11.09.2014 16:08:02 | Son Güncelleme

HDP'li Kaplan: Gökçek'in durumunu bekleyin ishal olacak mı?

Hasip Kaplan, TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, bir gazetecinin "Ankara suyunun kirli olduğu iddiaları var. Melih Gökçek bugün su içti ne diyeceksiniz?" sorusuna, gülerek, "Sayın Gökçek sudan içmiş, onun durumunu bir bekleyin ishal olacak mı olmayacak mı?" yanıtı verdi.

Hasip Kaplan, TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. Kaplan, Türkiye'yi kış döneminde çok ciddi bir doğal gaz ve akaryakıt zammı beklediğini iddia etti. Dövize endeksli olan alım-satım ve kredilerde önümüzdeki günlerde pahalılaşma dönemi ile karşı karşıya kalınacağını öne süren Kaplan, bütün bunların faturasının halka kesileceğini söyledi.

Kaplan sözlerini şöyle sürdürdü: "Hükümet 'seçim ekonomisi uygulamıyoruz' dese de, 2015 seçimlerine kalan süre çok az, hükümet yine seçim ekonomisini uygulamak zorunda kalacağı için ağır sonuçları olacak bir kriz ile karşı karşıya. Bunu gidermek için yine özelleştirmeye gaz verilecek."

"SİYASİ PARTİLERİN IŞİD'E KARŞI BİRLİKTE BİR TAVIR KOYMASI GEREKİR"

Türkiye'de hükümet ve diğer siyasi partilerin IŞİD terör örgütüne karşı birlikte bir tavır koyması gerektiğinin belirten Kaplan, "Türkiye ya IŞİD'in karşısında olacak, ya da IŞİD'in yanında olacak. Türkiye'de tüm siyasi partilerin ve hükümetin IŞİD'in karşısında doğru bir tavır koymasının zamanıdır. Türkiye'deki tüm siyasi partilerle hükümetin bu konuda birlikte tavır koyması zorunlu bir durumdur. Bunun sonuçları sadece AK Parti hükümetini vurmayacaktır, Türkiye teröre destek veren ülkeler kategorisine girme riski ile karşı karşıya kalacaktır. Türkiye'nin düşeceği durum çok değersiz bir yalnızlık olacaktır"dedi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

HSYK DÜZENLEMESİ

Bir gazetecinin hakim ve savcıların özlük haklarını düzenleyen yeni bir kanun teklifinin AK Parti tarafından TBMM Başkanlığına sunulduğunu hatırlatması üzerine Kaplan, "Hakim savcıların ücretlerinin düzenlenmesi ve özlük haklarının düzenlenmesi doğru. Ben bunun HSYK seçimine etki yapacağını düşünmüyorum. Adil bir yargılama isteniyorsa başta Adalet Bakanlığı'nın vesayetini çekmesi lazım" diye yanıtladı.

SU TARTIŞMASI

Bir gazetecinin, "Ankara'nın suyunun kirli olduğu iddiaları var. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in bugün düzenlediği basın toplantısında şebeke suyu içti ne diyeceksiniz ?' sorusuna Kaplan, "Sayın Gökçek sudan içmiş, onun durumunu bir bekleyin, ishal olacak mı olmayacak mı? Biliyorsunuz Karadeniz'de radyasyon çay olayında da maalesef çay içilmişti. O gösteriyi yapması sayın Gökçek'in hoş bir şey değil. Keşke içtiği sudan bir numune verip, birde şebekeden numune alınsa ve bağımsız bir kuruluşta kıyaslama yapılsaydı eğer zarar var mı yok mu bu tartışmaların hepsini giderirdi" diye cevapladı.

DHA

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster