09.07.2018 15:04:36 | Son Güncelleme

İclal Aydın, Ege’nin Hamsisi dizisiyle hayalini gerçekleştirdi

İclal Aydın, TRT 1’de ekrana gelecek, ‘Ege’nin Hamsisi’ dizisinde Ege yemekleri lokantası işleten Melahat Çınar karakteriyle, izleyici karşısına çıkacak

Büyük kentlerin özellikle İstanbul’un kalabalığından ve kaosundan bunalanların hayallerini Ege’ye yerleşip bir restoran veya kafe açmak, sakin bir hayata kavuşmak süsler... Bu hayallerini gerçekleştiren ünlüler kervanına ünlü sanatçı İclal Aydın da katıldı.

Aydın, TRT 1’in merakla beklenen dizisi  Ege’nin Hamsisi’nde, İzmir Seferihisar’ın Sığacık beldesinde “Enginar Kalbi” adlı bir Ege yemekleri lokantası işleten Melahat Çınar’ı canlandırıyor.

Çekimleri İzmir Sığacık’ta devam eden ve ilk bölümü, 16 Temmuz Pazartesi akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak dizide yer almanın kendisi için bir şans olduğunu belirten güzel oyuncu “Özellikle İstanbul’da yaşayanların hayallerini kurdukları, Ege’ye yerleşip restoran açma işini Ege’nin Hamsisi sayesinde gerçekleştirdim. İzleyicilerin çok seveceği bu dizi sayesinde hem Ege’nin en büyüleyici bölgelerinden birinde Sığacık’ta yaşama, hem de çok sevdiğim Ege yemeklerini yapma ve yeme şansına kavuştum.

Kadromuz muhteşem, yönetmenimiz, yapımcımız, oyuncu arkadaşlarım, espri yüklü ancak duygusal mesajlar da veren senaryomuz harika. Ege’nin Hamsisi, sadece yaz sezonuna değil, yeni yayın dönemine de damgasını vuracak, Türkiye’nin sevip kucaklayacağı bir aile hikayesi olacak. Çekerken biz o kadar çok eğleniyoruz ki, bu keyfi bu sinerjiyi izleyiciler de yaşayacak” dedi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

EGENİN HAMSİSİ KADROSUNDA KİMLER VAR?

Dizide İclal Aydın’ın oğlu Deniz Çınar’ı Uraz Kaygılaroğlu, kızı Derya’yı ise Buse Meral canlandırıyor.

Yapımcılığını Köprü Film-Ferhat Eşsiz, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği dizinin senaryosunu ise  Bahar Filiz Ekinci kaleme aldı.

Usta oyuncu kadrosuyla göz dolduracak Ege’nin Hamsisi’nde sanat dünyasının genç yetenekleri de biraraya geldi: İclal Aydın, Uğur Çavuşoğlu, Uraz Kaygılaroğlu, Bestemsu Özdemir, Asuman Dabak, Eser Eyüpoğlu, Haldun Boysan, Uğur Demirpehlivan, Hakan Bilgin, Cem Cücenoğlu, Mustafa Şen, Bengi Öztürk, Utku Ateş, Eylül Demirpehlivan, Kemal Zeydan, Ali Akdal, Buse Meral, Celal Öztürk, Büşra Şenol, Muharrem Bayrak, Selahattin Töz ve Ceyda Saltadal….

Ege’nin Hamsisi’nin 1. Bölümü, 16 Temmuz Pazartesi akşamı 20:00’de TRT 1 ekranlarında...

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster