Türkiye Haberleri

"Sudan ile Türkiye arasında güçlü ilişkiler bulunuyor"
Sudan Devlet Başkanı Yardımcısı İbrahim es-Senusi, Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu ile bir araya geldi - Senusi: "Sudan ile Türkiye arasında güçlü ilişkiler bulunuyor"
Yayın Tarihi: 09-12-2018 22:46
"Çok şükür ki Türkiye'deki Müslümanlar Filistin'in arkasında"
Filistinli gazeteci Zaher Elbek: "Çok şükür Türkiye'deki Müslümanlar Kudüs ve Filistin'in her zaman arkasında. Çok şükür hem muzaffer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem de Türkiye halkı her zaman Kudüs'ün arkasında duruyor. Bu, bize çok büyük bir destek"
Yayın Tarihi: 09-12-2018 21:57
Ajanslar 'son dakika' koduyla duyurdu! Suudi Arabistan'dan flaş Türkiye kararı
AFP'nin son dakika olarak geçtiği habere göre, Suudi Arabistan, Türkiye'nin Kaşıkçı cinayeti soruşturmasında adı geçen Suudi vatandaşları hakkındaki iade talebini reddetti.
Yayın Tarihi: 09-12-2018 21:45
Ardahanlı öğrencilerin başarısı gururlandırdı
"2018 MakeX Türkiye Şampiyonası"nda takım halinde birinci olan Ardahanlı öğrenciler, Çin'de gerçekleşen uluslararası yarışmada 350 takım arasında ilk 10'a girmeyi başardı
Yayın Tarihi: 09-12-2018 19:03
Ruhani’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a övgü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD yaptırımlarına karşı ortaya koyduğu tavrı takdirle karşıladıklarını belirten İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "İran, Türkiye Cumhurbaşkanı ve devletinin İran ile iş birliğini geliştirmeye verdiği önem nedeniyle takdirlerini sunmakta ve bunu memnuniyetle karşılamaktadır." dedi.
Yayın Tarihi: 09-12-2018 04:35
"Türkiye'nin farklı illerinde Özbekistan'ı tanıtacağız"
Özbekistan'ın Ankara Büyükelçiliğinde Anayasa Günü dolayısıyla program düzenlendi - Büyükelçi Alişir Azamhocayev: "Elçiliğin katkıları ve Özbek öğrencilerin katılımıyla Türkiye'nin farklı illerinde Özbekistan'ı tanıtacağız"
Yayın Tarihi: 08-12-2018 23:00
Konserve kutularından kurtulan Suriyeli Maya ülkesine yürüyerek döndü
AA ekiplerinin dramını dünyaya duyurmasının ardından Türkiye'nin sahip çıktığı 8 yaşındaki yürüme engelli Maya, protez bacaklarının takılması ardından Suriye'deki evine yürüyerek döndü - Maya'nın babası Ali Meri: - "Maya protez ayağına kavuştuğu için çok mutlu. Türk hükümetine çok teşekkür ederiz" - Türk Kızılayı Suriye Alan Koordinatörü Kadir Akgündüz: - "Maya bugün yürüyerek annesine kavuştu"
Yayın Tarihi: 08-12-2018 14:52
İsrailli, Filistinli ve Türk şefler birlikte yemek yaptı
Arap yemekleri yapan şef Atamna İsmail tarafından dört yıl önce Hayfa'da başlatılan ve İsrail Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen Arap Yemek Festivalinin bu yılki odak noktası Osmanlı Türk mutfağı oldu - Festivalde buluşan Urfa asıllı İsrailli Yahudi şef Cohen, İsrail vatandaşı olan Filistin asıllı Arap şef Atamna İsmail ve İzmir'den gelen Türk şef Demirasal birlikte çiğ köfte, tanduri ve dolma gibi yemekler yaptı - Şef Cohen: "Yemeklerin herkesin anladığı uluslararası bir dil olduğunu düşünüyorum. Siyaset konuşacağımıza önce birlikte yemek pişirelim ve diğer alanlardaki sorunların da çözüleceğini umalım" - Şef Demirasal: "Türk yemekleri ile buradaki yemekler bir birine çok benziyor, festivalde bu yıl Türk yemekleri konseptinin öne çıkarılmasının da aslında bu benzerliğe vurgu yapmak" - Şef Atamna İsmail: "Yemek kültürü ülke sınırı tanımıyor ve etkileşime bir şekilde devam ediyor. Bölgeyi birleştiren bu etkileşimin devam etmesi herkesin yararına"
Yayın Tarihi: 08-12-2018 12:55
Karsu Dönmez Türk kültürünü dünyaya tanıtıyor
Hollandalı gurbetçi bir ailenin kızı olan genç müzisyen Karsu Dönmez, dünya çapında verdiği konserlerde Türkiye'yi ve Türk kültürünü tanıtıyor - Dönmez'in piyano çalarak özgün yorumuyla seslendirdiği eserler, Brezilya'dan Fas'a, ABD'den Endonezya'ya uluslararası çapta büyük beğeni topluyor - Türk piyanist, besteci ve caz sanatçısı Karsu Dönmez: -"Yurt dışındaki konserlerimde Türkçe şarkılar söylüyorum. Mesela 2-3 yıl önce Endonezya'daki konserimde (dinleyicilerle) beraber Gesi Bağları'nı, Domates Biber Patlıcan'ı söyledik" - "Onlara Türk kültürünü anlatıyorum, ninemi anlatıyorum" - "Ninem ilk kez konserime geldiğinde 'Ya kızım, ben cazdan falan anlamam, sen bana 'Gesi Bağları'nı çal' dedi" - "Yunanistan'da Suriyeli çocuklar için bir okul açtık. Türkiye'ye de bir okul açmayı çok isteriz" - "Türkiye'de Sezen Aksu ile düet yapmak isterim"
Yayın Tarihi: 08-12-2018 11:13
TBMM Başkanı Yıldırım İranlı mevkidaşı Laricani ile görüştü
TBMM Başkanı Binali Yıldırım: "Komşuyuz, kardeşiz, asırlardan bu yana beraber yaşıyoruz. Dolayısıyla İran'ın başına bir iş gelirse biz kendi başımıza gelmiş gibi kabul ediyoruz. Sizin sevinciniz bizim de sevincimizdir"
Yayın Tarihi: 07-12-2018 19:08
Türkiye ve ABD anlaştı! İşte alınan kararlar
Türkiye ve ABD'den yapılan ortak açıklamada, tarafların Münbiç yol haritasında yıl sonuna kadar hızlandırılmış ilerleme taahhütü verdiği belirtildi.
