Papa Haberleri

Papa'dan "yabancı nefretinin geri döndüğü" uyarısı
Papa Franciscus: - "Birçok kişinin geçtiğini düşündüğü duyguların tekrar hayata döndüğü zamanlarda yaşıyoruz. Bunlar kuşku, korku, küçümseme ve hatta etnik, milli ya da dini kimlikleri yüzünden birey veya gruplara yönelik nefret ile toplum hayatına tam olarak katılmaya layık görülmemeleri gibi duygular" - "(Siyaset dünyasında) Bazı grupların yaşadığı zorlukları ya da onlara yönelik korkuyu istismar etme dürtüsüne kapılıyorlar ve seçim çıkarları uğruna yanıltıcı vaatlerde bulunuyorlar"
Yayın Tarihi: 20-09-2018 14:55
Papa: Seks, tanrının bir hediyesidir
Katolik Kilisesi yine çocuklara cinsel taciz ve bunun örtbas edilmesiyle ilgili skandallarla sarsıldığı bir dönemden geçerken Papa Francis'in gençlerle sohbeti ilginç açıklamalara sahne oldu.
Yayın Tarihi: 19-09-2018 14:50
Kiliselerde çocukların cinsel istismara uğramaları
Emerit Papa 16. Benediktus'un özel kalemi Georg Gaenswein: - "Bugün 11 Eylül, kıyamet gibi bir felaketin yaşandığı tarih. Kilise de dehşet içinde kendi 11 Eylül'üne bakıyor, özellikle de Pensilvanya tahkikat jürisi raporundan sonra"
Yayın Tarihi: 11-09-2018 19:03
"Vatikan, ABD'deki kiliselerde çocuk istismarınının örtbas edildiğini biliyordu"
Pennsylvania Başsavcısı Josh Shapiro: - "Vatikan'ın kilisedeki cinsel istismarların örtbas edildiğini bildiğine dair kanıtlarımız var" - "Bu sadece cemaat ya da kiliseden saklanmak için yapılmış bir örtbas değildi. Bu aynı zamanda hukuki yaptırımlardan da kaçmak için bir kalkandı, böylece benim gibi hukukçular işledikleri suçlardan dolayı onlara suçlama yöneltemeyeceklerdi"
Yayın Tarihi: 29-08-2018 01:38
"İslam'ın terörizmle bir tutulması yalan ve saçmalık"
Papa Franciscus: - "İslamiyet ve terörizmin aynı kefeye konması mı? Bazı kişiler böyle söylemlerde bulunuyor olabilir ama bu bir yalan ve saçmalık"
Yayın Tarihi: 24-05-2018 12:43
Papadan piskoposlara "Firavun gibi yaşamayın" uyarısı
Papa Franciscus: - "Bazen inananların fakirlikten söz etmeyip bir firavun gibi yaşadıklarını görebiliyoruz. Fakirlikten bahsedip lüks içinde bir hayat sürmek de zıt bir ifade oluyor. Paranın şeffaflıktan uzak yönetilmesi veya kilisenin mallarına kişisel mal muamelesi yapılması rezillik"
Yayın Tarihi: 21-05-2018 23:00
Papa'dan İsrail'in Gazze'deki katliamına tepki
Papa Franciscus: - "Ölüm ve yaralanmalardan dolayı büyük keder duyuyorum. İlgi ve dualarımla bütün acı çekenlerin yanındayım. Şiddetin asla barışa götürmeyeceğini bir kez daha yineliyorum" - "Müdahil olan tüm tarafları ve uluslararası toplumu, diyalog, adalet ve barışın üstün gelebilmesi için taahhütlerini yinelemeye davet ediyorum"
Yayın Tarihi: 16-05-2018 14:17
Papa, 'Cehennem yoktur' mu dedi?
İtalyan La Repubblica gazetesi, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco'nun 'Cehennem yoktur' ifadelerini kullandığını iddia etti. Vatikan'dan yapılan açıklamada ise 'Makalede alıntı olarak tırnak içinde verilen ifadeler, Papa'nın sözlerinin birebir dökümü olarak kabul edilemez' denildi.
Yayın Tarihi: 29-03-2018 21:48
İİT Genel Sekreteri Useymin, Papa ile görüştü
Görüşmede Useymin, Papa'ya Kudüs, Arakanlı Müslümanlar ve göç konularındaki duruşundan dolayı teşekkür etti
Yayın Tarihi: 16-03-2018 20:24
Erdoğan Papa ile görüşmek için bağışta bulundu mu?
CHP Trabzon Milletvekili Pekşen'in "Cumhurbaşkanı Erdoğan Papa ile görüşmek için bağışta bulundu" iddiasını Vatikan'dan yalanlama geldi: Kesinlikle doğru değil. Olabilecek en güçlü şekilde yalanlıyoruz.
Yayın Tarihi: 10-02-2018 16:55
İYİ Parti Genel Sekreteri Çıray:
"Vatikan ziyaretinde Erdoğan'ın Papa'yı hangi sıfatla muhatap aldığı önemli. Geleneksel dış politikamızda biz Vatikan'ı devlet olarak muhatap alırdık, Papa'nın dini kimliği bizi ilgilendirmezdi"
Yayın Tarihi: 07-02-2018 14:13
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan: (4) - "Türkiye, bin yıldır olduğu gibi bugün de şehitlerinin ve gazilerinin omuzlarının üzerinde istiklaline ve istikbaline güvenle bakmayı sürdürüyor" - "Biz 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' diyerek kararımızı verdik, tüm dünyaya da bunu ilan ettik. Kim bunlara yan bakarsa yakasına yapışıp hesap sormak, icap ederse de 80 milyon tek vücut olarak bunların tepesine binmek bizim boynumuzun borcudur" - "(Zeytin Dalı Harekatı) Rakam olarak ifade edilen her bir kaybımızın annesiyle, babasıyla, kardeşiyle; evliyse eşiyle, varsa çocuğuyla, arkadaşlarıyla, sevdikleriyle başlı başına birer dünya olduğunu çok iyi biliyoruz"
Yayın Tarihi: 06-02-2018 14:13
Papa şeytanı tarif etti! Adı ve soyadı var
Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, şeytanın sis gibi bir şey değil, gerçek bir kişi olduğunu söyledi ve "Şeytanla diyaloğa girerseniz kaybolursunuz. O bizden daha akıllıdır" dedi.
Yayın Tarihi: 14-12-2017 16:40
Erdoğan, Papa ile Kudüs'ü görüştü
Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan, Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus ile görüştü. Görüşmede ABD'nin Kudüs kararının ele alındığı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa'ya Kudüs hassasiyeti nedeniyle teşekkür etti.
Yayın Tarihi: 07-12-2017 20:20
Papa: Cennet büyülü bir bahçe değil
Vatikan Şehir Devleti Başkanı ve Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, cennetin ne masalsı ne de büyülü bir bahçe olduğunu, Hazreti İsa’nın da sadece bir kez cenneti telaffuz ettiğini söyledi.
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:16
Trump, Papa Franciscus ile görüştü