10.09.2014 15:24:04 | Son Güncelleme

Hastane çalışanı uyuz olduğunu iddia etti

Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan bir grup, hastanede ‘uyuz salgını' iddialarına yönelik basın açıklaması yaptı.

Hastanede 3 yıl taşeron işçi olarak çalıştığını belirten Ramazan Aykut, uyuz olduğunu iddia etti.

İstanbul Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyesi bir grup, Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki ‘uyuz salgını' iddialarıyla ilgili hastane önünde basın açıklaması yaptı.

Hastanede taşeron işçi olarak çalışan Ramazan Aykut, uyuz olduğunu iddia ederek, hastane yönetimine tepki gösterdi. 3 yıldır hastanede çalıştığını belirten Ramazan Aykut, "Bizi insan yerine koymuyorlar. Bundan 3 ay önce bizde kaşınma vakası oldu. Bunu dile getirdik ama kimse bizle ilgilenmedi. Koşullarımız çok kötüydü, hayvan bağlasan durmaz.Bu kulaktan girip diğer kulaktan çıkıyordu. Biz anlattık ama kimse anlamadı” dedi.

"DOKTOR ‘UYUZ' TEŞHİSİ KOYDU”

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Gittiği bir başka sağlık kuruluşunda doktorun kendisine uyuz teşhisi koyduğunu iddia eden Ramazan Aykut, "En son Merdivenköy polikliniklerine gittim. Orada doçent doktor tanıyı koydu. Temmuz ayında uyuzluk vakasının teşhisini koydu. Bunların duyurulmasını, taşeronların sesi olmak istiyorum. Şu anda sağlığım kötü, ben uyuz oldum. Eve de bulaştırdım, korkuyorum. Evdekilere söyleyemedim, psikolojim bozuldu. Ben buradan ayrıldım” diye konuştu.

"3 HEMŞİRE İLE 3 DOKTOR SALGINDAN ETKİLENDİ”

İstanbul Tabip Odası Hastane Temsilcisi Dr. Özkan Gülmez ise, "Son günlerde hastanemizde yaşananlar biz sağlık çalışanlarının ne denli risk altında çalıştığını tekrar gözler önüne sermiştir. Hastanemizde çalışanların bir çoğunun da haberdar olduğu üzere hastanemizin yataklı sağlık hizmeti sunan bir servisinde uyuz salgını ortaya çıkmıştır. Şu anki tespitlerimize göre hastanemizde görev yapan 5 taşeron sağlık çalışanı, 3 hemşire ve 3 doktor bu salgından etkilenmiş durumda. Aynı birimde görev yapan diğer sağlık çalışanları da hastalığı düşündürecek semptomlar görülmüştür” dedi (İHA)

Yorumları göster