taşeron işçiler Haberleri

"Taşeronların kadroya geçirilmesinin öncüsü Yol-İş'tir"
Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar: - "Birileri bugün sahiplenmek istese de gerçek, Türkiye'de taşeron işçilerin kamuda kadroya geçirilmesinin öncüsü ve önderinin Yol-İş Sendikası olduğudur" - "Türk-İş yönetimi olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza kadroya geçen taşeron işçilerin 2019'daki Toplu İş Sözleşmesi'nden faydalanması talebini içeren bir mektup gönderdik"
Yayın Tarihi: 11-02-2019 23:11
"Kadro sorununun ivedilikle çözülmesini istedik"
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan: - "(Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk ile görüşmesi) Kadro alamayan kamudaki arkadaşlarımızın kadro sorununun ivedilikle çözülmesini istedik. KİT'lerde arkadaşlarımızın bu kapsamın içerisine alınarak kamudaki taşeron işçi arkadaşlarımızla aynı statünün sağlanıp kadrolarının verilmesini talep ettik" - "Süratle asgari ücretin, işçi emeklilerinin, taşerondan kadro alanların ve kamuda çalışan işçilerin toplu sözleşmelerinin mevcut enflasyonun üzerinde bir yerde sonuçlandırılması ve ona göre imzalanması talebinde bulunduk"
Yayın Tarihi: 15-11-2018 18:46
"Bütçe faiz, israf ve zam bütçesidir"
CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin: - "Bu bütçe, faiz, israf ve zam bütçesidir. Taşerona gelince zorla kadro, işçiye ve çiftçiye gelince zam yok ama cumhurbaşkanına gelince kapılar sonuna kadar açık, tasarruf yok"
Yayın Tarihi: 24-10-2018 12:55
Mahmut Arslan'dan taşeron işçilere sendika uyarısı
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan: - "(Kadro alan taşeron işçilere) Sakın, 'Biz kadro aldık, artık sendikaya bizim ihtiyacımız yok' demeyin. Kamu kurumlarındaki idarecilerin, müdürlerin maalesef büyük bir bölümü, sizin kadro almanızı istemiyor. Kadronuzdan rahatsız, size karşı husumeti var, içine sinmiyor. Marabalıktan kurtuldunuz ya, ağırına gidiyor" - "(Taşeron işçilere kadro verilmesi) Sayın Jülide Sarıeroğlu'nun, Cumhurbaşkanımız tarafından Çalışma Bakanı olarak atanması bu sürecin kadroyla sonuçlanmasının en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Bu, bilinçli yapılmıştır, Sayın Cumhurbaşkanımız bizim taleplerimizi biliyordu. Sayın Bakan bu işin içerisindeydi ve bu işin çözümü konusunda en doğru adım atılmıştır"
Yayın Tarihi: 19-07-2018 14:01
Hak-İş "kapsam dışı" taşeron işçiler için çalışma başlattı
Hak-İş Genel Başkanı Arslan: - "Kapsam dışında kalanlarla ilgili ayrıntılı bir çalışmamız var. Tamamladıktan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız ile diğer ilgililere ulaştıracağız. Bu konunun çözümü için de önerilerimizi paylaşacağız" - "İnanıyorum ki bu arkadaşlarımız için de mutlaka çözüm olacaktır. 2 Nisan'da arkadaşlarımız daha yeni kadro aldı. Kapsam dışı kalanların durumunu bundan sonra daha çok gündemde tutacağız"
Yayın Tarihi: 24-04-2018 11:47
Taşeron işçilerinin kadrodaki ilk maaşı Mehmetçik Vakfına
Kars'ta KYK İl Müdürlüğü yurtlarında taşeron şirkette çalışırken kadro verilen 43 işçi, ilk maaşlarını Mehmetçik Vakfına bağışladı
Yayın Tarihi: 21-04-2018 17:27
Taşeron işçilerde son durum ne oldu, değişen bir şey var mı?
Taşeron işçilerin merakla beklediği açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapıldı. Taşeron işçiler hakkındaki son detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.
Yayın Tarihi: 01-10-2016 12:18
Taşeron işçilerin kadro bekleyişi devam ediyor
Taşeron işçiler kadro konusundaki seçim vaatlerinin yerine getirilmesini bekliyor. Taşeron işçilere kadro konusunda planlama yapılmasına rağmen harekete geçilmemesi merak uyandırıyor.
Yayın Tarihi: 09-09-2016 10:59
İşte taşerona kadroda son durum! Taşeron işçi düzenlemesi netleşmeye başladı
Taşerona kadroda son durum merak ediliyor. Taşeron işçiler konusunda çalışmalar sürerken, detaylar ortaya çıkmaya başladı. Taşerona kadro verildiğinde bu işçiler 'Özel Sözleşmeli Personel' olacaklar.
Yayın Tarihi: 07-06-2016 12:14