Türkiye Haberleri

Alman iş adamlarından Türkiye çıkarması
Alman Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, 24 Ekim’de Alman iş adamlarının yoğunlukta olduğu bir heyetle Türkiye’ye gelecek - Ziyaretin Almanya ile Türkiye arasında yüz yıla dayanan ekonomik, ticari ve dostane ilişkilerin artırılarak devam etmesine katkı yapması bekleniyor
Yayın Tarihi: 20-10-2018 11:16
MÜSİAD, Türkiye-Çin iş birliğini perçinleyecek
MÜSİAD Yurt Dışı Teşkilatlanma Başkanı İbrahim Uyar: - "MÜSİAD olarak iki ülkenin daha çok yakınlaşması ve birlikte büyük projelere imza atmasına ticari katkı sağlamak amacıyla bütün gücümüzle çalışacağız"
Yayın Tarihi: 20-10-2018 11:14
Çavuşoğlu Kosova Başbakanı ile bir araya geldi
Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu kabul etti
Yayın Tarihi: 20-10-2018 11:04
Çavuşoğlu-Pacolli ortak basın toplantısı
Kosova Birinci Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Behgjet Pacolli: - "Türkiye desteklemeye devam ediyor ve gelecekte de Kosova’yı destekleyeceğine dair garanti aldım. Kosova, Türkiye’nin desteği olmadan mevcut temposuyla ilerlemede zorluk çekecekti" - "Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığına 600’ün üzerinde irili-ufaklı projelerle destek vermesi, milyonlarca avro yatırım yapmaya devam etmesinden ötürü teşekkürlerimi sundum"
Yayın Tarihi: 19-10-2018 21:06
Çavuşoğlu-Thaçi görüşmesi
Thaçi, Çavuşoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı ofisinde kabul etti
Yayın Tarihi: 19-10-2018 20:59
Çavuşoğlu-Pacolli ortak basın toplantısı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Kardeş Kosova'dan Türkiye'de darbe yapmış teröristleri burada bulundurmasını istemeyiz. Bize iade etmesi gereken teröristleri de iade etmesini bekleriz" - "Kosova'nın bağımsızlığı, toprak bütünlüğü ve egemenliği bizim için esastır. Kosova'nın daha fazla ülke tarafından tanınması için biz kampanyamızı sürdürüyoruz"
Yayın Tarihi: 19-10-2018 20:27
Türk polisinden Arnavutluk polisine eğitim
Emniyet Genel Müdürlüğünce Arnavutluk polisine verilen "Dini istismar eden terör örgütleriyle mücadele" konulu eğitim tamamlandı
Yayın Tarihi: 19-10-2018 17:18
Çavuşoğlu-Bushati ortak basın toplantısı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: (2) - "Arnavutluk'ta Türkiye aleyhine faaliyet gösteren (FETÖ iltisaklı) kuruluşların devralınmasını ya da kapatılmasını bekliyoruz. Bu, bizim en doğal hakkımız" - "(Kaşıkçı olayı) Elbette bu konuda elimizde şu ana kadar yapılan araştırma ve soruşturmalar neticesinde bilgiler, deliller var ama bunların hepsini tamamen net bir şekilde ortaya çıktıktan sonra tüm dünya kamuoyuyla paylaşacağız" - "(Makedonya'nın NATO'ya adaylığı sürecinin) Bu sürecin, kesilmeden NATO tarafından devam ettirilmesi gerekiyor"
Yayın Tarihi: 19-10-2018 13:59
"Türkiye bağımsızlığını koruyan devletler arasında"
Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov: - "Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde bağımsızlığını koruyan devletler arasına girdi. Bu yüzden ABD, Türkiye ile devamlı temas kurmaya çalışıyor" - "Suriye krizinin çözümüne giden yolda Türkiye bizim için önemli bir ortak"
Yayın Tarihi: 19-10-2018 13:28
"Türkiye'nin herhangi bir yetkiliye ses kaydı vermesi söz konusu değil"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:(1) - "(Kaşıkçı olayı) Ortaya çıkacak sonuçları tüm dünyayla paylaşacağız. Herhangi bir ülkeyle o ya da bu bilgiyi paylaşmamız söz konusu değil" - "(Kaşıkçı olayı) Türkiye'nin Pompeo ya da herhangi bir Amerikalı yetkiliye herhangi bir ses kaydı vermesi söz konusu değil" - "Arnavutluk'tan iadesini talep ettiğimiz FETÖ mensupları var ve bunları dost Arnavutluk'tan bekliyoruz"
Yayın Tarihi: 19-10-2018 12:25
ANALİZ - Rusya’nın Orta Asya Türk Cumhuriyetleri üzerindeki ekonomik etkisi
Rusya, Çar Büyük Petro’nun belirlediği politika doğrultusunda 300 yıldır Orta Asya Türk Cumhuriyetleri üzerindeki hakimiyet mücadelesini ekonomik anlamda da sürdürürken, Türkiye ve Çin'in bölgedeki etkisi artarak devam ediyor
Yayın Tarihi: 19-10-2018 11:10
Pompeo'nun "Kaşıkçı cinayetinin ses kaydını dinlediği" iddiası
Ankara'da çarşamba günü temaslarda bulunan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğüne ilişkin ses kayıtlarının dinletildiği ve kaydın deşifresinin verildiği iddia edildi - Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert: - "Bakan Pompeo, Kaşıkçı'nın ortadan kaybolmasına ilişkin ne bir ses kaydını dinledi ne de kaydın deşifresini gördü"
Yayın Tarihi: 19-10-2018 03:36
Türkiye'den Yunanistan'a sert uyarı!
