Whatsapp Haberleri

Kaspersky Lab'dan WhatsApp açıklaması
Kaspersky Lab Zararlı Yazılımla Mücadele Uzmanı Victor Chebyshev: - "Mevcut bilgilere göre, saldırganlar WhatsApp uygulamasında istedikleri kodları çalıştırabiliyor ve cihazın belleğinde saklanan yazışma arşivi, kamera ve mikrofon verileri gibi birçok farklı veriye erişebiliyor" - "Tüm kullanıcılara, zararlı yazılımın yararlandığı açıkları kapatan yeni yazılım güncellemesini bir an önce kurmasını öneriyoruz"
Yayın Tarihi: 15-05-2019 11:52
Casus yazılım WhatsApp üzerinden cep telefonlarını hedef aldı
Financial Times gazetesi, casus yazılımın İsrailli NSO Grup firması tarafından geliştirildiğini yazdı - WhatsApp'ın sözcüsü, kötücül yazılımın, uygulamanın arama fonksiyonu üzerinden sadece cevapsız çağrılar yoluyla telefonlara sızabildiğini söyledi - NSO Grup'un geliştirdiği bir casus yazılımın ismi, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde geçmişti
Yayın Tarihi: 14-05-2019 10:37
Definecilerin kazdıkları kuyuda mahsur kalması
Bursa'nın İznik ilçesinde 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan kaçak kazıyla ilgili gözaltına alınan 4 şüpheli, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı - İznik Müze Müdürlüğünce bölgede yapılan araştırmada söz konusu alanda eski dönemlere ait herhangi bir yaşam alanının olmadığı ve tarihi bir bulguya rastlanmadığı öğrenildi
Yayın Tarihi: 22-04-2019 14:29
Facebook, Instagram ve WhatsApp'a yeniden erişim sağlandı
Facebook, Instagram ve WhatsApp'a yeniden erişim sağlandı
Yayın Tarihi: 14-04-2019 17:02
Facebook, Instagram ve WhatsApp'a erişim kesildi
Facebook, Instagram ve WhatsApp'a erişim kesildi
Yayın Tarihi: 14-04-2019 15:53
Bakan Soylu'dan sosyal medyadaki paylaşımlara yalanlama
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: - "Sosyal paylaşım sitelerinde ve WhatsApp gruplarında benim tarafımdan yapıldığı iddia edilen açıklamaların hiçbir gerçeklik payı yoktur"
Yayın Tarihi: 03-04-2019 21:18
Estetik fırsatçılığına karşı mobil ihbar hattı
Türk Dermatoloji Derneğince, halk sağlığını tehdit eden ve hekim olmayan kişiler tarafından yapılan cilt ve estetik uygulamalarına karşı "WhatsApp İhbar Hattı" kuruldu - Dernek Başkanı Prof. Dr. Emel Erdal Çalıkoğlu: - "Bir ay içerisinde ihbar hattına şikayetler yağdı. Bunları değerlendiriyoruz. Her şikayeti dikkate alıyoruz. Sağlık açısından yapabileceklerimiz varsa da ilgili tıbbi kuruluşa yönlendirme konusunda yardımcı oluyoruz. Bu hat bize aynı zamanda durumun ne kadar vahim olduğunu gösterdi. Bir benin, doktor olmayan kişi tarafından asitle yakılması gibi bir tablo ile karşılaştık" - "Lazer epilasyon yanıkları ilk sırada yer alıyor. İlginç olan, geçen dönemlerde görmediğimiz kadar lazer ile çok dövme silme işleminin doktor olmayan kişiler tarafından yapıldığını ne yazık ki gördük"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 11:05
"Facebook, Instagram ve Whatsapp'ta global sorun yaşanıyor"
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan: - "Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşanmakta olup, ülkemizde de kısmen hissedilmektedir" - "Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi @trcert ekiplerimiz siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip etmektedir"
Yayın Tarihi: 13-03-2019 22:44
Dolapta yakalanmıştı! WhatsApp mesajları ortaya çıktı
FETÖ'nün darbe girişimini yönetmek için darbeci askerlerin WhatsApp'ta oluşturdukları grup üzerinden yazışma yaptığı, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Çengelköy'deki olayları koordine ederek yönettiği tespit edilen, 9 kez ağırlaştırılmış müebbet ve bin 805 yıl hapis cezasına çarptırılan darbeci albay Muammer Aygar, elde edilen birçok delile rağmen darbe girişimine katılmadığını iddia ederek örgütün "inkar stratejisini" izledi.
