Palandöken Haberleri

Palandöken "1 milyon turist" hedefiyle sezona hazırlanıyor
Erzurum Valiliği ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi, her yıl kış aylarında binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Palandöken Kayak Merkezi'ne daha çok turist çekmek için çalışma başlattı - Gondol, yamaç paraşütü, gece kayağı gibi birçok etkinlikle misafirlerini cezbeden kayak merkezinde butik oteller yapılarak tracking ve bisiklet turu için parkurlar oluşturulacak - Erzurum Valisi Okay Memiş: - "Erzurum'un her metrekaresi turistik mekan. Yeni çalışmalarla 1 milyon turist hedefliyoruz"
Yayın Tarihi: 10-07-2019 11:08
Erzurum, tüm sporlarda kamp merkezi olmaya aday
İklim, ulaşım ve konaklama açısından kışın kayakçılar, yazın ise futbol kulüplerinin gözdesi haline gelen Erzurum, bütün spor dallarında kamp merkezi olmayı hedefliyor - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen: "Hedefimiz Erzurum'u sadece futbolda değil tüm spor dallarında yüksek irtifa kamp alanı yapmak. Bu şehri tenis, basketbol voleybol, güreş, boks, judo, yüzme ve atletizm gibi birçok spor dalında da kampın merkezi haline getireceğiz" - "Bu yıl İran ve Arap ülkelerinden kamp için futbol takımlarını bekliyoruz. Gelenler buradan mutlu ayrılıyor çünkü kamp alanı şehirle iç içe ve bütün imkanlar var"
Yayın Tarihi: 29-06-2019 11:46
Erzurum Valisi Memiş 19 öğrenciyi iftarda misafiri etti
Vali Okay Memiş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kentteki 19 öğrenciye evinde iftar verdi - Memiş: - "Erzurumlu olmayan bütün öğrencilerimizi kendi evladımız gibi görüyoruz. Emniyetimiz, jandarmamız gece gündüz bütün ekipleriyle görevinin başında. Sizleri hayata hazırlamak istiyoruz" - Öğrencilerden Yağmur Yıldırım: -"Gerçekten aileden uzakta geçirilen ramazan ayında öğrencilerde burukluk oluyor. Valimizin böyle bir günde bizi evine davet etmesiyle çok mutlu olduk"
Yayın Tarihi: 19-05-2019 22:24
Kayak merkezlerinde son durum
Kar kalınlığı en fazla 145 santimetreyle Palandöken'de, en az 5 santimetreyle Saklıkent'te ölçüldü
Yayın Tarihi: 22-04-2019 11:11
Palandöken sadece Türkiye'yi değil dünyayı cezbediyor
ETÜ ve ETSO'nun hazırladığı "Erzurum İli Sosyo-Ekonomik Profili 2018" raporunda, son yıllarda kış turizmine yönelik yapılan yatırımlarla adından söz ettiren Palandöken'in Türkiye ve dünya kış turizminin yeni cazibe merkezlerinden olduğu açıklandı - Rapordan: - "Erzurum'un güneyinde yer alan 3 bin 176 m yüksekliğindeki Palandöken, 5 ay boyunca kayak yapmaya elverişli yapısı, kar kalitesi ve uzun pistleri ile dünyanın en önemli kayak merkezlerinden biridir"
Yayın Tarihi: 19-04-2019 11:05
Palandöken hafta sonunda dolup taştı
Erzurum'da Rus turizm acentelerine yönelik toplantı düzenlendi
Erzurum'da, KUDAKA ve THY'nin iş birliğinde kenti dünyaya tanıtmak amacıyla Rus turizm acentelerine yönelik "Turizm Tanıtım Etkinliği Değerlendirme Toplantısı" yapıldı - Erzurum Valisi Okay Memiş: - "Dünyanın hiçbir yerinde Erzurum’da olduğu gibi havaalanından indikten 10 dakika sonra kayak yapabileceğiniz başka bir kayak merkezi yok. İddialı iliz, 1 milyon turist hedefimiz var" - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen: - "Dünyanın hiçbir yerinde uzunlukları birbirinden farklı pistleri bulmak mümkün değil. Biz istiyoruz ki ulaşımı kolay, kar kalitesi güzel, pist uzunluğu olan ve iyi de bir misafirperverliği olan şehrimizi ve kayak merkezimiz Palandöken'i tanıtalım"
Yayın Tarihi: 09-03-2019 13:48
Büyükelçiler Erzurum'da kar raftingi yaptı
Valilik ve DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca hazırlanan "Kayağın İpekyolu Projesi" kapsamında, 37 ülkenin büyükelçisi Palandöken Kayak Merkezi'nde kar raftingi heyecanı yaşadı - Erzurum Valisi Okay Memiş: - "Geçtiğimiz seneye oranla Palandöken'de turist sayısında yüzde 150 artış gözlemledik"
Yayın Tarihi: 03-03-2019 13:20
Kayağın merkezinde hafta sonu yoğunluğu
Kayağın merkezinde hafta sonu yoğunluğu
Yayın Tarihi: 24-02-2019 17:20