Yayın Tarihi: 07-12-2018 17:30
TBMM Başkanı Yıldırım İran'da
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Türkiye, İran, Rusya, Çin, Pakistan ve Afganistan arasındaki "Terörizmle ve Aşırıcılıkla Mücadele" konulu Meclis Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere Tahran'a geldi
Yayın Tarihi: 07-12-2018 16:25
Genç sanatçı Karsu Dönmez YTB personeliyle bir araya geldi
Hollandalı gurbetçi bir ailenin kızı olan piyanist müzisyen Karsu Dönmez, Ankara'da YTB personeliyle bir araya geldi - YTB Başkanı Abdullah Eren: - "Avrupa'daki Türk varlığının çok büyük bir zenginlik olduğunu düşünüyorum" - Karsu Dönmez: - "Bütün dünyaya Türk müziğini, ailemi, köyümü ve kültürümüzü anlatıyorum"
Yayın Tarihi: 07-12-2018 14:43
Türk-Amerikan ilişkileri Washington'da masaya yatırıldı
Washington'da düzenlenen panele katılan uzmanlar, Türk-Amerikan ilişkilerinin bu yıl olduğu gibi 2019 yılında da zor bir süreçten geçeceğine işaret etti
Yayın Tarihi: 07-12-2018 01:55
Türkiye, İran'da yaşanan terör saldırısını kınadı
Türkiye, İran'da yaşanan terör saldırısını kınadı
Yayın Tarihi: 06-12-2018 22:20
Terörün Avrupa'da en çok gerilediği ülke Türkiye
Merkezi Avustralya'da bulunan Ekonomi ve Barış Enstitüsünün raporuna göre, Türkiye geçen yıl Avrupa’da terörün en çok gerilediği ülke oldu - Avrupa genelinde terör dolayısıyla yaşanan ölümler yüzde 75 oranında azalırken, Türkiye'de bu oran yüzde 81 olarak gerçekleşti
Yayın Tarihi: 06-12-2018 15:29
Türkiye ve ABD Suriye konulu 3. toplantıyı yarın yapacak
Türkiye ve ABD Suriye konulu 3. toplantıyı yarın yapacak
Yayın Tarihi: 06-12-2018 15:26
"Brexit'ten dolayı Frankfurt'a 750-800 milyar avroluk varlık gelecek"
Frankfurt Finans Merkezi Genel Müdürü Hubertus Vath: - "Brexit sonrası bankaların 750-800 milyar avroluk varlıklarını transfer etmelerini bekliyoruz" - "Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkiler uzun, kökleşmiş ve yakın ekonomik bağlantılara sahip. Bu yüzden özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan piyasalardaki şirketler ve hükümetler için Frankfurt, Avrupa sermaye piyasalarına en iyi erişimi sağlarken, 160'dan fazla uluslararası bankaya ve finansal hizmet sektörüne erişimi çok açık bir ortamda sunuyor"
Yayın Tarihi: 06-12-2018 11:06
"Özbekistan'a erken gelen yatırımcı hızlı yol alır"
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Akçakaya: - "Özbekistan'da, turizm sektöründe olduğu gibi diğer bütün sektörlerde Türk yatırımcılar için büyük fırsatlar mevcut" - "Özbekistan, Türkiye gibi turizmde ciddi mesafe katetmiş ülkelerle iş birliği yaparak tecrübelerinden faydalanabilir" - "Türk yatırımcıların erken davranması lazım. Yatırımcılar, iki ülke arasındaki olumlu gelişmelerden ve iyimser ortamdan faydalanmalı. Bence erken gelen hızlı yol alır"
Yayın Tarihi: 06-12-2018 11:05
Tayland Milli Günü resepsiyonu
Tayland’ın merhum Kralı Bhumibol Adulyadej’in doğum günü dolayısıyla Ankara’da düzenlenen resepsiyona, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan katıldı
Yayın Tarihi: 05-12-2018 21:40