yerel seçim Haberleri

Devlet Bahçeli'den Mansur Yavaş'a sert sözler
Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte düzenlediği mitingde konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''31 Mart seçimleri Ankara için uçurumdan önceki son çıkıştır'' dedi. CHP ve İYİ Parti'nin adayı Mansur Yavaş hakkında da açıklamalarda bulunan Bahçeli, "Eski ülkücüymüş, eski MHP’liymiş, bunların hepsi masal, hepsi fasa fisodur. Ya ülkücüsündür, ya değilsindir. Ya MHP’lisindir, ya da değilsindir. Arası yoktur, ortası yoktur" ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 23-03-2019 16:04
"Ülkenin hangi tarihsel mecradan geldiğini bilenler ülkeyi yönetsin"
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal: - "Gönlümüz ister ki bu büyük ülkenin hangi tarihsel mecradan geldiğini, nereye gitmek istediğini bilen insanlar bu ülkeyi yönetsin" -"Türkiye'de yerel seçim ikliminde maalesef insanlarımızın gerçek gündemi konuşulmuyor"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 16:59
"Birbirimizi üzecek davranışlardan uzak duralım"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı: - "Bu seçimlerin yerel seçim olduğu gerçeğini atlamadan, vatandaşımızın sosyal demokrat belediyecilikle tanışmasını sağlayacak adımlar atıyoruz"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 16:03
Son dakika: Dikkat! Bunu yaparsanız oyunuz geçersiz sayılacak
31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kaldı. Türkiye'de 57 milyon seçmen, yerel yöneticilerini seçmek için 31 Mart'ta sandığa gidecek. Vatandaşlar bir yandan hangi adaya oy vereceğini düşünürken, bir yandan da "nerede ve nasıl oy kullanırım" sorusunun cevabını araştırıyor. YSK'nın konuyla ilgili genelgesinde hangi durumlarda oyların geçerli ya da geçersiz olacağı belirlendi. İşte detaylar...
Yayın Tarihi: 22-03-2019 15:57
Cumhurbaşkanı sevgisi 77'lik nineye seçim çalışması yaptırıyor
Diyarbakır'da yaşayan 77 yaşındaki Saliha Gündüz, ilerleyen yaşına ve kronik rahatsızlıklarına rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a duyduğu sevgi nedeniyle AK Parti'nin seçim çalışmalarına katılıyor - Gündüz: - "O; memleketini, toprağını, bayrağını, milletini, devletini, Türkiye'yi savunan adamdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Türkiye'min, bayrağımın, memleketimin yoluna gerekirse canımı veririm"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 14:33
"Çok kritik noktalara kişiler yerleştiriliyor"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli: - "Millet İttifakı olarak adlandırılan ittifakın listeleri içerisinde İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye'nin her yerinde terör örgütleriyle bağlantılı çok kritik noktalara kişiler yerleştiriliyor"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 13:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir'de halka hitap etti.
Yayın Tarihi: 21-03-2019 15:46
"Vatandaşımız imama küfreden, ezanı ıslıklayanlara dersini verecektir"
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: - "İnşallah vatandaşımız imama küfreden, ezanı ıslıklayanlara 31 Mart'ta dersini verecektir. Şanlıurfa'nın da bu konuda bir ders vereceğine inanıyorum" - "Türkiye'de Türk ve Kürt kardeşliğinin önüne set çekmeye, hiçbir terör örgütünün ne hakkı ne de gücü vardır"
Yayın Tarihi: 20-03-2019 18:07
"Ülkemiz üzerinde dönen olayları anlatıyoruz"
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati: - "Her ziyaretimizde vatandaşlarımıza 31 Mart yerel seçimlerinin önemini, ülkemiz üzerinde dönen olayları anlatıyoruz. Varsa vatandaşlarımızın sorunları ve taleplerini dinliyoruz"
Yayın Tarihi: 19-03-2019 17:47
Nihat Zeybekci son anket sonuçlarını açıkladı!
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, katıldığı televizyon programında "İzmirliler, 'Bunları çözse çözse AK Partililer çözer' diyor. Şu anki anketlerin sonucu o. Şu anda yüzde 3 fazla çıkıyoruz. 'Oyunuzu kime vereceksiniz' dendiğinde CHP çıkıyor. İzmir hala kararsızlık anlamında en yoğun şehir" dedi.
