Seçim anketi Haberleri

2019 yerel seçim anket sonucunda dikkat çeken oy oranları!
Son ankette şaşırtan sonuç! 2009'a geriledi
Son ankette AK Parti'ye şok sonuçlar! 'Oy oranı düşüyor, kaybetme riski var'
'AK Parti'nin anketlerinde bile 8-9 puan önde'
Yerel seçim için hazırlıklarını sürdüren partiler bir yandan da seçim anketleri yaptırıyor. Hazırlanan anketlerle ilgili son bilgileri köşesine taşıyan Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Mansur Yavaş'ın, AK Parti'nin anketlerinde 8-9 puan önde olduğunu ileri sürdü.
Yayın Tarihi: 04-01-2019 08:44
İstanbul, Ankara ve İzmir'de kim önde? Üç anket şirketi açıkladı
Yerel seçim anket sonuçları yayınlanmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara ve İzmir'deki son durumla ilgili üç büyük anket şirketinden açıklama geldi. VARYANS Araştırma Direktörü Recep Sazkaya, GENAR Araştırma Şirketi Genel Müdürü Mustafa Şen ve MAK Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat; AK Parti ve CHP'nin adaylarını ve oy potansiyellerini değerlendirdi.
Yayın Tarihi: 29-12-2018 14:00
İşte başkenti sarsacak anket sonuçları
Piar Araştırma, yerel seçime yönelik yaptığı son seçim anketi araştırma sonucunu yayımladı. Seçim anketi sonuçlarına göre, İstanbul’da AK Parti’nin, Ankara’da CHP’nin adayı önde.
Yayın Tarihi: 26-12-2018 14:36
Son anket sonuçlarını paylaştı! Ankara ve İstanbul'da kim önde?
Mart 2019 seçimleri yaklaşırken A&G Araştırma Şirketi sahibi Adil Gür, son yerel seçim anket sonuçlarını paylaştı. Kazananın yüzde 47-48'lik bir oy oranıyla belirleneceğini söyleyen Gür, Ankara ve İstanbul'daki son durumu anlattı. Ankara'da AK Partili Mehmet Özhaseki ve İstanbul'da Binali Yıldırım'ın oy oranının yüksek olduğunu belirten Gür, 'Büyükşehirlerde yarım ve bir puanla seçim sonuçlarının değiştiğine şahit olacağız' şeklinde konuştu.
Yayın Tarihi: 18-12-2018 07:24
İstanbul'da hangi parti önde? İşte son anket sonuçları
Yerel seçim için partiler adaylarını bir bir açıklarken, araştırma şirketleri de yaptıkları anketlerde ortaya çıkan seçim sonuçlarını duyurmaya başladı. Son olarak Konsensus Araştırma İstanbul için yaptığı seçim anketini duyurdu. Peki İstanbul'da hangi parti önde? Hangi parti İstanbul'da ne kadar oy alır, oy oranları neler? İşte son kamuoyu araştırmasının sonuçları...
Yayın Tarihi: 06-12-2018 10:47
Son seçim anketi sonucunda AK Parti-MHP bombası
AK Parti'nin son anketi!
Yerel seçime yönelik son seçim anketi araştırma sonuçları partilere sunuluyor. Son bilgilere göre, AK Parti'de İstanbul ve Ankara dahil birçok şehrin adayı netleşti. Karar verilemeyen belediyeler için ise son kez anket yapılacak. Daha önceki anketlerde vatandaşlara, "Kimi belediye başkanı adayı görmek istersiniz?" sorusu yöneltiliyordu. Son ankete temayüllerde birbirine çok yakın oy alan 2-3 isim arasında tercih yapılması istenecek.
Yayın Tarihi: 22-11-2018 08:54
Yeni Şafak yazarından olay iddia
Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere dair değerlendirmelerde bulundu. AK Parti tarafından yaptırılan anketlerde bir karışıklık olduğu görüşünü dile getiren Öztürk, "Anketlerin birinde belediye başkanı başarısız çıkarken, diğerinde başarılı çıkınca ortalık hafiften karıştı" dedi.