Yayın Tarihi: 15-02-2019 13:13
"Facebook, Whatsapp ve Instagram mesajları entegre edilecek"
Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg'in Whatsapp, Instagram ve Facebook Messenger'daki mesajları tek bir platform altında toplamayı planladığı öne sürüldü - Söz konusu platformların ayrı ayrı uygulamalar olarak hizmet vermeye devam edeceği, Facebook'un bu değişikliği 2020'nin başında hayata geçirmeyi amaçladığı belirtildi
Yayın Tarihi: 29-01-2019 08:22
WhatsApp'ta erişim sorunu!
Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp'ta erişim sorunu yaşandı. Mesaj göndermek isteyenler mesajının gönderilmediğini görüyor ve "Bağlanıyor" uyarısı ile karşılaştı.
Yayın Tarihi: 22-01-2019 22:55
WhatsApp'tan mesaj yönlendirme sayısına sınırlama
WhatsApp kullanıcıları bir mesajı 5'ten fazla kullanıcı ya da kullanıcı gruplarına iletemeyecek
Yayın Tarihi: 21-01-2019 17:26
İzmirliler Zeybekci'ye WhatsApp'tan ulaşacak
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci: - "İzmir'e dair söyleyecek sözü olan herkesi dinlemek istiyoruz. İzmir'in geleceğini hep birlikte belirlemek niyetindeyiz"
Yayın Tarihi: 16-01-2019 12:46
Bu iddia doğruysa çok vahim! Mahrem görüntüler WhatsApp grubunda
CHP İstanbul 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş'ın, Kadıköy Anadolu Lisesi ile ilgili iddiası gündeme bomba gibi düştü. Yarkadaş, okul müdürü Ali Fuat Güney'in, pansiyonda kalan öğrencilerin kendi aralarındaki şakalaşmalarını kaydettiğini ve ailelerinin de bulunduğu WhatsApp gruplarına gönderdiğini öne sürdü.
Yayın Tarihi: 15-01-2019 14:14
Gündemi sarsacak iddia: O isim için infaz emri verildi!
Gazeteci İsmail Saymaz, Twitter hesabından gündem yaratacak bir iddiada bulundu. Saymaz, cemaat ve tarikatlara yönelik sözleri nedeniyle tepki çeken ve geçen hafta yaptığı açıklamada Türkiye'yi terk edebileceğini ifade eden Prof. Dr. Mustafa Öztürk için tanınmış bir grup ilahiyatçının bulunduğu WhatsApp grubunda 'Ulema sorgulasın. Tövbe etmezse katledilmeli' dendiğini ileri sürdü.
Yayın Tarihi: 27-12-2018 12:05
"Vefa"lılardan görme engellilere online ders desteği
Vefa Lisesi öğrencileri geliştirdikleri "Gözlerim ol" projesi kapsamında oluşturdukları WhatsApp grupları üzerinden, görme engelli öğrencilere birçok dersten her saatte ulaşarak destek olacak - Vefa Lisesi Felsefe Öğretmeni Ahmet Uğur Parmaksız: - "Türkiye'deki bütün okullarla iş birliği yaparak yayılmasını istiyoruz. Okul saatleri dışında, evde de eğitim olacak. Bunun bir saati yok. O an kim uygunsa sorunu çözerek problemi ortadan kaldırılacak" - Görme engelli öğrenci Sinan Yurttav: - "Günümüzde cep telefonu, görmeyen bir öğrencinin her şeyi sayılabilir. Görme engellilerin bir kısmı dışarı çıkmıyor, çekiniyor. İnternet iletişimi oldukça önemli"
Yayın Tarihi: 20-12-2018 11:28
Android kullanıcılarına WhatsApp’tan yenilik!
WhatsApp telefonlardan desteğini çekiyor!
Artık o telefonlarda WhatsApp kullanılamayacak!
Bu sabah telefonunu açanlar gözlerine inanamadı! Eğer...