seçim Haberleri

'Ekrem İmamoğlu'nu destekleyeceğiz'
Doğru Yol Partisi (DYP) Sözcüsü Kemal Abdullahoğlu, parti olarak 23 Haziran'daki İstanbul seçimlerinde CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı.
Yayın Tarihi: 20-06-2019 09:45
"Bu şehre hak, hukuk, adalet duygularını getireceğiz"
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu: - " 'Kimin parasını kime dağıtıyorsun?' diyorlar ya, onların helal paralarını bu şehrin 16 milyon insanına dağıtacağım. Bu şehre hak, hukuk, adalet duygularını getireceğiz"
Yayın Tarihi: 19-06-2019 22:42
"15 milyonu bir göreceğim, hiçbirini birbirinden ayırt etmeyeceğim"
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım: - "Eğer desteklerinizle belediye başkanı olursam bu mübarek şehre, hiç endişeniz olmasın 15 milyonu bir göreceğim, hiçbirini birbirinden ayırt etmeyeceğim. Bölgesel milliyetçiliğe karşı duracağım" - "Şehir içi ulaşımı eziyetten keyfe döndüreceğim"
Yayın Tarihi: 19-06-2019 22:10
Tayland'ın yeni kabinesi bu ay içinde belli olacak
Başbakan General Prayut Çan-oça: - "Bir sorun çıkmazsa kabine listesi bu ay içinde kraliyetin onayına sunulacak"
Yayın Tarihi: 19-06-2019 21:59
"Amerika'ya gücün yetiyorsa koy postanı kapat İncirlik'i"
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: - "Pazar günü ya Sisi diyecekmişiz ya da Sayın Binali Yıldırım. Sisi bir darbecidir. Sisi ile bu ülkede el sıkışan bir adam ya da hanım mı var? Sisi'yi ABD getirmiştir. Amerika'ya gücün yetiyorsa koy postanı, ilk önce İncirlik'le Kürecik'i kapat da görelim" - "Ordu Valisi'nin mahkemesi sonucunda Sayın İmamoğlu'nun sandalyeye oturtulamayacağına kadar işi vardırmış. Sayın Erdoğan, siz kendinizi bizim babamız sayabilirsiniz. Babamız gibi adalet dağıtıp ekonomiyi paylaştırmaya çalışabilirsiniz. Hayır belediye başkanlarını millet seçer, oturtur o sandalyeye"
Yayın Tarihi: 19-06-2019 21:25
"İstanbul Biz Birlikte Türkiye'yiz Buluşması"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "Türkiye ayağına vurulan prangalardan bizim dönemimizde kurtuldu. Son 17 yılda demokrasimiz güçlendi, vesayet geriledi, milletimizin birlik ve beraberliği hiç olmadığı kadar perçinlendi. Bugün AK Parti ülkemizdeki her kesimin, herkesin partisidir. Biz hep dindarının da sekülerinin de gencinin de yaşlısının da temsilcisi olduk" - "Cumhur İttifakı ve AK Parti ülkenin iç barışının, huzurunun, istikrarının, hepsinden önemlisi milli bekanın teminatıdır. Fakat bu beka kavramından rahatsız olanlar var. Mesele vatan olduğunda, mesele milli bekamız ve bağımsızlığımız olduğunda bir araya gelebiliyorsak, ülkemizin yolu da ufku da açıktır" - "Bu milletin en büyük gücü şu anda içinde bulunduğumuz birliğidir, beraberliğidir, bin yıldır sevinç ve hüzünle yoğrulan kadim kardeşliğidir"
Yayın Tarihi: 19-06-2019 21:16
Cumhurbaşkanı Erdoğan, radyo ortak yayınında
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (4) - "(Ordu-Giresun Havalimanı'ndaki olay) İşi Ordu Valimiz yargıya götürmesi halinde ki götürecek, polislerimiz hakeza. Tabii bu konuda yargının vereceği kararı ben şu anda bilemem ama yargının vereceği karar bu işte (İmamoğlu'nun) önünü kesebilir" - "Mesela 26 kez Binali Bey'in konuşmasını kesmiş, 10 kez de CHP adayının konuşmasını kesmiş. Böyle adaletsizlik olur mu? 26 kez bir konuşmayı kesmek ne demek? Öbür tarafta 10 kez CHP adayının konuşmasını kesiyorsun. CHP adayına 63 dakika söz veriyorsun ama AK Parti adayına 59 dakika söz veriyorsun. Nerede adalet? Ama bunlar tabii bizi rahatsız eden konular oldu"