Yayın Tarihi: 22-11-2018 07:07
Son seçim anketini paylaştı! İşte oy oranı
Yerel seçim için partilerin adayları netleşmeye başlarken, ORC Araştırma Şirketi sahibi Mehmet Murat Pösteki AK Parti-MHP arasındaki ittifak görüşmelerini değerlendirdi. Yerel seçim için son yaptıkları anket sonucuna göre MHP'nin oy oranını duyuran Pösteki, ittifak yapılacak büyükşehirleri açıkladı.
Yayın Tarihi: 21-11-2018 19:04
AK Parti kaç ilde kazanıyor? Son anket sonucunu açıkladı
İsmi Ankara Büyükşehir adaylığı için geçen AK Partili Mehmet Özhaseki, yerel seçimle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yapılan son anket çalışmasına göre kazanacakları il sayısını açıklayan Özhaseki, 'parti açısından bakıldığında istediğimiz oranda performans ortaya koyamayan isimler var' ifadelerini kullanarak bazı isimleri de uyardı.
Yayın Tarihi: 21-11-2018 08:23
'Kriz' anketinde çarpıcı sonuçlar! AK Parti seçmeninin yanıtları
CHP’nin yaptırdığı 'kriz' anketinde ekonomide sorun yaşandığını düşünenlerin oranı yüzde 68 çıktı. Refah düzeyinin düştüğünü söyleyenlerin oranı yüzde 59. Ankette, AK Parti seçmeninin tercihlerine yer verilmesi dikkat çekti. İşte o anketin detayları...
Yayın Tarihi: 19-11-2018 08:32
Erdoğan'dan seçim anketi talimatı! Özel rapor masasında...
AK Parti kurmayları, Mart 2019'da yapılacak yerel seçime yönelik yapılan ve 81 ili kapsayan 700 sayfalık raporun ardından İstanbul ve Ankara seçim anketi sonuçlarının da içinde yer aldığı özel dosyayı da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu. Dosyada Ankara ve İstanbul'da aday olması muhtemel 10 isime yer verildi. Bu isimlerin aday olması halinde ne kadar oy alacağı da yapılan son seçim anketi sonuçlarında ölçüldü.
Yayın Tarihi: 16-11-2018 09:21
Gündemi sallayacak anket! AK Parti'ye kötü haber!
Türkiye 31 Mart 2019'da yerel seçimlere gidecek... Ünlü anket şirketi PİAR son seçim sonuçlarına ilişkin halkın nabzını tuttu. İstanbul, İzmir ve Ankara'yı kapsayan 24 bin kişinin katıldığı dev bir anket yapıldı ve İstanbul'da hangi parti önde?.. Ankara'da kim daha şanslı?.. İzmir'de son durum ne? sorularına yanıt arandı. Ayrıca anket verilerinde, AK Parti’nin oy kaybettiği, CHP’nin de oy kazandığı yorumuna yer verildi. AK Parti en çok MHP ve İYİ Parti’ye karşı oy kaybediyor
Yayın Tarihi: 15-11-2018 10:06
Erdoğan'a sunulan ankette sürpriz isim!
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a önceki gün, başta 3 büyük kent olmak üzere belediye başkan adaylarıyla ilgili anket sonuçları sunuldu. Son yerel seçim anket sonucuna göre, İstanbul'da Binali Yıldırım, Ankara'da Süleyman Soylu, İzmir'de ise Mehmet Özhaseki ismi çıktı. Seçim anketi sonuçlarına göre Nihat Zeybekci de Denizli’de ön sırada.
Yayın Tarihi: 08-11-2018 08:41
İlk ankette AK Parti'ye şok! 'Artık oy vermem' diyenlerin oranı...
Kamuoyunun yüzde 77.86’sı, Türkiye’nin ekonomik bir kriz içinde olduğunu yüzde 57.89’u ise krizin nedenleri arasında yanlış ekonomi yönetiminin olduğunu düşünüyor. AK Parti'lilerin yüzde 17'si de artık partilerine oy vermeyeceğini dile getiriyor. İşte çarpıcı araştırma sonuçları...
Yayın Tarihi: 04-11-2018 17:32