seçim 2019 Haberleri

"Türk milletinin bu coğrafyaya geldiğinden beri beka meselesi olmuştur"
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: -"Diyorlar ya 'Türkiye'nin bir beka meselesi var mıdır, yok mudur?' Bunu tartışmak bile abesle iştigaldir. Türkiye'nin ve Türk milletinin her zaman, bu coğrafyaya geldiğinden beri beka meselesi olmuştur" - "(Yeni Zelanda'da iki camiye yapılan terör saldırısı) ABD başta olmak üzere Batı'nın iki yüzlülüğünü, terör tanımındaki sahtekarlığını da gördük. Bugün bakıyoruz, bu saldırıya ABD, İngiltere başta olmak üzere Batı dünyası, emperyalistler, siyonistler bugüne kadar 'terör saldırısı' diyemedi"
Yayın Tarihi: 17-03-2019 16:05
"Dünyanın 10 büyük ekonomisinden birisi olmak için çalışıyoruz"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Türkiye'nin, Allah'ın izniyle önümüzdeki birkaç yılda dünyanın 10 büyük ekonomisinden birisi olması için çalışıyoruz. Bu alanda bulunanlar, bunu inşallah görecekler. Türkiye'nin sanayide, teknolojide, bilimde, her alanda ileri gitmesi için çalışıyoruz" - "Allah'a çok şükür daha da ileri gidecek, gücümüze güç katacağız. Bunu gördükleri için sağdan soldan birileri Türkiye'nin ayağına çelme takmaya çalışıyor" - "Avrupa Parlamentosunda Türkiye'nin Avrupa ile müzakerelerinin askıya alınma kararını çıkartıyorlar. Şunu söyleyeyim; artık Türkiye, eski Türkiye değildir. Öyle korkacak, tırsacak, geri adım atacak, 'Avrupa Birliği benimle görüşmüyorsa, yandım, bittim' diyecek bir Türkiye yoktur. Sen Avrupa'ysan ben de Türkiye'yim"
Yayın Tarihi: 16-03-2019 21:58
"Türkiye liderini bulmuştur, o liderin ismi Recep Tayyip Erdoğan'dır"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "Coğrafi üstünlüğe sahip Türkiye'nin 2023'ü planlaması, 2053'e ilişkin lojistik altyapı oluşturması ve 2071'den bahsedebilmesi, o coğrafi lojistik üstünlüğü görecek vizyon, öngörü ve cesarete sahip bir liderle olur. Türkiye o lideri bulmuştur, o liderin ismi Recep Tayyip Erdoğan'dır" - "Türk Silahlı Kuvvetleri savunma alanında ihtiyaç duyduğu araç gereç konusunda yüzde 70 dolayında dışa bağımlıydı. AK Parti hükümetleri bu alanda yaptığı uygulama ve sağladığı imkanlarla dışa bağımlılığı yüzde 30-35'lere indirdi"
Yayın Tarihi: 16-03-2019 20:51
Destici'den "İttifak yapılacaksa yasal hale getirilmesi lazım" açıklaması
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: - "Bir yerel seçime gidiyoruz, ittifaklar var. Peki bu ittifaklar yasal mı? Yasal değil. Bunun kanuni bir altyapısı var mı? Yok, gayriyasal, yani sadece sözde yapılan işler. Dolayısıyla bunların, eğer yapılacaksa yasal hale getirilmesi lazım"
Yayın Tarihi: 16-03-2019 19:41
"Belediyelere gönderdiğimiz paralar nerelere gitti, bu bir soru işareti"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: - "Büyükşehir kanununa geçtikten sonra köylerin hizmeti büyükşehir belediyelerine geçti. Bu tarihten sonra paraları büyükşehir belediyelerine tıkır tıkır gönderdik ama o paralar nerelere gitti, bu bir soru işareti. Neler yaşandı hepiniz çok iyi biliyorsunuz"
Yayın Tarihi: 16-03-2019 18:46
"Alışık olduğumuz tablonun da ötesinde bir zaferi hedefliyoruz"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: - "Türkiye genelinde bugüne kadar alışık olduğumuz tablonun daha da ötesinde bir başarıyla 31 Mart gecesi bir zafere daha imza atmayı hedefliyoruz" - "(Yeni Zelanda'daki iki camiye yönelik terör saldırısı) Bir daha böyle olayların yaşanmasını istemiyoruz ama görünen o ki maalesef bu tür eylemler devam edecek. İşte o yüzden iri olmalıyız, diri olmalıyız, hep birlikte Türkiye olmalıyız"
Yayın Tarihi: 16-03-2019 13:36
Özhaseki'den Kılıçdaroğlu ve Yavaş'a ağır sözler!
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, katıldığı bir etkinlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP ve İYİ Parti'nin Ankara'daki ortak adayı Mansur Yavaş'ı eleştirdi. Kılıçdaroğlu hakkında "İzmir'den aday olmuş ama İzmir'den 3 tane semt söyle. Söyleyemez, yok" diyen Özhaseki, Mansur Yavaş hakkında ise "Arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim. Sen de ondan betersin. Ondan farkın yok" ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 16-03-2019 08:10
AK Parti'nin Gaziantep mitingi
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (1) - "İhracatta 7 milyar dolar sınırını zorlayan Gaziantep, inşallah turizmde de çok büyük başarılara imza atacaktır"
Yayın Tarihi: 15-03-2019 16:12
"Biz AP'ye de AB'ye de onların icazetiyle giren olmayacağız"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya: - "Türkiye'nin yolunu Avrupa'ya kapatamazsınız. Avrupa'nın kapılarını Türkiye'ye kapatamazsınız çünkü biz medeniyetin beşiğiyiz. Biz cumhuriyetin sevdalılarıyız. Biz AP'ye de AB'ye de onların icazetiyle giren olmayacağız"
Yayın Tarihi: 14-03-2019 15:38
"Kimi göreve getireceğimizi millet olarak gayet iyi biliyoruz"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: - "Biz neyi seçeceğimizi, kimi göreve getireceğimizi millet olarak gayet iyi biliyoruz. Ölçüyoruz, biçiyoruz ve bize en yakın, sorunlarımızı çözecek, bize hizmet edecek bir yöneticiyi seçeceğiz"
Yayın Tarihi: 14-03-2019 15:23
AK Parti İzmir adayı Nihat Zeybekci'den alkol sorusuna yanıt
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, , alkole ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle parti içinde eleştiri alıp almadığı sorusuna "Beni AK Parti'de eleştirebilecek bir kişi var" diyerek Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı işaret etti.
