terör Haberleri

"İtirazımız, karşı ittifakın içinde PKK'nın olması, HDP'nin olması"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: (2) - "İtirazımız, karşı ittifakın içinde PKK'nın olması, HDP'nin olması. Kimse kimseyi kandırmasın. Bugün HDP, PKK'nın talimatı, izni olmadan bir adım atamaz, bir kelime söyleyemez" - "Neden bu terör örgütüyle ve uzantısıyla ittifak kurmak zorunda kaldınız? Artık PKK'yı terör örgütü olarak görmüyor musunuz? Bundan dolayı mı? Eğer PKK'yı hala terör örgütü olarak görüyorsanız bu sefer, öyle gördüğünüz halde sizi birleştiren nedir, kim sizi bir araya getirdi? Bunu da açıklamak zorundasınız" - "Hangi güç farklı farklı görüşlerden olan partileri, PKK'yı, FETÖ'yü ve tüm terör örgütlerini aynı çatı altında birleştirdi? Bu konuda izahta bulunmak zorundalar"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 13:19
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: (1)
"Bizim belediye meclis üyesi olarak belirlediğimiz adayların tamamı CHP'li. Bunların her birisi savcılıktan temiz kağıdı almışlardır, YSK bunlar aday olup seçilebilir diye 'evet' demiştir" - "Senin istihbarat örgütün yok mu? Bunlar PKK'lı ise niye tutuklamadın? Nasıl olup da temiz kağıdı verdin? Eğer 'Böyle bir karalama kampanyasından yola çıkarak oy devşirebilir miyiz?' diye düşünüyorlarsa bu milletin aklı, belleği, neyin ne olduğunu görme gibi bir feraseti var" - "Kendisine bağlı bütün medya gruplarının ortak sesiyle adeta Mansur Yavaş'a savaş açtılar. Mansur Yavaş dik duran birisidir, böyle savaş açtılar diye diz mi çökecek?"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 12:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında soruları yanıtladı
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (4) - "(Ayasofya'nın ücretsiz olması) Olmayacak bir şey değil hatta üzerinde öyle dururuz ki, (adını) müze değil artık Ayasofya Cami olarak koyarız" - "Nasıl Sultanahmet Camisi'ne turistler geliyorlar, herhangi bir ödeme yapıyorlar mı? Ziyaretini Sultanahmet Camisi'nde, Süleymaniye Camisi'nde, Fatih Camisi'nde yapıyor. Aynı şeyi Ayasofya'da da yapar. Müze statüsünden çıkar. Zaten daha sonradan buraya böyle bir statü verildi. Bu da yine CHP zihniyetinin bir adımıdır. CHP zihniyetinin attığı bu adımı değiştiririz" - "Davamıza baş koyan arkadaşlarımız koltuk değil, halkımıza hizmet derdinde. Bu derdi olmayanlar, bu anlayışa sahip çıkmayanlarla yol yürüyemeyiz, yoldan çıkanları da zorla yola sokmak gibi bir zaman israfına girmeyiz" - "(Eski ABD Büyükelçisi Namık Tan) Bunlar ihanet içindeler. Sen bu milletin ekmeğini yiyeceksin, büyükelçilik yapacaksın ondan sonra terbiyesizce açıklama yapacaksın. Önce bir defa senin haddine mi? Sen büyükelçilik yaptın diye, emekli oldun diye sana bu sözü söyleme hakkını kim veriyor?" - "Türkiye'nin beka mücadelesi verdiği bu dönemde yeni bir siyasi oluşumdan ziyade güçlü bir birlikteliğe ihtiyacımız var"
Yayın Tarihi: 24-03-2019 23:11
"Erbakan'ın partisini getirip PKK'ya yamayan ben miyim?"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: - "Temel Karamollaoğlu'na şunun için kızıyorum, 'Süleyman Soylu sen çok ahlaksız bir kampanya yapıyorsun.' diyor. Ahlaksız kampanyayı yapan ben miyim? Ahlaksızlığı yapan ben miyim, yoksa 2 milletvekili için 24 Haziran seçimlerinde rahmetli Necmettin Erbakan'ın partisini getirip PKK'ya yamayan sen misin? Sen misin, ben miyim ahlaksız? Yazıklar olsun" - "Cumhuriyet tarihinin en büyük yakalamalarını yaptık. 7,2 ton esrar, 1,5 ton eroin, bir ton kokain, 260 ton bonzai sevk edeceklerdi Türkiye'ye. Çocuklarımızı zehirleyeceklerdi. Büyük mücadeleler veriyoruz" - "Bu seçim ders verme seçimi değildir. Bu seçim fire verme seçimi değildir, bu seçim Türkiye'ye güç, kuvvet ve kudret verme seçimidir"
Yayın Tarihi: 24-03-2019 21:00
Adana'da terör operasyonu
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 7 zanlıdan 3'ü tutuklandı, 4'ü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı
Yayın Tarihi: 24-03-2019 11:23
Malezya'da "Barış ve Dayanışma Yürüyüşü" etkinliği