Yayın Tarihi: 19-06-2019 20:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan, radyo ortak yayınında
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (3) - "Şırnak'ın, Eruh'un AK Parti'ye geçmesi önemli. Bu her geçen gün daha iyi bir konuma gelecek. Terör oralardan silindikçe, terör oralarda yok edildikçe, inanıyorum ki benim Kürt kardeşlerim AK Parti'yle geçmişte olduğu gibi büyük oranda bütünleşecekler" - "İstanbul'da yaşayan Kürt kardeşlerimin, bu konuda hassasiyet göstermelerini ve şunu bilmelerini istiyorum: Binali Yıldırım kardeşim bütün deneyimiyle, tecrübesiyle, uluslararası camiadaki tanınır oluşuyla İstanbul'a çok daha farklı hizmetleri verecektir" - "CHP'nin İstanbul'da ciddi bir eseri yok. Biz İstanbul'u CHP'den çöp, çamur, çukurla aldık. Şu anda İstanbul bu hale bizim hizmetlerimizle geldi"
Yayın Tarihi: 19-06-2019 19:40
Cumhurbaşkanı Erdoğan, radyo ortak yayınında
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "Benim hiçbir partinin seçmenine hakaretim olmaz. Benim eleştirim teröre bulaşmış olan yöneticileredir. Özellikle HDP'nin başındaki yöneticilerin dağ ile nasıl iş tuttuğunu, nasıl onlarla el ele olduğunu biliyoruz, değil mi? Onlara oy veren vatandaşlarımıza 'Gelin iyi değerlendirelim, aynı yanlışa bir daha düşmeyelim.' diyoruz" - "İYİ Parti'ye, CHP'ye, Saadet Partisi'ne gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, bu oyunuz sıradan bir oy değil. Çok çok tarihi önemde bir oydur ve bununla birlikte birçok yerlerin CHP'nin adayı tarafından terör örgütüne şimdiden pazarlaması yapılmıştır. Oralara verilmesi söz konusudur" - "Oy torbalarının ağzı mühürlenip ilçe seçim kurullarına varıncaya kadar gözlem devam edecek. Sandık başından kimse ayrılmayacak. Görevli arkadaşlarımıza da bu konuda eğitimler verildi. Temenni ediyorum ki inşallah pazar akşamı durum çok daha farklı olacak" - "Yapacağımız seçim sadece bir vizyon seçimidir. Meclis'in kahir ekseriyeti AK Parti'de, bütün komisyonlar AK Parti'de, başkanvekillikleri tamamıyla AK Parti'de, yani Cumhur İttifakı'nda. Yapılacak olan sadece sembol olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek"
Yayın Tarihi: 19-06-2019 19:34
Sancaktepe'de toplu açılış töreni
Sancaktepe'de toplu açılış töreni
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (1) - "CHP çöptür, çukurdur, çamurdur. Şunu bilin ki şimdi gelenler de farklı olmayacaktır" - "Bizim lügatimizde yapamayacağını söylemenin, özellikle de boş konuşmanın, hele hele yalan ve iftiranın asla yeri yoktur, olmayacaktır" - "Bu ülkenin ve milletin boş lafa, kendini olmadığı biri gibi göstermeye, halka karşı başka konuşup arkada başka işler yapmaya karnı toktur"
Yayın Tarihi: 19-06-2019 16:17
Trump’ın 2020 sloganı: ‘Amerika’yı güçlü tut’
“Vatanseverlik hareketimiz ilk günden beri saldırı altında.” Amerika Başkanı Donald Trump’ın 2020 başkanlık kampanyasını resmen başlattığı Florida’nın Orlando kentindeki mitingde sahneye çıktıktan kısa süre sarf ettiği bu sözler oldu.