Yayın Tarihi: 19-03-2019 08:26
Bangladeş'te yerel seçimde silahlı saldırı
Silahlı bir grubun saldırısı sonucu aralarında seçim görevlileri ve güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 26 kişi yaralandı
Yayın Tarihi: 19-03-2019 00:35
"Adam olan her yerde aynısını konuşur"
Cumhur İttifakı'nın MHP Adayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü: - "Terörle mücadele eden, bunda tavizsiz, kararlı olan Sayın Cumhurbaşkanı Hakkari'de de hiç çekinmedi, Adana'da ne konuştuysa Hakkari'de de onu konuştu. Adam olan her yerde aynısını konuşur"
Yayın Tarihi: 17-03-2019 19:59
"Tek teker" ile seçmenden babasına oy istiyor
Diyarbakır'da Yenişehir Mahallesi Muhtar Adayı Mehmet Sağlam'ın oğlu Özberk Bahadır Sağlam, seçmenin dikkati çekmek ve babasına destek için seçim çalışmasını "unicycle" (tek tekerlekli taşıt) ile yapıyor - Özberk Bahadır Sağlam: - "Unicycle, seçmene daha hızlı ulaşmamı sağlıyor. İlgi çekici olduğu için insanlar elimdeki broşürleri daha heyecanla alıyorlar" - Mehmet Sağlam: - "Seçim çalışması için herkes bir araç kullanıyor, bizimki de farklı olsun dedik. Hem insanların dikkatini çekiyor hem de çevre dostu bir ulaşım aracı"
Yayın Tarihi: 17-03-2019 11:23
Özhaseki'den Kılıçdaroğlu ve Yavaş'a ağır sözler!
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, katıldığı bir etkinlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP ve İYİ Parti'nin Ankara'daki ortak adayı Mansur Yavaş'ı eleştirdi. Kılıçdaroğlu hakkında "İzmir'den aday olmuş ama İzmir'den 3 tane semt söyle. Söyleyemez, yok" diyen Özhaseki, Mansur Yavaş hakkında ise "Arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim. Sen de ondan betersin. Ondan farkın yok" ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 16-03-2019 08:10
"Milletimiz 'benzemezler ittifakı'na sandıklarda cevabını verecek"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Milletimiz bu 'benzemezler ittifakı'na Allah'ın izniyle sandıklarda cevabını verecek. 'Benzemezler ittifakı'nı sandıklarda gömerek, yoluna devam edecek ve inşallah Türkiye çok daha güçlü bir hizmet dönemine girecek" - "Türkiye'nin beka meselesi dediğimiz şey, bizim uydurduğumuz, laf olsun diye, bize seçimde avantaj sağlasın diye gündeme getirdiğimiz bir mesele değildir. Sadece son 6 yılda yaşadıklarımızı hatırlatmak isterim. Beka meselesi, son 6 yılda yaşadığımız her birisi vahim olan bu hadiselerle Türkiye'nin gündemine girmiş olan bir meseledir"
Yayın Tarihi: 15-03-2019 12:59
Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "Ben hiçbir siyasi partiye oy verene 'terörist' ifadesini kullanmadım. Siyasetin bu kadar acemisi değilim" - "(Akşener) Denizli'de çok ciddi bir yanlış yaptı. 'Cumhurbaşkanının terörist dediği Denizlililer...' Tayyip Erdoğan böyle bir şeye tahammül etmez, edemez. Çünkü ben hiçbir vatandaşıma kalkıp da terörist diyecek kadar bu işlerin farkında olmayan birisi değilim. Daha kaba bir ifadeyle enayi değilim" - "Sözde İYİ Parti denilen hanımefendi sürekli partilerini değiştire değiştire en sonunda buraya gelmiş ve kendi partisinden de bir ara ayrılacağını söyledi ve sonra tekrar partisinin başına geri döndü" - "Bu oluşumun adı Sayın Bahçeli'nin ifadesiyle 'zillet ittifakı', benim ifademle 'illet ittifakı'dır. Bu ittifak ortada, 'Kim teröre veya teröriste destek verirse Allah belasını versin.' diyor. Senin (Kılıçdaroğlu) zaten bedduaların tutmaz ki..."
Yayın Tarihi: 14-03-2019 23:41
"Doğru adamsan çık bunları anlat"
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki: -"(Mansur Yavaş hakkındaki iddialar) 'Bunlara namusluca cevap ver' demek benim hakkım. 82 milyon insanın, Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP adayının ne işler çevirdiğini bilmek hakkı. Doğru adamsan çık bunları anlat, değilsen hiç kıvırma. Adam gibi geç git işine gücüne bak"
Yayın Tarihi: 14-03-2019 22:43