Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi Haberleri

"Türkiye'nin Yeni Zelanda'daki terör saldırısına tepkisi insani ve İslamiydi"
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi: - "Türkiye'nin Yeni Zelanda'daki terör saldırısına tepkisi doğrudan, şefkatli, insani ve İslamiydi" - "İİT'nin toplantısı tam zamanında oldu. Toplantı, İslam dünyasında birlik ortamı oluşturmaya ve bu tarz terör eylemlerine karşı farkındalık yaratmaya yardımcı olacaktır" - "Yeni Zelanda'daki terör saldırısı karşısında şok olduk ve dehşete kapıldık çünkü camide kimseye zarar vermeyen ve sadece ibadet eden masum insanlar vardı" - "Biz Hintlere, sorunlarımız olduğunu ve sorunlarımızı tutarlı ve kesintisiz diyalog yoluyla çözmeye çalışmamız gerektiğini söylüyoruz" - "Türkiye-Pakistan arasındaki ilişki her zaman iyi olmuştur. İnşallah hep iyi kalacaktır. Pakistan insanı bu ilişkiye önem veriyor"
Yayın Tarihi: 23-03-2019 11:27
Pakistan, Yeni Zelanda'daki 2 camiye terör saldırısını kınadı
Pakistan, Yeni Zelanda'daki 2 camiye terör saldırısını kınadı
Yayın Tarihi: 15-03-2019 10:10
Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, Bolton'la görüştü
Kureyşi ve Bolton, Hindistan'ın Cammu Keşmir bölgesindeki güvenlik konularını ele aldı
Yayın Tarihi: 11-03-2019 18:04
Pakistan İİT toplantısına katılmayacak
Pakistan, Hindistan'ın onur konuğu olduğu Abu Dabi'deki İİT toplantısına katılmama kararı aldı
Yayın Tarihi: 01-03-2019 10:14
Lavrov, Pakistanlı mevkidaşıyla görüştü
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov: - “(Afganistan meselesinin çözümünde Moskova Formatı) Rusya, Pakistan ve Moskova formatının diğer katılımcıları, Afganistan tarafının rahat olacağı yeterince etkili bir çerçeve buldular” - Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi: - “Yeni alanlar üzerinde kontrolü ele geçiren DEAŞ’ın yayılmasıyla bağlantılı sorun çok önemli. Bu nedenle ülkelerimiz (terörle mücadelede) iş birliğini geliştirmeye çalışıyor”
Yayın Tarihi: 26-12-2018 17:18
"Erdoğan ve Putin pazartesi Suriye konusunu görüşecek"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: (1) - "Pazartesi Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Putin ile bir görüşme daha gerçekleştirecek" - "Terör örgütleriyle mücadele konusunda herkesle iş birliğine hazırız ama terör örgütüyle mücadele kisvesi altında hiç ayrım yapılmaksızın sivil, kadın, çocuk herkesin bu şekilde öldürülmesi insani değildir, doğru değildir. Bu şekilde barış ve huzur getiremeyiz"
Yayın Tarihi: 14-09-2018 11:34