Hindistanlı turistlerin Türkiye'ye ilgisi arttı
Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya: - "Hindistan'dan Türkiye'ye gelen turist sayısında 2017'ye göre 2018'de yüzde 80 artış oldu" - "Gerçekten Palandöken'de inanılmaz büyüleyici bir ortam var. Hindistan'da böyle birçok yerimiz var. Hindistanlı turistler, genellikle Avrupa'ya gidiyor veya Himalayalar'da kayak yapıyor ama burası yeni bir destinasyon olabilir çünkü çok güzel bir doğaya sahip" - "Erzurum, Van Gölü, Kars, turistler için bir paket halinde sunulabilir ve bu Hindistanlı turistlerin de ilgisini çekecektir ayrıca Karadeniz de bu anlamda çok zengin bir potansiyele sahip, buraların değerlendirilmesi lazım"
Yayın Tarihi: 21-02-2019 11:27
Güzel hava Palandöken'i şenlendirdi
Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden Palandöken, güzel havayı fırsat bilen kayakseverlerle renklendi - Kayak merkezindeki gondola binerek 3 bin 200 metre yükseklikteki Ejder Tepesi'ne çıkan kayakçılar, güneşli havada zirveden şehir manzarasına doğru kayak yapmanın keyfini çıkardı
Yayın Tarihi: 12-02-2019 15:52
Doğu Anadolu'da kar yağışı
Bölgede en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 8 derece ile Kars'ta kaydedildi
Yayın Tarihi: 11-02-2019 11:35
JAK timinden Palandöken'de gerçeği aratmayan kurtarma tatbikatı
JAK timinden Palandöken'de gerçeği aratmayan kurtarma tatbikatı
Yayın Tarihi: 08-02-2019 17:28
"Palandöken'e gelen turist sayısı yüzde 150 arttı"
Erzurum Valisi Okay Memiş: - "Bu yıl rakamlardan görüyoruz ki Palandöken'e gelen ziyaretçi sayısında yüzde 150 bir artış var. Şu anda gelen toplam ziyaretçi sayısında 530 bin rakamına ulaştık" - "Hem 5 yıldızlı otellerimizin hem de Büyükşehir Belediyemizin bu sağladığı imkanlar sayesinde 6 bin 200 metre uzunluğunda gece kayağı yapılacak pistlerimiz de bulunmaktadır"
Yayın Tarihi: 07-02-2019 20:01
Palandöken'de kayak ve akrobasi gösterisi
Palandöken Kayak Merkezi'nde, sömestir tatili dolayısıyla gelen yerli ve yabancı turistler, kar yağışı altında akrobasi ve kayak gösterisini ilgiyle izledi - Sway Otel Genel Müdür Yardımcısı Ömer Akça: - "Bu yıl yerli misafirler Palandöken'i tercih ettiler. Biz de onlar için değişik etkinlikler düzenliyoruz. Kayak hocalarımız bu akşam görsel şölen sundular"
Yayın Tarihi: 29-01-2019 04:33
Sömestir yoğunluğu Palandöken'deki turizmcileri sevindirdi
Her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayan Palandöken Kayak Merkezi, yarı yıl tatilinde de yüzde 100 doluluk oranına ulaşarak turizmcilerin yüzünü güldürdü - Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz: "Otellerdeki doluluk oranlarında özellikle yılbaşı, sömestir ve hafta sonlarında otellerimiz tamamen kapalı. Dağ otellerimizde hemen hemen yüzde 100 dolulukla gidiyoruz" - Sway Otel Genel Müdür Yardımcısı Ömer Akça: "Yılbaşında yüzde 100 doluluk geçirdik ve şu anda sömestir tatilinin başlangıcındayız ve yüzde 95'lik doluluğumuz var. Bir kaç gün içinde de tamamı dolacak"
Yayın Tarihi: 22-01-2019 11:24
"Palandöken'e bisiklet parkuru yapmayı hedefliyoruz"
Erzurum Valisi Okay Memiş: "Hedefimiz Palandöken'i biraz daha dizayn edip orada bütün vatandaşlarımıza açık bir bisiklet parkuru yapmak" - "Bizim için çok önemli tanıtım değeri olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor'u, şehir olarak elimizden geleni yapıp ligde tutmamız lazım"
Yayın Tarihi: 21-01-2019 16:42
Palandöken'de doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı
Erzurum Valisi Okay Memiş: - "Palandöken Kayak Merkezi'ndeki otellerimizin hepsi tamamen dolu. Tüm tesislerimizle konuklarımıza en güzel hizmeti sunuyoruz" - "Gerçekten yoğun bir taleple karşı karşıyayız. Bütün talepleri karşılayabilmek için gece gündüz çalışmaktayız"
Yayın Tarihi: 20-01-2019 19:13
Palandöken'de sömestir yoğunluğu
Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Palandöken Kayak Merkezi'nde, sömestir tatili dolayısıyla yoğunluk yaşandı
Yayın Tarihi: 20-01-2019 17:18
Neredeyse tamamı doldu! Akın ediyorlar...