Enerji Bakanlığı tarafından Yunanistan'a bir tepki daha geldi. Bakanlık tarafından yapılan açıkalamada, "Yunanistan gerilimi tırmandıracak girişimlerden uzak durmalı. Türkiye uluslararası hukuktan doğan hakkını sonuna kadar kullanacak." ifadelerine yer verildi.
Yayın Tarihi: 18-10-2018 19:21
ABD'den son dakika Türkiye açıklaması
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı için gerçekleştirdiği Suudi Arabistan ve Türkiye ziyaretlerini değerlendirdi. Pompeo, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın soruşturma sonuçlarını ABD ile paylaşacağını söylediğini aktardı.
Yayın Tarihi: 18-10-2018 18:37
Beyrut Büyükelçisi Çakıl'dan AA'ya ziyaret
Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl: "Anadolu Ajansı yaptığı haberlerle, hem Lübnan hem de Ortadoğu'daki güncel olayları, bizim de çok yakından ilgilendiğimiz gelişmeleri, kapsamlı bir şekilde takip etmemize vesile oluyor"
Yayın Tarihi: 18-10-2018 17:44
Ürdün ile Türkiye arasında "turizmi canlandırma" görüşmeleri
Ürdün ile Türkiye arasında "turizmi canlandırma" görüşmeleri
Yayın Tarihi: 18-10-2018 17:17
Türkiye'den Yunanistan'a uyarı
Dışişleri Bakanlığı: - "Yunanistan'a bölgede (Akdeniz'de) bir tırmanmaya neden olacak davranışlardan uzak durmasını salık veriyoruz" - "(Türkiye'nin Akdeniz'deki kıta sahanlığında başlattığı yeni sismik araştırma faaliyetine ilişkin) Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından bu hususta dün yapılan basın açıklaması uluslararası hukuk bakımından tamamen temelsizdir"
Yayın Tarihi: 18-10-2018 16:53
Türkiye ve Yunanistan arasında büyük gerilim!
Doğu Akdeniz'de araştırma yapan Barbaros Hayrettin Paşa gemisini taciz eden Yunan fırkateyni, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurlarınca engellendi.
Yayın Tarihi: 18-10-2018 16:41
"Türkiye göç akınını iyi yönetti dünyaya standart belirledi"
UNFPA Türkiye Temsilcisi Karl Kulessa: - "(Göçün nüfusa etkisi) Bu, kapsamlı bir kalkınma yaklaşımı gerektirir. Mülteci nüfusunun büyüklüğü açısından ele alırsak Türkiye bu akını oldukça iyi yönetti, dünyaya bu konuda izlenecek bir standart belirledi. Bir sonraki meydan okuma ise entegrasyon yolunda nereye gideceğimiz" - "Bireylerin doğurganlık seçimlerini sağlamak sadece bir hak değil, iyi bir politikadır" - "Her birey için doğru üreme sağlığı ve aile planlaması seçeneklerinin neler olduğuna ilişkin bir anlayış oluşturmak için hükümetlerin, toplum liderlerinin, sivil toplumun ve elbette bireylerin dahil olduğu sürdürülebilir ve kültürel açıdan duyarlı yaklaşım gerekli"
Yayın Tarihi: 18-10-2018 11:01