ROKETSAN Haberleri

Dünya Türk füzesi Tanok'u konuşuyor!
Denizler Atmaca'yla korunacak
Türkiye'nin denizlerdeki caydırıcılığını artırmak için yerli imkanlarla geliştirilen Atmaca füzesinin seri üretimi başlıyor - ROKETSAN Genel Müdürü Selçuk Yaşar: - "Atmaca için Yunan medyasında çalıntı, kopyalama denildi. Bununla can damarımıza basıldı, öyle bir şey yok. Bu tamamen özgün, milli bir ürün. Motoru dışarıdan geliyor ama çok az kaldı onu da yerlileştiriyoruz, bitmek üzere"
Yayın Tarihi: 15-12-2018 11:07
BMC'nin hedefi devler ligi
BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak: - "2019'da bu şirket diğer vakıf şirketleri gibi dünya savunma sanayisi liginde ilk 100'e girecek ve onları orada yalnız bırakmayacak" - TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil: - "Hollanda'da bir şirket var, elemanlarımızı tek tek alıyor. Şirketlerimiz zenginleşmek zorunda. Bu kişilere de Hollanda ne veriyorsa vermek zorundayız"
Yayın Tarihi: 12-12-2018 21:05
Türk bilim insanlarından roket hızını değiştirebilen teknoloji
Bilkent Üniversitesinde havada hareket halindeki roketlerin hızını otomatik değiştirebilme olanağı sağlayan akıllı bilgisayar yazılımı geliştirildi - Testleri ROKETSAN'da yapılan teknoloji, kapak makalesi olarak uluslararası bilimsel dergilerden IEEE Control Systems Magazine'de bilim dünyasına duyuruldu - Bilkent Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Yıldıray Yıldız: - "Geliştirdiğimiz akıllı yazılım ile roketler artık havada hareket halindeyken isteğe bağlı olarak hızlarını azaltabilecek ya da artırabilecekler. Bu özellikleri ile roketler, hedef takibini çok daha iyi performansla yapabilecekler"
Yayın Tarihi: 01-11-2018 11:09
TEKNOFEST roket yarışları tamamlandı
TEKNOFEST etkinlikleri kapsamında ROKETSAN'ın desteğiyle Aksaray'da düzenlenen roket yarışları sona erdi
Yayın Tarihi: 14-09-2018 22:21
Uzay ve Teknoloji Festivali’nde roketler yarıştı
İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali
TEKNOFEST etkinlikleri kapsamında ROKETSAN'ın desteğiyle Aksaray'da düzenlenen yarışmada lise, lisans ve lisansüstü öğrencilerinden oluşan 28 takım, geliştirdikleri roketlerle yarışıyor - Yarışmanın Proje Koordinatörü Uğur Arkun: - "Bu yarışmayı dünyada bir tane ülke düzenliyor. Türkiye bu büyüklükte bir yarışmayı düzenleyen ikinci ülke. Bunun sevincini ve gururunu yaşıyoruz"
Yayın Tarihi: 13-09-2018 15:58
TEKNOFEST tanıtım toplantısı
ROKETSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Yiğit: - "Bu festivalde düzenlenecek yarışmalara katılıp dereceye girenlere, herhangi bir şart aramaksızın ROKETSAN'A başvurmaları durumunda işe alacağımızı taahhüt ediyoruz"
Yayın Tarihi: 12-09-2018 13:20
ASELSAN'daki üç ayrı listede 900 kişi
ROKETSAN'da 'Güdümlü füze' biriminde şef mühendis olarak görevli kripto isimlerden Şemsettin E.'nin itiraflarının ardından soruşturma derinleştirildi. ASELSAN'da 900 kripto tespit edildi.
