Sevilay Yılman Haberleri

Sevilay Yılman'da olay yaratacak seçim anketi iddiası!
Habertürk yazarı Sevilay Yılman, CHP tarafından İstanbul'da yaptırılan son yerel seçim anketlerinden Muharrem İnce'nin isminin çıkarıldığını ileri sürdü. Yılman, köşesinde söz konusu Mart 2019 yerel seçim anket sonuçlarında Muharrem İnce'nin isminin açık ara önde gittiğini söyledi.
Yayın Tarihi: 04-12-2018 08:29
Sevilay Yılman: Atatürk'ü sevme zorunluluğu yok ama...
Habertürk yazarı Sevilay Yılman, bugünkü "Atatürk’ü sevme, saygı duyma zorunluluğu yok ama…" başlıklı yazısında Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik yapılan hakaret ve saldırılara değindi. "Herkes Atatürk'ü sevmek zorunda değil. Hatta saygı da duymak zorunda değil" diyen Yılman, böyle bir zorunluluğun dayatılmasına en fazla karşı çıkacak kişinin yaşasaydı Mustafa Kemal Atatürk olacağını yazdı.
Yayın Tarihi: 14-11-2018 07:45
Andımız için olay yaratacak sözler!
Gündemdeki konu andımız tartışmaların katılan Habertürk yazarı Sevilay Yılman,"Bilmiyorum kaç yıl, kaç milyon defa bu Andımız denilen şeyi okudum öğrenciyken ama yemin ediyorum o okuduğum zamanlarda da pek haz etmiyordum. İşkence gibi geliyordu." ifadelerini kullandı
Yayın Tarihi: 26-10-2018 10:49
Sevilay Yılman'dan 'Abdülhamit Han' açıklaması
İstanbul'daki yeni havalimanının adının 'Abdülhamit Han' olacağını duyuran ve bu duyumunu 'kesin bilgi' olarak aktaran Sevilay Yılman, Twitter'daki söz konusu paylaşımını daha sonra neden sildiğine dair açıklık getirdi.
Yayın Tarihi: 10-09-2018 16:28
Sevilay Yılman'dan döviz önerisi!
Habertürk yazarı Sevilay Yılman, kumar turizminin Gürcistan'ın ekonomisine büyük katkıda bulunduğunu belirterek "Lari’yi, Liramıza yaklaştıran şey, kumar turizmi" dedi.
Yayın Tarihi: 16-08-2018 08:00
Ünlü yazardan şok sözler: Salak değilim, ben de görüyorum
HaberTürk yazarı Sevilay Yılman Türkiye ekonomisi hakkında yorum yapmadığı için eleştiren takipçileri ve arkadaşlarına toplu cevap verdi. Yılman, "Salak değilim evet! Ben de görüyorum ülke ekonomisinde bir şeylerin bayağı ters gittiğini" diyerek, “Eğer istediğiniz, bitirdiniz ekonomiyi! Mahvettiniz bizi!” şeklinde yazılar döşenmem ise ok yapayım!" ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 07-08-2018 09:17
Nagehan Alçı: İstifa etmesi şart!
Nagehan Alçı, bugünkü "Tuncay Özkan ve CHP’nin hali: Kim doğru söylüyor?" başlıklı yazısında, CHP'deki 'gizli karar merci' olayıyla ilgili detayları yazdı. "Sevilay Yılman büyük iş yaptı, ortaya attığı iddia göz ardı edilir değil" ifadesini kullanan Alçı, "Her halükarda gerçeğin ortaya çıkması ve kim doğruyu söylüyorsa diğerinin istifa etmesi şart!" diye yazdı.
Yayın Tarihi: 01-08-2018 10:37
KRT TV'den CHP'li iki isim hisse alacak
HaberTürk yazarı Sevilay Yılman, CHP'li iki ismin Türkiye'nin ilk kültür TV'si olarak öne çıkan KRT'nin yüzde 49 hissesini satın alacağını iddia etti. Yılman bu iki ismin Tuncay Özkan ve Erdoğan Toprak olduğu bilgisini aktarırken, "TV’nin hisselerinin yetkisi de elinde bulunan Didem Hanım’la Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde bizzat bu ikili pazarlık yapmış" dedi.
Yayın Tarihi: 26-07-2018 09:35
CHP'de kriz çıkartacak iddia! 'Sakın! Ben Kemal Bey’e sürekli PR’ını yaparken...'
