmaları mevcuttur.
Numan Kurtulmuş, 1992 yılında İktisat Doktoru, 1994 yılında Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında Doçentlik unvanını aldı. Sanayi Ötesi Dönüşüm adlı eseri yayınladı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdüren NumanKurtulmuş, Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevini yaptı. FP'nin Anayasa Mahkemesi'nce 22 Haziran 2001'de kapatılmasından sonra kurulan Saadet Partisi'nin GİK'inde görev aldı.

Daha sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü. Numan Kurtulmuş, 2004 yılında profesör oldu, akademik çalışmalarını İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak sürdürmektedir. Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş'la evli olan Numan Kurtulmuş üç çocuk sahibidir.

Eserleri;
Sanayi Ötesi Dönüşüm ve İnsan Kaynakları Yönetiminde Japonya Modeli adlı kitaplarının yanında Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi ve Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile birçok yayımlanmış makalesi mevcuttur.

Numan Kurtulmuş Haberleri

Numan Kurtulmuş'tan ittifak ve istifa açıklaması!
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yerel seçimlerde ittifak yapılacağı iddialarına ilişkin "Bizim için ittifak meselesi stratejik bir mesele değil, şartlar oluştuğunda değerlendirilir" dedi. Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın istifası üzerine de değerlendirmelerde bulunan Kurtulmuş, "Olmuş bitmiş bir mesele. Sayın belediye başkanımız istifa etmiştir" ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 19-09-2018 14:47
İstanbul'da yeni eğitim-öğretim yılı açılışı
AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş: - "İmam hatip liseleri, aslında Türkiye'de milletin kendi kökleriyle buluşma serüveninin bir özetidir. İmam hatip liselerinin tarihi, bir diğer bakımdan, Türkiye'deki demokrasi tarihinin de bir özetidir. İmam hatip liseleri bu anlamda, son iki asırdır, köklerinden uzaklaştırılan bir milletin, yeniden kökleriyle, yeniden medeniyetiyle, değerleriyle buluşmasının özetidir" - "Türkiye'de bakıyorsunuz, ne zaman demokrasi bir şekilde kısıntıya uğrasa, ne zaman darbeler, askeri müdahaleler, sivil siyasetin önünün kesildiği dönemler olsa, bu dönemlerin önemli sonuçlarından birisi de imam hatip liselerinin kapatılması ya da ortaokul kısımlarının kapatılması olmuştur" - "Önümüzde daha büyük bir sınav var. Varlık sınavını çok başarılı bir şekilde vermek zorundayız. Yoklukta nasıl izzetle, şerefle bu meseleye sahip çıktıysak, varlıkta da şımarmayacağız. 'Ne güzel her şey bizim önümüzde amade' demeyeceğiz. Allah'ın bize bahşettiği bütün bu nimetlerin kıymetini bileceğiz. Daha fazla çalışacağız, daha güçlü olacağız"
Yayın Tarihi: 17-09-2018 13:38
"Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti'yi diz çöktürmek istediler"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Maalesef bir gece içerisinde karanlık çetelerini devreye sokarak, dolar üzerinden, kur üzerinden bir operasyonla Türkiye'yi geriletmek, Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti'yi diz çöktürmek, teslim almak istediler. Ama avuçlarını yalarlar, bunu başaramayacaklar, başaramayacaklarını da çok kısa süre içerisinde gösterdik" - "Milletimize sonsuz teşekkür ediyoruz, hiçbir şekilde bu süreçlerde en ufak bir telaşa kapılmadan, Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye destek vermeyi sürdürdüler. Bundan sonra cümle aleme, Türkiye'ye düşman ve diz çöktürmek isteyen bütün bu çevrelere karşı parti olarak, millet olarak cevap vereceğimiz yeni bir dönem önümüzde var"
Yayın Tarihi: 22-08-2018 16:43
Kurtulmuş, Cip Mesire Alanı'nın açılış törenine katıldı
TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Numan Kurtulmuş: - "Türkiye 24 Haziran seçimlerinden sonra vira bismillah diyerek kapısını açtığımız yeni dönemde koşar adımlarla büyümesine devam edecektir"
Yayın Tarihi: 30-07-2018 00:09
Kritik koltuklara eski Bakanlar getirildi!
AK Parti’de grup yönetimi, Meclis ihtisas komisyonları başkanlıklarına getirilecek isimler üzerindeki çalışması tamamladı. Ayrıca TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ile Grup Yönetim Kurulu ve Grup Disiplin Kurulu üyeleri belli oldu.
Yayın Tarihi: 17-07-2018 09:25
Erdoğan 5 eski bakan için kararını verdi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eski kabinedeki 5 bakanı, Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Kabinesi'ndeki 5 komisyonun başkanlığına getirdi. Eski Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanlığı'na getirildi. Bozdağ'ın yanı sıra bir önceki kabinede yer alan, Numan Kurtulmuş, İsmet Yılmaz, Jülide Sarıeroğlu ve Hakan Çavuşoğlu da TBMM'de komisyon başkanlığı görevine getirildi.
