Taksim Haberleri

Taksim'de korkunç olay! Ölü sayısı arttı
Taksim Meydanı'ndaki otelde yaşanan olayda ağır yaralanan kişi de hayatını kaybetti.
Yayın Tarihi: 14-03-2019 10:35
Bakan Soylu canlı yayında soruları yanıtladı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: (2) - "(Taksim'de toplanan grubun ezan okunduğu sırada ıslık çalıp slogan attığı görüntüler) Beni ürkütür bu olaylar. Türkiye'de en kötü mesele, esas itibarıyla bizi korkutacak mesele, bizim fay hatlarımız üzerinden meselelerin tetiklenmesidir" - "Kemal Kılıçdaroğlu, Fetullah Gülen'e geçmiş olsun telefonu açmıştır. Ben bunu yapmadım diyebilir, demesini bekliyorum merakla" - "'Yurtta sulh konseyinin' ismini kim verdi ve sufle nereden geldi? Buna bakmak lazım" - "(Mansur Yavaş hakkındaki iddialar) Paraya tamah etmiş. Yargı bunu çözer, çözecektir, önemli bir bölümünü çözmüş" - "İlk kez bir terör örgütü, meşru siyasi partilerin içerisine zerk ediliyor"
Yayın Tarihi: 14-03-2019 02:35
"Ezana saygısızlığa" tepkiler
Konya ve Afyonkarahisar'da Diyanet-Sen üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde İstanbul Taksim'de yaşananlara tepki gösterdi
Yayın Tarihi: 11-03-2019 15:37
"Ezana tahammülsüzlük kabul edilemez"
Diyanet-Sen Edirne Şubesi üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Taksim'de yaşanan olayları protesto etti - Şube Başkanı Erol Ayar: - "Ezana karşı tahammülsüzlük kabul edilemez"
Yayın Tarihi: 11-03-2019 14:02
AK Parti'nin Adana mitingi
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "Taksim'de CHP ve HDP'nin öncülüğünde güya kadınlar günü için bir araya gelen bir grup, ezana ıslıklarla, sloganlarla terbiyesizlik ettiler" - "Biz 'belediye işi gönül işi' diyerek milletimize herkesi kucaklayan bir belediye yönetimi taahhüt ediyoruz. Onlar ise bayrağımıza ve ezanımıza saygısızlık yaparak doğrudan istiklalimize ve istikbalimize saldırıyor. Bunların tek ittifakı, ezan bayrak düşmanlığıdır" - "Milletimizle birlikte, ister PKK olsun ister FETÖ isterse şu veya bu güç hiç fark etmez, özgürlüğümüzün sembolü bayrağımıza göz dikenlere karşı kanımızın son damlasına kadar mücadele etmeyi sürdüreceğiz" - "Bu ülkede millet düşmanı, bayrak düşmanı, ezan düşmanı, vatan düşmanı, devlet düşmanı kim varsa hepsinin karşısında olmak namus borcumuzdur" - "Bu mesele siyaset meselesi değildir, bizatihi onur meselesidir. Eğer biz 3-5 oy için onlara göz yumarsak ecdadımızın da evlatlarımızın da yüzüne bakamayız. Onun için bu ezan ve bayrak düşmanları ile sonuna kadar mücadele edeceğiz"
Yayın Tarihi: 10-03-2019 14:50
Taksim'de korkutan görüntü! 3 kişi zor taşıdı
Taksim’de engellilerin kullandığı şarj istasyonunun soketi ikinci kez çalındı
Taksim'de yeni AKM'nin temeli atıldı! Erdoğan'dan müjdeler...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Taksim'de AKM'nin temel atma töreninde konuştu. Erdoğan, konuşmasında "Bu hafta Meclis'te görüşülecek kanunla kitapta ve süreli yayında KDV oranını sıfıra düşürüyoruz" dedi. Erdoğan AKM'nin inşa süresiyle ilgili olarak, "24 aydan 20 aya indiriyoruz" ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 10-02-2019 14:32
Taksim Meydanı'nda şüpheli çanta alarmı
Taksim Meydanı'nda tramvay durağındaki sahipsiz çanta polisi alarma geçirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik önlemi aldı.
Yayın Tarihi: 04-02-2019 15:54
"Irak'ın inşası için 5 milyar dolar kredi vereceğiz"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Türkiye olarak Irak'a en büyük taahhütte biz bulunduk. 5 milyar dolar kredi vereceğiz. Bu, 5 milyar dolarlık krediden iş adamlarımız istifade edecek. Irak'ta üstlenecekleri proje için yapacakları yatırım ve ticaretimiz için bu parayı kullandıracağız. Irak'ın yeniden inşası için bu işleri koordine etmeye başladık" - "Siyasi çözüm için özellikle Astana ve Soçi süreçleriyle Cenevre sürecini de canlandırarak Suriye'de bir anayasa komisyonunun kurulması için çabalarımızı yoğunlaştırdık. Önümüzdeki günlerde anayasa komisyonunu kurup, sivil toplum, rejim ve muhalefeti bir araya getirerek, ülke için bir anayasa taslağı hazırlamalarına yardımcı olacağız" - "Yıllardır etrafımızda çözümü dondurulmuş ihtilaflar var. Pek çok sorunun yanı sıra hala etrafımızda bir ateş çemberi var. Suriye, Irak, İran, Libya, Yemen ve bu coğrafyadaki diğer gelişmeler. Tabii bir de Balkanlar'daki Sırbistan, Kosova gerginliği. Türkiye olarak 'bu sorunlara nasıl çözüm bulabiliriz?' diye kafa yoruyoruz"
Yayın Tarihi: 03-02-2019 14:15
Taksim'de ortalık karıştı!
İstanbul, Taksim Meydanı’nda bulunan dönercilerle bir vatandaş arasında kavga çıktı. Turistlerin meraklı bakışlarla izlediği kavgada yumruklar havada uçuştu. Hızını alamayan bir kişi karşı tarafa sopayla saldırdı.
Yayın Tarihi: 25-01-2019 12:06
Taksim Camisi'nin alemi yerleştirildi
Taksim'de çocuklar için atkı ve bere ördüler
"Yarını Aydınlat Gençlik Ekibi" tarafından örülen atkı ve bereler, köy okullarında öğrenim gören ihtiyaç sahibi çocuklara gönderilecek
Yayın Tarihi: 20-01-2019 17:58
Kar yağışı Beyoğlu'nda güzel görüntüler oluşturdu
Kar yağışı Beyoğlu'nda güzel görüntüler oluşturdu
Yayın Tarihi: 08-01-2019 12:11