Süleyman Soylu Haberleri

Soylu açıkladı! O adaylar açığa alınacak
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK ile halen iltisakı ve irtibatı bulunan belediye meclis üyesi adaylarının seçilmeleri halinde açığa alınacağını bildirdi.
Yayın Tarihi: 26-03-2019 00:06
"On yıllardır bu ülkeye saldırıyorlar"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: - "On yıllardır bu ülkeye saldırıyorlar. Büyümesin diye darbe yaptılar. Bu ülkede başbakan astılar. Darbeler yaptılar. Bu ülkede bakanlar astılar. Cumhurbaşkanlarını hapislere attılar. Bu ülkede terörle, anarşiyle bizi terbiye etmeye çalıştılar" - "Bu Recep Tayyip Erdoğan futbolu biliyor değil mi? Ayağına top yakışıyor mu? Şimdi şu 4,5 yılda şu Tayyip Erdoğan'ın ayağına topu bir verin de şu zillet ittifakının, Kılıçdaroğlu'nun kalesine, şu 90'ına bir çaksın"
Yayın Tarihi: 24-03-2019 14:59
Polis olmak isteyenlere müjde
İçişleri Bakanı Soylu, tüm karakollarda oluşturulan "güven masaları"nda çalışmak üzere 2 bin 500 kadın polisin alınacağını bildirdi.
Yayın Tarihi: 22-03-2019 19:55
İçişleri Bakanı Soylu:
"Resmen PKK tarafından CHP İzmir listelerine itelenmiş 14 kişi var" - "31 Mart günü eğer seçilirse sicillerinde PKK iltisakı bulunan, tövbekar falan olmamış, irtibatı kesilmemiş ve Türkiye çapında 325 kişi, belediye meclislerine girecekler. Şunu söyleyim, bunların iltisakı, irtibatı, davaları devam ediyor. Net söyleyim 14 değil 325 kişi de olsa, iltisakını, irtibatını tespit ettiğimiz anda bu adamların hiçbirisi Allah muhafaza belediye meclis üyesi seçilse biz bunlara belediye meclis üyeliği yaptırmayız" - "Karakollarda güven masası kurduk. Vatandaşlarımız ilk önce bu masaya müracat etmiş olacak. Oraya 2 bin 500 kadın personel alacağız. Yakında ilanına çıkacağız"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 01:00
"Erbakan hocanın milli görüşünü PKK'ya yasladın"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: (2) - "Temel Karamollaoğu bana diyor ki 'Bu seçim dönemi kadar ahlaksız bir kampanya görmedim. Doğru, iki tane milletvekili koyacaksın diye Erbakan hocanın milli görüşünü PKK'ya yasladın PKK'ya"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 00:46
"Zengin, güçlü, büyük Türkiye istemediler"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: (1) - "Bu ülkede insanlarımızı birbirinden ayırarak bizi terbiye etmeye kalktılar. Zengin, güçlü, büyük Türkiye istemediler. Yıllardan beni 50 gramlık oy pusulanızla mücadele ediyorsunuz"
Yayın Tarihi: 21-03-2019 23:25
"HDP binasında mahkeme kurmuşlar"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu (3): - "(HDP Adana il binasına düzenlenen operasyon) HDP binasında bundan 3 yıl önce mahkeme kurmuşlar, çek senetçilik yapıyorlar. Üç vatandaş geldi ihbar etti, 'Orada kozmik oda var, o kozmik odaya sadece bunların milletvekilleri giriyor.' 7 ajanda ve paralar ele geçirdik. Elektrik parasını ödeyemiyorlar, kasada para tutuyorlar. Onun ötesinde başka illere de sıçrayacak birçok bilgiler ele geçirdik" - "Irak'ın kuzeyindeyiz, Suriye'deyiz. Neden? Önümüzde 4,5 yıl var, Türkiye'nin ekonomide gürül gürül adım atabilmesini temin edebilmek, yerli ve milli üretmek, terörü tasfiye edebilmek için"
Yayın Tarihi: 21-03-2019 14:55
"İki tane koltuk için PKK'ya yamuldular"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: (2) - "Suratında meymenet olmayan adam geçen gün canlı yayında konuştu, 'Ey İmamoğlu bizim oylarımızla seçileceksin, ey Mansur Yavaş bizim oylarımızla seçileceksin...' Bana cevap vermesinler, ikide bir cevap yetiştirmesinler. Yürekleri yetiyorsa PKK'nın temsilcilerine cevap versinler. İki tane koltuk için PKK'ya yamuldular"
Yayın Tarihi: 21-03-2019 14:30
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "(HDP Adana il binasına düzenlenen operasyon) HDP binasında bundan 3 yıl önce mahkeme kurmuşlar, çek-senetçilik yapıyorlar. Üç vatandaş geldi ihbar etti, 'Orada kozmik oda var, o kozmik odaya sadece bunların milletvekilleri
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "(HDP Adana il binasına düzenlenen operasyon) HDP binasında bundan 3 yıl önce mahkeme kurmuşlar, çek-senetçilik yapıyorlar. Üç vatandaş geldi ihbar etti, 'Orada kozmik oda var, o kozmik odaya sadece bunların milletvekilleri giriyor.' 7 ajanda ve paralar ele geçirdik. Elektrik parasını ödeyemiyorlar, kasada para tutuyorlar. Onun ötesinde başka illere de sıçrayacak birçok bilgiler ele geçirdik."