Yayın Tarihi: 16-07-2018 17:28
Bekir Bozdağ'ın yeni görevi belli oldu
Başbakan eski Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anayasa Komisyonu Başkanlığı görevine getirilirken, Kültür eski Bakanı Numan Kurtulmuş, Milli Eğitim Komisyonu Başkanı, Milli Savunma eski Bakanı İsmet Yılmaz, Meclis Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı seçildi.
Yayın Tarihi: 16-07-2018 15:07
Kültür ve Turizm Bakanlığında devir teslim
Mehmet Ersoy görevi Numan Kurtulmuş'tan devraldı - Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy: - "Türkiye'ye seyahat eden 'nitelikli turist' dediğimiz gelir grubu yüksek turistleri de hedefleyeceğiz. Yani sadece sayıyı artırmakla yetinmeyeceğiz, daha fazla para harcayan, konaklama dışı harcaması daha yüksek olan turistleri hedefleyeceğiz" - "Bu tek başına Bakanlığımızca yapılacak bir çalışma olmayacak. Sektörün bütün temsilcileriyle ve sektör dışındaki yani turizm bölgelerindeki belediyeleri de belediye başkanlarından temizlik işçisine, esnaftan taksicisine sektörün ve sektör dışındaki bütün vatandaşlarımızı kapsayacak bir çalışma, kampanya, seferberlik şeklinde olacak"
Yayın Tarihi: 10-07-2018 19:32
Bakan Kurtulmuş, kızını evlendirdi
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un kızı Ayşe Kurtulmuş ile Fatih Çalış, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen törenle evlendi
Yayın Tarihi: 07-07-2018 22:47
'Süleyman Soylu'nun görevi değişecek' iddiası
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni hükümet ve bürokrasi sistemine yönelik düzenlemeler sırasında hükümette yer alan bazı isimleri genel merkeze çekeceği, bunlar arasında Süleyman Soylu, Numan Kurtulmuş ve Fikri Işık gibi isimlerin de olduğu iddia edildi.
Yayın Tarihi: 28-06-2018 11:13
Turizm İstişare Kurulu Toplantısı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: (2) - "İnşallah bu yıl içerisinde en az yüzde 5,5-6'lar seviyesinde bir büyüme hızıyla birlikte Türkiye önemli bir noktaya, ilerlemeye kavuşacaktır" - "Hava taşımacılığına verdiğimiz destekleri yıl boyuna yayarak, 6 bin dolardan, 9 bin dolara çıkabilecek seviyelere getirdik ve böylece düşük sezonda getirenlere, daha yüksek teşvikler vererek Türkiye turizminin daha güçlü bir şekilde teşvik edilmesini sağladık"
Yayın Tarihi: 21-06-2018 23:46
Turizm İstişare Kurulu Toplantısı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: (1) - "2018'in ilk 5 ayında 11,8 milyon turisti Türkiye'de ağırlamışız. Bu rakam tüm zamanların rekorudur" - "İnşallah 2018’in sonunda 40 milyon turist ve 32 milyar dolar turizm geliri elde ederek yeni bir rekor kıracağız"
Yayın Tarihi: 21-06-2018 22:04
"Türkiye, Antartika'da bilim üssü kuracak"
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: - "Türkiye önümüzdeki yıl Antartika'da bilim üssü kurabilecek ülkelerden birisi olabilecek. Bu, gençler için bir hedeftir. Biz gençlerle aynı dili konuşuyoruz, gençlerin önünü açıyoruz. Gençlere büyük ve müreffeh bir Türkiye bırakmak için gayret ediyoruz" - "Biz bu milletin bir daha o dönemleri yaşamaması için başkanlık sistemine geçtik. Bir daha Güneş Motel faciası yaşanmasın, sandıktan ne çıkıyorsa hükümet olsun diye düşündüğümüz için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiyoruz" - "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ilişkin yapılan anayasa değişikliği, tek adamlığa uzanacak bir yol varsa, o yolun önündeki bütün imkanları kapatmış, sistemi daha demokratik, daha denetlenebilir ve güçler ayrımı prensibi bakımından da daha kuvvetli bir hale getirmiştir"
Yayın Tarihi: 21-06-2018 17:28
"Güçlü bir sistem sahibi oluyoruz"
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: - "Az laf çok iş yapılacak bir döneme giriyoruz. Böylece hem güçlü bir meclis hem güçlü bir lider hem de güçlü bir sistem sahibi oluyoruz" - "24 Haziran'da Recep Tayyip Erdoğan sandıklardan çıkacak ve ertesi gün Sayın Cumhurbaşkanı seçim sonuçları netleştiğinde kendi hükümetini ortaya koyacak. Hükümet hızla koşturmaya devam edecek" - "Hala karda yürüyüp ayak izini belli etmeyen birtakım FETÖ'cü çakalların devletin içinde gizlenmiş olma ihtimalleri vardır"
