ziya selçuk Haberleri

Bakan Selçuk'tan tartışılan matematik dersi ile ilgili açıklama
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Yeni Ortaöğretim Tasarımı ile matematik dersinin zorunlu olmaktan çıktığı algısının doğru olmadığını söyledi. Selçuk, "Liselerde 9 ve 10'uncu sınıflarda matematik dersi zorunludur, mevcut durumda, 11 ve 12'de seçmelidir. Yeni durumda 9, 10 ve 11'de matematik zorunlu, 12'de seçmelidir" dedi.
Yayın Tarihi: 23-05-2019 12:51
MEB açıkladı! 'Matematik dersi seçmeli' iddialarına yanıt
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çok konuşulan matematik dersi zorunlu olmayacak konusuyla ilgili açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaöğretimde matematiğin seçmeli olduğu konusunda doğru olmayan içeriklerin dolaştığını belirtti. Selçuk, "Hiçbir öğrencinin matematik dersi almadan bir üst sınıfa geçmesi mümkün değildir. Bu kadar net" dedi.
Yayın Tarihi: 20-05-2019 18:37
GÜNDEM İPTALİ
GÜNDEM İPTALİ
Yayın Tarihi: 09-05-2019 11:37
MEB yabancı dil eğitimi için harekete geçiyor
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Eylülde Türkiye'deki okullarda yabancı dil öğretiminin nasıl dönüştürülebileceği konusunda büyük ölçekli pilotlamalarımız başlayacak." dedi.
Yayın Tarihi: 02-05-2019 14:57
Milli Eğitim Bakanı Selçuk ve çocuklar Atatürk'ün huzurunda
Sri Lanka'daki terör saldırısına tepkiler
Kilise ve otelleri hedef alan, 185 kişinin öldüğü ve 469 kişinin yaralandığı terör saldırısına kabine üyeleri tepki gösterdi
Yayın Tarihi: 21-04-2019 15:02
Bakan Selçuk'un öğrencilerle gülümseten diyaloğu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Kastamonu'da katıldığı programda öğrencilerle diyaloğu hem gülümsetti hem de ilgi çekti
Yayın Tarihi: 20-04-2019 11:44
GSB ile MEB arasında iş birliği protokolü
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: "Bu protokolün ülkemizin yarınları adına çok önemli olduğunu düşünüyorum" - "Spor, ortak ve evrensel bir dil. Biz de bu evrensel dilin yapıcılığını, birleştiriciliğini daha çok ortaya koyma adına sporu tabana yayma noktasında ciddi çalışmaları gerçekleştirme zaruretindeyiz" - "Gerek ülkemizin sosyal güvenlik harcamaları, gerek sağlık harcamaları, gerekse gençlerimizin, insanlarımızın zihinsel ve bedensel anlamda güçlü olmaları adına sporu tabana yaymak zorundayız" - "Ülkemiz sportif anlamda yatırımları son 17 yılda tüm dünyaya örnek olacak şekilde gerçekleştirdi"
Yayın Tarihi: 18-04-2019 13:10
MODEL OIC 2019
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Değişim ve dönüşümü anlamadan bugünkü dünyayı kavramak ve küresel sermeyenin, dijital kapitalizmin bizi nereye doğru sürüklediğini anlamak mümkün olmayacaktır. Tarih tekerrür ettiği kadar tefekkür de gerektirir. Bu yıl böyle bir toplantıda geçmişi ve geleceği konuşurken aslında şimdiyi de konuşmanın önemli olduğunu düşünüyorum" - "Biz çocukların öz geçmiş yazmasından ziyade öz gelecek yazmasını daha önemsiyoruz" - "15-20 içerisinde dijital olanın fiziksel olanla, bizim biyolojik bedenimizle bütünleştiği, insanın beynine yazılım yüklenecek, damarlarında yüzlerce nano robotun dolaştığı, çiplerin insan vücuduna entegre edildiği bir döneme doğru geliyoruz. Böyle bir dönemde inanılmaz bir kırılma yaşanacak ve buna sizler şahitlik edeceksiniz. Bu kırılma sizlerin omuzuna yükselecek"
Yayın Tarihi: 15-04-2019 15:21
"Robot teknolojisinin Nobel'ini bir arkadaşımız alabilir"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Önümüzdeki yıllarda bir gün robot teknolojisinin Nobel'i olan Engelberger Ödülü'nü niye bizim gençlerimiz almasın? Bu salonda binlerce gencimiz var. Robot teknolojisinin Nobel'ini bu salondan bir arkadaşımız alabilir" - "Türkiye'de robot teknolojisi her geçen gün gelişiyor, büyüyor. Dünya çapında ödüllerimiz var, bunu da gururla izliyorum"
Yayın Tarihi: 10-04-2019 12:45
Bakan Selçuk'tan taziye ziyareti
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kocaeli Gebze Atatürk Anadolu Lisesi'nde bir öğrencisinin bıçaklı saldırısı sonucu yaşamını yitiren müdür yardımcısı Necmeddin Kuyucu'nun ailesini ve meslektaşlarını ziyaret etti
Yayın Tarihi: 05-04-2019 21:06
Bakan Selçuk öğrencilere satranç takımı dağıttı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara'nın Nallıhan ilçesindeki ilkokul öğrencilerine satranç takımı dağıttı
Yayın Tarihi: 26-03-2019 18:47
Bakan Selçuk öğretmenlerle buluştu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara'nın Akyurt ve Kalecik ilçelerinde öğretmenlerle bir araya geldi
Yayın Tarihi: 19-03-2019 18:08
Bakan Selçuk açıkladı! Eğitimde yeni model geliyor
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ortaöğretimle ilgili yeni bir şey yapacağız. Eğitimde model olarak kabul edilen ülkelerdeki liselerde, 5-6 ders var. Biz de 16-17 ders var. Bu çok adil bir durum değil. Bunu yeniden yapılandırmamız lazım. Hemen önümüzdeki yıl, 9. sınıflardan itibaren bu başlayacak. Bununla ilgili modelimizi de yaklaşık bir ay içinde Türkiye ile paylaşmış olacağız." dedi.
Yayın Tarihi: 09-03-2019 15:27
Bakan Selçuk AA Editör Masası'na konuk oldu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: (2) - "(Dershaneler) Okullarımızda bu ihtiyaç nasıl giderilir ile ilgili bir çalışmamız var, bu bitti. Mevcut okullarımızdaki destek kurslarının iyileştirilmesiyle ilgili çok yönlü bir modelleme çıkardık" - "Tüm derslere ilişkin video kütüphanesi oluşturuyoruz. Çok yetkin öğretmenleri seçiyor, yıl boyunca var olan içerikleri sunmasını istiyoruz" - "(Video kütüphanesi) Ücretsiz olarak, mobil olarak, bir IP tv üzerinden ya da başka yerden. Bunun senaryoları hazırlandı. Bunu ortaöğretimin iyileştirilmesi meselesi olarak görüyoruz" - "(Merdiven altı dersaneler) Bu, idare ya da ceza hukukunun konusu olarak bir takibat sistematiğine tabi tutulacak"
Yayın Tarihi: 05-03-2019 12:07