Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

"Temayül yoklamalarını etkin şekilde yapacağız"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: - "(Yerel seçimler) Bu seçimlerde temayül yoklamalarını etkin şekilde yapacağız. Buna ilişkin birtakım projelerimiz var" - "İlk kez bu sefer sadece anket değil, ankete benzer başka yöntemleri de devreye sokuyoruz. Şimdilik 'şunlardır' diyemeyeceğim. Ankete benzer şekilde bu değerlendirmemizi daha da çeşitlendirmeyi, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yaklaşımları ve telkinleriyle sürdürüyoruz. Sonra da yine kendisinin başkanı olduğu bir komisyon, heyet son kararı verecek" - "En yürekten olanı, en milletle gönül köprüsünü muhkem kuranı, en iyi, doğru ve dürüst iş yapanı, AK Parti'nin misyonuna uygun hareket edeni ve millet nezdinde en fazla teveccüh ve mazhar olanı; inşallah Cumhurbaşkanımızın başkanlığındaki heyetçe belirleyip seçmeye çalışacağız"
Yayın Tarihi: 24-09-2018 12:13
Erdoğan'ın ABD'deki programında dikkat çeken anlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı. Program sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanına giderek kendisiyle bir süre görüşen Filistinli Ebubekir Serag ortada, açıklamalarda bulundu.
Yayın Tarihi: 24-09-2018 08:04
"Allah'ın verdiği canı Allah alır ama Menderes'in canını zalimler aldı"
Merhum Başbakan Adnan Menderes'le konuşup, şiir yazan Elife Paksoy: - "Menderes çok sevilen, güzel bir insandı. Pırıl pırıl bir yüzü vardı. Türkiye onun zamanında rahat etti ama maalesef çok çabuk gitti. Onu görüp, konuştuğum zaman yaptığım ikram ve hizmete teşekkür etti. Bir süre sonra ilk gördüğüm anki şaşkınlığım geçti. İlk gördüğümde önemli bir insan olduğunu biliyordum, hepimiz biliyorduk. Cana yakın, çok iyi birisiydi. O kadar ki beni yanına çağırıp oturtan bir başbakandı" - "Rahmetli Menderes, bambaşka bir insandı, çok değerli ve sevilen birisiydi. Allah'ın verdiği canı Allah alır ama Menderes'in canını zalimler aldı" - "Menderes'in idam edildiğini öğrendiğim anda yanımızda kağıt-kalem vardı. Arkadaşımla şiir yazardık. Arkadaşıma 'Sen eline kalemi, defteri al, yaz' dedim. Ben söyledim, arkadaşım yazdı"
Yayın Tarihi: 23-09-2018 11:13
'Trump'la görüşecek mi?' sorusuna flaş yanıt!
Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşme konusunda "ABD tarafından talep gelirse değerlendiririz. Şu anda herhangi bir şey söz konusu değil" dedi.
Yayın Tarihi: 23-09-2018 11:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan MHP'nin af tasarısı için ilk açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM ziyareti öncesinde basın toplantısında konuştu. Erdoğan MHP'nin af tasarısı için, 'Suç devlete karşı işleniyorsa devletin bunu af yetkisi olabilir ama şahıslara karşı işleniyorsa bunun af yetkisi devlette değildir' dedi. Erdoğan, yeni havalimanının açılışının ertelendiği iddiaları için ise, 'Ben şimdi sizden duyuyorum. Öyle bir şey yok. Açılış 29 Ekim'dir' diye konuştu.
Yayın Tarihi: 23-09-2018 11:48
Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kasımpaşa Çocuk Evleri Sitesi'ni ziyaret etti - Erdoğan, Kasımpaşa'da esnaf ziyaretinde bulundu, kıraathanede vatandaşlarla bir araya geldi
Yayın Tarihi: 22-09-2018 22:00
Erdoğan: Barış isteyen bir biz kaldık!
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerinde, 81 il ve tüm ilçelerde aday çıkartacağını söyledi. AK Parti MKYK toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'de yaşanan gelişmelere ilişkin ise "Barış isteyen bir biz kaldık" dedi.
Yayın Tarihi: 22-09-2018 08:53
Artık kesinleşti! Erdoğan'dan flaş atama!
Cumhurbaşkanlığı ile Dışişleri Bakanlığına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre Cumhurbaşkanı danışmanlığına İsmail Cesur atandı.
Yayın Tarihi: 22-09-2018 04:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı! AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcıları belli oldu
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılarını belirledi.
Yayın Tarihi: 22-09-2018 02:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TEKNOFEST'e davet
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TEKNOFEST'e davet
Yayın Tarihi: 21-09-2018 23:21
Belediye başkanlarının yarısından çoğu gidebilir
AK Parti'nin yerel seçime yönelik yaptırdığı anketin detayları ortaya çıktı. Anketten çıkan sonuçlara göre, AK Parti'nin elinde olan 18’i büyükşehir, 48 il belediyesinde mevcut başkanların çoğunluğunun yeniden aday gösterilmeyeceği iddia edildi. İstanbul ve Ankara’da ise Mevlüt Uysal ve Mustafa Tuna’nın aday olmasının düşünülmediği belirtildi.
Yayın Tarihi: 21-09-2018 09:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı savaş uçağında!
Bu iddia doğruysa... Birileri Erdoğan yazılarıma blok koyduruyor
Habertürk yazarı Serdar Turgut, birilerinin 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iyi iş yaptı' denilmesine tahammül edemediğini belirtirken, yazılarının sosyal medyadan paylaşılmasına blok koydurulduğunu ifade etti.
Yayın Tarihi: 20-09-2018 10:55
Yerelde ittifak formülü: Düşük profilli aday!
AK Parti ve MHP’de, “yerelde ittifakın nasıl kurulacağına” yönelik tartışmalarda formül arayışı sürüyor.AK Parti kulislerinde yerel seçim için her ilde aday çıkarılacağı konuşulurken MHP, iki partinin kendi kalelerinde güçlü adayla, diğer partinin 'düşük profilli' adayla seçime girmesi formülü üzerinde duruyor.
Yayın Tarihi: 19-09-2018 07:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim-öğretim yılı açılışında konuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni eğitim-öğretim yılı açılışı programında açıklamalarda bulundu.
Yayın Tarihi: 18-09-2018 11:52
Erdoğan ‘hesabını verecekler’ demişti...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uyarısı sonrasında, kur bahanesiyle stok yapan ya da pahalı ürün satanlara yönelik, yurt çapında sıkı bir denetim başlatıldı.
Yayın Tarihi: 18-09-2018 10:12