Times: Sığınmacı oyları seçim sonuçlarını Erdoğan lehine etkileyebilir
İngiliz Times gazetesi, 24 Haziran cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleriyle ilgili haberinde, vatandaşlık hakkı verilen Suriyeli göçmenlerin oylarının seçimleri Erdoğan'ın lehine etkileyebileceğini yazıyor.
Yayın Tarihi: 21-06-2018 10:39
İYİ Partili Ümit Özdağ’dan çarpıcı Suriye iddiası
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Suriye konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özdağ, " Genelkurmay Başkanı 2,5 milyon Suriyeli'nin daha geleceğini söylüyor. 2040 yılında eğer böyle devam ederse her 13 kişiden bir tanesi Suriyeli olacak. Bu Türkiye'yi parçalayacak" dedi.
Yayın Tarihi: 21-06-2018 06:10
Sığınmacılar için "Her Şey Çok Gerçek" sergisi
AB Türkiye Delegasyonu, Türkiye'deki sığınmacıların sosyal uyumunu konu alan 10 hikayenin yer aldığı "Her Şey Çok Gerçek" isimli fotoğraf sergisi açtı - AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger: "(Türkiye ile) Özellikle eğitim alanında oldukça başarılı projeler üretiyoruz. Sığınmacılara yardım ederken 'kayıp bir toplum' oluşmasını da engellemeye çalışıyoruz" - Başbakanlık Dış İlişkiler Başkanı Gülsüm Akbulut: "Türkiye bu alanda tüm dünyaya örnek teşkil eden bir insani sorumluluk sergilemiştir. Mültecilerimizi sosyal hayata dahil etme politikamız küresel çapta örnek bir model oldu"
Yayın Tarihi: 19-06-2018 22:19
Gaziantep'te cinayet işleyen Suriyeli, ülkesine kaçarken yakalandı
Gaziantep'in Şahin bey ilçesinde Türk ve Suriyelilerin karıştığı kavgada tüfekle bir kişiyi öldüren ve daha sonra kayıplara karışan Suriyeli, ülkesine geçmek isterken yakalandı.
Yayın Tarihi: 19-06-2018 18:42
Hatay'da 34 yabancı uyruklu yakalandı
Hatay'da 34 yabancı uyruklu yakalandı
Yayın Tarihi: 19-06-2018 12:24
Yıldırım, Doğu ve Güneydoğu kanaat önderleriyle buluştu
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım: (2) - "Bize düşen bir an önce Suriye'de, Irak'ta iç karışıklığı, iç savaşı sona erdirmek ve acı çeken bu insanların yurtlarına salimen dönmelerini sağlamak" - "Son iki yılda ortaya koyduğumuz terörle mücadelede büyük mesafeler katettik. Yurt içinde bütün terör yuvalarını dağıttık, elhamdülillah her köşesi, her karış toprağımız bugün güvenli hale geldi, belini kırdık. Artık terör örgütü dağa yavrularımızı çıkaramıyor. Yavrularımız geleceğe odaklanmış durumda" - "Devlet de bölgedeki Kürt kardeşlerimizin konularıyla ilgili çok açılım yaptı fakat bu terör örgütü bunları gölgelemek için elinden geleni yaptı çünkü işler düzelirse onlara ekmek kalmıyor, piyasası tükeniyor, onun için ilk fırsatta yapılanları gölgelemek için şehirlerde, kırsallarda her yerde insanlara korku ve dehşet salmayı ihmal etmiyorlar" - "Türkiye'de Kürtlerin de Türklerin de hepimizin sorunu PKK, bölücü terör sorunu. FETÖ, DEAŞ terör sorunu. Bunların tamamı proje örgütleridir. Bunların ağababası dışarıdadır. Bunların Kürtler diye bir derdi yok. Kürtlerin bunlar gibi bir sorunu var. Bu sorunu da gündemden çıkarmak bizim boynumuzun borcu"
Yayın Tarihi: 18-06-2018 17:13
Yüksek sesle konuşma nedeniyle çıkan kavgada 3 kişi öldü
Gaziantep’te Suriyelilerle Türk vatandaşları arasında “yüksek sesle konuşma” nedeniyle çıkan tartışmada ortalık savaş alanına döndü. Kavga sırasında bir baba-oğul av tüfeğinden çıkan saçmalarla can verdi. Kaçarken “Dur” ihtarına ateşle karşılık veren bir kişi de çıkan çatışmada öldürüldü.