Yayın Tarihi: 21-06-2018 01:41
"Millet kıraathaneleri okuma oranlarını arttıracak"
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: - "Millet kıraathaneleri Türkiye'nin her tarafında cıvıl cıvıl işleyen gençlik ve kültür merkezleri haline gelecek ve son derece canlı kültür muhitleri oluşturmuş olacağız" - "Öğrencilerimiz kütüphanelerde kitaplarını okurken, dışarıya çıkma ihtiyacı hissetmeden, sıkıldıkları zaman çaylarını rahatlıkla içebilecekleri bir ortamı kendilerine sunmaya gayret ediyoruz"
Yayın Tarihi: 20-06-2018 15:54
"Bu, Türkiye'nin hangi istikamete doğru gideceğinin seçimidir"
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: - "Bu sadece kimin cumhurbaşkanı ya da kimlerin milletvekili seçileceği seçimi değil. Bu seçim, Türkiye'nin yeni cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin nasıl şekilleneceği, hangi istikamete doğru gideceğinin seçimidir. Onun için bu seçimi fevkalade önemli görüyoruz" - "Siz yıkmaya, yıkma üzerine konuşmaya devam edin. Bu millet yıkacaklara değil, yapacaklara oy verecek ve 24 Haziran'da kendi yolunu inşallah açacaktır" - AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Sancak: - "Bu melanet sistemi ilk değiştiren Gazi Mustafa Kemal'di. Gazi Mustafa Kemal aslında bir başkanlık sistemi inşa etmişti ama bunun farkına varan Batı, çeşitli tezgahlarla erken yaşta ve esrarengiz bir şekilde Gazi'yi de şehit ettiler"
Yayın Tarihi: 20-06-2018 00:12
"Ellerindeki gücü millete karşı kullandılar"
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: - "Ellerinde güç varken gencecik evlatlarımızı başörtülü diye üniversiteye, liselere, imam hatip liselerine sokmadılar. Ellerindeki gücü millete rağmen kullandılar" - "Türkiye'de kişi başına milli gelir 3 bin dolardan 11 bin dolar seviyesine çıktı. Daha da ileriye gidecek, daha büyük ve daha güçlü bir ülke olacağız. Kazanan, milleti kuyruklara mahkum edenler değil, milleti ilerletmek isteyenler ve bizatihi milletin kendisi oldu"
Yayın Tarihi: 19-06-2018 20:00
"Muhalefet, olumsuz bir kampanya yürütmeye gayret etti"
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: - "Milletimiz büyük bir çoğunlukla Recep Tayyip Erdoğan'ın ve AK Parti'nin yanında yer aldığını Yenikapı mitingiyle gösterdi. Hayırlı, uğurlu, mübarek olsun" - "Bu hafta işin cila kısmıdır. İnşallah işin rengi görülmüş, anlaşılmıştır. Milletin sandıkta ne istikamette oy kullanacağı görülmüştür" - "Maalesef muhalefet cephesi ne yapacağını değil ne yapmayacağını, hatta neleri yaptırmayacağını anlattı. 'Araba da köprü de hızlı tren de yapmayacağız.' dediler. Negatif, olumsuz bir kampanya yürütmeye gayret ettiler. Onun için biz meydanlarda rahattık, rahatız"
Yayın Tarihi: 18-06-2018 23:16
Bakan Kurtulmuş, bayram namazını İstanbul'da kıldı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: - "Ramazan vesilesiyle sadece Türkiye'nin içerisindeki kardeşlerimizi, vatandaşlarımızı hatırlamakla kalmadık, Türk milleti olarak bütün İslam ümmetinin dertlerini, bütün mazlum milletlerin dertlerini bir kere daha hatırladık"
Yayın Tarihi: 15-06-2018 08:11
Topkapı Sarayı'nda 3. Ahmed Kütüphanesi açıldı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: - "Topkapı Sarayı'nın bulunduğu mekan, hiçbir milletin sahip olmadığı büyük bir medeniyet birikimine sahip olan dünyanın en değerli hazinesi. Milleti daha güçlü kılma iradesinin devamının sağlanması durumunda, Topkapı Sarayı etrafındaki alanı bütünüyle bir kültür havzasına dönüştürmek gibi bir hayalimiz var" - "Böyle bir projeyi gerçekleştirme imkanımız olursa İstanbul'un zaten var olan ve özellikle bu tarihi kimliğiyle İstanbul'a mal olmuş olan değerini ileriye götürmemiz mümkün olur"
Yayın Tarihi: 12-06-2018 16:58