Hayatında hiç sinemaya gitmemiş öğrencileri için okulda sinema ortamı oluşturan 3 melek öğretmen

Öğretmeni oldukları köy okulunu yenileyen, hayatında sinema görmemiş öğrencileri için okulda sinema ortamı oluşturan 3 altın kalpli öğretmenle tanışın!

Burası Balıkesir Bigadiç Turfullar Köyü. Turfullar İlkokulu, yalnızca 3 kadın öğretmeni ve 31 öğrencisi bulunan birleştirilmiş sınıflı bir köy okulu.

40’lı yıllarda yapılmış okul o zamandan beri neredeyse hiç tadilat görmemiş. Bahçesindeki lojmanlardan biri anasınıfına dönüştürülmüş, diğeri ise kullanılmayacak kadar kötü haldeymiş.

Serap, Selma ve Arzu öğretmenler anasınıfından başlayarak okulu yenilemeye karar vermişler.

Boyasını, dolaplarını, yerleri, mutfağı baştan aşağı yenilemişler.

Sıra kullanılmaz haldeki lojmana gelmiş.

Okulda hayatında hiç sinemaya gitmemiş öğrenciler olduğundan burayı bir sinema salonu ve kütüphane haline getirmek istemişler.

Türkiye’de ilk kez görülen bir çeşit sendrom yüzünden artık melek olan Doğa bebek anısına buraya da “Doğa Bebek Evi” demişler.

Köy halkıyla, velilerle, Doğa bebeğin sevenleriyle ve İstanbul Üniversitesi öğrencileriyle kol kola verip bu eski köy okulunu sıcacık bir yuvaya dönüştürmüşler.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Velilerle omuz omuza gece 12’lere kadar çalışarak, hafta sonu bile okulda kalarak yapmışlar bunu. Yardım için şehir dışından gelenler bile olmuş!

Tüm bunları yaparken çocukların eğitimini de hiç aksatmamışlar ve onlar için mükemmel bir gelecek hazırlamışlar.

Okul il merkezine 60 km uzaklıkta olduğundan öğrencilerini henüz sinemaya götürememiş olsalar da

Kendi imkanlarıyla oluşturdukları sinema salonunda izliyorlar filmlerini.

Minikler sinema havasını yaşasın diye mısır arabası bile yapmışlar!

Onlar okusun bize yeter diyor bu melek öğretmenler.

Öğrencileri için bunları yapan öğretmenler olduğunu görmek ne kadar güzel! İyi varsınız, teşekkürler Serap Acar, Selma Bilgetekin, Arzu Ökten :)

Yorumları göster