Haberturk.com yazarı Sevilay Yılman, bugünkü yazısında, CHP'de delegelere yönelik baskı olduğu yönündeki kulisi köşesine taşıdı. Yılman, CHP Sözcüsü Bülent Tezcan'ın bir delegeye yönelik söylediği iddia edilen sözleri aktardı.
Yayın Tarihi: 16-07-2018 08:28
Şok iddia: Kılıçdaroğlu, görevi Muharrem İnce'ye bırakıyor
CHP'den yapılan açıklamada bugün saat 11:00'da seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere MYK'nın toplanacağı duyurulmuştu. Habertürk yazarı Sevilay Yılman'dan bu gelişmelerle alakalı bomba bir iddia geldi: Kılıçdaroğlu görevi İnce'ye devredecek. Kılıçdaroğlu'nun istifa edeceği de iddia edildi.
Yayın Tarihi: 26-06-2018 00:26
Seçim anketleriyle ilgili şok çıkış: Çok feci şeyler duydum!
Habertürk yazarı Sevilay Yılman, bugünkü "Gazetecilik zor zanaat" başlıklı yazısında anket şirketleriyle ilgili 'çok feci şeyler' duyduğunu, hiçbir anket sonucunu ciddiye almadığını söyledi. Yılman, anket şirketi sahiplerinin sicillerinin sorunlu olduğunu anlattı.
Yayın Tarihi: 09-06-2018 10:56
Erdoğan'ı çok kızdıracak anket olayı
Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin Afrin harekatı ile AK Parti'nin oylarının arttığı yönündeki kaynağı belirsiz anketten Erdoğan, Yıldırım veya AK Parti'den herhangi bir kişinin bilgisi olmadığını söyledi.
Yayın Tarihi: 21-02-2018 09:53
Baykal istemedi! Kılıçdaroğlu kapıdan döndü
Deniz Baykal'ı Almanya'da ziyarete giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Baykal'la görüşemeden kapıdan geri gönderildiği iddia edildi. Ankara'da gündem olan olayda, doktorların görüşmeye müsaade etmediği söylenmişti. Ancak Habertürk yazarı Sevilay Yılman bugünkü yazısında işin aslını anlattı.
Yayın Tarihi: 24-01-2018 15:10
Ebru Gündeş'e olay Reza Zarrab soruları!
Reza Zarrab'la ilgili yeni gelişmeler gündeme bomba gibi düştü. Herkes Zarrab'ı konuşurken gazeteci Sevilay Yılman, Ebru Gündeş'le ilgili çarpıcı soruları gündeme getirdi. Sevilay Yılman, Ebdu Gündeş'in Reza Zarrab'ın ABD'yle anlaştığını bilip bilmediği sorguladı, çiftin özel hayatına ilişkin konuşulan iddiaları da yazdı.
Yayın Tarihi: 29-11-2017 08:44
'Ebru Gündeş'in her şeyden haberi vardı'
ABD'de tutuklu bulunan iş adamı Reza Zarrab ile ilgili bomba bir iddia daha ortaya atıldı. Habertürk yazarı Sevilay Yılman'ın iddiasına göre, Zarrab'ın eşi Ebru Gündeş'in her şeyden haberi vardı. Söz konusu iddianın kendisine bir istihbaratçı kaynağı tarafından söylendiğini ifade eden Yılman, "Eşi Ebru Gündeş’in de bu olan bitenlerden haberi vardı ve o yol haritasının dört dörtlük hayata geçmesi için de ailece ABD’ye tatile gidiyormuş süsünü birlikte planlamışlardı" ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:12
'Zarrab öldürülecek o kesin!'
Reza Zarrab'la ilgili bir çarpıcı iddia da Gazeteci Sevilay Yılman'dan geldi. Reza Zarrab'ın ABD'ye gidişinin tamamen bir kurgu olduğunu belirten Yılman, "Bir gün beyazperdeye aktarılırsa bu hikâyenin en seksi, ilgi çekecek tarafı da bu kısmı olacak. Çünkü eğer iddialar doğru ise yeni yılda yani 2018’de Reza Zarrab adıyla, kimliğiyle yaşayan bir insan olmayacak artık! İtirafçılığının karşılığında FBI tarafından tanık koruma programına alındığı için öldürülecek Zarrab" dedi.
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:13