Avrupa'dan Türkiye'ye 'seçimleri erteleyin' çağrısı
Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi, Türkiye'ye 24 Haziran seçimlerini erteleme çağrısında bulundu. Gerekçe olarak mevcut koşullarda düzenlenecek seçimlerin 'Avrupa kriterlerine uygun olmayacağı' gösterildi.
Yayın Tarihi: 24-04-2018 12:56
GRAFİKLİ - Batı Afrika'nın en büyük hafızlık okullarından Koki Enstitüsü ayakta kalmaya çalışıyor
Senegal’deki Koki Hafızlık Kursu ve Şer’i İlimler Enstitüsü'ndeki 4 binden fazla öğrenci, zor koşullara rağmen hem hafızlık hem de okul eğitimlerini tamamlamaya çalışıyor - Koki Enstitüsü Eğitim Direktörü Şeyh Lo: - "Türkiye'nin ve İslam ülkelerinin buraya göstereceği ilgi, bütün Batı Afrika’ya gösterilmiş demektir" - Medresedeki hafızlardan Laye: - "Kuran'ı hatmettiğimde dualarıma Erdoğan'ı ve Türkiye'yi dahil ediyorum"
Yayın Tarihi: 24-04-2018 11:27
Türkiye kitap okumada Avrupa ülkelerini geride bıraktı
Eurostat verileri Türklerin birçok Avrupa ülkesi vatandaşından daha fazla kitap okuduğunu ortaya koydu.
Yayın Tarihi: 24-04-2018 02:45
Çipras'tan Türkiye açıklaması
Yunanistan Başbakanı Çipras: - "Türk Cumhurbaşkanı'nın ifadelerinin Yunanistan ile barışçıl ilişkilere ihtiyaçtan ve bunun değerinden bahsettiği kısımlarını memnuniyetle karşılıyoruz. Bu açıklamalar bir adımdır. Ancak tek başına yeterli değil. Pratikte bir yansıması da olması gerekli" - "Yunanistan, Türkiye ile güven ve diyalog inşa etmek istiyor. Aynı zamanda, Türkiye'nin Avrupa yoluna sıcak bakıyor ve destekçisi"
Yayın Tarihi: 23-04-2018 16:30
TBMM'nin açılışının 98. yıl dönümü
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: - "Türkiye, son 200 yıllık Türk Devlet tarihinin en güçlü dönemini yaşıyor. Yüz yıl önce olduğu gibi bugün de mazlum milletlerin umudu olarak, emin adımlarla doğru yolda yürümektedir" - "Türkiye, 24 Haziran'dan sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayata geçmesiyle birlikte, hızlı karar alma ve bu kararları etkin bir biçimde uygulayabilme kabiliyetini kazanacaktır"
Yayın Tarihi: 23-04-2018 15:40
Çinli ressamın fırçasından tarihi İpek Yolu
Çinli ressam Wang Lei, Çin ve Türk hükümetlerinin desteklediği proje kapsamında, tarihi İpek Yolu üzerindeki ülkelere giderek insan portrelerini ve tarihi eserleri tuvale aktarıyor - 4 yıldır sürdürdüğü çalışmalarının Türkiye ayağında Ankara, İstanbul, Çanakkale ve İzmir'in ardından Karabük'e gelen genç ressam, yaklaşık 100 eserden oluşacak sergisini Pekin ve Ankara'da açacak - Ressam Lei: - "Türkiye hakikaten efsanevi bir yer. Eski kültürler var, bir arada ve yaşıyor. Buradaki kültür karşısında şok oldum" - "70-80 resim çizdim. Proje sonunda 100 kadar eser ortaya çıkacak"
Yayın Tarihi: 23-04-2018 11:25
Judo: Ümit Kadınlar Avrupa Kupası
Türk sporcular, Çekya'daki müsabakaların ikinci gününü madalyasız kapadı
Yayın Tarihi: 22-04-2018 19:43
Türkiye'den Kabil'deki saldırıya kınama
Dışişleri Bakanlığı: - "Afganistan'ın huzur ve istikrarını hedef alan bu hain terör saldırısını şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz"
Yayın Tarihi: 22-04-2018 13:59
"Tatil ülkesi Türkiye'ye duyulan güven geri geldi"
