18.08.2018 18:30:01 | Son Güncelleme

Hulusi Akar açıkladı: ABD ile yakın zamanda ortak eğitimler başlayacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Münbiç'te ABD ile müşterek devriye kapsamında iki ülkenin silahlı kuvvetleri arasındaki ortak eğitimlerin yakın zamanda başlayacağını açıkladı.

Hulusi Akar yaptığı açıklamada "Her iki ülkenin silahlı kuvvetleri arasındaki ortak eğitimlerin yakın zamanda başlaması öngörülüyor" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamada, “Münbiç Yol Haritası ve Güvenlik Prensipleri doğrultusunda, Türkiye ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurları tarafından bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla icra edilen faaliyetlere planlandığı şekilde devam ediliyor. Bu çerçevede, müteakip safhada başlaması planlanan müşterek devriye faaliyetlerine yönelik olarak her iki ülkenin Silahlı Kuvvetleri unsurları arasındaki ortak eğitimlerin yakın zamanda başlaması öngörülüyor” ifadelerini kullandı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

ABD SAVUNMA BAKANI MATTIS DE AÇIKLAMIŞTI

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis de, Türk ve Amerikan askerlerinin Münbiç'te ortak devriyeler gerçekleştirmeleri için gereken eğitimlerin 3 gün içinde başlayabileceğini söylemişti.

Yorumları göster