Sözcü Gazetesi Haberleri

Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki dava
Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay, yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile gazetenin genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 9 sanığın yargılandığı davada, cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasını sundu - Mütalaadan: -"Sözcü gazetesinin basılı gazete ve sosyal medya hesaplarında işlenen ve incelemeye konu haberlerin, haber kaynaklarından, ajanslardan beslenme açısından bakıldığında, FETÖ yayın organlarında ve örgüte bağlı olduğu düşünülen sosyal medya hesaplarındaki donelerle birebir örtüşme ve ciddi bir benzeşme içinde olduğu görülmüştür" -"15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Sözcü gazetesinde yayımlanan bazı yazılarda, örtülü mesajlarla darbe girişiminin inkar edildiği, o gece yaşanan kanlı sürecin adeta devlet tarafından planlandığının ima edildiği ve yazılarda FETÖ'cü çevrelerin iddialarına yer verildiği görülmüştür" -"Şekli olarak FETÖ'ye karşı olmak, onu ağır bir şekilde eleştirmek, onunla davacı-davalı olmak, hatta ona açıkça hakaret etmenin başlı başına FETÖ'yü desteklememek sonucunu doğurmaz. Sözcü gazetesinin olaylardaki yaklaşımı, örgütün karşısındaymış görüntüsü vermiyor"
Yayın Tarihi: 18-04-2019 13:22
Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki davada mütalaa
Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay, yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile gazetenin genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 9 sanığın yargılandığı davada, cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasını sundu - Mütalaada, sanık Burak Akbay yönünden dosyanın ayrılması, diğer 8 sanık hakkında ise ''silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme'' suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi - Mahkeme heyeti, yurt dışında bulunan Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına ilişkin işlemlere başlanılmasına karar verdi
Yayın Tarihi: 18-04-2019 11:45
Sözcü davasında için istenen cezalar belli oldu!
Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay ve yazarlarının FETÖ’den yargılandığı davada savcı mütalaasını hazırladı.
Yayın Tarihi: 18-04-2019 11:02
Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki dava
Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay, yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile gazetenin genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 9 sanığın yargılanmasına devam edildi - Sanık Burak Akbay hakkındaki yakalama kararının devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 18 Nisan'a erteledi
Yayın Tarihi: 15-03-2019 12:14
Ertuğrul Akbay hayatını kaybetti!
Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay'ın babası Ertuğrul Akbay, hayatını kaybetti.
Yayın Tarihi: 07-03-2019 08:01
Sözcü gazetesi yazarlarının yargılandığı dava
Sözcü gazetesinin yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru'nun da aralarında bulunduğu 5 sanığın, "FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması sürüyor - Emin Çölaşan: - "FETÖ ile hiçbir ilgim ve ilişkim olmadı, destek vermeyi de aklımın ucundan bile geçirmedim" - Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz: - "43 yıllık gazeteciyim. Bu benim alnıma sürülmüş kara bir lekedir. Bunu temizlemenizi istiyorum" - Necati Doğru: - "Şerefimi lekeleyen bir suçlama"
Yayın Tarihi: 18-01-2019 14:34
Cem Küçük: Sözcü'ye kayyum atanacak
Sözcü gazetesine kayyum mu atanacak? Gündemi sarsan iddia Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ten geldi. Küçük bugünkü yazısında "Yargılanacaksınız ve yaptıklarınızın hukuki bedelini ödeyeceksiniz." ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 14-01-2019 11:03
Kılıçdaroğlu'ndan Sözcü gazetesi yöneticilerine ziyaret
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Sözcü'ye karşı yapılan bu hareketi içimize sindiremiyoruz. Bu FETÖ'cüleri güçlendiren bir harekettir, bunu da hiç kimse unutmasın" - "(Başkentteki tren kazası) Eğer liyakati yok ederseniz, yani işi ehline teslim etmezseniz bu tür kazalar kaçınılmaz olur. Demir yollarını düşünün, ulaşımda en güvenli araç Devlet Demir Yolları. Nasıl oldu da en güvensiz araç haline dönüştü? Hepimizin bu soruya yanıt vermesi lazım"
Yayın Tarihi: 14-12-2018 13:25
Mansur Yavaş'tan İYİ Parti'ye olumsuz cevap
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: -"Mansur Yavaş ile bugün konuştum. Ortak aday anlamında İYİ Parti adaylığını tercih etmedi. Ben de tercihine saygı duyduğumu ve başarılar dilediğimi söyledim"
Yayın Tarihi: 11-12-2018 20:04
Emin Çölaşan ve Necati Doğru için hapis istemi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma sonucunda, Sözcü gazetesinin yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru'nun da aralarında bulunduğu 5 şüpheli hakkında, "FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.
Yayın Tarihi: 10-12-2018 16:05
Eski Hürriyet yazarı, Sözcü Gazetesi ile anlaştı!
Hürriyet Gazetesi'nden ayrılan eski Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı Deniz Zeyrek, artık Sözcü Gazetesi'nde yazacak.
Yayın Tarihi: 15-11-2018 08:27
Sözcü gazetesi sahibi ve çalışanları hakkındaki dava
Sözcü gazetesinin sahibi sanık Burak Akbay ile 3 sanığın yargılandığı dava dosyasının, mütalaanın hazırlanması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesine karar verildi
Yayın Tarihi: 07-11-2018 11:38
Andımız yeniden mi geliyor? Milli Eğitim Bakanı'na çağrı
2013 yılında kaldırılan 'Andımız' için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a çağrıda bulunuldu.
Yayın Tarihi: 06-09-2018 10:45
Sözcü Gazetesi davasında flaş tahliye kararı!
Sözcü Gazetesi davasında tahliye kararı! Davanın tek tutuklu sanığı Gökmen Ulu, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:16
Gazeteci Mediha Olgun için flaş karar!
Sözcü Gazetesi Sorumlu Yazı işleri Müdürü Mediha Olgun tahliye edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, gazetenin sorumlu yazıişleri müdürü Mediha Olgun’un tahliyesini talep etti. Gerekçe olarak ise mevcut delil durumu gösterildi. Savcılığın tahliye talebini değerlendiren nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini yerinde gördü ve Mediha Olgun’un tahliyesine karar verdi.
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:16
Özdağ'dan olay yaratacak AKP-FETÖ iddiası
Bağımsız Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis'te basın toplantısı düzenledi. AK Parti ile FETÖ'nün görüşmeler yaptığı iddiasında bulunan Özdağ, "Sözcü tutuklamaları FETÖ ile mücadelenin sulandırılmasıdır. Halkın gözünde FETÖ ile mücadelenin itibarsızlaştırılmasıdır. Acaba bazı çevrelerde dile getirilen AKP ile FETÖ’nün bir kanadı arasında görüşmelerin yapıldığı ve hatta bazı konularda mutabakatlar sağlandığına dair bilgilerin bir gerçeklik zemin var mıdır?" diye konuştu.
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:12