Öger Tours üst yöneticisi Rosati: - "Tatil ülkesi Türkiye'ye duyulan güven geri geldi. Türkiye, sadece internet üzerinden değil, seyahat acentelerinde de aktif olarak sunuluyor" - Alman tur operatörlerinden FTI Grubunun CEO'su Gunz: - "Geçtiğimiz iki yıl içinde başka tatil hedefleri seçenler şimdi büyük ölçüde tekrar Türkiye'nin güney ve Ege sahillerine dönüyor" - "Türkiye klasik plaj tatilinin yanı sıra şehir gezileri, yürüyüş ve spor seyahatleri için fırsatlar sunuyor. Türkiye’yi ziyaret edenler bu çeşitliliği seviyor"
Yayın Tarihi: 22-04-2018 13:20
Ermeni mezaliminin üzerinden 100 yıl geçti
TEBAREN Başkanı Heyet: - "Ermeni çeteleri, 1918'de Rus, Fransız ve İngiliz devletlerinin desteğiyle, onların verdiği silahlarla Güney Azerbaycan bölgesinde 130 bini aşkın insanı katletti" - "Ermeniler taşeron olarak kullanıldı. Onların amacı, o bölgede bir Ermeni Hristiyan devleti kurmaktı" - "Batı Hristiyan dünyası Ermenileri her anlamda destekliyor. Dolayısıyla onların tarihçileri de her ne kadar tarafsızız deseler de yine de onların lehine yazıyor ve medyaları da onların lehine çalışıyor" - "Dağlık Karabağ'ın askeri seçenek dışında Ermenilerden alınmasının mümkün olmadığını düşünüyorum. Silahla alınmış bir toprak ancak silahla geri alınır" - "Türkiye, her zaman Azerbaycan'ın yanında oldu. Hem siyasi, hem askeri anlamda Türkiye her zaman Azerbaycan'ı destekledi"
Yayın Tarihi: 22-04-2018 12:49
Türkiye'deki uçuşların yüzde 46'sı İstanbul'dan yapıldı
Türkiye'deki tüm havalimanlarından 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018'in ilk çeyreğinde yapılan 6 milyon 78 bin 531 uçuşun yaklaşık yüzde 46'sı, Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından icra edildi - Bu dönemde, her iki havalimanında, iç ve dış hatta 2 milyon 850 bin 734 sefer düzenlendi
Yayın Tarihi: 22-04-2018 11:06
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'nin Türkiye raporuna tepki!
Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin 2017 İnsan Hakları Raporunun Türkiye bölümü hakkında, "Mevcut raporun terör iltisaklı çevrelerin iddia ve ithamlarını gerçek gibi sunmak suretiyle bu sorumluluktan uzak bir anlayışla kaleme alınmış olması tarafımızda derin düş kırıklığı yaratmıştır." açıklaması yaptı.
Yayın Tarihi: 22-04-2018 09:09
"11. Ulusal Zeytinyağı Oskarları Ödül Töreni"
Gaziantep'teki törende kimyasal analiz testinden başarıyla geçen 82 zeytinyağı üreticisine çeşitli hediyeler verildi - Zeytin Dostu Derneği Başkanı Çetin: - "Zeytin, Mezopotamya'dan dünyaya yayılmıştır. Mardin'in Derik ilçesinde bulunan zeytinler, dünyanın ilk zeytinleri diyebiliriz" - "Türkiye, son yıllarda yapılan dikimlerle en çok zeytin ağacı olan ikinci ülke konumuna geldi. Türkiye'de 41 ilde zeytin üretimi yapılmaktadır" - GTB Yönetim Kurulu Başkanı Akıncı: - "Zeytinde hedefimiz sektörde hep üst sıralarda yer almak. Bu bağlamda şehrimizde özellikle son yıllarda gerek üretim gerekse de teknolojik altyapı ve Ar-Ge çalışmaları noktasında önemli adımlar atıldı"
Yayın Tarihi: 21-04-2018 23:30
Ürdün'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği
Ürdün'ün başkenti Amman'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla festival düzenlendi.