Yayın Tarihi: 21-03-2019 14:08
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Suratında meymenet olmayan adam geçen gün canlı yayında konuştu, 'Ey İmamoğlu bizim oylarımızla seçileceksin, ey Mansur Yavaş bizim oylarımızla seçileceksin...' Bana cevap vermesinler, ikide bir cevap yetiştirmesinler. Yür
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Suratında meymenet olmayan adam geçen gün canlı yayında konuştu, 'Ey İmamoğlu bizim oylarımızla seçileceksin, ey Mansur Yavaş bizim oylarımızla seçileceksin...' Bana cevap vermesinler, ikide bir cevap yetiştirmesinler. Yürekleri yetiyorsa PKK'nın temsilcilerine cevap versinler. İki tane koltuk için PKK'ya yamuldular."
Yayın Tarihi: 21-03-2019 13:37
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "(Denizli'deki deprem) Yaklaşık 355 ev hasar gördü, 155'i ağır hasarlı. Ya istedikleri yerde ev yapmaları için kendilerine para vermek suretiyle veyahutta eğer 'siz yapın' derlerse bizim yapacaklarımızı hemen harekete geçir
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "(Denizli'deki deprem) Yaklaşık 355 ev hasar gördü, 155'i ağır hasarlı. Ya istedikleri yerde ev yapmaları için kendilerine para vermek suretiyle veyahutta eğer 'siz yapın' derlerse bizim yapacaklarımızı hemen harekete geçirip inşallah o köyleri, o mahalleleri çok güzel bir hale getireceğiz."
Yayın Tarihi: 21-03-2019 13:18
İçişleri Bakanı Soylu Denizli'deki deprem bölgesinde
Süleyman Soylu: - "Şu anda bütün tespitler yapıldı. Hem Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hem de AFAD'ımız, Valiliğimizin koordinasyonunda ortak çalışma gerçekleştiriyorlar. (Evlerle ilgili çalışmalar) En yakın zamanda başlayacaktır. Sizi çok çadırlarda bekletmeyeceğiz" - "Evinin bulunduğu yerde ev yapmak isteyenlere maddi yardımda bulunacağız, 'Ben başka yerde olmak istiyorum' diyen olursa ona yönelik deprem konutlarımızı acilen gerçekleştireceğiz."
Yayın Tarihi: 21-03-2019 11:34
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "(Denizli'deki deprem) Şu anda bütün tespitler yapıldı. Hem Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hem de AFAD'ımız valiliğimizin koordinasyonunda ortak çalışma gerçekleştiriyorlar. (Evlerle ilgili çalışmalar) En yakın zamanda ba
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "(Denizli'deki deprem) Şu anda bütün tespitler yapıldı. Hem Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hem de AFAD'ımız valiliğimizin koordinasyonunda ortak çalışma gerçekleştiriyorlar. (Evlerle ilgili çalışmalar) En yakın zamanda başlayacaktır. Sizi çok çadırlarda bekletmeyeceğiz."
Yayın Tarihi: 21-03-2019 11:04
"Türkiye önümüzdeki 4,5 yıl sıçrama yaşayacak"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Irak'ın kuzeyinde devlet kuracaklardı, Tayyip Erdoğan kurdurmadı. Irak'la İran'la aramızın en yoğun olduğu dönemde bir araya geldi. Orada Amerika'nın fişeklediği, Avrupa'nın tahrik ettiği bir meseleyi orada akamete uğrattı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Irak'ın kuzeyinde devlet kuracaklardı, Tayyip Erdoğan kurdurmadı. Irak'la İran'la aramızın en yoğun olduğu dönemde bir araya geldi. Orada Amerika'nın fişeklediği, Avrupa'nın tahrik ettiği bir meseleyi orada akamete uğrattı, kurdurmadı, yoksa kuracaklardı."
Yayın Tarihi: 20-03-2019 14:35
"Yılbaşından bu yana 61 sadece ikna ile teslim var"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: - "(İkna edilen teröristler) Şu anda rekor üzerindeyiz. Yılbaşından bu yana 61 sadece ikna ile teslim var. Normal teslim 100'ü aştı. Yılbaşından bugüne kadar terör örgütünü söküyoruz, çözüyoruz, sökmeye çözmeye de devam ediyoruz" - "Bunların dertleri Kürt kardeşlerimiz değil, dertleri efendilerine hizmet etmektir. Kandil'i, Amerika yönetmektedir" - "Murat Karayılan ve Cemil Bayık'ın burunlarından fitil fitil getirip, o çocukların hesabını sormazsak namerdiz" - "Ülkemin her tarafında huzur var. Bu huzur oldukça yaylalarımız, topraklarımız şenlenecek, sınır ticaretimiz artacak, iş alanlarımız açılacak, çocuklarımız rahat iş bulacak"
Yayın Tarihi: 19-03-2019 17:39
"Tarihlerini, PKK'nın 40 yıllık kuruluş kuruluş tarihiyle özdeşleştirenlere fırsat vermeyin"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: -"Kendi tarihlerini PKK'nın 40 yılık kuruluş tarihiyle özdeşleştirenlere ne olursunuz fırsat vermeyin. Size hiçbir zaman samimi olmadılar. Amerikan uşaklığı yaptılar, Avrupa'nın dümen suyuna girdiler. Onlar bu bölgeyi istedikleri gibi karıştırıp, kaos haline getirip, ülkemizi geriletmeye çalıştılar" - "Terörü bu bölgeden tasfiye ettikten sonra Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri sadece Türkiye'nin değil, Orta Doğu'nun da en önemli merkezlerinden olacak" - "Terörle büyük mücadele veriyoruz. PKK'ya tarihin en büyük dersini verdik, vermeye devam ediyoruz. Çünkü içimiz yanıyor"
Yayın Tarihi: 19-03-2019 15:54