Yayın Tarihi: 19-06-2019 11:57
GRAFİKLİ - Yenilenen İstanbul seçimi
YSK'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesine ilişkin kararının ardından İstanbul'daki 10 milyon 560 bin 963 seçmen 23 Haziran Pazar günü yeniden sandık başına gidecek - İstanbul'da 31 Mart'ta oy kullanma hakkına sahip kim varsa 23 Haziran İstanbul yenileme seçiminde de oy kullanma hakkına sahip olacak - 31 Mart 2019'da yapılan seçimler için güncelleştirilmiş ve kesinleşmiş sandık seçmen listeleri yeni bir güncelleştirme yapılmaksızın bu seçimlerde de kullanılacak - Bu seçim yenileme seçimi niteliğinde olduğu için 23 Haziran'da 18 yaşını dolduranlar oy kullanamayacak, 31 Mart'ta askerde olup terhis olanlar da seçmen listesinde yer almadığı için oy veremeyecek
Yayın Tarihi: 19-06-2019 09:41
"İstanbul seçimlerini maniple etmek için bir eylem yapılıyor"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: - "Bolu Belediye Başkanımız daha önce işçilerle konuşmuş, 'Bayramdan sonra hemen girişinizi başlatayım. Kalanını da parti parti başlatayım.' demiş. Bunu onlara söyledik, çok makul karşıladılar. Ama maalesef bir adım atılmadı. Sanki bir talimatla yürüyüş yapılıyormuş gibi bir his var içimizde. İstanbul seçimlerini maniple etmek için bir eylem yapılıyor" - "AKP ve Hak-İş'e çağrıda bulunuyorum. Derdiniz bağcıyı dövmek değilse, derdiniz üzüm yemekse Bolu Belediyesinin kapısı açık, derhal o arkadaşlarımızı işe başlatacağız"
Yayın Tarihi: 18-06-2019 13:48
94 Ruhuyla Cihannüma ve Kadim Dostlar Buluşması
"Yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürtmeyiz"
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım: - "Sanki İstanbul'un seçimini yapmıyoruz, Avrupa'nın seçimini yapıyoruz. Bu ne ilgi, alaka... Herkes nefesini tutmuş İstanbul'un seçimini bekliyor. Yolları böldük, hayatları ve gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürtmeyiz"
Yayın Tarihi: 17-06-2019 22:13
94 Ruhuyla Cihannüma ve Kadim Dostlar Buluşması
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (1) - "Bizim gözümüzde Mursi, inandığı dava uğruna verdiği mücadele sırasında hayatını kaybeden bir şehittir. Tarih, onu cezaevine atıp, idamla tehdit edenleri ve şehadetine yol açan zalimleri asla unutmayacaktır" - "Devletin içine çöreklenmiş çetelerden gelen tehditlere asla boyun eğmedik, hiç kimseyi dışlamadık. Hiç kimseyi ötekileştirmedik. Dış görünüşü, siyasi görüşü, etnik kökeni, inancı, mezhebi, meşrebi ne olursa olsun hiç kimseye ön yargılı bakmadık" - "Adaylık sürecimizden seçim kampanyamıza kadar bu dönem boyunca pek çok zorlukla pek çok sıkıntıyla karşılaştık. Medya kuruluşlarından iş dünyasının çatı örgütlerine, vesayet güçlerinden mafyatik yapılara kadar farklı odakların tehditlerine maruz kaldık. Tüm saldırılar karşısında 'İman varsa, imkan da vardır.' diyerek her türlü zorluğa, yokluğa, imkansızlığa rağmen yolumuzdan geri dönmedik"
Yayın Tarihi: 17-06-2019 22:03
Temelli esnafı ziyaret etti
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: - ''(Yıldırım-İmamoğlu ortak yayını) Uzun yıllar sonra, adayların bir arada olduğu bir programı izledi Türkiye. Böyle programların yapılmasını zaten çok olumlu buluyoruz''
Yayın Tarihi: 17-06-2019 19:27
Guatemala'daki devlet başkanlığı seçimlerinde ilk turu Torres kazandı
Guatemala'daki devlet başkanlığı seçimlerinde ilk turu Torres kazandı
Yayın Tarihi: 17-06-2019 18:49