Başkent Kuala Lumpur'da, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde 15 Mart'ta gerçekleşen terör saldırısını protesto etmek için düzenlenen etkinliğe Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Safa Kavakcı da katıldı
Yayın Tarihi: 23-03-2019 18:51
Senegal'de Yeni Zelanda'daki terör kurbanları anıldı
Yeni Zelanda'daki terör saldırısının kurbanları için Dakar Ulu Camii'nde anma programı düzenlendi - Senegalli Müslümanlar İttifakı Başkanı Ebubekir Mboup: - "Bugün Müslümanlar birçok yerde katlediliyor, dünya uluslararası toplum sesini çıkartmıyor"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 20:04
Yeni Zelanda'daki camiye yönelik terör saldırısı
Kastamonu ve Çankırı'da protesto gösterisi düzenlendi
Yayın Tarihi: 22-03-2019 16:55
Diyarbakır'da 4 sığına, 1 mevzi tespit edildi! 'İlk kez gördük'
İslam İşbirliği Teşkilatı Acil İcra Komitesi Toplantısı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (1) - "(Yeni Zelanda'daki terör saldırısı) Bu olay kökleri derinlere inen bir kinin, saplantının ve nefretin, inkarı mümkün olmayan bir dışa vurumudur" - "Cuma namazı için toplanan 51 kardeşimizin şehadeti, 47 kardeşimizin yaralanmasıyla sonuçlanan bu kalleş saldırı, asla sıradan bir hadise olarak görülemez" - "Yükselen kültürel ırkçılıktan sadece Müslümanlar değil, Museviler, Afrikalılar, Asya kökenliler, Romanlar da mağdur oluyor" - "İİT'in İslam dünyası ile tüm insanlığın geleceğini tehdit eden olaylar karşısında kayıtsız davranması düşünülemez" - "ABD Başkanı Trump'ın Golan Tepeleri ile ilgili talihsiz açıklaması, bölgeyi yeni bir krizin, yeni bir gerilimin eşiğine getirmiştir"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 11:31
Gaziantep'te FETÖ/PDY operasyonu
Örgütün askeri yapılanmasındaki eski öğrenci ve eski üsteğmen tutuklandı
Yayın Tarihi: 22-03-2019 10:11
FETÖ'nün "aktif" yapılanmasına yönelik soruşturma
Örgütün yeniden yapılanmaya çalıştığı iddiasıyla başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 7 kişi tutuklandı, 5 kişi adli kontrol şartıyla salıverildi
Yayın Tarihi: 21-03-2019 20:28
"İnançlara karşı ayrımcılık yapmak ülkeye en büyük ihanettir"
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım: - "Bin liranın değeri, Alevi'nin cebinde de Sünni'nin cebinde de aynı. Kaldırım taşlarına; Kürt, Türk, Çerkez, Laz aynı şekilde basıyor. Etnik kimliklere, inançlara karşı ayrımcılık yapmak, bu ülkeye en büyük ihanettir, en büyük haksızlıktır" - "Ne demek Kürt seçmen? Ne demek Türk seçmen? Ne demek Karadenizli ve Güneydoğu Anadolulu seçmen? Hepimiz bu ülkenin şerefli vatandaşlarıyız. Esenyurt'taki bir daire Kürt'e de Türk'e de aynı. Ekmeğimiz, suyumuz ve temel ihtiyaçlarımız hep aynı. Onun için ayrıştırmak bu ülke için yapılacak en kötü şeydir"
Yayın Tarihi: 21-03-2019 14:45
Jandarmanın "hassas burnu" teröristlerin patlayıcı düzeneğini buldu
Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, jandarmanın mayın arama köpeği "Posta" tarafından, teröristlerce hazırlanan el yapımı patlayıcı düzeneği bulundu
Yayın Tarihi: 21-03-2019 11:34
Hakkari'de terör operasyonu
Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda piyade tüfekleri ve mühimmat ele geçirildi
Yayın Tarihi: 21-03-2019 10:15
Kırmızı bültenle aranıyordu! Bursa'da yakalandı
İstanbul'da terör örgütü DEAŞ'a operasyon
Sansasyonel eylem hazırlığında olduğu iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli tutuklandı
Yayın Tarihi: 20-03-2019 20:29
Yeni Zelanda'daki iki camiye yapılan terör saldırısı
Christchurch kentinde 15 Mart'ta iki camiye düzenlenen terör saldırısının ardından kendisinden haber alınamayan 17 yaşındaki Malezya vatandaşının hayatını kaybettiği duyuruldu
Yayın Tarihi: 20-03-2019 19:53
"Oyları halktan, emirleri Kandil'den almasınlar istiyoruz"
İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy: "Belediye başkanları onları seçen halktan emir alsınlar. Oyları halktan, emirleri Kandil'den almasınlar istiyoruz" - "Halkına hizmet yapması için gönderilen paraları, millete hizmet için harcasın istiyoruz"
Yayın Tarihi: 20-03-2019 17:52
Adana'da terör propagandası operasyonu: 11 gözaltı