seçim 2019 Haberleri

MHP'de kritik tarih belli oldu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde; MHP'nin Türkiye genelinde ki belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısının 24 Ocak Perşembe günü Ankara'da gerçekleşeceğini duyurdu.
Yayın Tarihi: 20-01-2019 15:44
Aziz Kocaoğlu'ndan flaş adaylık açıklaması
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, neden yeniden aday adayı olduğuna ilişkin "Partimin en fazla oy aldığı yerlerden birinde ilçelerde büyük sıkıntı yaşayacağımız atmosferi gördüğüm için aday adayı olma kararı aldım" dedi. Tunç Soyer ve Tuncay Özkan soruları üzerine Kocaoğlu, "Tuncay Özkan İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı. Tunç Soyer de 10 yıldır Seferihisar Belediye Başkanlığını yapıyor, beraber çalışıyoruz. Benim kişilerle işim olmaz." dedi
Yayın Tarihi: 20-01-2019 14:58
Başkenti sarsan karar! Partisinden istifa etti
Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesi Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, CHP'den istifa etti.
Yayın Tarihi: 19-01-2019 15:59
Hacıbektaş Belediye Başkanı CHP'den istifa etti
Hacıbektaş Belediye Başkanı CHP'den istifa etti
Yayın Tarihi: 19-01-2019 14:55
AK Parti'de 'Ben'ci aday' krizi! Topluca istifa ettiler
AK Parti’nin Balıkesir Burhaniye belediye başkanı adayını açıklamasının ardından AK Parti İlçe Başkanı Onur Bedir, ilçe yönetimi ile birlikte görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.
Yayın Tarihi: 19-01-2019 12:54
"Meclis Başkanı görevinin başında"
AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "Meclis Başkanı görevinin başında, bir taraftan da bizim partimizin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı. İnşallah resmi süreçler başlayacak, o zaman da bu konuları daha net bir biçimde göreceğiz" - "(Özgür Özel'in iddiaları) Hakim olan kanaate göre, seçim sonuçlarından başarılı çıkamayacağını algılamış ve anlamış olan kesimler, bu başarısızlığa şimdiden kılıf arıyorlar diye düşünüyorum"
Yayın Tarihi: 18-01-2019 16:07
MHP'nin ihraç ettiği milletvekili ortak aday oluyor!
MHP'den ihraç edilen Samsun milletvekili Erhan Usta'ya İYİ Parti'den 'Bize katıl' daveti geldi. CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak da Erhan Usta’nın İYİ Parti’den Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösterilmesine itirazlarının olmayacağını açıkladı. İYİ Parti ile CHP anlaşırsa Erhan Usta'nın, Millet İttifakı'nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterileceği iddia edildi.
Yayın Tarihi: 18-01-2019 07:12
Tunç Soyer'den 'Aziz Kocaoğlu' açıklaması
CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak adı ön plana çıkan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, yeniden adaylık için yeşil ışık yakmasına, "Benim için değişen bir şey yok" sözleriyle yanıt verdi..
Yayın Tarihi: 17-01-2019 11:50
2019 yerel seçim anket sonucunda dikkat çeken oy oranları!
Yıldırım'la ilgili yeni iddia: AK Partililer istifa bekliyor
TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın istifa etmeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday edilmesi tartışmaları sürerken MHP'den yeni bir öneri geldi. MHP’li yönetici, “Yıldırım istifa etmem gerekir mi diye YSK'ya sorsun, bu tartışma bitsin” dedi. Öte yandan AK Parti içindeki bazı yöneticiler ve partililerin de Yıldırım’ın istifa etmesi gerektiği görüşünde olduğu belirtiliyor.
Yayın Tarihi: 17-01-2019 09:25
Bir yerde daha ortaya çıktı: 1 daireye 52 seçmen nasıl sığar
Yalova’ya bağlı Armutlu ilçesinde bulunan bir tatil köyünde bir dairede 52 seçmenin ikamet ettiğinin tespit edildiği ileri sürüldü. CHP Armutlu Belediye Başkan Adayı Ali Çetinkaya ve CHP Yalova İl Başkanı Nur Koçak savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Yayın Tarihi: 17-01-2019 07:48
HDP, CHP ile ittifak yapacak mı? Ahmet Türk'ten çarpıcı açıklama
HDP'nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk "yerel seçimlerde HDP, CHP'ye destek verecek mi?" sorusuna yanıt verdi. Türk, "Türkiye’de demokrasinin kalıcı hale gelmesi için her türlü özveriye hazır olduğumuzu da ifade ediyoruz" dedi.
Yayın Tarihi: 16-01-2019 14:28
Mevlüt Uysal'dan Büyükçekmece'ye metro ve metrobüs sözü
İBB Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal: - "Biz buraya hem metroyu hem de metrobüsü getireceğiz. Hazırlıklarımızı yapmıştık. Ağustos ayındaki dolar kuru ve ekonomik saldırı olmasaydı ihaleye çıkacaktık" - "Yenikapı-Beylikdüzü Metro Hattı artık Yenikapı-Büyükçekmece Metro Hattı olacak inşallah" - "Şubat ayı içerisinde Gebze-Halkalı Banliyö Hattı açılacak. Bu hattın açılmasıyla metrobüsten bir miktar yolcu, bu hatta kayacak ve bir rahatlama yaşanacak diye düşünüyoruz"
Yayın Tarihi: 16-01-2019 14:20
YSK aday listelerinin belirlenmesinde uyulacak esasları açıkladı
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde aday listelerinin bildirilmesinde uyulacak esasları belirledi.
Yayın Tarihi: 16-01-2019 09:10
CHP ve İYİ Parti'nin ortak adayı: Celal Doğan
Gaziantep'te Celal Doğan sürprizi! Uzun yıllar CHP’de siyaset yapan, daha sonra HDP’den İstanbul Milletvekili olan Celal Doğan'ın CHP ve İYİ Parti'nin ortak adayı olacağı öğrenildi. İddiaları doğrulayan Doğan, yaptığı açıklamada 'adayım' dedi.
Yayın Tarihi: 16-01-2019 08:37