Yayın Tarihi: 11-09-2018 08:38
Roketsan üretti! Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi
ROKETSAN'a 3 farklı mühimmatlı roketatar
Dede ve torunları savunma sanayisine bağışçı oldu
Savunma sanayisinin son dönemde kaydettiği gelişmeler, sayıları çoğalan yerli ve milli ürünler sektöre olan desteği ve bağışçı ilgisini artırıyor - Emekli Niyazi Şarlayık: - "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Uçak gemisi yapacağız' deyince gururlandım, hüzünlendim ve ağladım. Bunun üzerine Savunma Sanayii Destekleme Fonu'na telefonla ulaştım" - "Bir emekli insanım, ne kadar biriktirirsem, artırırsam o kadar getirip bağışta bulunuyorum" - "Torunlarım da harçlıklarını biriktirerek Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağışta bulundular. Milli gemimize, uçağımıza destekte bulunmaları için bütün vatandaşlarla, çevremdekilerle konuşuyorum"
Yayın Tarihi: 27-07-2018 11:27
Milli güdüm kitinde teslimat başlıyor
Milli imkanlarla geliştirilen Teber Güdüm Kiti'nin son atış testleri başarıyla gerçekleştirildi - F-16 uçaklarına entegrasyon ve sertifikasyon faaliyetleri tamamlanan Teber Güdüm Kiti teslimatları bu ay başlayacak - Böylece daha önce yurt dışından tedarik edilen mühimmatlar yerine, yerli ve milli imkanlarla üretilen mühimmatların kullanımına geçilecek
Yayın Tarihi: 04-07-2018 09:48
Türkiye hava savunmasını güçlendiriyor
Türkiye'nin katmanlı hava ve füze savunma yeteneğinin yurt içi imkanların azami seviyede kullanılarak geliştirilmesine yönelik çabalar tüm hızıyla sürüyor - Hisar alçak ve orta irtifa hava savunma füzelerinin atış testleri başarıyla gerçekleştirildi - Hisar'ın menzilinin artırılması ve yerli hava-hava füzelerinin Hisar kapsamında geliştirilen yer sistemlerinden kullanılabilmesi hedefleniyor
Yayın Tarihi: 28-06-2018 11:21
Savunmada yeni ihracatlara kapı aralandı
Türk savunma sanayisi, Kazakistan'ın askeri ve sivil ihtiyaçlarının karşılanmasında yeni sorumluluklar üstlenecek - STM, Kazakistan'da üst düzey devlet yetkililerine siber güvenlik eğitimleri verecek, otonom drone sistemleri ve çeşitli yüksek teknoloji alanlarında müşterek projeler gerçekleştirecek - ROKETSAN, 122 milimetre roket üretimi ve lançer modernizasyonu konularında ortak üretim yapılması ve bu kapsamda ortak şirket kurulması yönünde görüşmeler yürütüyor
Yayın Tarihi: 30-05-2018 12:55
ROKETSAN yerli ürünlerle büyüyor
ROKETSAN'ın geçen yılki cirosu yüzde 23,6'lık artışla 450 milyon dolara çıktı - Şirket, 2016'daki 364 milyon dolar cirosuyla ilk kez girdiği dünyanın en büyük 100 savunma sanayisi şirketi listesindeki yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor
Yayın Tarihi: 05-05-2018 11:16
ROKETSAN'dan milyon dolarlık üretim
ROKETSAN Genel Müdürü Yaşar: - "SOM füzesinin milyon doların üzerinde fiyatı var. Bu füzenin entegrasyonunu, son montajını 300 metrekare bir yerde yapıyoruz. Birçok küçük firma burada görev alıyor" - "Ürettiğimiz Cirit füzesi ya da SİHA'lardan atılan mini akıllı mühimmat MAM-L'nin kilogramı 2 bin doların üzerinde. Türkiye'nin ihracat kilogram fiyatı 1,4 dolar"
Yayın Tarihi: 20-04-2018 16:02
Tuz Gölü’nde milli füze atışı
İlk yüzde yüz yerli alçak irtifa hava savunma füzesinin testi yapıldı.
Yayın Tarihi: 07-10-2013 21:13