uçak Haberleri

Ukrayna'da savaş uçağı düştü: 2 ölü
Ukrayna'ya ait Su-27 savaş uçağı NATO tatbikatı sırasında düştü, 2 pilot yaşamını yitirdi
Yayın Tarihi: 16-10-2018 19:57
Ukrayna uçağı düştü! İki pilot...
Ukrayna Hava Kuvvetleri'ne ait uçak, eğitim uçuşu sırasında düştü. Uçakta iki pilotun olduğu bildirildi. Olayda bir ABD ve bir Ukrayna askerinin hayatını kaybettiği belirlendi.
Yayın Tarihi: 16-10-2018 18:54
İran, düşen Türk jetiyle ilgili yeni fotoğraflar paylaştı
Suudi Arabistan'a ait askeri uçak düştü!
Suudi Arabistan'ın kuzeybatısındaki Tebuk bölgesinde askeri eğitim uçağının düştüğü bildirildi.
Yayın Tarihi: 16-10-2018 08:29
GAP Havalimanı'nda yangın tatbikatı
Şanlıurfa'da gerçekleştirilen tatbikatta GAP Havalimanı'na indiği sırada kaza yapan uçakta çıkan yangın söndürüldü
Yayın Tarihi: 15-10-2018 17:36
Böylesi görülmedi! Hostes uçaktan düştü
Hindistan havayolları şirketi Air India'ya ait bir uçakta hostes, Mumbai Havalimanı'nda park halindeki uçaktan düşerek yaralandı.
Yayın Tarihi: 15-10-2018 13:50
Uçak kalabalığın üzerine düştü: Ölü ve yaralılar var!
Almanya’da Cessna tipi uçak gösteri uçuşu yaptıktan sonrasında piste iniş yaparken kontrolden çıkıp izleyicilerin arasına daldı. Kazada 3 kişi öldü, 8 kişi de yaralandı.
Yayın Tarihi: 14-10-2018 19:23
Hindistan'da uçak kalkışta havaalanının duvarına çarptı
Hindistan'da uçak kalkışta havaalanının duvarına çarptı
Yayın Tarihi: 12-10-2018 14:11
Suudi Arabistan'dan gelen özel uçak aranmış
Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Washington Post Yazarı Cemal Kaşıkçı'nın kaybolduğu gün, Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nde bekleyen, Suudi Arabistan'dan gelen özel bir uçak ile yolcuların arandığı öğrenildi - Aramada herhangi bir bulguya rastlanmaması üzerine özel uçağın yola çıktığı bildirildi
Yayın Tarihi: 09-10-2018 16:46
Suudi Arabistan'dan gelen uçak didik didik aranmış
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda kaybolduğu gün, Suudi Arabistan'dan Atatürk Havalimanı'na inen 2 uçakla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.
Yayın Tarihi: 09-10-2018 14:32
Uçakta panik anları! 'Yolcumuz kusuyor'
Türk Hava Yolları’nın Paris-İstanbul seferini yapan Boeing 737-800 tipi uçağında bir yolcunun iniş sırasında rahatsızlanması üzerine pilot, Hava Trafik Kontrol Merkezi’ne, “Az önce bir yolcumuz rahatsızlandı. Kusuyor, tuvaleti kullanma durumu olduğu için inişi iptal etme durumumuz olabilir” anonsunda bulundu.
Yayın Tarihi: 09-10-2018 12:49
İstanbul'un suyu havadan denetleniyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Marmara Denizi ile İSKİ içme suyu havzalarını her türlü kirlilikten korumak için havadan denetim yapıyor - Kiralanan iki uçakta, her sabah denizdeki araçların kaptanlarına "Denizlerimizi kirletmeyin. Havadan takip ediliyorsunuz" anonsu geçilirken, temmuz ayında hizmete alınan uçaklarla 100 saat uçuş gerçekleştirildi - Uçaklarla havadan fotoğraf ve görüntü alınırken, deniz ve içme suyu havzasını kirlettikleri tespit edilenlere bir milyon 425 bin 999 lira ceza kesildi - İBB Başkanı Mevlüt Uysal: - "Uçaklarımızla İstanbul Boğazı'nı, Marmara ve Karadeniz kıyılarını, İSKİ ve Melen'deki içme suyu havzamızı kontrol ettiriyoruz. Denetimler sayesinde, deniz ve içme suyu havzalarındaki kirlilik önemli ölçüde azaldı. Her şeye rağmen denizlere kirli sularını akıtan ya da denizlere akan derelere kimyasal atıklarını boşaltan fabrikalara cezalar kesiliyor" - "İstanbul, deniziyle güzeldir. İstanbul'da deniz temiz ise güzelliği her zaman korunur. Deniz kirlenirse, o güzellik kaybolur. Onun için İstanbul ve denizler hepimizin. İstanbul, denizsiz yapamaz. İstanbul'daki denizlerimize sahip çıkalım"
Yayın Tarihi: 09-10-2018 10:19
Atatürk Havalimanı'nın "zamana karşı yarışan" emekçileri
Atatürk Havalimanı'nda, THY ile bazı özel şirketlerin uçaklarını hijyen kurallarına uygun şekilde, teknolojik ekipmanlarla yaklaşık 15 dakikada uçuşa hazırlayan temizlik görevlileri, misafirleri olarak gördükleri yolcuların seferde rahat etmesi için yoğun çaba harcıyor - TGS Yer Hizmetleri Şirketi'ne bağlı 7 kişilik ekiplerden oluşan, yolcuların ayrılmasının ardından uçağa giden temizlik görevlileri, maskelerini takıp, özel kıyafetlerini giyerek, temizlik donanım el kitabında belirtilen kural ve standartlara uygun şekilde uçakları temizliyor - Ekip sorumlusu Adem Can: - "Dar gövde uçaklarda 15 dakika, geniş gövdede 27 dakikada temizlik yapılıyor. Yolcu memnuniyetini esas alarak, misafirlerimizin kendini daha iyi hissetmesi ve temiz bir ortamda uçması adına bu görevi yapıyoruz" - "THY yolcusu, bizim misafirimiz. Biz misafirimizi nasıl evimizde ağırlıyorsak, onlar gelmeden temizlik yapıyorsak uçakta da yolcunun rahat etmesi açısından aynı şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz"
Yayın Tarihi: 09-10-2018 02:46
Gizemli uçak merak konusu olmuştu! Sırrı çözüldü
Marmaris’te geçen günlerde alçaktan uçuş yapan uçağın bölgede özel alıcı sistemler ile maden arama uçuşu gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı adına uçan Cessna Grand Caravan tipi uçakta, Maden Tetkik Arama’dan (MTA) jeofizik mühendislerinin bulunduğu öğrenildi.
Yayın Tarihi: 08-10-2018 17:00
Ülkelerin askeri uçak güçleri belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada?
Marmaris semalarındaki gizemli uçak!
Marmaris'in denize kıyısı bulunan kırsal mahallelerinde, iki gündür tek motorlu uçağın saatlerce alçak uçuş yaparak dolaşması, bazı endişe ve söylentilere neden oldu. Bölgedeki 3 mahallenin muhtarı ilgili resmi kurumları aramalarına rağmen kimseden bir şey öğrenemediklerini belirtirken, uçağın havadan görüntüler çekerek haritalandırma çalışması yaptığı değerlendiriliyor.
Yayın Tarihi: 07-10-2018 21:44
Moskova yakınlarında yere çakıldı!
Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarında MİG-29 tipi bir askeri jet düştü.
Yayın Tarihi: 05-10-2018 12:19