Yayın Tarihi: 14-03-2019 12:40
"Cumhur İttifakı Türk milletinin çarpan kalbidir"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: (1) - "Bir yanda zillet varken diğer yanda millet var. Bir yanda ihanet, diğer yanda sadakat var. Cumhur İttifakı Türkiye'nin öz güveni, Türk milletinin atar damarı, çarpan kalbidir" - "Türk milleti tarih boyunca defalarca rüşdünü ispat etmişse, şu güne kadar bağımsız yaşamışsa, esarete direnmişse ve köleliği reddetmişse, yıkımı elinin tersiyle itmişse bu elbette beka şuuru sayesindedir"
Yayın Tarihi: 13-03-2019 18:24
"24 Haziran'da biz sizden vize aldık"
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: - "24 Haziran'da biz sizden bir vize aldık. O vizenin adı neydi? AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan bu ülkeyi 2023 yılına kadar yönetsin. Aradan bir ay geçti geçmedi, bakanlığımızın ilk günleri bir ekonomik taarruz, hiç sebebi yokken" - "Dün bir Genel Başkan Hanımefendi demiş ki 'Patates ekimini bunlar yasakladı'. İnsan buna güler ya. On defa gülersiniz. Türkiye'de 4,5 milyon ton patates üretiliyor ve Türkiye her zaman patates üretiminde dünyada ilk 10'dadır. Bu kadar halktan kopuk, bu kadar hiçbir şey bilmiyorsunuz. Teknik bir karantinayla ilgili konuyu alıp, bizi yalanlarla yıpratmaya çalışıyorlar" - "Biz eser siyaseti yapıyoruz. En güzel terazi milletin terazisidir. Millet de onlara hak ettiğini 31 Mart'ta yine verecek"
Yayın Tarihi: 13-03-2019 15:37
"Aleni şekilde terör odakları ile kurdukları ilişkileri ilan etti"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: - "(CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu'nun açıklamaları) Artık aleni şekilde terör odakları ile kurdukları ilişkileri ilan etti. Ben diyorum ki malumun ilanı, başka hiçbir şey değil. Gizli kapaklı yürütülen ilişkiler ağızlardan kaçmaya başladı" - "Bazıları umut ediyor ki soğandan, patlıcandan, patatesten bahsedersek bu millet oyunu değiştirir. Bu iş o kadar basit mi?"
Yayın Tarihi: 13-03-2019 13:53
800 AK Partili istifa ederek CHP'ye geçti!
İzmir’in Bayraklı ilçesine bağlı Gümüşpala’da AK Parti’den istifa eden 800 kişi CHP’ye katıldı.
Yayın Tarihi: 12-03-2019 18:15
"Verdiğiniz oylar terör yapılarına karşı dik durulmasına vesile olacaktır"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: - "Verdiğiniz oylar ve güçlü destek AK Parti'mizin ve MHP'mizin, yani vatan sevdalılarının millete sevdasıyla yola çıkanların, aşkla hizmet hareketini yürütenlerin önümüzdeki dönem olması muhtemel tehditlere ve örgütlere karşı, terör yapılarına karşı dik durmasına vesile olacaktır" - "(CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu'nun açıklamaları) Terör örgütü mensuplarına kendini yakın hisseden varsa çok daha farklı tercihler yapmalıdırlar. Çünkü Türkiye'nin önümüzdeki dönemdeki hedefleri, bu tip birliktelikleri asla kaldırmaz. Milletin vicdanında bunlar asla ve asla yer bulamaz"
Yayın Tarihi: 12-03-2019 13:53
"Millet darbeyi yapanlara gerekli dersi verdi"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: (1) - "(15 Temmuz darbe girişimi) Hani beni bağışlayın 'kontrollü darbe' diyorlar ya aslında kendi kontrollerindeydi. Ama millet bu darbeyi onların kontrolünden aldığı için 'kontrollü darbe' olduğunu kendileri çok iyi biliyorlar. Millet, darbeyi yapanlara gerekli dersi verdi" - "Burası baskıdan, zulümden, yoksulluktan kaçan herkesin büyük bir çınarın altı gibi nefes alacağı aziz topraklardır"
Yayın Tarihi: 12-03-2019 12:32
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:
"299 HDP'li CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi listelerinden belediye meclis üyesi adayı oldu. Önemli bir bölümü PKK iltisaklı" - "2018 yılında örgüte en çok katılım İstanbul'un Esenyurt ilçesindeki HDP binasından sağlanmaktadır. Bütün yakaladıklarımız 'sen nereden gittin, nereden katıldın' deyince 'Esenyurt'taki HDP binasından.' Daha önce belediyelerden yapıyorlardı. Şimdi tezgah çok nettir. Bu tezgahı kuran Kılıçdaroğlu'dur"
Yayın Tarihi: 11-03-2019 23:43