Yayın Tarihi: 21-04-2018 22:41
Voleybol: 17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası
Türkiye: 3 - Bulgaristan: 1 - 17 Yaş Altı Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'nı 3. tamamladı
Yayın Tarihi: 21-04-2018 19:13
Çelik'ten Avusturya ve Hollanda'nın açıklamalarına sert tepki
AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik: - "(Avusturya ve Hollanda'nın 24 Haziran seçim çalışmalarına izin vermeyecekleri yönündeki açıklamaları) Avusturya Başbakanı (Kurz) ve Hollanda Başbakanı (Rutte) açıktır ki bu kararları alırken demokratik değerlere yaslanmıyorlar, Türkiye düşmanı ve ırkçı siyasal hareketlere selam gönderiyorlar" - "Avusturya ve Hollanda bu yaklaşımlarıyla kendi ülkelerindeki demokratik değerleri zehirliyorlar. Böyle yaparak, AB değerlerine düşman olan ırkçı siyasi hareketlerin büyümesine katkı sağlıyorlar" - "Her iki ülkede de ırkçı siyasi hareketler bu yaklaşımlar yüzünden güçleniyor" - "Avrupa'nın içine bir türlü, dışına başka türlü demokratik yaklaşım olmaz" - "Demokrasi konusunda sözlerinin itibarı olsun istiyorlarsa önce Türkiye karşıtlığından uzak kararlar almalılar"
Yayın Tarihi: 21-04-2018 16:42
Dünyanın saklı kalmış en güzel koyları açıklandı! İşte Türkiye'deki o yer...
"Sırbistan Cumhurbaşkanı 7 Mayıs'ta Türkiye'ye gelecek"
Sırbistan'ın Ankara Büyükelçisi Markovic: - "Cumhurbaşkanımız (Aleksandar Vucic) 7 Mayıs'ta Ankara'ya resmi ziyarette bulunacak" - "İlişkilerimizin geleceği ekonomiye dayalı olacak" - "Türk otel ve tesislerinde sunulan misafirperverlik ve kalite belki de dünyada sunulan turizm hizmetlerinin en iyisi" - "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve kendi cumhurbaşkanıma en azından günlük hayatta iletişim kuracak kadar Türkçe öğrenmeye söz verdim"
Yayın Tarihi: 21-04-2018 11:09
"Marmara Bölgesi'ndeki barajların yeni risk analizleri yapılmalı"
Türkiye Baraj Güvenliği Derneği Başkanı Prof. Dr. Tosun: "Güncellenmiş veriler kullanmak suretiyle Marmara Bölgesi'ndeki özellikle Bursa-Balıkesir arasındaki barajlarda yeni risk analizlerini bir şekilde yapmamız gerekiyor. Bu barajlar güvensizdir anlamına gelmiyor. Bu bir teknik yaklaşım. Teknik yaklaşım çerçevesinde yeni verileri kullanmak suretiyle sismik risk analizlerini yapmamız lazım" - "Türkiye'de planlı, projeleri yapılan barajlarımız için yaşanan bir problem söz konusu değildir. Ancak bu olmayacağı anlamına da gelmemektedir. Bu alandaki çalışmalarımızı daha geniş bir perspektife yaymak suretiyle yapmak mecburiyetindeyiz"
Yayın Tarihi: 21-04-2018 11:07