Petro Poroşenko Haberleri

ANALİZ - Poroşenko'nun seçim kozu bağımsız kilise
Ukrayna kilisesine bağımsızlığını kazandıran kararnamenin Fener Rum Partiği Bartholomeos tarafından imzalanması, Batı ile Rusya arasındaki güç savaşında yeni bir sayfanın da resmen açılmış olduğunu gösteriyor - Batı, Rusya’ya kilise eliyle sağlam bir siyasi gol attı, aynı zamanda Moskova ile Ukrayna üzerinde bir anlaşmanın en azından yakın dönem için imkansız olduğunun işaretini verdi - Şimdi merak edilen Moskova’nın bu hamleye nasıl karşılık vereceği. Bütün öngörülemezlikleriyle birlikte bugüne kadar sergilediği güç savaşı stratejisine bakılırsa, Kremlin, kilise mücadelesindeki kaybın intikamını yine Ukrayna’dan almaya çalışacak - Ukrayna Ortodoks kilisesine bağımsızlık verilmesi, Kiev’in son yıllarda Rusya üzerinde kazandığı tek zafer ve Poroşenko bu zaferin kazanılması için son bir yılda ciddi mesai harcadı - Batı şimdilik Ukrayna siyasetindeki statükonun sürdürülmesinden yana ve Poroşenko, Rusya ile barışmaz çizgisini sürdürdüğü müddetçe kendileri için sorun teşkil etmiyor
Yayın Tarihi: 10-01-2019 14:00
Poroşenko canlı yayında açıkladı: Erdoğan bana söz verdi
İstanbul'a gelen Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko CNN TÜRK'ün sorularını yanıtladı. Kerç Boğazı'ndaki gerginlikle ilgili soruları yanıtlayan Poroşenko Türkiye hakkında da önemli açıklamalarda bulundu
Yayın Tarihi: 07-01-2019 09:07
Putin: Poroşenko'nun telefonlarını açmıyorum
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun telefonlarını açmadığını söyledi. Putin, "Onun seçim kampanyasında yer almak istemediğimden konuşmuyorum" ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 05-12-2018 20:35
Gerilim tırmanıyor! Açık açık tehdit etti
Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması durumunda “büyük bir bedel” ödeyeceği uyarısında bulundu.
Yayın Tarihi: 28-11-2018 22:16
Korkulan oldu! Resmen onaylandı
Ukrayna Parlamentosu, ülkenin Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun imzaladığı sıkıyönetim kanununu onayladı.
Yayın Tarihi: 26-11-2018 22:58
Erdoğan-Poroşenko ortak basın toplantısı
Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko: - "Serbest Ticaret Antlaşmasının bir an önce imzalanması için gerekli talimatları verdik" - "Birleşmiş Milletler Barış Gücü'nün konuşlandırılması için bir karar olacaksa eğer Türkiye'nin bu Barış Gücü'ne katılmasını bekliyoruz"
Yayın Tarihi: 03-11-2018 19:30
Erdoğan ile Poroşenko'nun görüşmesi başladı
Erdoğan ile Poroşenko'nun görüşmesi başladı
Yayın Tarihi: 03-11-2018 15:33
Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko Türkiye'ye gelecek
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko başkanlığındaki Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Toplantısı'nın 7'ncisi 3 Kasım'da İstanbul'da gerçekleştirilecek - İki ülke arasındaki ilişkilerin tüm yönleriyle gözden geçirileceği toplantıda, stratejik ortaklık ilişkilerinin bölgenin barış, istikrar ve refahına katkıda bulunacak şekilde daha da derinleştirilmesi imkanları üzerinde durulması, bu istikamette muhtelif anlaşma ve protokollerin imzalanması planlanıyor
Yayın Tarihi: 01-11-2018 12:32
Ukrayna'dan Almanya-Rusya doğalgaz boru hattı anlaşmasına tepki
Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, anlaşma konusunda Trump'ın değerlendirmesine katıldığını açıkladı
Yayın Tarihi: 13-07-2018 17:04
Avusturya’da Poroşenko-Kurz görüşmesi
Avusturya Başbakanı Kurz: -"Ateşkesin sürekli kılınması ve bölgede yaşayan insanların acılarının dindirilmesi için Ukrayna'da olumlu adımların atılması gerekiyor"
Yayın Tarihi: 08-02-2018 20:16
Erdoğan Kiev'de neden uyukladı? Rus uzmandan açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile ortak gerçekleştirdiği basın toplantısı sırasında uyuklamasını değerlendiren Rus psikoterapist Leonid Tretyak, Erdoğan'ın çok yoğun programı nedeniyle fiziksel bitkinlik yaşamış olabileceğini söyledi.
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:12
Ukrayna vatandaşlarına AB'ye vizesiz seyahat
Ukrayna vatandaşlarının Avrupa Birliği'ne (AB) vizesiz seyahatinin dün başlaması, ülke çapında çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, ülkesinin Avrupa ailesine geri döndüğünü söyledi ve "Ukrayna'yı Avrupa'dan ayıran 'kağıt perde' ortadan kalktı" dedi. Avrupa'ya vizesiz geçişi simgeleyen bir kapıyı açan Cumhurbaşkanı Poroşenko, Uzhgorod gümrük kapısında Slovakya Devlet Başkanı Andrej Kiska ile buluştu.
Yayın Tarihi: 12-06-2017 13:52
Poroşenko'nun oğlunun 'Rusya' tişörtlü fotoğr
Rusya'nın resmi olarak işgalci ülke olarak kabul edildiği Ukrayna'da, Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun oğlunun Russia (Rusya) tişörtü ile çektirdiği fotoğraf ses getirdi. Kamuoyu önünde Moskova'ya yönelik sert çıkışlarını sürdüren Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, İngiltere'de okuyan küçük oğlunun Rusya tişörtü giymesiyle ilgili açıklama yaptı. Poroşenko'nun İngiltere'de Concord College'de üniversite eğitimini sürdüren oğlu Mişa Poroşenko, tişörtlü fotoğrafını Instagram'da paylaştı.
Yayın Tarihi: 15-05-2017 13:34
Ukraynalı danışmandan Ruslara “böcek” benzetmesi
Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’nun danışmanı Yuriy Biryukov “böcek” benzetmesiyle Rusya ile Ukrayna arasında yeni bir diplomatik krize neden oldu.
Yayın Tarihi: 12-01-2016 00:05
Ukrayna Başbakanı olabilirim
Gürcistan eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, Ukrayna’da yapılması gereken büyük reformlarda, bayrağı taşıyan kişi olmak istediğini söyledi.
Yayın Tarihi: 05-11-2015 19:06
Poroşenko: 'Rusya’ya yumruğu indirdik'
Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Ukrayna’nın “Rus saldırganlığını durdurmayı başararak”,“Rusya’nın ağzına yumruğu indirmeyi beceren tek Avrupa ülkesi olduğunu” söyledi.
Yayın Tarihi: 22-10-2015 01:55
Rus muhalif Nemtsov'un öldürülmesi
Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Moskova'da öldürülen muhalif lider Boris Nemtsov'un ölmeden önce Rus ordusunun Ukrayna'da bulunduğuna dair kesin kanıtları açıklamayı planladığını söyledi.
Yayın Tarihi: 01-03-2015 07:25
Ukrayna, Ayrılıkçıların elindeki 1200 mahkumun geri alındığını açıkladı
Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Rusya yanlısı ayrılıkçıların elinde bulunan 1200'e yakın mahkumun yapılan ateşkes anlaşması kapsamında geri alındığını belirtti.
Yayın Tarihi: 08-09-2014 16:49