Yayın Tarihi: 18-06-2018 06:20
Suriyeli genç denizde kayboldu
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde denize giren 3 Suriyeli gençten 2'si boğulmaktan kurtarıldı - Suda kaybolan diğer gencin bulunması için çalışma başlatıldı
Yayın Tarihi: 17-06-2018 16:15
Gaziantep'te iki kişinin öldüğü silahlı kavga
Gaziantep Valiliği: - "Olaya müdahale eden polis ekibimizce yapılan 'Dur' ihtarına elindeki av tüfeğiyle ateş ederek karşılık veren şüpheli Suriye vatandaşı H.H, görevli polis memurumuzun silahla karşılık vermesiyle olay yerinde etkisiz hale getirilmiştir"
Yayın Tarihi: 17-06-2018 12:44
Suriyeli sığınmacı çocuklara bayram hediyesi
Suriyeli sığınmacı çocuklara bayram hediyesi
Yayın Tarihi: 14-06-2018 10:17
Adalet Bakanı Gül canlı yayında soruları yanıtladı
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: "(Suriyelilerin bayram için ülkelerine gitmesi) Bakın bayramda gidiyorlar ve birileri 'madem gidiyorlar, neden geri geliyorlar' diyorlar. Bu dil, faşist bir dildir. Bugün Almanya'nın Türk ve İslam düşmanlığıyla bunun bir farkı yok"
Yayın Tarihi: 14-06-2018 01:02
Şanlıurfa'da midibüs şarampole devrildi: 1 ölü
Şanlıurfa'da midibüs şarampole devrildi: 1 ölü
Yayın Tarihi: 12-06-2018 13:31
Meriç Nehri kenarında erkek cesedi bulundu
Meriç Nehri kenarında erkek cesedi bulundu
Yayın Tarihi: 11-06-2018 17:06
Suriyeli sığınmacılara psikolojik destek
İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu'nca yapılan iş birliği çerçevesinde, Türkiye'deki Suriyeli sığınmacılara psikolojik destek verilecek - Proje kapsamında oluşturulan ekip, hem mültecilerin yaşadığı ruhsal sorunlara çare arayacak hem de meslektaşlarıyla bilgi alışverişinde bulunup eğitim seminerleri düzenleyecek
Yayın Tarihi: 11-06-2018 13:06
Suriyeli öğrencilerden resim sergisi
Suriyeli öğrencilerden resim sergisi
Yayın Tarihi: 07-06-2018 16:45
Türkiye'deki Suriyeliler: Kaç milyonlar, nerelerdeler, nereye gidiyorlar?
"Çocuklarım 'Baba kurtar' diye bağırdı ama kurtaramadım"
Antalya'da sürat teknesinin batması sonucu hayatını kaybeden 5 çocuğun cenazesi, ailesi tarafından morgdan alındı - Çocukların babası İdris Raşit: - " Çocuklarım çığlık çığlığa 'Baba kurtar' diye bağırdı ama kurtaramadım. Çok üzgünüm"
Yayın Tarihi: 06-06-2018 17:30
Suriyeli aile tır dorsesinde yakalandı
Çanakkale'de, yasa dışı yollarla Yunanistan'a gitmek üzere Ayvacık sahiline ulaşmak için gizlice bindikleri tırın dorsesinde yakalanan 5 kişilik Suriyeli aile yetkililere teslim edildi
Yayın Tarihi: 06-06-2018 15:12